Консервативне лікування варикозної хвороби нижніх кінцівок. Послідовність виконання операції сафенектоміїСкачати 21.08 Kb.
Дата конвертації09.07.2020
Розмір21.08 Kb.
ТипРеферат
Міністерство охорони здоров’я України

Запорізький державний медичний університет

Кафедра госпітальної хірургії

Реферат

на тему : «Консервативне лікування варикозної хвороби нижніх кінцівок. Послідовність виконання операції сафенектомії»

Підготувала:

Студентка 6 курсу

45 групи


Красненко Карина

Варикозне розширення вен (варикозна деформація, варикоз вен) – це патологічна деформація поверхневих (підшкірних) вен у вигляді вузлів, синього кольору, м’яко–еластичної консистенції, легко спадають при здавлювання (varix – лат. Здуття). Вени при цьому збільшуються, набувають мішковідну форму, змієвидну звивистість, локальні вибухання у формі вузлів.

Лікування

У лікуванні хворих на варикозне розширення вен нижніх кінцівок можуть використовуватися:

 консервативне лікування;

 компресійні склеротерапія;

 хірургічне лікування.

Консервативне лікування призначається всім категоріям пацієнтів. У найбільш загальному випадку воно включає:Регулярне виконання фізичних вправ з відносно невеликим навантаженням, таких як ходьба, біг, їзда на велосипеді, веслування, плавання. Усі ці заходи сприяють зниженню високого кров'яного тиску і зміцненню загальної системи кровообігу. Ходьба і біг, зокрема, покращують кровообіг у ногах.

Уникання тривалого перебування в положенні стоячи. Слід намагатися не стояти на одному місці протягом тривалого часу, тому що це може призвести до підвищення венозного тиску в ногах і, як наслідок, до послаблення стінок кровоносних судин.

Підтримання нормальної ваги. При надлишковій масі тіла спостерігається значне підвищення навантаження на венозну систему. Так, зайва вага може стати причиною надмірного тиску у венах нижніх кінцівок. З огляду на це рекомендується регулярно займатися фізичними вправами і формувати навички здорового харчування. Такі дії сприяють зниженню ризику виникнення варикозного розширення вен.

Відмова від паління, яке є однією з причин підвищення кров'яного тиску, а відповідно і розвитку варикозної хвороби.

Піднімання ніг. Якщо ви змушені стояти на одному місці протягом тривалого часу, не варто забувати про відпочинок ніг і покращення в них кровообігу. Для цього потрібно в положенні лежачи піднімати ноги вгору на 15-30 см вище рівня серця. Повторювати вправу слід кілька разів на день, що допоможе крові легко відтікати з вен гомілок назад до серця і запобігатиме її депонуванню в судинах. При тривалому сидінні рекомендується виконувати кругові рухи в гомілковостопних суглобах, а також згинати і розгинати великі пальці ніг.

Підбір гардероба. Слід носити одяг, який не стискає талію, пах і ноги, що сприяє покращенню кровообігу в нижній частині тіла. Для того аби не порушувати венозний відтік з гомілок до серця, необхідно обирати зручне взуття без високих підборів, що підходить за розміром і формою.

Вироблення гарної постави. Спину слід тримати рівно, не сутулитися. Не рекомендується сидіти, заклавши ногу на ногу, інакше висхідний потік крові до серця буде сповільненим, а тиск у венах нижніх кінцівок – підвищеним. Гарна постава пожвавлює кровообіг і сприяє зниженню тиску у венах.

Відмова від прийому контрацептивів з високим вмістом естрогенів. Тривале їх застосування підвищує ризик варикозного розширення вен, змінюючи функціональний стан клапанного апарату.

Носіння компресійних панчіх. Ці вироби мають різний ступінь компресії. При їх регулярному використанні постійно стискаються м'язи ніг, що дає змогу пришвидшити рух крові по венах до серця, зменшити набряки в ногах і запобігти утворенню тромбів.

Склеротерапія – допоміжний метод терапії, який передбачає «спалювання» вени спеціальними хімічними речовинами. Останнім часом її використовують дедалі рідше у зв’язку з появою більш безпечної техніки – пінної (foam-form, англ. foam – піна) склеротерапії, а також внаслідок великої кількості рецидивів.

Foam-form склеротерапія – це модифікація склеротерапії, при якій склерозант вводиться у варикозну вену у вигляді збитої піни. Такий спосіб надходження склерозанту має переваги перед звичайним введенням препаратів у рідкому вигляді:

  • пункція вени та ін’єкція склерозанту у вигляді піни практично безболісні, що пов'язано із застосуванням дуже тонких голок; може виникати лише незначне печіння під час введення препарату, яке проходить через 2-3 хв;

  • foam-form склеротерапія дозволяє надійно усунути великі (до 1 см в діаметрі) варикозні вени;

  • для її проведення потрібні нижча доза та концентрація склерозанту, а також менша кількість сеансів терапії. Сліди після процедури практично непомітні.

Сафенектомія (стріппінг) – видалення стовбура великої (малої) підшкірної вени з неспроможними клапанами. У більшості випадків видаляється не весь стовбур ВПВ, а лише його сегмент на стегні, оскільки на гомілці він як правило, в процес трансформації не залучається, що носить назву короткий стріппінг.

Сафенектомія проводиться для видалення патологічно змінених великих венозних стовбурів (по Бебкок). Призначається при запущеному варикозі. В ході операції в області паху хворого хірург робить невеликий надріз, який необхідний для доступу до пріустьевим протоках. Пріустьевие протоки перев’язуються спеціальною ниткою, при цьому необхідно відзначити: в разі якщо фахівець упустить хоча б один проток, через деякий час після відновлення можливий рецидив хвороби.Далі відсікається велика підшкірна вена, розташована пахової області. У той же час робиться надріз на щиколотці, де розташований початковий відділ підшкірної вени. Потім проводиться введення спеціалізованого зонда, який дозволяє якісно видалити великі розширення венозних проток, при цьому по всьому шляху проходження зонда виробляються спеціальні проколи. На завершальному етапі операції хірург просто вирізає запалену вену, накладає косметичні шви і заклеює проколи спеціальної медичної стрічкою.

В ході відновлення пацієнт в обов’язковому порядку повинен носити спеціальну коригуючий білизна різного ступеня компресії, яке дозволяє максимально швидко відновити кровообіг.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка