Клінічні ознаки аскаридозуДата конвертації13.06.2021
Розмір14.7 Kb.

Клінічні ознаки аскаридозу

В організмі людини паразит проходить личинкову (міграційну) і

статевозрілу (кишкову) стадії розвитку. На стадії міграції личинок, яка триває 10-14 діб, хвороба часто перебігає латентно. За значної інвазії з’являються слабість, роздратування, біль голови, гарячка, міалгії, артралгії, сверблячка, уртикарна висипка.

При ураженні легень виникає сухий кашель, іноді вологий, з домішками крові в харкотинні, біль у грудях, задишка. У легенях визначаються множинні сухі, рідше вологі хрипи без притуплення перкуторного звуку, шум тертя плеври.

У харкотинні знаходять еозинофіли, кристали Шарко-Лейдена, домішки крові, інколи  личинки аскарид. У периферичній крові еозинофілія до 40-60 %, іноді гіперлейкоцитоз.

На повторних рентгенограмах легень видно поодинокі чи множинні еозинофільні інфільтрати різних розмірів, що змінюють форму й локалізацію (синдром Леффлера).

Кишкова фаза аскаридозу пов’язана з перебуванням гельмінтів у кишках. Іноді вона перебігає субклінічно. Значно частіше хворі відзначають підвищену втомлюваність, зниження апетиту, нудоту, часом блювання, біль в епігастрії, навколо пупка чи в правій здухвинній ділянці, іноді переймоподібний.

З боку нервової системи при аскаридозі звичайні біль голови, запаморочення, зниження пам’яті, швидка розумова стомлюваність. Спостерігаються синдром Меньєра, істеричні припадки, епілептиформні судоми, менінгізм, іноді мідріаз, анізокорія, світлобоязнь.

Часом кишкова фаза аскаридозу може перебігати безсимптомно.

Клініка трихоцефальозу

За незначної інтенсивності інвазії симптоми здебільшого відсутні. При масивному зараженні хворі скаржаться на брак апетиту, швидку втомлюваність, нудоту, іноді блювання, пронос, метеоризм, переймистий біль у правій здухвинній ділянці, епігастрії.

Може розвинутись гемоколіт. Діти, хворі на трихоцефальоз, відстають від ровесників у фізичному і розумовому розвитку. Захворювання може ускладнитись апендицитом чи перитонітом. Гемограма вказує на помірну еозинофілію.

Клініка Анкілостомідозу

Інкубаційний період триває 40-60 діб. У більшості випадків хвороба перебігає безсимптомно. При більш тяжкому перебігу клінічна симптоматика залежить від способу проникнення паразитів в організм.

При перкутанному шляху зараження в перші дні (навіть години) на місці проникнення личинки розвивається алергічний дерматит

Потім розвиваються симптоми ураження легень. Описуються еозинофільні інфільтрати в легенях і судинні пневмонії, що перебігають з лихоманкою й високою (60 %) еозинофілією.

Через 8-30 днів після зараження в деяких осіб з’являється біль у животі, блювота, пронос і загальне нездужання. Біль в епігастральній ділянці, що 15 виникає у багатьох хворих на анкілостомідоз, нагадує біль при виразковій хворобі дванадцятипалої кишки.

Найбільш характерною особливістю анкілостомідозів є гіпохромна анемія, що може перебігати в тяжкій формі. Вона обумовлена хронічною крововтратою.Тяжкість анкілостомідозної інвазії залежить від кількості гельмінтів та їх видового складу, тривалості життя паразитів, якості харчування хворого. Інтенсивна інвазія в дитячому й молодому віці може призвести до затримки у фізичному та розумовому розвитку, виснаження, кахексії.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка