Інфекційніі хворобиСкачати 34.24 Kb.
Дата конвертації10.04.2020
Розмір34.24 Kb.

Назва наукового напрямку (модуля):

Семестр:

12

Інфекційніі хвороби

Опис:

Крок 2_укр_2018-2019

Перелік питань:

1.

У природному осередку чуми (Казахстан) виявлено хворого на бубонну форму чуми. Усіх, хто спілкувався з хворим, розмістили в ізоляторі. Що потрібно негайно провести ізольованим?


A. *

Антибіотикопрофілактику


B.

Фагопрофілактику


C.

Хіміопрофілактику ремантадином


D.

Введення інтерферону


E.

Введення індукторів інтерферону


2.

Хвора 65-ти років скаржиться на висип, сильний біль у підлопатковій ділянці справа. Об’єктивно: на шкірі в підлопатковій ділянці справа розміщені лінійні рожево-червоні набряклі вогнища, дещо інфільтровані, з чіткими межами. На поверхні вогнищ згруповані везикули з прозорим вмістом. Поставте діагноз:


A. *

Оперізувальний лишай (Herpes Zoster)


B.

Дерматит Дюрінга


C.

Бешиха


D.

Алергічний дерматит


E.

Імпетиго


3.

У хворого, оперованого з приводу гострого парапроктиту, протягом 5-ти діб на тлі антибактерійної та детоксикуючої терапії, при позитивній динаміці місцевого перебігу захворювання, спостерігаються остуди, гіпертермія, тахікардія, ейфорія. Лікар припускає, що у хворого розвинувся сепсис. Яке дослідження може підтвердити діагноз?


A. *

Висів крові на наявність збудника


B.

Рентгенографія легень


C.

Ультразвукове дослідження печінки


D.

Визначення ступеня мікробної контамінації рани


E.

Визначення рівня молекул середньої маси


4.

У місті функціонує система централізованого господарчо-питного водопостачання. Його джерелом є поверхнева водойма - річка, яка за показниками якості води належить до ІІ-го класу вододжерел. При здійсненні поточного лабораторного контролю за якістю води в точці «перед надходженням води у зовнішню розподільчу мережу» місцевою СЕС було зафіксовано два поспіль відхилення якості води за показниками епідемічної безпеки. Що найімовірніше є причиною погіршення якості води за епідемічними показниками?


A. *

Незадовільна робота очисних (головних) споруд водопроводу


B.

Погіршення санітарного стану водойми -річки


C.

Порушення правил відбору проб


D.

Незадовільне транспортування проби до лабораторії


E.

Застій води у розподільчій мережі


5.

Хворий напередодні відчув легке нездужання, незначний головний біль, слабкість. Сьогодні температура підвищилася до 38,5°C з остудою, значним головним болем, перева- жно в лобовій ділянці, вираженим болем при рухах очних яблук. Шкіра обличчя і кон’юнктиви гіперемовані. Виник сухий надсадний кашель. Зів гіперемований, на м’якому піднебінні зерниста енантема, місцями точкові крововиливи. Над легенями дихання з жорстким відтінком. Який найбільш імовірний діагноз?


A. *

Грип


B.

Висипний тиф


C.

Черевний тиф

D.

Гарячка Ку


E.

Ентеровірусна інфекція


6.

Дитина 3-х років хворіє 3 доби. Спостерігаються підвищення температури, кашель, нежить, кон’юнктивіт, світлобоязнь, білуватий крапковий висип на слизовій оболонці ясен та внутрішній поверхні щік і плямиста енантема твердого та м’якого піднебіння. Яке захворювання можна діагностувати?


A. *

Кір


B.

Гостра респіраторна вірусна інфекція


C.

Герпетична інфекція


D.

Ентеровірусна інфекція


E.

Інфекційний мононуклеоз


7.

Хвора 48-ми років надійшла до хірургічного відділення з ранами стегна. При огляді встановлено, що поверхня рани вкрита брудно-сірим нальотом з неприємним солодкуватим запахом. Рановий вміст нагадує малинове желе. Шкірні покриви навколо рани напружені, блискучі. Під час пальпації тканин спостерігається помірна крепітація. Яка мікрофлора найбільш імовірно стала причиною запалення?


A. *

Анаеробна клостридіальна


B.

Анаеробна неклостридіальна


C.

Стрептококи D


D.

Стафілококи


E.

Синьогнійна паличка


8.

Хворий 29-ти років на другий день після приїзду з Індії госпіталізований у клініку з скаргами на біль у животі, рідкі випорожнення зі склоподібним слизом та кров’ю у вигляді «малинового желе». Загальний стан задовільний, шкіра бліда, висипу немає. Живіт м’який, чутливий в ділянці сліпої і висхідної кишок. Оберіть етіотропний препарат для лікування цієї патології:


A. *

Метронідазол


B.

Ніфуроксазид


C.

Еритроміцин


D.

Дексазон


E.

Цефтриаксон


9.

43-річний чоловік без постійного місця проживання госпіталізований на 5-й день захворювання зі скаргами на підвищення температури тіла до 39,6°C, загальну слабкість, біль голови. Об’єктивно: збуджений, ейфоричний. На одязі хворого велика кількість вошей. Обличчя гіперемоване, набрякле. Одиничні петехії на перехідній складці кон’юнктиви, на шкірі розеольозно-петехіальна висипка. Язик при висовуванні тремтить та відхиляється вліво. Збільшені печінка та селезінка. Який найбільш імовірний діагноз?


A. *

Висипний тиф


B.

Черевний тиф


C.

Аденовірусна інфекція


D.

Інфекційний мононуклеоз


E.

Грип


10.

Жінка 65-ти років хвора на хронічне обструктивне захворювання легень із загостреннями хвороби щонайменше двічі на рік. Останнє загострення з підвищенням температури тіла та гнійним харкотинням було проліковане 3 тижні тому. Яка тактика ведення хворої щодо вторинної імунопрофілактики загострень та прогресування дихальної недостатності?


A. *

Вакцинація проти пневмококу та проти грипу


B.

. Вакцинація проти гемофільної інфекції типу В


C.

Призначення гомологічного імуноглобулі-ну

D.

Вакцинація БЦЖ після негативного результату проби Манту


E.

Усі щеплення протипоказані


11.

Першовагітна 25-ти років звернулася у січні до відділення патології вагітних у терміні 27 тижнів із ознаками тяжкої гострої респіраторної інфекції. Встановлено та лабораторно підтверджено діагноз "грип". Стан вагітної поступово погіршувався, хвора переведена до відділення інтенсивної терапії, розпочата штучна вентиляція легень (ШВЛ). Незважаючи на лікування, відбулася антенатальна загибель плода. Який підхід із перелічених нижче, є найбільш дієвим у попередженні цього ускладнення вагітності?


A. *

Вакцинація від грипу усіх вагітних та жінок, що планують вагітність


B.

Прийом противірусних препаратів під час епідемії грипу


C.

Застосування імуномодуляторів


D.

Застосування деескалаційної антибіотикотерапії відразу після появи перших проявів гострої респіраторної вірусної інфекції (ГРВІ)


E.

Відмовитись від відвідування буд-яких скупчень людей під час епідемії


12.

Дитина 4-х років здорова та невакцинована проти кору. У регіоні, де вона мешкає, зафіксовано спалах кору. Лікар призначив першу дозу вакцини КПК (проти кору, паротиту та краснухи). Коли даній дитині потрібно ввести другу дозу вакцини?


A. *

Через 1 місяць


B.

Через 3 місяці


C.

В 6 років життя


D.

В 14 років життя


E.

Через 6 місяців


13.

До сімейного лікаря звернулася учениця 14-ти років зі скаргами на подряпини на обличчі, які наніс сусідський кіт 2 дні тому. При огляді подряпини поверхневі, вкриті струпом. Виконано первинну хірургічну обробку ран. Відомо, що дитина отримала всі планові щеплення згідно з календарем. Якими будуть подальші дії?


A. *

Спостереження за твариною


B.

Введення антирабічної вакцини


C.

Введення антирабічного імуноглобуліну


D.

Введення антирабічної вакцини + антирабічного імуноглобуліну


E.

Введення антирабічної вакцини + правцевий анатоксин


14.

Вагітну жінку 33-х років у терміні 16-17 тижнів вагітності вкусив собака у ділянку шиї. Пацієнтка доставлена бригадою швидкої допомоги в травмпункт. Загальний стан середньої тяжкості. Артеріальний тиск -100/60 мм рт.ст., пульс – 92 за 1 хв. При огляді рана в ділянці шиї з рваними краями й помірною кровотечею. Якою буде тактика лікаря?


A. *

Хірургічна обробка рани, введення протиправцевого анатоксину та вакцини від сказу


B.

Хірургічна обробка рани, спостереження за собакою, рішення про профілактику сказу через 10 діб


C.

Зупинка кровотечі, рішення про вакцинацію при ознаках сказу у тварини


D.

Переривання вагітності за медичними показами після обробки рани


E.

Зупинка кровотечі, хірургічна обробка рани


15.

Дівчинка народилася від I вагітності, I вагінальних пологів у терміні гестації 39 тижнів (маса 3350 г, довжина тіла 53 см). 17-річна мати дитини ВІЛ-позитивна. Стан дитини після народження задовільний. Коли можна провести вакцинацію БЦЖ даній дитині?


A. *

Після уточнення ВІЛ-статусу дитини


B.

Не щепити в жодному випадку


C.

На 1-шу добу


D.

На 3-тю добу


E.

Після проби Манту

16.

Новонароджена недоношена дитина народилася з масою 1900 г. Переведена у відділення патології новонароджених для подальшого лікування з діагнозом "перинатальна гіпоксична енцефалопатія”. Щеплення БЦЖ в пологовому будинку не проводилося. Коли слід щепити цю дитину проти туберкульозу?


A. *

По досягненні маси тіла 2500 г


B.

Після усунення ознак неврологічної патології


C.

У віці 6 місяців


D.

В 1 рік життя


E.

Не щепити дитину взагалі


17.

У хірургічний кабінет звернувся хлопець 17-ти років зі скаргами на наявність рубаної рани правої стопи. Із анамнезу відомо, що травму отримав сокирою під час роботи по господарству. Всі щеплення отримував відповідно до віку. Об’єктивно: температура тіла - 36,8°C, пульс – 68 за 1 хв, артеріальний тиск -120/75 мм рт.ст. Які дії лікаря?


A. *

Динамічне спостереження


B.

Ввести правцевий анатоксин


C.

Ввести протиправцеву сироватку


D.

Ввести правцевий анатоксин та протиправцевий імуноглобулін


E.

Ввести правцевий анатоксин з дифтерійним анатоксином


18.

Пацієнтка 30-ти років впродовж 5-ти років хворіє на системний червоний вовчак (СЧВ) і щоденно приймає 16 мг метилпреднізолону. Яке твердження щодо вакцинації проти грипу у даному випадку є вірним?


A. *

Рекомендована щорічна планова вакцинація


B.

Вакцинація після зменшення дози преднізолону до мінімальної


C.

Вакцинація протипоказана хворим, що отримують глюкокортикоїди


D.

Вакцинація проводиться під прикриттям антиалергічних препаратів


E.

Будь-яка вакцинація протипоказана


19.

Хворий 67-ми років з хронічною лімфолейкемією отримує курс хіміотерапії. Якими будуть рекомендації щодо вакцинації проти грипу за умови достатнього рівня гранулоцитів і лімфоцитів у периферійній крові?


A. *

Не раніше, ніж через 4 тижні після хіміотерапії


B.

Можна під час хіміотерапії


C.

Не раніше, ніж через 1 тиждень після хіміотерапії


D.

Через 1 рік після хіміотерапії


E.

Взагалі протипоказана


20.

Жінка 23-х років, вагітна 12 тижнів, в якої в анамнезі оперативне втручання з приводу тетради Фалло у віці 1-го року, щорічно отримувала вакцинацію проти грипу, остання - 1 рік тому. Які рекомендації повинен дати сімейний лікар щодо вакцинації проти грипу цього року?


A. *

Провести вакцинацію інактивованою вакциною


B.

Провести вакцинацію рекомбінантною вакциною


C.

Цього року вакцинацію не проводити


D.

Відкласти вакцинацію до третього триместру


E.

Вакцинація після пологів


21.

У лікаря-стоматолога 26-ти років при обстеженні виявили помірну гіперферментемію, позитивний тест на HBsAg. Його дружина 24-х років не має щеплення від вірусного гепатиту В. Дитина 2-х років належно вакцинована за віковим графіком. Яка профілактика вірусного гепатиту В повинна бути проведена у родині?


A. *

Негайна вакцинація дружини при негативному тесті на HBsAg


B.

Призначення дружині та дитині специфічної хіміопрофілактики ненуклеозидними аналогами

C.

Призначення специфічного імуноглобуліну дружині та дитині


D.

Призначення дружині специфічної хіміопрофілактики ненуклеозидними аналогами


E.

Призначення специфічного імуноглобуліну дитині


22.

Чоловік 56-ти років скаржиться на швидку втомлюваність, погіршення апетиту протягом останнього місяця, що пов’язує з перевантаженням на роботі. Постійної сім’ї не має, повідомляє про сумнівні статеві зв’язки. Замолоду протягом декількох років був донором. Обстежений сімейним лікарем. Виявлено РНК вірусу гепатиту С методом ПЛР, ступінь фіброзу, згідно зі шкалою METAVIR за даними фіброскану, - F3. Які щеплення лікар повинен запропонувати хворому?


A. *

Щеплення проти пневмококу, вірусних гепатитів А, В та щорічно проти грипу


B.

Щеплення проти пневмококу, вірусного гепатиту В та щорічно проти грипу


C.

Щеплення проти грипу щорічно


D.

Щеплення проти вірусних гепатитів А та В


E.

Всі щеплення протипоказані


23.

. Дитина 6-ти місяців народжена ВІЛ-інфікованою матір’ю. ВІЛ-статус дитини не визначений. При огляді: стан задовільний. Фізичний та нервово-психічний розвиток відповідає віку. Проведена вакцинація у 2 місяці та 4 місяці проти дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту. Згідно з календарем профілактичних щеплень в Україні лікар призначив продовження вакцинації проти даних інфекцій. Яка вакцина ПРОТИПОКАЗАНА даній дитині?


A. *

Оральна (жива) поліомієлітна вакцина


B.

Інактивована вакцина проти поліомієліту


C.

АКДП-вакцина


D.

Вакцинація не проводиться до визначення ВІЛ-статусу


E.

-


24.

Дівчина 15-ти років захворіла на кір. Відомо, що вона страждає на бронхіальну астму з високим рівнем загального IgE та на залізодефіцитну анемію: рівень НЬ- 110 г/л, вміст сироваткового заліза 6,6 мкмоль/л (нормальний показник - 10,6-33,6 мкмоль/л). Щеплена вакциною проти кору, краснухи, паротиту одноразово у віці 1 року. Який фактор зумовив захворювання дитини?


A. *

Неповна вакцинація


B.

Атопія


C.

Анемія


D.

Пубертатний вік


E.

Сидеропенія


25.

Чоловік 26-ти років, який «живе з ВІЛ/СНІД», з приводу чого отримує антиретровірусну терапію, звернувся до лікаря з приводу планового щеплення. Пацієнт вакцинований згідно з календарем щеплень. Лікар призначив щеплення проти дифтерії та правця. До якого класу належать дані вакцини?


A. *

Анатоксини


B.

Корпускулярні живі


C.

Хімічні


D.

Корпускулярні вбиті (інактивовані)


E.

Рекомбінантні


26.

Жінка 58-ми років з нейросенсорною глухотою внаслідок ускладнення після перенесеного гнійного менінгіту планує встановлення кохлеарного імплантату. Щеплення проти якої інфекції необхідно зробити для попередження інфекційних захворювань центральної нервової системи і органів слуху?


A. *

Пневмококової інфекції


B.

Вірусу кліщового енцефаліту

C.

Туберкульозу після негативного результату проби Манту


D.

Гемофільної інфекції


E.

ПоліомієлітуПоділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка