Кро Вади розвитку у дітей. Модуль 5Скачати 115.11 Kb.
Дата конвертації14.12.2016
Розмір115.11 Kb.

Назва наукового напрямку (модуля):

Семестр:

11

Крок2.Вади розвитку у дітей. Модуль 5.

Опис:

6 курс

Перелік питань:

1.

?У новонародженої дитини під час первинного огляду в пологовому залі відмічено, що зонд у шлунок не проходить. При оглядовому рентгенобстеженні у вертикальному положенні з контрастним зондом відмічено, що зонд завертається у “сліпому” кінці стравоходу, в шлунку та кишечнику газу немає. Який діагноз треба поставити у цієї дитини?


A. *

Безнорична форма атрезії стравоходу


B.

Атрезія стравоходу з нижньою трахеостравохідною норицею


C.

Вроджений стеноз стравоходу


D.

Атрезія стравоходу з верхньою та нижньою трахеостравохідною норицею


E.

Ізольована трахео-стравохідна нориця


2.

У дитини віком 2 місяці появилась блювота створоженим молоком з 3-4 тижнів, затримка випорожнення, олігурія, видима перистальтика шлунка. Яка причина цих симптомів?


A. *

Вроджена вада розвитку – гіпертрофічний пілоростеноз


B.

Енцефалопатія


C.

Харчове отруєння


D.

Переїдання


E.

Пієлонефрит


3.

У дитини 3-х років з проявами дихальної недостатності при аускультації вислуховуються вологі хрипи в нижніх відділах справа. На рентгенограмі відмічено зміщення середостіння вправо та наявність трикутної тіні в нижніх відділах справа. Який можливий діагноз у дитини?


A. *

Кістозна гіпоплазія нижньої долі правої легені


B.

Вроджена лобарна емфізема верхньої долі лівої легені


C.

Абсцес нижньої долі правої легені


D.

Ателектаз верхньої долі правої легені


E.

Вроджена емфізема верхньої долі правої легені


4.

У новонародженого протягом 24-х годин не відходить меконій. Дитина неспокійна, відмовляється від годування. Анальний отвір розташований звичайно. Живіт рівномірно піддутий, при пальпації дитина непокійна, плаче. На оглядовій рентгенограмі органів черевної порожнини численні різнокаліберні повітряні пухирі з горизонтальним рівнем рідини (чаші Клойбера). Ваш діагноз?


A. *

Вроджена низька кишкова непрохідність


B.

Вроджена атрезія стравоходу


C.

Вроджена висока кишкова непрохідність


D.

Вроджений пілоростеноз


E.

Вроджений пілороспазм


5.

Під час грижесічення у пацієнта 12 років виявили наявність яєчка у грижовому мішку. Яка грижа у хворого?


A. *

вродженна коса пахвинна грижа


B.

набута коса пахвинна грижа


C.

пряма пахвинна грижа


D.

стегнова грижа


E.

затульна грижа


6.

У хлопчика 1,5 місяців після кожного годування відзначено блювання. Вагу тіла не набирає . Під час огляду виявлено зменшення підшкірно-жирового шару, симптом “пісочного годинника”. Який діагноз найбільш імовірний?


A. *

Пілоростеноз

B.

Пілороспазм


C.

Нервова анорексія


D.

Харчове отруєння


E.

Адреногенітальний синдром


7.

У новонародженої дитини через 1 годину після народження поступово почали наростати ознаки дихальної недостатності. Під час повторних оглядів відмічено поступове зміщення серця направо. Ліва половина грудної клітки випинає, відстає у акті дихання, перкуторно справа звичайний легеневий звук, зліва – періодично визначається тимпаніт, а під час аускультації вислуховуються “булькаючі” шуми. На оглядовій рентгенограмі органів грудної клітки - середостіння зміщено вправо, зліва до рівня 2 ребра визначаються повітряні порожнини різного розміру .З якою патологіяю Ви маєте справу у новонародженої дитини?


A. *

Діафрагмальна грижа


B.

Пневмонія.


C.

Аспірація навколоплодними водами


D.

Атрезія стравоходу


E.

Вада розвитку серця.


8.

У дитини з перших хвилин після народження з рота та носа рясно виділяється спінена слина, зростає задуха, ціаноз. Живіт запавший але піддутий у епігастральній ділянці. При зондуванні шлунку – зонд зупинився. З якою вадою розвитку Ви маєте справу?


A. *

Атрезія стравоходу з норицею до дихальних шляхів


B.

Атрезія хоан


C.

Атрезія тонкої кишки.


D.

Атрезія стравоходу


E.

Атрезія товстої кишки


9.

При огляді дитини у пологовому залі встановили, що дитина вагою 2800 гр., живіт здутий в епігастральній ділянці, при зондуванні шлунку отримано 30 мл вмісту жовтуватого кольору. Меконій не відходив. На оглядовій рентгенограмі - на фоні відсутності пневматизації кишечнику знайдено два рівні газу та рідини у епігастрії. З якою вадою розвитку Ви маєте справу?


A. *

Aтрезія 12 палої кишки


B.

Атрезія стравоходу


C.

Атрезія здухвинної кишки


D.

Атрезія товстої кишки


E.

Атрезія хоан


10.

При огляді дитини у пологовому залі встановили, що дитина вагою 2600 гр, живіт - звичайний на всьому протязі, при зондуванні шлунку отримано 10 мл прозорого вмісту. Меконій не відходив. Катетер, введений через анус, пройшов на 2 см. На оглядовій рентгенограмі - пневматизація кишечнику на всьому протязі , рівні газу та рідини. З якою вадою розвитку Ви маєте справу?


A. *

Атрезія прямої кишки


B.

Атрезія 12-ти палої кишки.


C.

Атрезія здухвинної кишки.


D.

Атрезія анального отвору та прямої кишки .


E.

Атрезія стравоходу


11.

На іригограмі у дитини віком 2 роки зображено звуження в ділянці прямої і сигмовидної кишки зі супрастенотичним розширенням ободової кишки вище цього місця. Ваш діагноз.


A. *

Хвороба Гіршпрунга


B.

Доліхосигма


C.

Атрезія стравоходу

D.

Атрезія прямої кишки


E.

Атрезія тонкої кишки


12.

У дитини віком 1,5 роки запори з народження, здуття живота, гіпотрофія, задуха. На іригограмі зображено звуження в ділянці прямої кишки зі супрастенотичним розширенням ободової кишки вище цього місця. При аноманометрії аноректальний рефлекс від’ємний. Ваш діагноз.


A. *

Хвороба Гіршпрунга


B.

Діафрагмальна грижа


C.

Доліхосигма


D.

Хвороба Пайра


E.

Атрезія товстої кишки


13.

У новонародженої дитини безпосередньо після пологів з'явилась велика кількість слизу у ротовій порожині і ротогорлі.Під час першого годування відмічалося атонічне блювання незміненим молоком. Спроба ввести зонд у шлунок виявилась безуспішною.Про який діагноз можна думати?


A. *

Атрезія стравоходу


B.

Пологова травма


C.

Ахалазія стравоходу


D.

Хвороба Гірширунга


E.

Пілороспазм


14.

У новонародженої дитини через деякий час з'явилося блювання застійного характеруз домішками кишкового змісту. Меконій відсутній. Випорожнення у вигляді тонких слизових прожилок. Про який діагноз можна думати?


A. *

Низька кишкова непрохідність


B.

Пілороспазм


C.

Хвороба Гірширунга


D.

Сепсіс


E.

Муковісцидоз


15.

В поліклініку звернулися батьки хлопчика 2-х років зі скаргами на відсутність у дитини в мошонці правого яєчка. При огляді виявляється гіпоплазія правої половини мошонки, яєчко відсутнє, Воно зменшене в розмірах , пальпується по ходу пахового каналу, але в мошонку не низводиться. Діагноз ?


A. *

Правобічний крипторхізм , пахова форма;


B.

Ретракція правого яєчка [псевдокрипторхізм];


C.

Лівобічний монорхізм;


D.

Правобічний крипторхізм , черевна форма;


E.

Ектопія правого яєчка , лобкова форма;


16.

У дитячому відділенні районної лікарні знаходиться хлопчик у віці 6 тижнів, якому клінічно і рентгенологічно установлено діагноз: вроджений гіпертрофічний пілоростеноз. На протязі 10 днів приймає спазмолітичну, інфузійну і загальноукріплюючу терапію. Зі слів педіатра, стан дитини дещо покращився. Подальша лікувальна тактика ?


A. *

Оперативне втручання;


B.

Амбулаторне спостереження;


C.

Призначення антибіотиків;


D.

Внутрішньоорганний електрофорез спазмолітиків;


E.

Механічна пілороділятація;


17.

У дитини 3 років з моменту народження спостерігається затримка випорожнення, кожні 3 - 4 дні мати робить клізми. Хлопчик відстає від своїх однолітків у фізичному розвиткові. Відмічається блідість шкіряних покривів, здуття живота. Яке захворювання у дитини слід припустити?

A. *

Хвороба Гіршпрунга


B.

Копростаз


C.

Глистна інвазія


D.

Перитоніт


E.

Пухлина кишківника


18.

Дитинi 1,5 мiсяцi. Мати скаржиться на щоденне нечасте блювання зразу пiсля годування, “фонтаном”. Об'єм блюватних мас завжди бiльший вiд спожитої їжi. Хворiє з 2-тижневого вiку. Дитина в'яла, шкiра блiда, збирається в складки, якi повiльно розправляються. Дефiцит маси тiла 24%. Чiткий симптом “пiскового годинника”. Закрепи. Сечi мало. Який дiагноз є найiмовiрнiшим?


A. *

Пiлоростеноз


B.

Пiлороспазм


C.

Гiпервiтамiноз Д


D.

Адреногенiтальний синдром


E.

Кардiостеноз


19.

У дитини 4-х років від народження 12 годин назад виникло защемлення лівобічної пахової грижі. Об'єктивно: дитина неспокійна, плаче, при пальпації різка болючість в місці защемлення, яке не вправляється в черевну порожнину. Пахове кільце пропальпувати неможливо. Яка найбільш оптимальна тактика лікування?


A. *

Термінова операція


B.

Ручне вправлення грижі


C.

Комплекс консервативних заходів, розрахованих на самостійне вправлення грижі


D.

Вправлення грижі під наркозом


E.

Призначення знеболюючих


20.

У новонародженої дитини віком 2 години встановлено діагноз атрезії стравоходу.Що треба робити для профілактики ускладнень даного захворювання у передопераційний період?


A. *

Відмовитися від годування; відсмоктування слизу з ротової порожнини


B.

Годування на фоні інтубації трахеї


C.

Годування через шлунковий зонд


D.

Годування дрібними порціями


E.

Тільки поїти


21.

Дитина 2-х років протягом 9 місяців страждає на закрепи, здуття живота.На ірігограмі наявна звужена зона у дистальних відділах товстої кишки з літкоподібним переходом в супростенотичне розширення. Який найбільш вірогідний діагноз?


A. *

Хвороба Гіршпрунга


B.

Доліхосигма


C.

Синдром мегаколона невідомої етіології


D.

Подвоєння кишківника


E.

Хвороба Крона


22.

Дитина віком 2 доби народилася вагою 3200 г. В кінці 1 доби життя з’явилося наполегливе блювання з домішкою жовчі. Живіт не здутий, спостерігаються вибухання в епігастральній області, яке зникає після блювання. Випорожнення після клізми - світлий слиз. Сечовипускання самостійне. Рентгенологічно визначено дві чаші Клойбера. Який найбільш ймовірний діагноз?


A. *

Вроджена висока кишкова непрохідність


B.

Пілоростеноз


C.

Атрезія стравохода


D.

Низька кишкова непрохідність


E.

Динамічна кишкова непрохідність

23.

У дівчинки 3-х років виникло защемлення пахової кили. Давність защемлення -1 година. Який метод лікування найбільш оптимальний?


A. *

Негайне оперативне втручання


B.

Ручне вправління кили


C.

Короткочасний наркоз


D.

Комплекс консервативних заходів, розрахований на самовправлення кили


E.

Клізма з хлоралгідратом


24.

У хлопчика у віці 1 року виникло защемлення пахової кили. При огляді та промацуванні килового випину відмічається гіперемія та пастозність тканин. Який метод лікування найбільш оптимальний?


A. *

Негайне оперативне втручання


B.

Комплекс консервативних заходів, розрахованих на самовправління кили


C.

Ручне вправління кили


D.

Негайне вправлення кили під короткочасним наркозом


E.

Призначення барбітуратів


25.

Під час грижосічення у пацієнта 12 років виявили знаходження яєчка у грижовому мішку. Яка грижа у хворого?


A. *

У хворого вродженна коса пахвинна грижа


B.

У хворого набута коса пахвинна грижа


C.

У хворого пряма пахвинна грижа


D.

У хворого стегнова грижа


E.

У хворого затульна грижа


26.

Немовля народилося вчасно. Пологи патологічні, сідницями вперед. При огляді немовляти: обмеження відведення правої нижньої кінцівки до 50oC, позитивний симптом луску з правого боку. Асиметрія пахвинних складок. Який найбільш вірогіднийдіагноз?


A. *

Вроджений вивих правого стегна


B.

Вроджений звих стегон


C.

Варусна деформація шийок стегон


D.

Перелом шийок стегнових кісток


E.

Дисплазія правого стегна


27.

Хворий скаржиться на печію та постійний біль за грудниною. При нахилі після прийому їжі виникає зригування. При рентгенологічному дослідженні виявлено - ковзна кардіофункціональна кила стравохідного отвіру діафрагми з розміщенням кардіі на дні шлунку на 8 см вище діафрагми. При езофагоскопії є ознаки рефлюксезофагита. Яку тактику Ви вибирете для лікування цього хворого?


A. *

Операція в хірургічному стаціонарі


B.

Консервативне лікування в полікліниці


C.

Консервативне лікування в терапевтическому стаціонарі


D.

Консервативне лікування в хірургічному стаціонарі


E.

Санаторно-курортне лікування


28.

До хірургічного відділення поступив хлопчик у першу добу після народження з пінистими виділеннями з носа та рота, нападами ціанозу. Рентгенологічно: сліпий кінець стравоходу на рівні II грудного хребця, газовий міхур шлунка під лівим куполом діафрагми. Який найбільш імовірний діагноз?


A. *

Атрезія стравоходу, трахео-стравохідна нориця.


B.

Атрезія стравоходу тотальна


C.

Параезофагеальна грижа стравохідного отвору діафрагми


D.

Атрезія стравоходу без нориці


E.

Бронхо-стравохідна нориця

29.

У новонародженого хлопчика на протязі 24 годин не відходить меконій. Дитина неспокійна, відмовляється від грудей. Анальний отвір розташований звичайно. Живіт рівномірно здутий, при пальпації дитина неспокійна, плаче. На оглядовій рентгенограмі органів черевної порожнини видно чисельні різнокаліберні повітряні пухирі з горизонтальними рівнями рідини (чаші Клойбера) Ваш діагноз?


A. *

Вроджена низька кишечна непрохідність.


B.

Пологовий параліч плечового сплетіння справа.


C.

Вроджений пілороспазм.


D.

Вроджена висока кишкова непрохідність.


E.

Хвороба Гіршпрунга.


30.

В поліклініку звернулися батьки хлопчика 2-х років зі скаргами на відсутність у дитини в калитці правого яєчка. При огляді виявляється гіпоплазія правої половини калитки, яєчко відсутнє. Воно зменшене в розмірах, пальпується по ходу пахового каналу, але в калитку не низводиться. Діагноз?


A. *

Правобічний крипторхізм, пахова форма


B.

Ретракція правого яєчка (псевдокрипторхізм)


C.

Лівобічний монорхізм


D.

Правобічний крипторхізм, черевна форма


E.

Ектопія правого яєчка, лобкова форма


31.

З кінця 3-го тижня життя у новонародженої дитини спостерігаються блювання фонтаном, без жовчі, перистальтичні хвилі в ділянці шлунка. Яке захворювання має місце у дитини?


A. *

Пілоростеноз.


B.

Пілороспазм.


C.

Стеноз тонкої кишки.


D.

Невропатичне блювання.


E.

Синдром Ледда.


32.

У дитини віком 2 доби, народженої на 32-ому тижні вагітності з вагою 1700 г наростають зміни з боку дихальної системи, які з'явились через 8 годин після народження. У матері дитини - ІІІ вагітність, ІІ пологи, абортів не було. Попередня народжена дитина загинула від синдрому дихальних розладів. Об'єктивно: оцінка за шкалою Сільвермана 6 балів, дихання з порушеним ритмом, апное, звучний видих, кивання головою при диханні, зниження тонусу м'язів. При аускультацїі: дихання помірно послаблене, багато хрипів з обох боків. Рентгенологічно:наявність нодозно-ретикульозної сітки. Чим зумовлений синдром дихальних розладів у дитини?


A. *

Синдромом гіалінових мембран


B.

Діафрагмальною грижею


C.

Ателектазами легенів


D.

Внутрішньоутробною пневмонією


E.

Набряково-геморагічним синдромом
Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка