Короста (scabies)Скачати 29.96 Kb.
Сторінка1/11
Дата конвертації18.08.2021
Розмір29.96 Kb.
#17545
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11
Методичка Дерматозоонози

Короста (scabies) – заразне паразитарне захворювання, що викликається коростяним кліщем роду Sarcoptes scabiei var. hominis.
Даний кліщ має вигляд черепахи, біло-жовтого кольору. Довжина самки кліща – біля 0,5мм, довжина самця – близько 0,2 мм. Цикл життя коростяного кліща поділяється на репродуктивний і метаморфічний. Репродуктивний цикл починається з попадання на шкіру заплідненої самки, яка проникає в роговий шар і, просуваючись у його глибині паралельно поверхні шкіри, формує коростяний хід, в якому відкладає яйця. Швидкість просування самки 1 мм за добу. Періодично самка зупиняється, аби просвердлити отвір у роговому шарі, необхідний по-перше для доступа повітря без якого кліщ гине, по-друге вказані отвори необхідні для подальшого виходу личинок та німф кліща на поверхню шкіри. Метаморфічний цикл життя кліща полягає в перетворенні яєць на личинки, а потім в німфи – молоді особини, які через просвердлені самкою ходи виходять на поверхню шкіри. На поверхні шкіри відбувається запліднення нових самок, після чого самці гинуть і весь цикл повторюється. Тривалість життя самки в шкірі близько 2-х місяців. За цей час вона відкладає до 50 яєць.
Загалом шляхи зараження можна поділити на прямий та непрямий. До прямого шляху зараження відносяться всі можливі взаємодії між людьми що супроводжуються контактом «шкіра до шкіри»: рукостискання, обійми, сімейні взаємодії, годування груддю, контактні види спорту, статевий контакт та інше. До непрямого відноситься взаємодія з персональними та побутовими речами хворого: одяг, постільна та натільна білизна, рушники, м’яка оббивка меблів у житлі хворого та інше.
Інкубаційний період захворювання найчастіше становить 7 – 10 днів, але може і подовжуватися до 4 – 6 тижнів.

Скачати 29.96 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11
База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка