Клінічні форми вторинного ґенезуСкачати 17.42 Kb.
Дата конвертації12.01.2021
Розмір17.42 Kb.

Тема: Клінічні форми вторинного ґенезу.

Задача 4
Хворий 29 років. Скаржиться на підвищення температури тіла до 39,6°С, озноб, кашель з невеликою кількістю слизово-гнійного харкотиння, виражену слабість, пітливість. Погіршення стану відмічає останні 3-5 днів, пов’язує це з переохолодженням. Викликав до дому сімейного лікаря.

Із анамнезу відомо, що близько 10 років хворіє на цукровий діабет, приймає інсулін, дієтичного режиму харчування не дотримується, до ендокринолога останній раз звертався у вересні 2018 року. Контакт з хворим на туберкульоз не встановлений. Не працює, періодично зловживає алкоголем.

Об'єктивно: загальний стан середнього ступеню важкості, астенічної тілобудови, зниженого харчування. Шкірні покрови та видимі слизові бліді, сухі, параорбітальний ціаноз. При перкусії над верхньою часткою правої легені укорочення легеневого звуку, при аускультації – ослаблене везикулярне дихання з наявністю значної кількості дрібно-пухирчастих вологих хрипів.

Лікар скерував хворого на стаціонарне лікування у терапевтичне відділення міської лікарні, де було призначено антибактеріальну терапію: левофлоксацін (внутрішньокрапельно) протягом 10 днів. Загальний стан хворого покращився, однак зберігалась слабкість, субфебрільна температура тіла періодично, у вечірній час, кашель з виділенням харкотиння з прожилками крові.

Рентгенологічне дослідження: визначається затемнення верхньої частки правої легені з множинними ділянками прояснення і наявністю малоінтенсивних вогнищевих тіней у нижніх частках обох легень.

Лабораторно: загальний аналіз крові: гемоглобін – 119 г/л, еритроцити – 3,5х1012/л, лейкоцити - 13,2х109/л, паличкоядерні нейтрофіли - 10%, сегментоядерні нейтрофіли –56%, моноцити – 7%, лімфоцити – 27%, ШОЕ - 27 мм/год. Загальний аналіз сечі: питома вага – 1029, білок – 0,033 г/л, цукор — 0,5 г/л, епітелій плоскій – 5-7 у полі зору, лейкоцити – 4-6 у полі зору, гіалінові циліндри – 1-2 у п.з. .

У родині чоловіка мешкає дитина 4 років, яка проти туберкульозу вакциною БЦЖ-М у 6-ми місячному віці, післявакцинальний рубчик відсутній. Проба Манту у 6-ти місячному віці – негативна, у рік – папула 2 мм, у 2 роки – гіперемія 6 мм, у 3 роки – папула відсутня, у 4 роки – папула 10 мм.Питання:

    1. Визначте, які помилки було припущені сімейним лікарем під час ведення даного випадку.

    2. Проаналізуйте дані лабораторного та рентгенологічного обстеження, визначте основний рентгенологічний синдром.

    3. Які додаткові обстеження необхідно провести для уточнення діагнозу захворювання? Вкажіть ряд захворювань з якими слід провести диференціальну діагностику.

    4. Встановіть та правильно сформулюйте попередній діагноз захворювання.

    5. Дайте оцінку проби Манту у дитини на теперішній час та охарактеризуйте динаміку проби Манту. Якщо можливо, визначте вік дитини, коли трапилось інфікування. Визначте, чи були у дитини підстави для дообстеження за результатами проведеної туберкулінодіагностики в попередні роки.

1.Лікар не провів необхідних додаткових лабораторних і інструментальних досліджень,призначивши при цьому нераціональну антибіотикотерапію

2.дані лабораторного аналізу:ЗАК:анемія І ст.,лейкоцитоз зі зміщенням вліво,підвищене ШОЕ.

ЗАС:незначна гіперстенурія.

РЕНТГЕНОЛОГІЧНО-симптом «інфільтративного затемнення»

3.бактеріоскопічне дослідження мокротиння

Бактеріологічне дослідження з проведенням антибіотикочутливості

КТ легень

Бронхоскопія

Пцр дослідження

ДИФДІАГНОСТИКУ ПРОВЕСТИ З негоспітальною пневмонією еозинофільним інфільтратом,саркоідозом легень

4.Діагноз: ВДТБ(07.12.20 верхньої долі правої легені ( інфільтративний) , Дестр +, МБТ 0, М0, МГ0, Риф 0, К 0, Резист0, , Гіст 0. Кат 1, Ког 4(2020).5.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка