КаністерапіяСкачати 12.64 Kb.
Дата конвертації11.01.2022
Розмір12.64 Kb.
#21605
Каністерапія

Каністерапія

Каністерапія (лат. сanis – собака і грецьк. therapeia – лікування, оздоровлення) – один з видів лікування та реабілітації людини за допомогою звичайних або спеціально відібраних і навчених собак під наглядом кваліфікованих фахівців (також відома як лікувальна кінологія).

Каністерапія – це абсолютно новий метод реабілітації для України. Сам термін «каністерапія» виник у 60-ті роки ХХ ст. у США. Хоча історія співіснування, співпраці та взаємодопомоги між людиною і собакою налічує за деякими джерелами до 40 тисяч років (і це підтверджують археологічні знахідки), але, власне, напрямок терапії розвивався із середини минулого століття.

Каністерапія, у цілому, як метод корекційного та розвивального впливу, має глибоке історичне коріння. У первісному суспільстві віра у могутність тварини-тотема змушувала людей дотримуватися певних норм і правил, регулювала спілкування і була одним з джерел добробуту та спокою.

Подібне ставлення людей до тварин сприяло розширенню можливостей емоційного реагування страхів, агресивності, почуття безпорадності й самотності, знімало психічне напруження, дозволяло переживати зміни та шукати ресурси в самих собі, давало заспокоєння та впевненість. Можна сказати, що тварини були одними з перших психотерапевтів, що надавали психологічну допомогу людині.Каністерапія виявляється найефективнішим методом для дітей і літніх людей, які часто є найбільш вразливими категоріями щодо соціалізації та емоційного благополуччя. Особливе значення має каністерапія для категорії дітей з обмеженнями у розвитку. Собака дає їм можливість не лише знайти собі друга, але і справлятися зі своїми проблемами. Спілкування з собакою відіграє особливу роль у соціально-психологічному благополуччі дітей, воно дає необхідне емоційне підживлення і саме по собі є психотерапією. Собаки допомагають подолати самотність та знімають психоемоційне напруження.

Каністерапія використовується в роботі з різними категоріями людей. Собака дозволить надовго стримати страх, депресію, напругу, знизити неуважність і мобілізувати рухові функції. Собак використовують для профілактики й лікування простудних захворювань, захворювань серцево-судинної системи, при безсонні, алергії та астмі. Собаки діагностують напади епілепсії та можуть попередити їх за 20 хвилин до початку.
Скачати 12.64 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка