


Заліщицька районна державна адміністрація
Відділ з питань освіти
Районний методичний кабінет
Конспект відкритого уроку
з навчання грамоти на тему:
Казка про сосну і синичку
Підготувала
вчитель початкових класів
загальноосвітньої школи
І-ІІІ ступенів №2
м.Заліщики
Грабар М.А.
Тема: Опрацювання тексту: „ Казка про сосну і синичку"
Мета:Вчити дітей ставити питання до тексту, вдосконалювати
навички плавного читання, складання цілими словами,
розвивати зв'язне мовлення , збагачувати активний
словник учнів, виховувати бережливе ставлення до
книжок.
Хід уроку
І.Розминка з метою розвитку м'язів ока і розвитку техніки читання.
Щоб швидко нам слова читати,
З розминки треба нам урок почати
- Наш урок почнемо, діти із розминки!
Робота з таблицями складів.
(читання складів хатками, рядками)
- Яке слово впізнали?
ІІ. Вступна бесіда.
1. Уявіть собі. Зараз зима. Скільки випало снігу. Замело усі стежки, доріжки.
- Як ви думаєте, кому взимку живеться найважче?
Чому птахам? ( їм не вистачає корму)
2. Розгляд малюнків.
- Погляньте, скільки пташок прилетіло до годівничок?
- Чи впізнали ви їх?
- А за якими ознаками можна впізнати цих пташок?
- Давайте прочитаємо,як у народі говорять про птахів?
Птахи - наші друзі.
Чому?
(Гарні, співом і красою радують нас, знищують комах.)
Пташки - лікарі, трудівники дерев.
Птахи - санітари лісів, полів, гаїв.
ІІІ.Повідомлення теми уроку.
-
Сьогодні на уроці ми будемо вчитись читати, ставити питання, міркувати, і ще багато цікавого буде на нашому уроці.
А щоб цього навчитись, давайте запросимо на урок казку
-
Хто вміє запросити? В цьому нам допоможуть „ласкаві слова"
Читають з дошки
Будь ласка
Ласкаво просимо
Прошу
ІV.Читання казки про сосну і синичку.
Тема: Опрацювання тексту: „ Казка про сосну і синичку" 2
мені
б) читання важких слів:
пролітала узліссі
короїди дровосіки
завелись повидовбуєш
Відповіді на питання.
-
Де росла сосна?
-
Чому вона рипіла?
-
Чому стала сохнути?
-
Продовження казочки.
-
Як би ви продовжили казку?
4.- Що вас порадувало, коли ви працювали над казкою?+
- А що вас засмутило сьогодні, коли ви читали казку?
а) Що є справжнього в казці?
- Що казкового?
V. Творчі завдання.
а) доберіть до слова синичка гарні слова
-
Подумайте, яка синичка?
-
А тепер прочитайте з дошки, які ще можна дібрати слова.
вертлява співуча
метушлива працьовита
барвиста жовто грудочка
невеличка дбайлива
привітна
-
Доведіть, що синичка привітна, працьовита?
б) Запитайте
синичку про що- небудь
- Дітки, якщо ми у казці, то поговоріть з синичкою
-
Запитайте:
-
Що?..( ...ти любиш їсти ? )
-
Чому?..( ти сумна? )
-
Про що?..( ти співаєш взимку)
-
З ким?..( ти дружиш синичко?)
в) Пожалійте синичку за що-небудь
( мерзне від холоду, тремтить від страху, голодує взимку, боїться кота)
VI. Вибіркове читання.
-
Прочитайте речення: питальні, окличні.
-
Прочитайте найкоротше речення,найдовше речення.
-
Між ким іде розмова в цьому тексті?
-
Як називається розмова між двома особами? (діалог)
VII. Підсумок уроку.
-
Дітки, а де саме відбувалася описана пригода в казці?
-
А як ви гадаєте, що треба зробити, щоб і до нашої школи взимку прилітали пташки?
Прочитаємо девіз,який треба завжди пам'ятати і виконувати:
Взимку пташок треба доглядати.
Взимку пташку треба захищати.
Намалюйте мені ротик на обличчях
сонечок