Крок-2 Модуль 2 Дитячі інфекціїСкачати 381.5 Kb.
Сторінка1/5
Дата конвертації11.05.2016
Розмір381.5 Kb.
  1   2   3   4   5

Назва наукового напрямку (модуля):

Семестр:

12

Крок-2 Модуль 2 Дитячі інфекції

Опис:

6 курс

Перелік питань:

1.

Дитина, 1 рік 9 місяців, захворіла гостро з підвищення температури тіла до 390С, покашлювання. Дорослі члени сім’ї хворіють на грип. Незважаючи на прийом парацетамолу температура тіла залишалась на рівні 39-400С. Розвинувся генералізований приступ судом тривалістю 2 хвилини. Який препарат доцільно ввести на догоспітальному етапі дитині для лікування фебрильних судом?


A. *

Сибазон (седуксен)


B.

Фенобарбітал


C.

Ібупрофен


D.

Барбавал


E.

Дроперідол


2.

Дитина, 6 місяців, захворіла гостро з підвищення температури до 400С, затруднення носового дихання. Не дивлячись на прийом парацетамолу, температура мала тенденцію до зростання, відмічався приступ судом. Об”єктивно: сопор, м’язевий гіпертонус, шкіра бліда, з мармуровим малюнком, кінцівки холодні. Вкажіть першочерговий захід боротьби з гіпертермією.


A. *

аміназин у комбінації з піпольфеном


B.

Обтирання тіла розчином оцту


C.

Киснева терапія постійно


D.

Інфузія охолоджених розчинів


E.

Оходжена клізма


3.

Дитина 4 років. На тлі залишкових ознак ГРВІ з’явилися сонливість, блювота, підвищення температури тіла. Спостерігається анізокорія, симптом Бабінського ліворуч, там же – відсутність кремастерного рефлексу. Менінгеальних симптомів немає. При мікроскопії ліквору – цитоз до 40 в мм3 нейтрофільного характеру, білок 0,099 ммоль/л, цукор 3 ммоль/л. Ваш діагноз?


A. *

Енцефаліт


B.

Менінгіт


C.

Пухлина мозку


D.

Внутрішньочерепний крововилив


E.

Арахноидит


4.

У 2-хрічної дитини на фоні гострої кишкової інфекції з гемоколітом появилась клініка гемолітико-уремічного синдрому. Яка подальнеша тактика?


A. *

Транспортування хворого в центр гемодіалізу


B.

Проведення лужного форсованого діурезу


C.

Массивная инфузионная и гемостатическая терапия


D.

Адекватна терапія основного захворювання


E.

Переливання відмитих еритроцитів


5.

Дитина 10 місяців, яка знаходилася на лікуванні в інфекційній лікарні з приводу кишкової інфекції, став рідко мочитися, з’явилося блювання, набряки обличчя та нижніх кінцівок. Загальний аналіз сечі: білок – 1,65 г/л, еритроцити – 10-15 в п/з, одиничні гіалінові циліндри. Біохімічні показники: сечовина – 20 ммол/л, креатинін – 0,58 ммол/л, калій – 6,5 ммол/л. Який діагноз найбільш імовірний?


A. *

Гостра ниркова недостатність.


B.

Гостра печінкова недостатність


C.

Гострий пієлонефрит.


D.

Гострий гломерулонефрит.

E.

Інтерстінальний нефрит.


6.

Дитина 6 років захворіла гостро t° - 39°C, з’явився кашель, нежить, кон’юнктивіт, світлобоязнь, млявість. Протягом 3-х днів катаральні явища посилювались. Вранці на 4 день температура знизилась. На обличчі шиї, верхній частині тулуба з’явився макуло-папульозний висип розташований на незміненій шкірі. Ймовірний діагноз?


A. *

Кір.


B.

Менінгококцемія.


C.

Краснуха.


D.

Ентеровірусна екзантема.


E.

Псевдотуберкульоз.


7.

Дитина 5 років хвора 2 дні. Захворювання почалось з підвищення температури тіла до 37,5°C. Зранку мати помітила, що у дитини з’явився висип на усьому тілі. При огляді висип дрібно плямистий, найбільше локалізується на розгинальних поверхнях кінцівок, навколо суглобів та на сідницях. Потиличні та задньошийні лімфовузли збільшені, щільні. Ймовірний діагноз?


A. *

Краснуха.


B.

Кір.


C.

Ентеровірусна екзантема.


D.

ГРВІ, алергійний висип.


E.

Псевдотуберкульоз.


8.

Дитина 3 років захворіла гостро, температура 39°C, одноразове блювання, болюче ковтання, з’явився висип. У зеві мигдалики яскраво гіперемійовані з бруднувато-білими нальотами. Гіперемія у зеві відмежована м’яким піднебінням. Висип на шкірі яскраво-червоний дрібно крапчастий на гіперемійованому тлі, більш інтенсивно розташований внизу живота, пахвинних ділянках, боковій поверхні тулуба. Носо-губний трикутник блідий. Діагноз?


A. *

Скарлатина.


B.

Кір.


C.

Краснуха.


D.

Лакунарна ангіна, алергійний висип.


E.

Псевдотуберкульоз.


9.

Дитина 4 років захворіла гостро t° - 39°C. Скарги на головний біль, болюче ковтання. Вночі дитина почала хрипіти. При огляді значно збільшені задньошийні та підщелепні лімфовузли, мало болючі, щільнуваті. Гепатоспленомегалія. У зіві на мигдаликах біло-сіра плівка фібринозного характеру. У аналізі крові зрушення у бік паличкоядерних нейтрофілів, лейкоцитоз 15*109/л, 15% атипових мононуклеарів, ШОЕ- 20 мм/год. Ймовірний діагноз?


A. *

Інфекційний мононуклеоз.


B.

Дифтерія мигдаликів локалізована форма.


C.

Дифтерія мигдаликів субтоксична форма.


D.

Лістерельоз.


E.

Ангіна.


10.

Дитина 2 років хворіє третю добу. Скарги на афонію, задишку. При огляді дихання шумне, вдих подовжений, чутний на відстані, втяжіння податливих місць грудної клітки під час вдиху. При неспокої пероральний ціаноз. Інтоксикація помірна. Захворювання почалось з t° - 37,3°С, гучного грубого гавкаючого кашлю. Голос став сиплим. Поступово голос втратив гучність, та розвилась афонія, зросли ознаки утруднення дихання. Ймовірний діагноз?


A. *

Дифтерія гортані стенотична стадія.


B.

Дифтерія гортані дисфонічна стадія.


C.

Грип, стенозуючий ларінготрахеіт.


D.

Бронхообструктивний синдром.


E.

Сторонне тіло гортані.

11.

Дитина 2 років госпіталізована з t° - 40°С, порушенням свідомості, висипом на тілі. Хворіє 6 годин. Захворіла раптово, t° - 40°C, два рази блювала, весь час спала. На нижніх кінцівках з’явився висип. Стан дуже тяжкий, шкіра блідо-сіра, холодна, акроціаноз. На нижніх кінцівках та сідницях крупний зірчастий з некрозами у центрі геморагічний висип. t° - 37,3°C, тахікардія, тахіпноє, рульс слабкий, АТ – 80/30 мм.рт.ст.. Олігурія, свідомість потьмарена. Діагноз?


A. *

Менінгококцемія ІТШ ІІ ст.


B.

Геморагічний васкуліт.


C.

Менінгоеокцемія ІТШ ІІІ ст.


D.

Гіпертоксична форма грипу.


E.

Менінгоеокцемія ІТШ І ст.


12.

У дитина 2 років Захворювання почалось з підвищення t°, повторного блювання, стала загальмованою на тлі t° - 40°С виникли судоми тоніко-клонічного характеру. При огляді: стан важкий, сопор, загальна гіперестезія, ригідність м’язів потилиці, симптоми Керніга. Люмбальна рідина коло мутна Р. Панді ++++, білок – 0,99, нейтрофільний плеоцитоз, при бактеріоскопії грам негативні диплококи розташовані у нутрі та позаклітино. Який імовірний діагноз?


A. *

Менінгогококовий менінгіт.


B.

Пневмококовий менінгіт.


C.

Паротитний менінгіт.


D.

Туберкульозний менінгіт.


E.

Менінгіт викликаний полочкою Афанасьєва-Пфейфера.


13.

У дитини 10 років зі скаргами на частішання випорожнень до 2-3 разів на добу з домішками слизу та крові протягом 2 місяців. Запідозрений неспецифічний виразковий коліт. Який метод має вирішальне значення в діагностиці цього захворювання?


A. *

Эндоскопія товстого кишечнику.


B.

Рентгенографія товстого кишечнику


C.

Рентгеноскопія товстого кишечнику.


D.

Эхоскопія черевної порожнини.


E.

Бактеріологічне дослідження кала.


14.

Хлопчик 5 місяців доставлений у відділення інтенсивної терапії у стані важкого зневоднення. Хворіє протягом трьох днів – рідкий водянистий стілець 10-12 разів за добу, блювання. При огляді: шкіра збирається в складку, велике джерельце та очі дуже запалі, слизові оболонки сухі, різко позитивний симптом “блідої плями”, АТ 65/40 мм рт.ст., ЧСС- 178/хв., ЧД 62/хв. Оберіть стартову інфузійну терапію з нижчезапропонованих варіантів.


A. *

0,9% р-н натрія хлориду 20 мл/кг за годину


B.

10% розчин глюкози 20 мл/кг за годину


C.

5% р-н глюкози 20 мл/кг за годину


D.

6% р-н гідроетилкрохмалю 20 мл/кг за годину


E.

6% р-н реополіглюкіну 20 мл/кг за годину


15.

У раніше здорового хлопчика 6 років через 5 хвилин після введення комбінованої вакцини проти кору-паротиту-краснухи раптово розвинулася задуха, тахікардія, непритомність. Введення якого з перерахованих препаратів є першочерговим?


A. *

Адреналін


B.

Димедрол


C.

Дексаметазон


D.

Атропін


E.

Преднізолон

16.

Ви лікар, перебуваючи на “дикому” відпочинку до вас звертаються за допомогою сусіди, у котрих хворіє дитина 3 років першу добу. Об’єктивно: Т 39,8оС, кінцівки холодні на дотик, шкіра чиста, бліда, ЧД 36/хв. Батьки перед вашим оглядом відмічали здригування дитини.Яка ваша тактика при відсутності можливості призначити медпрепарати?


A. *

Зігріти


B.

Розкрити


C.

Обтерти розведеним водою оцетом


D.

Забезпечити обдування обвітрювання


E.

Охолоджувальна ванна для ніг


17.

У хлопчика 8 міс на фоні симптомів гострої кишкової інфекції, млявості та гіпертермії появилась блідість шкіри з іктеричним відтінком, геморагічні висипання на шкірі, гепатоспленомегалія, летаргія, олігурія. В крові: Hb – 70г/л, еритроцити – 1,8*1012/л, тромбоцити – 100*109/л, лейкоцити – 25*109/л, азотемія. Який діагноз найбІльш вІрогІдний?


A. *

Гемолітико-уремічний синдром.


B.

Гостра гемолітична анемія.


C.

Хвороба Фішера-Івенса.


D.

Гостра нирникова недостатність.


E.

Дисеміноване внутрішньосудинне зсідання.


18.

Дівчинці 8 міс. Хворіє протягом 2 діб. Температура тіла 38,4oС, повторна блювота, рідкі, водянисті, жовтого кольору випорожнення до 10-12 разів на добу. Об’єктивно: млява, змарніла, відмовляється від їжі, жадно п’є. Очі та тім’ячко запалі. Губи і слизова оболонка порожнини рота сухі. Шкіра різко бліда, тургор її знижений. Акроціаноз. Холодні кінцівки. Тахікардія. Гемоконцентрація. Олігурія. Метаболічний ацидоз (рH – 7,2-7,3). Na плазми 152 мМоль/ л. Визначте ступінь дегідратації та її тип.


A. *

Середня (ІІ), гіпертонічна (вододефіцитна)


B.

Легка (І), ізотонічна


C.

Тяжка (ІІІ), гіпотонічна (солідефіцитна)


D.

Недиференційована


E.

Змішана


19.

У 5-місячної дитини через 3 тижні після щеплення проти поліомієліту з'явилися в'ялі парези без порушення чутливості. Є підозра на вакцин-асоційований поліомієліт. Який з нижченазваних критеріїв діагностики є вирішальним для встановлення діагнозу?


A. *

Виділення вакцинального штаму вірусу поліомієліту та не менш ніж чотириразове


B.

зростання до титру типоспецифічних антитіл до нього


C.

Поява парезів у строки від 4 до 30 днів після прийому живої вакцини Себіна


D.

Залишкові явища паралічів після 2 місяців хвороби


E.

Відсутність прогредієнтного перебігу хвороби


20.

Семирічна дитина скаржиться на слабкість, біль у животі, часті позиви на дефекацію. Хворіє другий день. Температура 38,5оС, шкіра бліда, слизова оболонка рота сухувата, язик обкладений білим нальотом. Пальпаторно – спазмована, ущільнена, болісна товста кишка, особливо сигмовидна. Дефекація часта, малими порціями, слизом і світлою кров’ю. Яке дослідження потрібне для підтвердження діагнозу?

Каталог: data -> kafedra -> test6 -> %D1%83%D0%BA%D1%80 -> %D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%B5%D1%82 -> 6%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> %D0%BF%D0%B5%D0%B4%D1%96%D0%B0%D1%82%D1%80%D1%96%D1%8F%20%D0%B4%D0%B8%D1%82%D1%8F%D1%87%D1%96.%20%D1%96%D0%BD%D1%84%D0%B5%D0%BA
%D0%BF%D0%B5%D0%B4%D1%96%D0%B0%D1%82%D1%80%D1%96%D1%8F%20%D0%B4%D0%B8%D1%82%D1%8F%D1%87%D1%96.%20%D1%96%D0%BD%D1%84%D0%B5%D0%BA -> Назва наукового напрямку (модуля)
%D0%BF%D0%B5%D0%B4%D1%96%D0%B0%D1%82%D1%80%D1%96%D1%8F%20%D0%B4%D0%B8%D1%82%D1%8F%D1%87%D1%96.%20%D1%96%D0%BD%D1%84%D0%B5%D0%BA -> Крок. Педіатрія. Модуль 1
6%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Економіка охорони здоров'я (задачі)
6%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Інформації про чисельність і склад населення проводиться перепис населення. Який це вид та метод дослідження? A. Суцільне одномоментне B. Вибіркове одномоментне C
6%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> 11 семестр, 6 курс мед
6%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Економіка охорони здоров'я
6%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Внутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3
6%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> 6 курс. Симптоми та синдроми в хірургії крок-2
%D0%BF%D0%B5%D0%B4%D1%96%D0%B0%D1%82%D1%80%D1%96%D1%8F%20%D0%B4%D0%B8%D1%82%D1%8F%D1%87%D1%96.%20%D1%96%D0%BD%D1%84%D0%B5%D0%BA -> Ситуаційні задачі 6 курс


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка