Інформація про хід виконання програми впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в загальноосвітніх навчальних закладах району на 2011-2015 рокиСкачати 62.94 Kb.
Дата конвертації03.11.2016
Розмір62.94 Kb.
ТипІнформація
Інформація

про хід виконання програми впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в загальноосвітніх навчальних закладах району на 2011-2015 роки.


Розвиток сучасного економічного, соціального, науково – інформаційного суспільства вимагає якісно нового підходу до підготовки підростаючого покоління. Час необмежено великої кількості інформації, запровадження сучасних інформаційних технологій та комп’ютерної техніки в життя людини ставить перед закладами освіти надзвичайно важливе завдання: сучасна молода людина має володіти комп’ютерною технікою, а через неї – всією світовою інформацією.

Особливе місце в цей період належить інформаційно-комп’ютерним технологіям навчання.

На виконання Указу Президента України від 30 вересня 2010 року №926/2010 «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні», доручення Кабінету Міністрів України від 25.10.2010 №59013/1/1-10, розпорядження голови ОДА від 28.12.2010 року № 624 «Про програму впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчальних закладах області на період до 2015 року», розпорядженням голови Сарненської РДА від 10.02.2011 року № 69 було схвалено програму, яка затверджена рішенням сесії районної ради від 15.04.2011 року № 192 «Про програму впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчальних закладах району на 2011-2015 роки».

На виконання заходів з реалізації вищевказаної програми відділом освіти проведено відповідну роботу. Зокрема, всі ЗОШ І-ІІІ ст.. і ЗОШ І-ІІ ст. та 3 ЗОШ І ст.. мають обладнані кабінети інформатики та забезпечені навчально-комп’ютерними комплексами.

У 2011 році отримано 1 НКК (8 комп’ютерів) за кошти державного бюджету для Великовербченської ЗОШ І-ІІІ ст.. У 2012 році для Вирівської ЗОШ І-ІІІ ст. придбано інтерактивну дошку на суму 15,9 тис. грн. та 1 комп’ютер на суму 4,5 тис. грн.( за рахунок субвенції Вирівського сільського бюджету). За кошти районного бюджету придбано для Висовської ЗОШ І ст.. 1 комп’ютер на суму 6,0 тис. грн. та 12 ноутбуків на суму 50,0 тис. грн.. для обладнання на вивчення іноземної мови для Сарненського навчально-виховного комплексу «Школа-колегіум». У 2012 році відповідно до рішення обласної ради від 16 листопада №772 для ЗОШ району отримано 107 програмних засобів навчального призначення з музичного мистецтва 1-7 кл., образотворчого мистецтва 1-5 кл., географії 7-9 кл., історії України 7-9 кл., математики 1-6 кл., фізики 7-8 кл., мистецтва для учнів 4-5 класів на суму 4,8 тис. грн. У 2013 році Сарненська гімназія брала участь у всеукраїнському конкурсі «Навчання вищої проби», який проводив Platinum Bank зі своїм постійним партнером компанією «Майкрософт Україна». За підсумками конкурсу заклад здобув перемогу, був нагороджений і від вказаної компанії отримав комп’ютерний клас (9 комп’ютерів).

Загалом в освітніх закладах нараховується 711 комп’ютерів, з яких використовується 575 ПК, придбаних з різних джерел фінансування.

У загальноосвітніх школах району є 57 НКК, в тому числі у ЗОШ І-ІІІ ст. – 31, ЗОШ І-ІІ ст. – 23, ЗОШ І ст. – 3. Комп’ютерами забезпечено відділ освіти, БДМ м. Сарни, БДМ смт.Степань. Такі школи як: Дубківська загальноосвітня школа І ст., Пугачська загальноосвітня школа І ст.., Р.Карпилівська загальноосвітня школа І ст., Висовська загальноосвітня школа І ст., НВК “Школа І ст. – ДНЗ с. Стрільськ, не мають НКК та доступу до Інтернет. Відсутні ПК у Степанській ЗОШ І-ІІІ ст. філії с. Дворець, с. Калинівка, с. Мельниця, с.Труди, Кузьмівській ЗОШ І-ІІ ст.. філія с. Волоша, Великовербченській ЗОШ І-ІІІ ст.. філія с. Вірка, Люхчанська ЗОШ І-ІІІ ст.. філія с. Обірки, Кричильська ЗОШ І-ІІІ ст. с. Угли.

Проведено заземлення у 47 ЗОШ району, а саме: ЗОШ І-ІІІ ступенів – 24, ЗОШ І-ІІ ступенів – 22, ЗОШ І ступеня – 1. Виміри заземлення систематично проводяться згідно графіку і виділених коштів.

Швидкісним Інтернетом користуються 51 ЗОШ району та 2 позашкільні навчальні заклади;з них: супутниковим Інтернетом – 46 ЗОШ та Степанський БДМ, Інтернетом аDSL – 4 ЗОШ району та Будинок дітей і молоді м. Сарни та кабельним Інтернетом – 1 ЗОШ. На оплату послуг за користування Інтернетом в 2013 році у кошторисі відділу освіти затверджено 62,0 тис. грн.

У відділі освіти створено сайт де відображаються події з життя шкіл району та основні нормативні документи МОН, ОУОН і РОІППО.

Всі ЗОШ району мають електронні адреси. Чотирнадцять шкіл району мають свої сайти. Налагоджений електронний документообіг між навчальними закладами та відділом освіти.

У 2013 році придбано 2 інтерактивні дошки (за рахунок субвенції Клесівського селищного бюджету) на суму 27,0 тис. грн.

На даний час в школах нараховується 10 інтерактивних дошок та 34 мультимедійних проектори.

Одним із факторів, що сприяє впровадженню інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховний процес є підвищення професійної майстерності педагога. Відповідно до наказу КНМУ «Сарненський районний методичний кабінет» Сарненської районної ради № 10.09.2013 року «Про організацію, зміст і форми методичної роботи з педагогічними працівниками установ освіти району у 2013-2014 навчальному році» для підвищення педагогічної майстерності вчителів інформатики працює методичне об’єднання та творча група, проводяться семінари-практикуми.

Вчителі вчасно проходять курсову перепідготовку згідно перспективного плану-графіку. Так курси підвищення професійної компетентності педагогічних працівників при РОІППО у 2011 році за спеціальністю пройшло 10 вчителів інформатики, у 2012 році - 12 вчителів та у 2013 році – 5 педагогів. Курси «Інтел» для вчителів, що викладають інформатику у початкових класах, пройшло 5 педагогів.

З метою пришвидшення освоєння вчителями шкіл Сарненського району навиків роботи з комп’ютером відділом освіти було організовано у 2010/2011н.р. для вчителів-предметників курси навчання роботи з ПК в кожній школі району. За розробленою програмою вчителі інформатики проводили безоплатне навчання педагогів протягом року. Проведення курсів контролювалось як з боку дирекції школи, так і з боку методкабінету. В кінці року були проведені заліки. Дані курси пройшли у 24 ЗОШ І-ІІІ ст.- 265 учителів, у 22 ЗОШ І-ІІ ст.- 92 педагоги та у 8 ЗОШ І ст.- 10 чоловік.

На даний час процент вчителів що володіють комп’ютером на рівні користувача в кожній школі району становить від 70-100%.

Локальна мережа проведена в Сарненській гімназії, Сарненській ЗОШ І-ІІІ ст. №4, Зносицькій ЗОШ І-ІІІ ст. дає можливість користуватися Інтернетом в кожному кабінеті навчального закладу, а наявність шкільного сервера дає доступ до використання мультимедійних засобів навчання.

Щорічно школярі району мають можливість брати участь в I та ІІ етапах Всеукраїнських олімпіад з інформатики. Її переможці стають учасниками обласних олімпіад.

Кількість учнів що прийняли участь в І етапі - з ІКТ у 2012-2013 навчальному році становила -144 учнів , в ІІ етапі з ІКТ становила - 40 учнів.

Олімпіаду проводили одночасно в трьох закладах що дозволило учасникам працювати кожному на окремому комп’ютері.

На обласній олімпіаді з ІКТ у 2012-2013 навчальному році прийняло участь 5 учнів і всі 5 стали призерами. 1 учень – перше місце (Сарненський НВК «Школа-колегіум»), 2 учні – друге місце (Сарненський НВК «Школа-колегіум» та Степанська ЗОШ І-ІІІ ст. ), та 2 учні – третє місце (Клесівська ЗОШ І-ІІ ст.-ліцей, Немовицька ЗОШ І-ІІІ ст.В.о.начальника відділу освіти Г.Л. Аврамишин

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка