Крок-2, педіатрія, модуль1Скачати 405.39 Kb.
Сторінка1/6
Дата конвертації11.05.2016
Розмір405.39 Kb.
  1   2   3   4   5   6

Назва наукового напрямку (модуля):

Семестр:

8

Крок-2, педіатрія, модуль1

Опис:

4 курс

Перелік питань:

1.

?Дитина 4 років скаржиться на свербіж, шкірні папульозно-еритематозні висипання, сухість шкіри. При огляді в підколінних ямках та в ділянці ліктьових згинів явища ліхеніфікації. Дослідження якого із наведених нижче імунологічних показників у сироватці крові верифікує діагноз (атопічний дерматит).


A. *

загальний імуноглобулін Е


B.

секреторний імуноглобулін А


C.

імуноглобулін М


D.

імуноглобулін G


E.

імуноглобулін D


2.

У дівчинки 9-ти місяців при об'єктивному обстеженні відмічаються: блідість шкірних покривів, виникнення під час неспокою ціанозу. Перкуторно: розширення меж серця в поперечному напрямку. Аускультативно: зліва від груднини у 3-4 міжребір'ї вислуховується тривалий систолічний шум, що проводиться над усією ділянкою серця і на спину. Яку вроджену ваду серця можна запідозрити у дитини?


A. *

Дефект міжшлуночкової перетинки


B.

Дефект міжпередсердної перетинки


C.

Коарктація аорти


D.

Тетрада Фалло


E.

Стеноз легеневої артерії


3.

У дівчинки скарги на папульозну висипку. Свербляче висипання, що зникає при натисканні на обличчі, грудях, животі, “географічний язик”. Температура нормальна. Напередодні вживала напій “Фанта”, шоколадні цукерки, рибні продукти. Збоку внутрішніх органів патології не знайдено. Еозинофілія. Який попередний діагноз?


A. *

Гостра кропивниця


B.

Атопічний дерматит


C.

Системний червоний вовчак


D.

Тромбоцитопенічна пурпура


E.

Кір


4.

Дитина 9 мiсяцiв захворiла гостро: пiдвищилася температура тiла до 37,8С, з’явився кашель i нежить. На 3-й день хвороби вночi стан рiзко погiршився: стала неспокiйною, метушиться, з’явився гавкаючий кашель, охриплiсть голоса, iнспiраторна задишка. Дiагностований круп. Який зі збудникiв частiше дає синдром крупа?


A. *

Вiрус парагрипа


B.

Вiрус грипа


C.

Аденовiрус


D.

Риновiрус


E.

Ентеровiрус


5.

Хлопчика 3-х років виписано з відділення кардіології, де він перебував у зв’язку із частими задухо-цианотичними приступами внаслідок тетради Фало. Який препарат найбільш доцільно використовувати для подальшої профілактики приступів ?


A. *

Обзідан


B.

Курантіл


C.

Реланіум


D.

Дігоксин


E.

Кордарон

6.

Дитині 7 місяців, на штучному вигодовуванні ( коров”яче молоко, манна каша). Поступила в стаціонар з підвищеною темпетарурою до 37,8C, короткочасними приступами тоніко-клонічних судом, ознаками рахіту 2 ступеня. Позитивні симптоми Ерба, Труссо, Маслова Який патологічний стан є причиною судом?


A. *

Спазмофілія


B.

Гіпертермія


C.

Епілепсія


D.

Ниркова еклампсія


E.

Менінгоенцефаліт


7.

У 10-річного хлопчика на фоні вживання еритроміцину гостро розвинулися ознаки медикаментозної алергії у вигляди генералізованої кропив”янки, масивного набряку Квінке. Стан дитини важкий. З яких препаратів слід розпочати інтенсивну терапію? Глюкокортикоїди


A. *

Антигістамінні


B.

Діуретики.


C.

Седативні


D.

Кальцію глюконат


8.

Хлопчик 7 років знаходиться на лікуванні протягом місяця. При поступленні спостерігалися виражені набряки , протеїнурія- 7,1 гЇл, білок в добовій сечі - 4,2 г. В біохімічному аналізі крові утримується гіпопротеїнемія (43,2г/л), гіперхолестеринемія (9,2 ммоль/л). Який з перечислених варіантів гломерулонефриту найвірогідніше має місце у хворого?


A. *

Нефротичний


B.

Нефритичний


C.

Ізольований сечовий


D.

Гематуричний


E.

Змішаний


9.

У дівчинки 3-х років спостерігаються підвищення температури тіла до 38С, що триває другу добу, нежить, сухий поверхневий кашель, кволість, зниження апетиту. Пальпаторних змін над легенями не виявлено. Перкуторний звук з коробковим відтінком, аускультативно - пуерильне дихання, хрипів немає. В крові - лейкопенія, лімфоцитоз, прискорене ШЗЕ. Який діагноз Ви встановите?


A. *

Гострий трахеїт


B.

Гострий обструктивний бронхіт


C.

Рецидивуючий бронхіт


D.

Гострий простий бронхіт


E.

Гострий ларингіт


10.

Хлопчик 4 років в стаціонарі зі скаргами на задишку, швидку втомлюваність. В анамнезі часті респіраторні захворювання. Об'єктивно: межі серця розширені вліво і вгору, аускультативно: посилення II тону над легеневою артерією, в II-III міжребер'ї зліва від грудини вислуховується грубий систолодіастолічний "машинний" шум, що проводиться у всі інші точки і на спину. АТ - 100/20 мм рт.ст. Який найбільш вірогідний діагноз?


A. *

Відкрита артеріальна протока


B.

Дефект міжшлуночкової перегородки


C.

Ізольований стеноз отвору легеневої артерії


D.

Дефект міжпередсердної перегородки


E.

Клапанний стеноз аорти

11.

Хлопчик 10 років скаржиться на слабкість, головокружіння, шум у вухах. Протягом останніх 2-х тижнів виникло загострення, тричі було блювання "кавовою гущею", дьогтьоподібні випорожнення кишківника. Об'єктивно: шкіра та слизові оболонки бліді, чисті. Пульс ритмічний, 108/хв. АТ- 80/50 мм рт.ст. Живіт напружений та болючий при пальпації в епігастрії. В крові: ер. - 2,3х10*12/л, Нв - 60 г/л, КП - 0,7, л -10х9/л, е-3%, п/я-4%, с/я-58%, л-27%, м-8%, ШЗЕ-12 мм/год. Згортання крові: початок - 2 хв 30 сек, кінець - 5 хв, тривалість кровотечі - 4 хв. Реакція Грегерсена різко позитивна. Який найбільш ймовірний діагноз?


A. *

Виразкова хвороба шлунку, період загострення, шлункова кровотеча


B.

Хронічний виразковий коліт


C.

Дивертикул Меккеля, кровотеча


D.

Хронічна дизентерія, гемоколіт


E.

Гемофілія, шлунково-кишкова кровотеча


12.

У дитини 9 місяців, яка хворiла на ГРВI, раптово з'явились судоми, загальний цiаноз, втрата свiдомостi. Об'єктивно: клонiко-тонiчнi конвульсiї, шкiра цiанотична, пiна на губах, ознаки рахiту. Зi сторони внутрiшнiх органiв патологiчних змiн не виявлено. Якi препарати необхiдно ввести дитинi першочергово?


A. *

Протисудомнi препарати


B.

Препарати кальцiю


C.

Глюкокортикоїди


D.

Антирахiтичнi препарати.


E.

Седативнi препарати


13.

В клініку поступив хлопчик 10 років з симптомами артриту і міокардиту, якому на підставі клінічного огляду поставлено попередній діагноз: ювенільний ревматоїдний артрит. Який симптом найбільш значний для діагностики цього захворювання?


A. *

Ранкова скутість рухів в суглобах


B.

Зональна гіперемія суглоба


C.

Ураження великих суглобів


D.

Збільшення розмірів серця


E.

Збільшення частоти серцевих скорочень


14.

У хлопчика 7 років в анамнезі відзначається пікова температура до 40°С, протягом 3 місяців має місце веретеноподібна припухлість суглобів пальців рук, колінного і гомілковостопних суглобів, біль у верхній частині грудини, шийному відділі хребта. Який найбільш вірогідний діагноз?


A. *

Ювенільний ревматоїдний артрит


B.

Ревматизм


C.

Токсичний синовіїт


D.

Септичний артрит


E.

Остеоартрит


15.

Дівчинка 8-ми років скаржиться на біль в суглобах, підвищення температури тіла до 38^0C, задишку. Об'єктивно: ліва межа серця зміщена на +2,5 см назовні, тахікардія, систолічний шум на верхівці і в V точці. В крові: лейк.- 20,0*10*9/л, ШЗЕ- 18 мм/час. Яка ознака в найбільшій мірі обгрунтовує діагноз "Ревматизм"?


A. *

Кардит


B.

Артралгії


C.

Лейкоцитоз


D.

Гарячка


E.

Прискорена ШЗЕ

16.

У дитини з вірусним гепатитом сростерігається тривала жовтяниця, печінка + 1,0 см, край її щільнуватий, свербіж шкіри. В крові: загальний білірубін - 180 мкмоль/л, прямий -150 мкмоль/л, непрямий - 30 мкмоль/л. АлАт - 1,2 ммоль/чхл . Лужна фосфатаза значно підвищена. Який синдром переважає?


A. *

Холестатичний


B.

Мезенхімальний


C.

Цитолітичний


D.

Алергічний


E.

Гемоліз еритроцитів


17.

У 6-річної дитини мають місце короткочасні напади задухи, які повторюються 2-3 рази на рік і зникають за декілька хвилин. Дитина була на ранньому штучному вигодовуванні, мали місце періодичні прояви атопічного дерматиту, алергічна реакція на пеніцилін. Кашель сухий, зрідка - експіраторна задишка, ЧД - 32/хв. При аускультації: дихання жорстке, сухі свистячі хрипи з обох сторін. Тони серця помірно приглушені, ритмічні, Ps 110/хв. В інших системах відхилень не виявлено.У фізичному розвитку дитина не відстає. Який найбільш вірогідний діагноз?


A. *

Бронхіальна астма


B.

Рецидивуючий обструктивний бронхіт


C.

Гострий обструктивий бронхіт


D.

Астматичний бронхіт


E.

Гострий бронхіоліт


18.

У дитини віком 3 роки з'явився кашель та нежить. У сім'ї двоє інших членів мали такі ж симптоми. На третю добу від початку захворювання кашель посилився, став сухим, нав'язливим; підвищилась t° до 37,8°С . Об'єктивно: дихання з участю допоміжних м'язів, при перкусії з обох боків - легеневий звук з тимпаничним відтінком, дихання жорстке, видих подовжений, сухі свистячі і подекуди середньо-пухирчасті вологі хрипи. Який дiагноз найбiльш вiрогiдний у дитини?


A. *

Гострий обструктивний бронхіт


B.

Гострий бронхіоліт


C.

Стенозуючий ларинготрахеіт


D.

Бронхіальна астма


E.

Пневмонія


19.

Дитина 5 років захворіла гостро: підвищилась температури тіла до фебрильних цифр, з'явились катаральні прояви. Лікувалась амбулаторно: панадол, відхаркувальні препарати. На 7 добу стан погіршився. Посилився кашель, з'явилась задишка експіраторного характеру, ЧД - 40/хв. Над всією поверхнею легенів коробочний відтінок перкуторного звуку. При аускультації: на фоні жорсткого дихання розсіяні сухі свистячі та різнокаліберні вологі хрипи. На користь якого захворювання свідчать клінічні симптоми?


A. *

Гострий обструктивний бронхіт


B.

Гострий бронхіоліт


C.

Бронхіальна астма


D.

Гостра бронхопневмонія, ускладнена обструктивним синдромом


E.

Крупозна пневмонія


20.

Дівчинка 7 місяців вигодовується штучно, фізичний розвиток задовільний. Під час тривалого плачу раптом вкрилася липким потом, дихання зупинилося, розвився ціаноз обличчя. Через декілька секунд настав гучний вдих -“півнячий крик”, після чого стан дитини нормалізувався. При огляді лікарем виявлено ознаки рахіту ІІ ст. Яке дослідження є найінформативнішим для діагностики захворювання?


A. *

Дослідження крові на кальцій


B.

Електроенцефалограма


C.

Проба Сулковича

D.

Дослідження крові на цукор

Каталог: data -> kafedra -> test6 -> %D1%83%D0%BA%D1%80 -> %D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%B5%D1%82 -> 4%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> %D0%BF%D0%B5%D0%B4%D1%96%D0%B0%D1%82%D1%80%D1%96%D1%8F
4%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Спеціальна (нозологічна) психіатрія №1
4%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> 8 семестр, 4 курс мед
4%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Екстрена медицина (ситуаційні задачі)
4%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Чому дорівнює кольорний показник у нормі
4%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Ендокринологія
4%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Ситуаційні задачі укр
%D0%BF%D0%B5%D0%B4%D1%96%D0%B0%D1%82%D1%80%D1%96%D1%8F -> Педіатрія 4 курс, тести. Найбільш поширені соматичні захворювання у дітей
4%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Фізіологічний перебіг вагітності, задачі
4%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Ситуаційні задачі Cпеціальна психіатрія


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка