Коневич Тема 1 Задача 2, Заняття 1Дата конвертації30.07.2021
Розмір1.33 Mb.

Коневич Тема 1

Задача 2, Заняття 1

Хвора 40 років працює штукатуром протягом 20 років. Під час періодичного медогляду скаржиться на біль в ділянці дистального відділу передпліччя з боку променевої кістки (нижня третина правого передпліччя і променево-зап’ясний суглоб), що виникає при рухах І пальця й кисті. Має місце іррадіація болю в лікоть та плече. У зв’язку з тим, що не може виконувати свої виробничі обов’язки, відмічає порушення сну, та підвищену дратівливість.

Вважає себе хворою більше року з поступовим прогресуванням симптоматики.

При об'єктивному огляді виявляється округла припухлість в ділянці шилоподібного відростка променевої кістки, що розповсюджується на анатомічну табакерку. Пальпація ділянки шилоподібного відростка викликає різкий біль. Обмеженим і болісним є відведення та розгинання І пальця, натискання на нього по осі та витягування за кінцеву фалангу також супроводжується посиленням болю. Болісне зведення дистальних фаланг І і V пальців правої кисті з іррадіацією болю в нижню третину передпліччя.

Флексія та екстензія кисті не порушені, а ліктьове відведення обмежене і болюче. При спробі виконати ульнарне відведення кисті (за умови приведеного до долоні І пальця і щільно притиснутого чотирма іншими) з'являється сильний біль у зоні шилоподібного відростка.

Аналіз крові: гем. – 148 г/л, ер. – 4,5 • 1012/л, лей. – 9,0 • 109/л, е – 1% , п/яд. – 5%, с/яд. – 58%, л. – 26%, м – 10%, ШОЕ – 15 мм/год.

На рентгенограмі правого променево-зап’ясного суглоба визначається гіперостоз із шорсткуватою поверхнею та деформацією самого шилоподібного відростка.
Завдання:
1. Сформулюйте повний посиндромний діагноз.
Хронічний правобічний стенозувальний лігаментит тильної зв'язки зап'ястя по ходу першого каналу, з наявними синдромами:  больовий синдром, дегенеративно-дистрофічний синдром, запальний синдром, псевдотуморозний синдром, астеноневротичний синдром – захворювання професійне.
2. Складіть схему до обстеження


 • Скарги, анамнез життя

 • Санітарно-гігієнічна характеристика умов праці

 • Об’єктивне обстеження (огляд, пальпація,  тест Фінкельштейна, симптом пальцевої проби, проба на напружену абдукцію, дослідження функції на розгинання і відведення І пальця )

 • Лабораторні методи обстеження :

ЗАК, ЗАС, БХ


 • Рентгенографія і / або МРТ правого променево-зап’ясного суглоба3. Перерахуйте хвороби з якими потрібно проводити диференціальну діагностику.


 1. Артроз першого зап’ястно-п’ясткового суглоба

 2. Синдром перетину — біль буде більше до середини задньої частини передпліччя і приблизно на 2-3 дюймів нижче зап'ястя

 3. Синдром Вартенберга


4. Призначте лікування.


 • Лікування амбулаторне

 • Усунення від роботи і іммобілізація кисті гіпсовою лангетою на 14 днів

 • Протизапальна та знеболююча терапія:

1. Анальгетики:

 • ненаркотичні: ацетаминофен до 2 г/добу за потребою,

2. Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП):

 • ЦОГ-2-селективні: целекоксиб (целебрекс) 200 мг 1—2 рази на день;

 • неселективні: диклофенак натрію (вольтарен) 100-150 мг/добу; диклофенак калію (вольтарен-рапід) 100-150 мг/добу, зінаксін 1 капс. 2 рази/добу.

3. Пролонговані форми глюкокортикостероїдів (при неефективності інших протизапальних препаратів, не більше 4 ін'єкцій на рік)

4.При неефективності консервативної терапії – оперативне лікування


5. Визначте вид непрацездатності.
Тимчасова часткова

Коневич

Індивідуальний щоденник, тема 1

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка