Крок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль – Акушерство і гінекологіяСторінка1/16
Дата конвертації14.12.2016
Розмір2.24 Mb.
#6939
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16
Крок 2 Загальна лікарська підготовка

Медичний профіль – Акушерство і гінекологія


ItemID

Текст завдання

Правильна відповідь - DistrA

DistrB

DistrC

DistrD

DistrEПороділля В., 26 років, переведена з відділення фізіологічного акушерства в обсерваційне на 4 добу післяродового періоду. Дані пологи другі, протікали нормально. Розрив промежини ІІ ступеня зашитий кетгутовими та шовковими швами. Післяродовий період протягом перших двох діб протікав без ускладнень. В кінці третього дня підвищилась температура тіла до 37,30С, з’явилося загальне недомагання, головний біль, печія та біль в ділянці промежини і піхви. З боку внутрішніх органів патологічних змін не виявлено. Молочні залози не напружені, гіперемії немає. Живіт м’який, безболісний, дно матки на 3 поперечних пальця нижче пупка, матка щільна, безболісна. Лохії в невеликій кількості. Шви на промежині вкриті гнійним нальотом, навколишні тканини гіпереміровані, набряклі, болючі при пальпації. Яке ускладнення післяродового періоду?

*Післяродова виразка

Післяродовий ендометрит

Післяродовий параметрит

Тромбофлебіт вен тазу

МаститРоділля Л, 30 років, поступила в пологовий будинок з доноше-ною вагітністю і переймами, які почалися 20 годин тому. Дана вагітність перша, протікала без ускладнень. Роділля втомлена, апатична, в проміжках між переймами дрімає. Загальний стан задовільний. Перейми через 8-10 хв, слабкі короткі. Живіт оваль-ної форми, положення плода поздовжнє, головне передлежання. Серцебиття плода ясне ритмічне, частота 132 в 1 хв. Піхвове дослідження: шийка матки згладжена, відкриття маткового вічка 2 поперечних пальця. Плідний міхур цілий, під час перейми наливається. Голівка плода малим сегментом у вході в малий таз, стрілоподібний шов в лівому косому, майже поперечному розмірі таза. Мис крижа не досягається. Окситоцинова проба негативна. Ускладнення пологів? Тактика лікаря?

*Первинна слабкість пологової діяльності, медикаментозний сон-відпочинок

Вторинна слабкість пологової діяльності, стимулювання пологів

Первинна слабкість пологової діяльності, кесарів розтин

Первинна слабкість пологової діяльності, стимулювання пологів

Вторинна слабкість пологової діяльності, кесарів розтинВагітна В., 24 років, поступила у відділення патології вагітних зі скаргами на ниючі болі внизу живота та попереку, які з’явились два дні тому. Кров’янистих виділень зі статевих шляхів немає. На 12 тижні вагітності знаходилася на стаціонарному лікуванні з приводу загрози викидня. Після проведеного лікування виписана зі збереженою вагітністю. Вагітність четверта, перші три закін-чилися мимовільними абортами на 14, 16 та 20 тижні вагітності. Живіт м’який, безболісний, печінка, селезінка не пальпуються, матка знаходиться на середині між пупком і лобком. Піхвове дослідження: шийка матки вкорочена до 2,0 см, цервікальний канал вільно пропускає палець. Матка збільшена, відповідає 16 тижню вагітності, м’якої консистенції. Виділення слизові. Діагноз?

* Істміко-цервікальна недостатність

Загроза передчасних пологів

Загроза мимовільного аборту

Мимовільний аборт, що розпочався

Неповний самовільний абортЖінка 50 років, звернулася до гінеколога зі скаргами на болі внизу живота та в правій паховій ділянці. З анамнезу з’ясували, що 8 місяців тому була зроблена операція – екстирпація матки з придатками з приводу фіброміоми матки та кистоми лівого яєчника. При піхвовому дослідженні виявлено утворення в порожнині таза зправа. Який діагноз найбільше ймовірний?

* Синдром залишкового яєчника

Спайки в ділянці таза

Апендицит

Пухлина нирки

Запальний інфільтрат малого тазуВагітна К., 38 років, в терміні вагітності 34 тижні пред'являє скарги на кровотечу з піхви, яка виникла на фоні повного благополуччя, не супроводжується болями. Пологової діяльності немає. Навколоплідні води не відходили. При огляді в дзеркалах розривів піхви та шийки матки не виявлено. При УЗД встановлено центральне передлежання плаценти. Що з перерахованого НЕ може бути причиною такої кровотечі?

* Гіпертензія

Велика кількість пологів в анамнезі

Попередня міомектомія

Вік жінки

Вагітність двойнеюВагітна Н., 26 років доставлена в пологове відділення зі скарга-ми на головний біль, шум у вухах, запаморочення та переймо-подібні болі внизу живота. Вагітність ІІ, 38 тижнів. При обсте-женні: АТ 170/120 мм рт ст, набряки нижніх кінцівок. Перейми кожні 5 хвилин, з кожною перймою виникають пізні уповіль-нення ЧСС плода. При піхвовому дослідженні вилилися меко-ніальні навколоплідні води. Які з вказаних змін будуть у плода?

* Збільшення рСО2

Збільшення рН

Зниження вмісту молочної кислоти

Зниження вмісту в крові бікарбонатів

Збільшення рО2Вагітна Н., 25 років доставлена в пологове відділення зі скаргами на переймоподібні болі внизу живота та попереку, протягом 7 годин та кров’яні виділення з піхви, які з’явилися пів години тому. Навколоплідні води не відходили. Вагітність 4, пологи перші, попередні 3 вагітності закінчилися штучним абортом. ЧСС плода 136 за 1 хв. При піхвовому дослідженні виявлено згладжену шийку матки, розкриття маткового вічка 6-7 см, збоку від передлежачої голівки пальпується м’яка губчаста тканина, плідний міхур цілий. Був встановлений діагноз бокового передлежання плаценти. Подальша тактика лікаря?

* Амніотомія

Кесарський розтин

Стимулювання пологів

Акушерські щипці

Плодоруйнівна операціяЖінка 28 років, відмічає порушення регулярності менструації протягом останнього року і збільшення росту волосся на лиці, грудях та нижній частині живота. З анамнезу з’ясували, що в неї є двоюрідна сестра, яка мала тіж самі симптоми і в подальшому завагітніла з великими труднощами. Виберіть показник лабора-торного аналізу, найбільш корисний для встановлення діагнозу.

* 17-Гідроксіпро-гестерон сироватки крові

ЛГ і ФСГ сироватки крові

Загальний тестостерон сироватки крові

Кортизол сироватки крові

ПролактінЖінка 54 років скаржиться на мажучі кров’янисті виділення з піхви та диспареунію. Менопауза протягом 3 років. При ультразвуковому дослідженні виявлена атрофія ендометрія. При огляді в дзеркалах – слизова оболонка піхви бліда, суха, відмічаються виразки на слизовій оболонці. Виберіть найбільш підходяще лікування або процедуру.

* Застосування естрогенового крему

Призначення медроксипрогестерон-ацетату

Послідовна терапія естрогенами і прогестероном

Біопсія ендометрію

Роздільне діагностичне вишкрібання порожнини маткиЖінка 32 років звернулася до лікаря зі скаргами на рясні та тривалі менструації, які тривають уже протягом 6 місяців, загальну слабкість, запаморочення. Шкіра та видимі слизові оболонки бліді. При піхвовому дослідженні виявлено: матка збільшена в розмірах як до 9-10 тижнів вагітності, правильної форми, безболісна, рухлива, придатки з обох боків не пальпуються, інфільтратів в малому тазу немає, склепіння вільні. Був встановлений діагноз фіброміома матки, постгеморагічна анемія. Виберітть найбільш правильну тактику ведення хворої.

* Діагностичне вишкрібання порожнини матки

Міомектомія

Гістеректомія

Призначення гормональних препаратів

Призначення препаратів залізаХвора доставлена в гінекологічне відділення машиною швидкої допомоги о десятій годині. Дві години тому була цілком здоро-вою, як раптом виник дуже різкий біль у животі та підключичній ділянці, почалися нудота, блювання, зомліла. Остання менстру-ація була два тижні тому., відбулася нормально. Бліда, апатична, пульс 116, мякий, кровяний тиск 70/40 мм.рт.ст.Живіт здутий, в диханні участі не бере.При пальпації визначається різкий біль, особливо внизу живота. Тут же виявляється напруження м’язів. Симптом Щоткіна-Блюмберга позитивний. Вагінально: заднє склепіння піхви сплющене, болісне, матка нормальної величини, рухома, болюча при пальпації. Придатки у зв’язку з різким на-пруженням черевної стінки пропальпувати не вдається. Аналіз крові ШОЕ-10 мм/год., лейкоцитів 8х109/л. Реакція Галі-Майніні відємна. Діагноз?

* Апоплексія яєчника

Гострий апендицит

Порушена позаматкова вагітність

Некроз субсерозного фіброматозного вузла

Гострий двобічний аднекситХвора скаржиться на неплідність. Менструації з 16 років. Вста-новилися одразу, повторювалися щомісяця, тривають 5-6 днів, до шлюбу - болісні. Статеве життя 4 роки. Лібідо понижене, оргазм частіше відсутній. Протизаплідними засобами не кори-стувалась, не вагітніла. В дитинстві хворіла на кір, скарлатину.З приводу неплідності не лікувалась. Нормальний сомато-сексу-альний розвиток, жіночий тип. Вагінально: матка в антефлексії, нормальної величини, рухома, неболюча придатки не пропаль-повуються, параметрії вільні. В дзеркалах: шийка матки чиста, виділення із цервікального каналу прозорі. Додаткові методи дослідження: аналіз сперми-55 000 000 сперматозоїдів в 1 мл, із них 75\% рухомих. Проба Шуварського позитивна, проба Гугне-ра, проведена на 8-й день циклу, від’ємна. Базальна температура протягом 2-х циклів монотонна. Гістологічне дослідження скріб-ку із порожнини матки, взятого за день до менструації, дає картину проліферації ендометрію. Діагноз?

* Неплідність І, ановуляторні цикли

Неплідність І, трубного генезу

Неплідність І,трубно-перітон. Генезу

Неплідність І,чоловічого генезу

Неплідність І, аномалії розвитку статевих органівЖінка пред(являє скарги на періодичні болі і почуття важкості внизу живота. Іноді вечорами спостерігається субфебрильна температура. Менструації нормальні. Статеве життя з 20 років, без порушень. Мала двоє термінових нормальних родів. Раніше не хворіла. Загальний стан задовільний. Пульс 76 за хв, АТ 120/70 мм.рт.ст. Вагінально: пропальповуються двохсторонні пухлини придатків матки, більші, ніж кулак; пухлини не рухомі, заповнюють увесь мал.таз; на нижньому полюсі пухлин про-пальповуються болючі нарости (“шпори”). Аналіз крові ШОЕ-60 мм/год., помірна лімфопенія, незначна еозинофілія. Діагноз?

* Рак яєчників 2 ст., кл. гр. 2

Двобічні тубооваріальні пухлини запального генезу

Двобічні кістоми яєчників

Фіброміома матки

Позаматкова вагітністьХвора скаржиться на різкі болі внизу живота, які віддають у пряму кишку. Болі циклічного характеру, різко посилюються під час дефекації, фізичної праці. В міжменструальному періоді незначні, а під час менструації-нестерпні. Хворіє 2 роки. До того менструації були нормальними. Статеве життя останні 2 роки-болюче. Родів було двоє, аборт один – 5 років тому. Останні роди були 8 років тому. Запальних захворювань статевих органів не було. Пульс-76 уд/хв, АТ - 120/80 мм.рт.ст. Живіт м який, безболісний. Гінекологічний стан матка нормальної величини в антефлексіо, придатки - без змін ззаду шийки матки пропальпо-вується твердий, болючий інфільтрат з нерівною поверхнею, з нечіткими контурами. Інфільтрат переходить на заднє склепіння, при ректальному дослідженні виявлено, що інфільтрат перехо-дить також і на пряму кишку. Аналіз крові ШОЕ-16 мм/год., лейкоцитів-8х109/л. Діагноз?

* Зовнішній генітальний ендометріоз, ретроцервікальна локалізація

Хр. двобічний аднексит в стадії загострення

Позаматкова вагітність

Фіброміома матки з нетиповою локалізацією

Пухлина прямої кишкиХвора Д., 30 років, поступила до гінекологічного відділення зі скаргами на біль внизу живота переймоподібного характеру, який виник раптово, ірадіює в крижі та задній прoхід, а також на нерясні кров ‘яні виділення зі статевих шляхів. Остання нор-мальна менструація - 6 тижнів тому. З анамнезу-було 3 вагітнос-ті (1 пологи, 2 штучних переривання вагітності). Після остан-нього аборту-гострий двобічний аднексит (лікувалась стаціо-нарно). Від незапланованої вагітності не оберігалася, контра-цептивні засоби не використовувала. Об’ єктивно: заг. стан за-довільний, тем-ра тіла-36,8. Симптомів подразнення очеревини не виявлено.Сечовипускання та дефекація без особливостей. Дані лабораторних досліджень - без особливостей. Піхвове до-слідження: зовнішні статеві органи розвинеені правильно; ш/матки дещо ціанотичпа, циліндричної форми, зовнішнє вічко привідкрите; тіло матки дещо збільшено в розмірах, тістоватої консистенції, чутливе при пальпації; праві придатки - без особливостей, чутливі при пальпації. Ліворуч, в ділянці проекції лівих придатків визначається пухлинoпoдібне утворення, обме-жено рухоме, тугоеластичної консистенції, яйцеподібної форми, розмірами 4/4/5 см, різко болюче при пальпації; піхвові склепіння глибокі, неболючі; виділення зі статевих шляхів кров(янисті, помірні. Діагноз?

* Порушена лівобічна позаматкова вагітність

Кіста лівого яєчника з порушенням кровопоствчання

Гострий лівосторонній аднексит

Субсерозна фіброміома з порушенням кровопостачання

Апоплексія лівого яєчникаУ дівчинки 9 років почались циклічні менструації. Прогресує кістковий ріст, відмічається ривок росту, спостерігаються вторинні статеві ознаки. При проведенні ЯМР-томографії – органічної патології головного мозку не виявлено. Встановлено діагноз: передчасне статеве дозрівання. Яке лікування буде найбільш раціональним в даному випадку?

* Призначення аналогів гонадотропних рилізінг-гормонів

Призначення оральних монофазних низькодозованих контрацептивів

Призначення фізіотерапевтичних методів лікування

Призначення гестагенів в ци-клічному режимі (з 12 по 25 день менструального циклу)

Призначення гемостатичних препаратівЗаміжня жінка, 26 років, звернулась до лікаря жіночої консультації із скаргами на відсутність чергової менструації (затримка становить 26 днів) і відчуття нудоти, здебільшого зранку. Тест на вагітність позитивний. Раніше менструальний цикл був регулярним. Статеве життя з 19 років. Вагітностей не було. При об(єктивному обстеженні встановлено: слизова шийки матки і піхви ціанотичні, тіло матки м(ягкуватої консистенції, дещо збільшене в розмірах. Проведено УЗД – плідного міхура в порожнині матки не виявлено. Найбільш ймовірний діагноз?

* Підозра на прогресуючу позаматкову вагітність

Порушення менструального циклу

Маткова вагітність в малому строці

Порушена позаматкова вагітність

Гіпофізарно-яєчникова недостатністьУ хворої з міхурцевим занеском проведено вишкрібання стінок порожнини матки. Видалений вміст відправлено на патгістологічне дослідження. Кровотеча припинилась. В задовільному стані через 2 доби хвора виписана під нагляд лікаря акушера-гінеколога жіночої консультації. Яке обов(язкове дослідження повинно бути проведено в даному випадку?

*Визначення рівня хоріонічного гонадотропіну

Визначення рівня Нв і кількості еритроцитів

Провести УЗД через 2 тижні після виписки із стаціонару

Визначення рівнів ФСГ і ЛГ

Визначення рівня прогестеронуВагітна в терміні 8 – 9 тижнів скаржиться на ниючий біль, що непокоїть останні 2 доби, локалізується над лонним зчленінням. Кілька годин тому з(явились незначні кров(янисті виділення зі статевих шляхів. При огляді: шийка матки центрована, скорочена, зовнішній зів пропускає кінчик пальця. Тіло матки щільної консистенції, відповідає 8 – 9 тижням вагітності, рухливе, безболісне. Придатки - без особливостей. Виділення з цервікального каналу кров(янисті, помірні. Діагноз:

* Почавшийся самовільний аборт

Загроза самовільного аборту

Самовільний аборт в ходу

Метрорагія

Неповний самовільний аборт. Вагітна з гестаційним терміном 30 – 31 тиждень доставлена у пологовий будинок зі скаргами на передчасне вилиттям навколоплідних вод, яке сталося 1,5 – 2 години тому. Об(єктивно: загальний стан задовільний, АТ 100/55, PS – 76 за 1 хв., t – 36,80С. Ворушіння плода відчуває. Серцебиття плода ясне, ритмічне, 142 уд./хв. Вагінально: шийка матки відхилена до заду, еластичної консистенції, зовнішній зів пропускає кінець пальця, portio vaginalis – 2,5 см. Тіло матки відповідає 30 – 31 тижню вагітності, в нормотонусі, збуджується при зовнішній пальпації. Показники аналізів крові та сечі у межах норми. У даному випадку правильним буде:

* Призначення постільного режиму, глюкокортикоїдної та антибактеріальної терапії.

Призначення постільного режиму, токолітичної та антибактеріальної терапії

Призначення препаратів простогландину Е

Призначення родозбудженя

Кесарів розтинВагітна 26 років, направлена в стаціонар з приводу загрози переривання вагітності у терміні 18 – 19 тижнів. Скаржиться на незначний тягнучий біль внизу живота, що непокоїть протягом кількох днів. Вагінально: шийка матки вкорочена до 1 – 1,5 см, еластичної консистенції, цервікальний канал розкритий до 2 см, на всьому протязі, плідний міхур цілий. Тіло матки в нормотонусі, відповідає 19 - 20 тижням вагітності. В даній ситуації показане:

* Накладання шва на ш/м після прове-дення аналізу виді-лень з піхви, а до того -токолітична терапія, положення вагітної в ліжку з припіднятим тазовим кінцем.

Термінове накладання шва на шийку матки

Інтенсивна токолітична терапія, положення вагітної в ліжку з припіднятим тазовим кінцем

Призначення синтетичних прогестинів

Амніотомія та внутрішньовенне крапельне введення окситоцинуПершочерговим, при виникненні виражених явищ загрози самовільного аборту в терміні 15 – 16 тижнів, буде призначення:

* Сульфата магнію

Прогестерону

Дуфастону

Токоферолу

ПапаверинуГоловним, при виникненні загрози пізнього самовільного аборту у терміні 23 – 24 тижні, буде призначення:

* Партусистену

Прогестерону

Дуфастону

Еуфіліну

ПапаверинуПершовагітна 19 років поступила до пологового будинку в ІІ періоді перших пологів у терміні вагітності 34 тижні. Пологова діяльність розпочалася 3 години тому , потуги сильні, регулярні, болючі, по 60 секунд через 50 секунд. Головка плода в порожнині малого таза. Серцебиття плода ясне, ритмічне, до 146 уд. за хвилину. З анамнезу: з дитинства хворіє на хронічний пієлонефрит, має гіперплазію щитовидной залози ІІІ ступеня з гіперфункцією, під час вагітності тричі лікувалася з приводу загрози переривання вагітності, анемії вагітних ІІ ступеню, бактеріального вагінозу. Що робити ?

* Пудендальна анестезія, епізіотомія, допомога за методом Дана

Призначити токоліз

Введення спазмолітиків

Протизапальна терапія

Профілактика РДС-новонародженого

Каталог: downloads -> obstetrics2
downloads -> Родинне свято до дня 8 Березня в 5-а класі ( Бройченко А. Г.) Ми у мам — помічники
downloads -> Книжкова родина
downloads -> Переяслав-хмельницький державний педагогічний університет імені григорія сковороди
downloads -> Складнопідрядне речення з підрядними означальними, з'ясувальними, місця, часу, ступеня і способу дії Варіант 1
downloads -> Уроки фізичної культури у 4 кл.: методичні рекомендації \\ Фізичне виховання в сучасній школі. №3 2012
downloads -> План роботи із забезпечення наступності у навчанні І вихованні
obstetrics2 -> Пмк № „Захворювання жіночої репродуктивної системи. Планування сім’ї”
obstetrics2 -> 2010 рік Крок 3 Загальна лікарська підготовка Акушерсько-гінекологічний профіль
obstetrics2 -> Крок 3 Загальна лікарська підготовка Акушерсько-гінекологічний профіль 1


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16
База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка