Кодексу України щодо уточнення поняття «підприємницька діяльність непідприємницьких товариств та установ»Скачати 44.62 Kb.
Дата конвертації13.12.2016
Розмір44.62 Kb.
ТипКодекс
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України про внесення змін до Цивільного кодексу України (щодо уточнення поняття «підприємницька діяльність непідприємницьких товариств та установ»)
1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту
За своїм правовим статусом, організацією та характером діяльності кооперативи суттєво різняться між собою. Закон України «Про кооперацію» (стаття 6) визначає три типи кооперативів: виробничі, обслуговуючі та споживчі. Виробничі кооперативи проводять господарську діяльність з метою одержання прибутку, а решта кооперативів – обслуговуючі та споживчі – надають послуги своїм членам, не маючи на меті одержання прибутку. У свою чергу обслуговуючі та споживчі кооперативи розрізняються цілим комплексом особливих рис, що мало б фіксуватися не тільки у спеціалізованому Законі України «Про кооперацію», але й на рівні Цивільного кодексу України. Однак, неприбуткові кооперативи до цього часу не виокремленні та не типологізовані у Цивільному кодексі України.

Невідображення у Цивільному кодексі України специфіки організації та характеру діяльності обслуговуючих і споживчих кооперативів (на відміну від виробничих) породжує термінологічну правову неузгодженість та нерівноправність регулювання різних типів кооперативів, що негативно відбивається на розвитку кооперативного руху в країні.У зв’язку з цим існує необхідність удосконалення правових засад діяльності кооперативів.
2. Цілі та завдання прийняття акта
Прийняття парламентом запропонованих змін відкриває можливість гармонізації, упорядкування, усунення різночитань в чинному законодавстві в частині, що регулює кооперацію.
3. Загальна характеристика і основні положення проекту нормативно-правового акта
Законопроект передбачає внесення змін до статті 86 Цивільного Кодексу України «Здійснення підприємницької діяльності непідприємницькими товариствами та установами» з метою її гармонізації з існуючим масивом законодавства у сфері кооперації. А саме, пропонується уточнити надто загальний термін «кооперативи» більш конкретними поняттями «обслуговуючі та споживчі» кооперативи, діяльність яких окремо і по-різному регулюється в існуючому спеціалізованому законодавстві.
4. Нормативно-правова база у даній сфері правового регулювання
Основними нормативно-правовими актами у даній сфері правового регулювання є Господарський кодекс України, Закон України «Про кооперацію» та Закон України «Про сільськогосподарську кооперацію».

5. Фінансово-економічне обґрунтування
Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.
6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта
Прийняття даного законопроекту дозволить покращити правові умови функціонування обслуговуючих та споживчих кооперативів, що матиме позитивний влив на діяльність особистих селянських господарств та фермерських господарств. Це сприятиме розвитку малого та середнього підприємництва на селі, зайнятості сільського населення, економічного і соціального розвитку сільських територій.
Народний депутат Даценко Л.М. (посв.№455)
Каталог: wp-content -> uploads
uploads -> Інтегрований підхід на уроках української мови і літератури
uploads -> Конспект уроку з української літератури 11 клас Олександр Довженко "Зачарована Десна". Автобіографічний характер твору. Вчитель української мови та літератури: Біла О. М
uploads -> № уроку Тема уроку Сторінка підручника (зошита) Дата Примітка Розділ
uploads -> Методика превентивного
uploads -> № уроку Тема уроку Дата Ключові слова на уроці 1
uploads -> Затверджую директор коледжу м.І. Недошитко “ 10 ” вересня 2015 року перспективний план
uploads -> Комунальний заклад «рівненська обласна наукова медична бібліотека» рівненської обласної ради


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка