Клінічна фармакологія дозологія Хоча визначити, що саме включає область «клінічної фармакології»Скачати 414.71 Kb.
Сторінка1/11
Дата конвертації17.06.2021
Розмір414.71 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11

КЛІНІЧНА ФАРМАКОЛОГІЯ

Дозологія

Хоча визначити, що саме включає область «клінічної фармакології» є складним завданням, воно складається з численних галузей, включаючи фармакокінетику, фармакодинаміку, токсикологію, лікарські взаємодії та клінічну розробку лікарських засобів.Визначена в загальних рисах, клінічна фармакологія є галуззю фармакології, яка стосується безпечного та ефективного використання лікарських засобів. Сформульована більш практичним чином, кінцевою метою клінічної фармакології є переклад відповідної фармакологічної науки в раціональні стратегії вибору та дозування ліків.

Позологія, хоча і мало вживаний термін, є наукою про дозування ліків і, отже, також є розділом клінічної фармакології (або, можливо, синонімом). Поєднуючи грецькі слова “posos” (скільки) та “logos” (наука), дозологію можна сприймати простіше як “дозологію”. У дози анестезії основне питання "Яка оптимальна доза для мого пацієнта?" має численні, клінічно важливі перестановки (табл. 2-2). Усі ці питання мають очевидну клінічну значимість у повсякденній практиці анестезії.

Точне та точне передбачення часового курсу та величини ефекту лікарського засобу є основним фармакологічним завданням анестезії. З огляду на унікальні проблеми фармакології анестезії, можна стверджувати, що фармакокінетика та фармакодинаміка є, можливо, більш актуальними в анестезії, ніж в будь-якій іншій терапевтичній галузі медицини. Дійсно, незважаючи на помітну непопулярність цих математично орієнтованих областей серед практикуючих анестезіологів, можливо, без усвідомленого визнання, анестезіологи - це клінічні фармакологи в режимі реального часу, що застосовують принципи ПК-ФД для оптимізації дозування анестетиків (і безліч позилогічних питань, запропонованих у Таблиці 2-2. ).Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка