Інформація про хід виконання заходів Програми зайнятості населення по м. Марганець за підсумками 2015 року. Найменування заходу ВиконавціСкачати 233.47 Kb.
Дата конвертації06.05.2016
Розмір233.47 Kb.
ТипІнформація
Додаток №1

Інформація

про хід виконання заходів Програми зайнятості населення по м. Марганець за підсумками 2015 року.

Найменування

заходу


Виконавці

(місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, установи, організації, сторони соціального діалогу)Виконання заходів


1

2

3

1.Розширення сфери застосування праці та стимулювання зацікавленості роботодавців у створенні нових робочих місць.

Проводити роботу з роботодавцями міста щодо створення нових робочих місць, збільшення та підвищення якості вакансій за рівнем заробітної плати та за умовами праці.


Марганецький міський центр зайнятості;

Управління праці та соціального захисту населення;

Марганецьке відділення Нікопольської ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області;

Управління Пенсійного фонду України в м. МарганціПротягом січня - грудня 2015 року Марганецьким міським центром зайнятості загальна чисельність зареєстрованих вакансій становила 1642 від 229 роботодавця міста. Укомплектовано за направленням служби зайнятості 1415 вакансій (82,9 %). Середній розмір оплати праці в розрахунку на 1 вакансію – 1785,5 грн..

Протягом звітного періоду проводилась наступна робота:

- 25.02.2015 року у приміщенні міського центру зайнятості відбулось засідання «круглого столу» на тему: «Реалізація державних гарантій зайнятості осіб з інвалідністю» за участю роботодавців міста (8) та соціальних партнерів ( 9 осіб). За наслідками цієї наради було вирішено запровадити на постійній основі проведення спільних заходів з роботодавцями, соціальними партнерами, органами влади щодо дотримання законодавства про працю та зайнятість населення в частині подання інформації про наявність вільних робочих місць до центру зайнятості населення, проведення роз’яснювальної роботи з питань працевлаштування безробітних у тому числі інвалідів, забезпечення гідних умов праці у сфері оплати, гігієни та охорони праці;

- у приміщені виконкому відбулись 12 засідань робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення на яких розглядались питання щодо рівня заробітної плати на підприємствах, установах, організаціях міста та у фізичних осіб - підприємців, аналітичної інформації державної фіскальної служби ( Марганецького відділення НОДПІ) про нарахування (виплати) роботодавцями міста заробітної плати найманим працівникам та інші питання. За звітний період на засіданнях робочої групи були заслухані 41роботодавець, рівень заробітної плати найманим працівникам підвищено 10 роботодавцями. Також, з роботодавцями міста проводилась співбесіди, спрямовані на підвищення рівня заробітної плати працівникам та роз’яснювальна робота щодо норм чинного законодавства з питань праці та зайнятості населення.

Спеціалістами служби зайнятості, згідно до затверджених графіків, відвідувались підприємства з метою надання комплексу консультаційних послуг та роз’яснення щодо необхідності своєчасного надання вакансій до центру зайнятості.


Здійснювати профілактичні заходи щодо упередження негативних наслідків масового звільнення працівників на підприємствах міста.


Спеціальна міська комісія для вжиття заходів щодо запобігання різкому зростанню безробіття

З метою упередження та вжиття заходів щодо запобіганню різкому зростанню безробіття у звітному періоді, у приміщені виконкому відбулися 4 засідання спеціальної комісії для вжиття заходів щодо запобігання різкому зростанню безробіття в роботі яких приймали участь фахівці міського центру зайнятості, управління ПФУ, інші спеціалісти та представники підприємств міста: ТОВ «Латона Прайм», ПАТ «Марганецький завод керамзитового гравію», ММКП «Житлове господарство», Відокремлений структурний підрозділ «Марганецький міськрайонний відділ лабораторних досліджень ДУ «Дніпропетровський обласний центр Держсанепідслужби України» та інші на засіданнях яких розглядались питання щодо проблем ринку праці міста, працевлаштування працівників підприємств на яких можливе вивільнення працівників.

Сприяти організації громадських робіт для безробітних, за умови здійснення пропорційно рівними частинами виділення коштів з місцевого бюджету та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття; учнівської і студентської молоді у вільний від навчання час, у першу чергу для дітей-сиріт, дітей з малозабезпечених та неповних сімей та дітей, схильних до правопорушень.Марганецький міський центр зайнятості
Протягом звітного періоду 2015 року 301 особа з числа безробітних зареєстрованих в МЦЗ прийняли участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

З метою сприяння організації проведення громадських робіт для безробітних міста рішенням сесії Марганецької міської ради від 25.12.2014 року №1801-53/YI «Про організацію громадських робіт на 2015 рік» був затверджений перелік видів робіт та визначені роботодавці, за участю яких запланована організація таких робіт. У громадських роботах п. р. прийняли участь 34 безробітних за участю управління праці та соціального захисту населення. Всього протягом 2015 року на громадські роботи було витрачено 45,177 тис. грн., із них: 40,491 тис. грн. -- кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, 4,686 тис. грн. – кошти місцевого бюджету.З метою легалізації зайнятості населення та недопущення використання найманої робочої сили без належного оформлення трудових відносин проводити обстеження (рейди) закладів громадського харчування, об’єктів торгівлі та на інших об’єктів міста в яких здійснюється діяльність суб’єктів підприємницької діяльності.

У разі виявлення порушень вживати відповідних заходів, згідно з чинним законодавством.Члени робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.


Перевірки (рейди, обстеження ) закладів громадського харчування, об’єктів торгівлі та на інших об’єктів міста в яких здійснюється діяльність суб’єктів підприємницької діяльності членами робочої групи не проводились, згідно до вимог діючого законодавства України.

Питання легалізації трудових відносин та недопущення використання найманої робочої сили без належного оформлення постійно розглядаються на засіданнях робочої групи (за звітний період проведено 12 нарад) на які запрошувались роботодавці. З метою недопущення використання найманої робочої сили без належного оформлення трудових відносин з роботодавцями міста проводилась інформаційно - роз’яснювальна робота, співбесіди та опублікована в місцевій газеті «Шахтар Марганця» стаття.Сприяти:


- працевлаштуванню осіб, які звернулись до служби зайнятості, на вільні та новостворені робочі місця шляхом надання одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття;

- заохоченню роботодавців у сфері малого підприємництва, які працевлаштовують безробітних, строком не менш ніж на 2 роки, на нові робочі місця, шляхом компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за кожну таку особу протягом першого року;

- заохоченню роботодавців, які зберігають діючі та створюють нові робочі місця з гідною заробітною платою шляхом компенсації, за рахунок коштів Державного бюджету України, фактичних витрат у розмірі 50% суми нарахованого єдиного внеску за відповідну особу;

- наданню права роботодавцям, які створюють нові робочі місця з оплатою праці не менше ніж три мінімальні заробітні плати за кожного працівника на зменшення розміру єдиного соціального внеску.


Марганецький міський центр зайнятості;


Марганецький міський центр зайнятості

Марганецьке відділення Нікопольської ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області;

Протягом звітного періоду започаткували власну справу 65 безробітних, із них – 33 жінки, 24 - молодь у віці до 35 років та 2 демобілізованих учасників АТО.

Підприємницька діяльність започатковувалася за такими напрямками: торгівля, виробництво, послуги

Протягом січня - грудня 2015 року на розвиток власної справи одноразової допомоги виплачено 812,595 тис. грн. коштів ФЗДССУНВБ.


Протягом звітного періоду за сприянням центру зайнятості були працевлаштовані 20 безробітних із здійсненням компенсації витрат роботодавцю у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

З метою сприяння у працевлаштуванні осіб, які звертались до служби зайнятості, на вільні та новостворені робочі місця шляхом надання одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, фахівцями податкової служби були надані консультації з питань оподаткування.
2. Підвищення професійного рівня та конкурентоспроможності економічно активного населення.


Проводити моніторинг укладених колективних договорів, угод на підприємствах, організаціях, установах міста. Під час проведення повідомної реєстрації колективних договорів приділяти особливу увагу розділам „Зайнятість населення ”, „Оплата праці ”, „Охорона праці”. Рекомендувати сторонам переговорного процесу визначати у колективних договорах обсяги професійного навчання працівників та загальні витрати коштів на такі цілі відповідно до потреб виробництва, створювати належні умови для забезпечення підвищення кваліфікації працівників не рідше одного разу на п’ять років.

Управління праці та соціального захисту населення

Станом на 01.01.2016р. згідно до рішення робочої групи з питань, пов’язаних з повідомною реєстрацією колективних договорів підприємств, установ, організацій міста управлінням праці та соціального захисту населення проведена повідомна реєстрація 30 колективних договорів підприємств, установ, організацій міста, а також змін та доповнень, внесених до діючих колективних договорів.

Під час проведення повідомної реєстрації договорів, особлива увага приділялась розділам: «Зайнятість населення», «Оплата праці», «Охорона праці». Сторонам переговорного процесу надавались методичні рекомендації та пропозиції щодо включення до положень колективних договорів до розділу «Зайнятість населення» обсягів та коштів на професійне навчання працівників відповідно до потреб виробництва; створення належних умов для забезпечення підвищення кваліфікації працівників не рідше одного разу на п’ять років, заходів фінансово-матеріального стимулювання працівників та інші питання.Забезпечити надання ваучерів особам віком старше 45 років для підтримання їх конкурентоспроможності шляхом перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності.

Міський центр зайнятості

Протягом звітного періоду з метою підвищення професійної підготовки та конкурентоспроможності економічно-активного населення міста ваучери отримали 10 осіб старше 45 років для проходження перепідготовки за робітничими професіями. На даний час всі вони зараховані та проходять навчання.

Проводити  моніторинг працевлаштування випускників, закріплення їх на першому робочому місці.

Марганецький професійний ліцей

(за згодою)


За 2015 рік Марганецьким професійним ліцеєм було випущено 129 учнів, які навчалися на бюджетному відділенні:

- на базі 11 – ти класів за професіями: «Електрозварник ручного зварювання, машиніст електровоза»; «Кравець» -24 учня;

- на базі 9 – ти класів за професіями: «Електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування, електрозварник ручного зварювання» - 28 учнів; «Кравець» -21 учень, «Кухар» -20 учнів; «Муляр, бетоняр, тесляр» - 16 учнів.

Працевлаштовані за фахом 81 учень, продовжують навчання у ВНЗ - 8 учнів, знаходяться у декретній відпустці - 19 учениць, виїхали за межі країни -20 учнів, знаходиться по догляду за інвалідом -1. Контингент закладу на 01.01.2016 р. складає – 382 учня.Проводити роботу з керівниками підприємств щодо створення нових робочих місць для молоді з належним рівнем оплати праці з метою працевлаштування дітей-сиріт.

ЦСССДМ

Служба у справах дітей виконкому Марганецької міської радиПротягом звітного періоду службою у справах дітей проводилась роз’яснювальна робота серед дітей – сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування (старшого віку) щодо вибору майбутнього виду професії та профорієнтації.

Підвищити ефективність надання допомоги безробітним для організації підприємницької діяльності шляхом проведення семінарів з підприємницької діяльності, семінарів – тренінгів з залученням фахівців податкової служби та пенсійного фонду.

Сприяти розвитку підприємництва та самозайнятості населення шляхом створення інформаційної бази даних з реальними пропозиціями, які відповідають потребам міста.Міський центр зайнятості,

Марганецьке відділення Нікопольської ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області;

Управління ПФУ в м. Марганці Дніпропетровської області.


Протягом звітного періоду з метою надання допомоги безробітним для організації підприємницької діяльності були проведені 10 профінформаційних «Як розпочати свій бізнес» та 12 профконсультаційних семінарів «Від бізнес-ідеї до власної справи» в яких прийняли участь 192 безробітних.

Протягом звітного періоду спеціалістами МЦЗ проведено 134 консультації з питань організації та провадження підприємницької діяльності.Забезпечити виконання програми зайнятості населення та у разі необхідності вносити зміни та доповнення до заходів, обсягів

надання соціальних послуг незайнятому населенню.
Марганецький центр зайнятості,

Управління праці та соціального захисту населення.У звітному періоді зміни та доповнення до заходів, обсягів щодо надання соціальних послуг незайнятому населенню до Програми зайнятості населення не вносились.

3. Підвищення мобільності робочої сили на ринку праці та удосконалення регулювання трудових міграцій

З метою формування мобільної робочої сили, задоволення потреб роботодавців в кваліфікованих кадрах проводити роботу із використанням навчальної бази навчальних закладів області та центрів професійно – технічної освіти державної служби зайнятості України для навчання безробітних громадян за актуальними професіями та напрямками.

Міський центр зайнятості.


Всього у звітному періоді 2015 року проходили професійне навчання 258 осіб. Показник Програми зайнятості перевиконано на 29%.

Навчання проводилось на базі Марганецького професійного ліцею та ЦПТО ДСЗ.

У звітному періоді проходили навчання:

- на базі Дніпропетровського ЦПТО - 65 осіб;

- на базі Одеського ЦПТО -5 осіб;

- на базі Рівненського ЦПТО – 1 особа.

Шляхом стажування проходили підвищення кваліфікації 82 безробітних. Закінчили навчання 218 безробітних, з них працевлаштовані – 216 осіб.


Забезпечити проведення семінарів щодо запобігання неврегульованій трудовій міграції та протидії торгівлі людьми.

Міський центр зайнятості


З питань щодо запобігання неврегульованій трудовій міграції та протидії торгівлі людьми за звітний період 2015 року проведено 21 семінар в роботі яких прийняли участь 245 безробітних.

Забезпечити вжиття відповідних заходів щодо удосконалення організації та змісту професійної орієнтації з учнівською молоддю в загальноосвітніх навчальних закладах в першу чергу робітничих, актуальних на ринку праці, а саме:

- проводити з учнями загальноосвітніх навчальних закладів профорієнтаційних уроків, презентацій професій, професіографічних зустрічей та екскурсійних уроків „Реальне трудове життя ”, годин профінформування з метою профорієнтації молоді на робітничі професії;

- сприяти проведенню довідково-інформаційної роботи серед батьків учнів;

- проводити профорієнтаційну роботу з учнями загальноосвітніх навчальних закладів, їх батьками та педагогічними працівниками з використанням ПАК „Профорієнтаційний термінал ”.Міський центр зайнятості
Управління освіти Марганецької міської ради

Протягом звітного періоду 2015 року профорієнтаційними послугами охоплено 1641 чол. учнівської молоді, надано 1641 профінформаційних та профконсультаційних послуг.

Проведено 18 профінформаційних уроків з використанням ПАК „Профорієнтаційний термінал”.

З метою популяризації робітничих професій серед учнівської молоді проведено 30 заходів, проведена акція «Випускник», профорієнтаційна акція «Доторкнися до професії» та профорієнтаційний КВЕСТ «Я –PROFI».

Проведено 7 профінформаційних семінарів для батьків та 12 семінарів для працівників закладів освіти.

Всього проведено 41 захід з учнівською молоддю міста в яких прийняли участь 1641 чол., 2 заходи для студентів ВНЗ – прийняли участь 74 чол та 1 захід, в якому прийняли участь 15 учнів ПТНЗ.


4. Сприяння зайнятості громадян, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці.
Забезпечити надання інвалідам, які звернулися за сприянням у працевлаштуванні соціальних послуг з пошуку роботи. Здійснювати підбір спеціалістів (у першу чергу випускників центрів професійної реабілітації інвалідів) із числа інвалідів, які перебувають на обліку для укомплектування робочих місць і заявлені роботодавцем у відповідності з висновками МСЕК.

Міський центр зайнятості.

Управління праці та соціального захисту населенняУпродовж січня - грудня 2015 року на обліку в міському центрі зайнятості перебували 33 інвалідів.

Статус безробітного мали 24 особи з інвалідністю, із них допомогу по безробіттю отримували 9 осіб. Працевлаштовані 23 інвалідів, з них зі статусом безробітного 17 осіб. З метою сприяння професійній адаптації осіб з обмеженими фізичними можливостями до сучасних вимог ринку праці спеціалістами центру зайнятості запроваджуються активні форми підтримки інвалідів шляхом професійного навчання та підвищення кваліфікації за професіями (спеціальностями) відповідно до потреби ринку праці та з урахуванням медико-соціальних експертних комісій або залучення їх до тимчасових робіт. Впродовж поточного року 3 особи з інвалідністю проходили профнавчання і були працевлаштовані. Участь у тимчасових роботах протягом 2016 року приймав 1 інвалід.Забезпечити надання індивідуальних та профорієнтаційних послуг соціально - незахищеним категоріям населення з метою підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці.

Міський центр зайнятості

Разом з іншими безробітними, інваліди, які звернулися до центру зайнятості, отримують комплекс профорієнтаційних послуг: індивідуальне та групове професійне інформування, професійне консультування (в тому числі з використанням профдіагностичного обстеження особи).

Впродовж звітного періоду були проведено 7 профорієнтаційних заходів в яких прийняли участь 14 осіб, в результаті проведення цих заходів працевлаштовані 7 інвалідів. 24 безробітних з обмеженими можливостями отримали 94 профорієнтаційні послуги. Взагалі, 675 осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, були охоплені профорієнтаційними послугами (всього їм надано 3549 профорієнтаційних послуг), з них 273 осіб пройшли профдіагностичне обстеження з використанням профдіагностичних методик.

Протягом звітного періоду 2015 року в центрі зайнятості проводилися групові та масові заходи для осіб з інвалідністю:

- міні-ярмарки вакансій (12.02.2015 , 31.03.2015, 30.11.2015);

- профінформаційний семінар «Легальна зайнятість»; семінар з тендерних питань;

- День відкритих дверей на виробництві (14.08.2015);

- семінари для роботодавців на тему: «Роз’яснення Закону України «Про зайнятість населення», «Працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню»; «Вимоги до роботодавців щодо працевлаштування людей з інвалідністю».


Запровадити проведення навчального модуля “Професія як основа життєвого успіху “. Надавати послуги дітям – сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування, з числа учнів старших і випускних класів, інтернатних закладів.

Центр соціальних служб для сім’ї дітей та молоді,

Служба у справах дітейПроведено 21 групове заняття з випускниками інтернатного закладу та з дітьми по програмі «Соціальна адаптація дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб з їх числа», всім їм надано 199 послуг.

Забезпечити якісне надання необхідних послуг членам сімей, які опинились у складних життєвих обставинах та особам, які звільнилися з місць позбавлення волі з метою пошуку підходящої роботи та підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці.

Центр соціальних служб для сім’ї дітей та молоді

У звітному періоді Центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді для пошуку підходящої роботи та підвищення конкурентоспроможності на ринку праці були направлені до центру зайнятості 33 сім’ї, в яких є один чи два члена сім’ї безробітні, а їх сім’ї перебувають у складних життєвих обставинах, 20 осіб, які звільнились з місць позбавлення волі та 36 чол., які мають покарання без позбавлення волі.

Всім їм було надано 119 послуг з питань працевлаштування.

За 2015 рік до Центру звернулися 20 звільнених осіб з місць позбавлення волі, яким було надано 73 послуги:

-12 психологічних послуг - отримали 11 осіб;

- 10 соціально - педагогічних - отримали 10 осіб;

- 12 соціально-медичних - отримали 12 осіб;

- 2 соціально – економічних - отримали 2 особа;

- 1 юридична - отримала 1 особа;

- 27 інформаційних послуг - отримали 18 осіб.

- 9 послуг з працевлаштування - отримали 9 осіб.Сприяти у працевлаштуванні осіб з обмеженими фізичними можливостями, що пройшли професійну реабілітацію на вільні та новостворені робочі місця.

Міський центр зайнятості,

Управління праці та соціального захисту населення.Особи з обмеженими фізичними можливостями, що пройшли професійну реабілітацію до центру зайнятості у звітному періоді 2015 року не зверталися .

Забезпечити організацію проведення професійного навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації безробітних під конкретні замовлення роботодавців з у

рахуванням особливостей міста, в т. ч. стажування та індивідуальне перенавчання безпосередньо у роботодавців міста з подальшим працевлаштуванням.Міський центр зайнятості ,

Підприємства, установи, організації міста.
За звітний період 2015 року на замовлення роботодавців проходили навчання 238 осіб, в тому числі шляхом стажування – 82 особи та на курсах за навчальною програмою «Основи бізнес –планування у підприємницькій діяльності» - 79 безробітних.


З метою формування у клієнтів позитивної мотивації та адекватної самооцінки, набуття практичних навичок у пошуку роботи проводити семінари з техніки пошуку роботи.

Здійснювати підбір необхідних працівників на замовлення роботодавців з використанням психодіагностичних методик.


Міський центр зайнятості.

Незайнятому населенню, яке знаходиться на обліку в центрі зайнятості, надавалися профінформаційні послуги про засоби пошуку роботи, про актуальні вакансії та конкурентні і перспективні професії нашого міста (регіону), про учбово-курсову мережу. В центрі зайнятості відповідно графіка проводяться профконсультаційні і профінформаційні семінари за різноманітними тематиками: «Техніка пошуку роботи» (378 семінарів, прийняли участь 1948 чол., працевлаштовані 485 – 25% від загальної кількості учасників). Всього у звітному періоді 2015 року Марганецьким центром зайнятості були проведені 699 семінарів, в яких прийняли участь 2268 безробітних, із них: працевлаштовані 567 чоловік, направлено на навчання 195 осіб.

За звітний період 1396 осіб із незайнятого населення пройшли профдіагностичне обстеження із застосуванням комп’ютерних і профдіагностичних методик, із них 273 особи, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.Забезпечити проведення інформаційно - роз'яснювальної роботи серед населення щодо надання соціальних послуг службою зайнятості.

Міський центр зайнятості

З метою формування у населення мотивації до праці та соціальної відповідальності безробітних і роботодавців проводилася інформаційно-роз'яснювальна робота шляхом розміщення інформацій на Марганецькій студії телебачення (4) на ВЕБ сайті ДСЗ (37) та опубліковано 2 статті у газеті «Шахтар Марганця».

Також протягом січня - грудня 2015 року спеціалістами ЦЗ проведені 699 семінарів в яких прийняло участь 2268 осіб.Забезпечити організацію та проведення «Дня зайнятості молоді» за участю учнів шкіл та студентів професійно-технічних навчальних закладів міста.

Міський центр зайнятості,

Відділ у справах сім’ї та молоді,

Центр соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, Марганецький професійний ліцей,

Управління освіти Марганецької міської радиВ місті постійно проводиться профорієнтаційна робота з учнями загальноосвітніх шкіл міста. 25 травня 2015 року на базі Марганецького коледжу Національного гірничого університету пройшов захід «День зайнятості молоді». Всього було охоплено 457 чол. з яких учнів випускних 9 класів – 235 чол., 11 класів – 176 чол., студентської молоді ПТУ 15 чол., коледжу – 31 чол.

На початку кожного літа проводиться профорієнтаційна робота в літніх пришкільних таборах. В червні п.р. спеціалістами ЦЗ було проведено 11 заходів «У світі професій» з учнями молодшої школи. Також проводиться профорієнтаційна робота з батьками школярів (7 заходів) та працівниками освіти (19 заходів).

19.11.2015 року у стінах навчального закладу ДПТНЗ «Марганецький професійний ліцей» відбувся «День відкритих дверей» для всіх учнів шкіл. На даний час особливий наголос робиться на профорієнтацію молоді щодо відновлення престижу робітничої професії. Випускники знайомляться з переліком робітничих професій, які користуються найбільшим попитом на ринку праці Марганця, регіона і України, надаються описи цих професій, демонструються відеофільми, проводяться професіографічні екскурсії, презентації навчальних закладів, дні відкритих дверей, акції.

НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ Г.Р.ХНИКІНА


вик. Закутаєва О.В. 21567
Каталог: file
file -> Програма для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей із затримкою психічного розвитку з навчанням українською мовою
file -> Дорогий друже! Вітаємо тебе з новим шкільним роком!
file -> Йод як важливий екологiчний чинник у життєдіяльностl
file -> Календарно-тематичне планування Українська мова
file -> Катерина Білокур народна художниця України
file -> Конспект заняття гуртка "Чарівний ланцюжок" на тему "Бабусині вишиванки"
file -> Уроку, с у підруч. (П) та Роб. Зошиті (РЗ) Тема, матеріал до уроку Дата
file -> Висока дивина світу барви І звуки хутора


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка