Кишкова непрохідністьСкачати 325.31 Kb.
Сторінка1/4
Дата конвертації14.12.2016
Розмір325.31 Kb.
  1   2   3   4

1.

Хворий 15 років раптово відчув сильні болі в животі, які поступово підсилювалися, з’явилась нудота. Живіт помірно здутий, Гази не відходять. Стільця не було. Симптом пастернацького негативний. Оглядова рентгенограма органів черевної порожнини виявила горизонтальні рівні рідини, деякі петлі утворюють „аркади”. Клініко-рентгенологічний діагноз?


A. *

Кишкова непрохідність


B.

Ниркова коліка


C.

Перфорація порожнистого органу


D.

Неспецифічний виразковий коліт


E.

Кровотеча в черевну порожнину


2.

У новонародженої дитини діагностовано перфорацію товстої кишки при виразково- некротичному ентероколіті Яка тактика є раціональною?


A. *

Резекція зміненої кишки, анастомоз


B.

Консервативне лікування


C.

Лапаротомія, зашивання перфоративної виразки та колостомія


D.

Зашивання перфорації виразки без колостоми


E.

Динамічне спостереження


3.

У новонародженої дитини при виразково-некротичному ентероколіті появилась “калова”блювота, перестали відходити гази і відсутній стілець. Живіт здутий, напружені м’язи передньої черевної стінки, відсутня перистальтика кишечника, позитивний симптом Щоткіна та відсутня “печінкова тупість” при перкусії живота. Яка причина появи цих симптомів?


A. *

Перфорація кишки


B.

Сепсис


C.

Пневмоторакс


D.

Пневмомедіастинум


E.

Печінкова кома


4.

Хворий напередодні увечері відчув сильний біль в правому підребер’ї з іррадіацією в лопатку. Двічі було блювання жовчю. Раніше нічим не хворів. Температура тіла 37,8 С, склери субіктеричні, печінка не збільшена, позитивні симптоми Мерфі, Георгієвського-Мюссі, Кера. Який діагноз є найбільш ймовірним у даного хворого?


A. *

Гострий холецистит.


B.

Виразкова швороба шлунка.


C.

Гострий панкреатит.


D.

Хронічний гепатит.


E.

Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки.


5.

Хворий на протязі 5 діб скаржиться на загальну слабкість, озноби, пітливість, тахікардію, постійну температуру тіла на рівні 38-39 градусів С. В анамнезі за 10 днів до цього на ступні була інфікована ранка, яка самостійно очистилась і загоїлась. Про яке захворювання перш за все необхідно подумати?


A. *

Сепсис


B.

Правець


C.

Лімфаденіт


D.

Грип


E.

СНІД


6.

У хворого, оперованого з приводу гострого парапроктиту, на протязі 5 діб на фоні антибактеріальної та детоксикуючої терапії, при позитивній динаміці місцевого перебігу захворювання, спостерігаються лихоманка, гіпертермія, тахікардія, ейфорія. Лікар запідозрив, що у хворого розвинувся сепсис. Яке дослідження може підтвердити діагноз?


A. *

Посів крові на наявність збудника


B.

Рентгенографія легень


C.

Ультразвукове дослідження печінки


D.

Визначення ступеню мікробної контамінації рани


E.

Визначення рівня молекул середньої маси


7.

У хлопчика, 2 років, на фоні лакунарної ангіни погіршилось дихання носом і ротом При мезофарингоскопії спостерігається гіперемія піднебінних мигдаликів і задньої стінки глотки, жовтуваті плівки в устях лакун мигдаликів, а також випинання задньої стінки ротоглотки, флюктуюче при пальпації. Якому ускладненню слід запобігати під час хірургічного втручання ?


A. *

Асфіксія гноєм


B.

Травма магістральних судин


C.

Порушення лімфовідтоку


D.

Ретроезофагіт


E.

Медіастиніт


8.

У дівчинки, 2 років, на протязі чотирьох діб спостерігається підвищення температури тіла до 38,5 градусів. Дитина відмовляється від їжі. На протязі останніх двох діб погіршилось дихання носом і ротом. При мезофарингоскопії спостерігається гіперемія і збільшення піднебінних мигдаликів, а також гіперемія і випинання задньої стінки ротоглотки, що суттєво звужує просвіт ротоглотки. Яке ускладнення ангіни виникло?


A. *

Заглотковий абсцес


B.

Паратонзилярний абсцес


C.

Парафарингеальний абсцес


D.

Флегмона дна порожнини рота


E.

Стеноз гортані


9.

Дитина поступила в стаціонар з рентгеноко-нтрастним інородним тілом правого проміжного бронху. Ввечері під час сильного кашлю у дитини розвивиється ціаноз, брадіпноє, руховий неспокій. Аускультативно зліва дихання не прослуховується. Підозра на обтурацію лівого бронха мігруючим інородним тілом. Які міри невідкладної допомоги можна рекомендувати?


A. *

Невідкладна санаційна бронхоскопія


B.

Плевральна пункція


C.

Дренування плевральної порожнини


D.

Постуральний дренаж


E.

Мікротрахеостомія


10.

В приймальне відділення доставлений хлопчик 2,5 років. Батьки відмічають, що в останню добу дитина стала вередлива, в’яла, попередню ніч погано спала, була двічі блювота, вранці – рідкий стілець. При огляді стан важкий, температура тіла 39,8 оС, тахікардія. Дитина лежить на правому боці з підведеними до живота ніжками. При пальпації живота визначається біль у правій здухвинній ділянці, м’язове напруження, позитивні симптоми подразнення очеревини. Ректальне дослідження без особливостей. Про яке захворювання йде мова?


A. *

Гострий апендицит


B.

Харчове отруєння


C.

Інвагінація кишківника


D.

Гастроентероколіт


E.

Копростаз


11.

Дівчинка 9 років доставлена в хірургічне відділення. Раптово, серед повного здоров’я з’явилася блювота з великими домішками рідкої крові в вигляді згустків. Хвора скаржиться на загальну слабкість, сонливість. Шкіра бліда, живіт помірно піддутий, посилений малюнок вен передньої черевної стінки. Напруження м’язів живота не відмічено ,печінка не пальпується, селезінка виступає на 10 см, щільна, безболісна. Визначається вільна рідина в черевній порожнині. Яка імовірна причина кровотечі?


A. *

Портальна гіпертензія


B.

Виразка шлунку


C.

Тромбоцитопенічна пурпура


D.

Грижа діафрагми стравоходного отвору


E.

Синдром Меллорі-Вейсса


12.

П’ятирічна дитина захворіла гостро 7 днів тому. Жаліється на постійні пульсуючі болі в верхній третині гомілки. В анамнезі фолікулярна ангіна. Сон поганий,апетит відсутній, температура тіла 38,7 (С. Верхня третина гомілки різко набрякла, шкіра гіперемована, м’які тканини напружені, позитивний синдром флюктуації. В крові лейкоцитоз 12х10, РОЄ-31 мм/год. Ваш діагноз?


A. *

Гострий гематогенний остеомієліт


B.

Туберкульоз кісток гомілки


C.

Перелом кісток гомілки


D.

Бешиха гомілки


E.

Флегмона гомілки


13.

В інфекційне відділення госпіталізований хворий з підозрою на дизентерію: (частий стілець з домішками крові,схожий на желе з червоної смородини) . Через добу встановлений кінцевий діагноз- інвагінація, хворий переведений в спеціалізоване відділення. Які методи лікування можна використати?


A. *

Оперативна дезінвагінація


B.

Консервативна дезінвагінація


C.

Інфузійна терапія із спазмолітиками


D.

Мануальна дезінвагінація


E.

Паранефральна блокада


14.

У дитини 1-го місяця відмічається жовтуха, яка з’явилася з першого дня і поступово стає інтенсивнішою, набуваючи зеленого кольору. Випорожнення безбарвні з народження, сеча має колір темного пива. Відмічається збільшення печінки. В крові білірубін до 10-15 мг \%. Реакція Ван ден Берга пряма. В сечі при наявності жовчних пігментів уробілін відсутній. Ваш діагноз?


A. *

Атрезія жовчовивідних шляхів


B.

Фізіологічна жовтуха


C.

Гемолітична хвороба новонароджених


D.

Септична жовтуха


E.

Механічна жовтуха


15.

У хворого після операції з приводу флегмони лівого стегна перебіг захворювання ускладнився розвитком сепсису. На 7-му добу виражені симптоми загальної запальної реакції, в крові ознаки токсичної анемії, прогресуюча гіпопротеінемія, рівень білірубіну 40 мкмоль/л, АСТ і АЛТ у 2,5 рази вище норми. Зберігається олігурія (700 мл сечі за добу). Визначіть фазу клінічного перебігу сепсису.


A. *

Катаболічна


B.

Напружена


C.

Анаболічна


D.

Реабілітаційна


E.

Змішана


16.

У хворого з лівобічною нижньодольовою пневмонією посилився біль в грудній клітці, підвищилась температура. При аускультації нижче кута лопатки дихання різко послаблене, перкуторно – тупість. На обзорній рентгенограмі гомогенна тінь у н/третині поля легень. Про яке ускладнення може йти мова?


A. *

Емпіема плеври


B.

Піопневмоторакс


C.

Абсцес легені


D.

Інфаркт міокарда


E.

Піддіафрагмальний абсцес


17.

У хворого після падіння з дерева з’явився біль в правій половині грудної клітки, задуха, підшкірна емфізема. При аускультації – справа різко послаблене дихання, при перкусії – тимпаніт. При яке ускладнення закритої травми необхідно думати?


A. *

Закритий пневмоторакс


B.

Відкритий пневмоторакс


C.

Гемоторакс


D.

Перелом ребер


E.

Розрив діафрагми


18.

У хворого після автодорожної аварії появився біль у ділянці серця, затруднене дихання, неспокій, тони серця приглушені, не пальпується верхівковий поштовх серця. Межі серця розширені, тахікардія, набухання шийних вен. Рентгенографія органів грудної клітки – розширення тіні серця. Який діагноз?


A. *

Гемоперикард.


B.

Забій серця.


C.

Гемопневмоторакс.


D.

Перелом ребер.


E.

Емфізема середостіння


19.

Дівчинка 3 років захворіла 3 дні тому: багаторазове блювання, рідкі випорожнення зі слизом, висока температура, понад 38,5оС. На 4-й день захворювання підсилився біль у животі, з’явилося занепокоєння від зміни положення тіла. Виражена інтоксикація: загострення рис обличчя, сухість слизових оболонок рота. Пульс 120 уд. в 1 хв. Живіт при пальпації напружений, болючий в ділянці пупка та в нижніх відділах. Яку гостру патологію органів черевної порожнини можна припустити:


A. *

Перитоніт апендикулярного походження


B.

Грип, токсична форма


C.

Гостра дизентерія, тяжкий перебіг


D.

Кишкова інвагінація


E.

Гострий панкреатит


20.

У хворого після падіння з висоти другого поверху при госпіталізації виявлено закритий перелом діафізу лівого стегна, діафізу правого плеча, ІІІ-ІV ребер ліворуч, біль і напруження живота ліворуч, артеріальний тиск 40/0 мм.рт.ст. Шкірні поверхні бліді, покриті холодним липким потом. Яке додаткове обстеження треба негайно призначити?


A. *

Лапароскопія або лапароцентез


B.

Діагностична лапаротомія


C.

Рентгенографія живота оглядова, рентгенографія ушкоджених кінцівок


D.

Ультразвукове обстеження живота


E.

Екскреторна урографія


21.

Хворого з множинною травмою: переломом стегна і гомілки готують до типового оперативного лікування. На 5-ту добу хворий почав скаржитися на біль голови, блювоту; був стан непритомності. На шкірі грудної клітки і живота з`явились петехіальні висипання. Яке ускладнення наступило?


A. *

Жирова емболія


B.

Травматичний шок, торпідна фаза


C.

Травматичний шок, еректильна фаза


D.

Тромбоемболія


E.

Сепсис


22.

На обліку у сімейного лікаря знаходяться пацієнти з перніціозною анемією, пептичною виразкою шлунка, пептичною виразкою дванадцятипалої кишки, хворобою Менетріє, поліпом шлунка. Яке з цих захворювань не є передраковим для раку шлунка?


A. *

Пептична виразка дванадцятипалої кишки


B.

Пептична виразка шлунка


C.

Перніціозна анемія


D.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка