Інфекційні захворювання та епідеміологія
В сім'ї з 4-х чоловік захворіла на кір дитина віком 3 роки, яка госпіталізована. Батько хворої дитини щеплений проти кору відповідно календарю щеплень, мати перехворіла на кір в минулому. Брат дитини, віком 5 років, проти кору не щеплений за медичними протипоказаннями, які дійсні і в даний час; на кір не хворів. Який найбільш доцільний захід необхідно провести для попередження захворювання на кір?
A. Дезінфекцію
B. Госпіталізацію
C. Вакцинацію
D*. Введення гамма-глобуліну
E. Застосування антибіотиків
. В бактеріологічній лабораторії працюють з холерним вібріоном за умов дотримання всіх необхідних профілактичних заходів. До якого класу слід віднести умови праці лаборантів?
A. 2 клас - допустимі
B. З клас - шкідливі
C*. 4 клас - небезпечні
D. 1 клас - оптимальні
E. 5 клас - великі та напружені
. У дитячому садку захворіло 27 дітей на гастроентерит з клінічним перебігом в середній та декілька випадків в тяжкій формі. При бактеріологічному обстеженні майже у всіх хворих виділені шигелли Зонне. Серед персоналу дитячого закладу випадків захворювань та носійства це було. Санітарний стан дитячого закладу та оточуючої території незадовільний, виявлені місця виплоду мух. Водопостачання централізоване. Постачання продуктів харчування здійснюється з господарств району та молочно-товарної ферми. Який найбільш імовірний чинник передачі міг стати причиною епідемічного спалаху?
А. Вода
В*. Харчові продукти
C. Мухи
D. Посуд
E. Брудні руки
. Хвора 40 років скаржиться на погане самопочуття, головний біль, збільшення температуридо39,2 °С,біль у м'язах, пітливість. За 2 тижні вживала свіже сало з прожилками м'яса. Стан середньої важкості. Набряк обличчя і особливо повік. Пульс - 96 /хв. Тони серця послаблені. AT 90/60 мм рт. ст. Аналіз крові: еритроцити 4,8х1012/л, КП - 1,0, ШОЕ - 26 мм/год., Л -12,4х109/л, є - 19 %, п/я - 2 %, с/я -59 %, л - 16 %, м - 4 %. Який попередній діагноз?
A. Висипний тиф
B. Грип
C. Лептоспіроз JD. Черевний тиф
D*. Трихінельоз
. Хвора 22 років, вихователька дитсадка, скаржиться на загальну слабкість, зниження апетиту, нудоту, дискомфорт в епігастрії, темний колір сечі, знебарвлений кал, жовтяницю. Захворіла 7 днів тому, коли з'явилась загальна слабкість, зменшення апетиту, тупий біль під правою реберною дугою. Потемніла сеча, став ахолічним кал. В дитсадку мала контакт з дітьми, які хворіли на жовтяницю. Об'єктивно: шкіра та слизові оболонки жовтуваті, печінка збільшена на 2-3 см, пальпується селезінка. Який найбільш вірогідний діагноз?
A*. Вірусний гепатит А
B. Лямбліоз
C. Механічна жовтяниця
D. Лептоспіроз
E. Інфекційний мононуклеоз
. Хворий 20 років, поступив в клініку на 7 день хвороби із скаргами на жовтушність шкіри і склер, темну сечу, однократне блювання, зниження апетиту, підвищення температури тіла до 38 °С протягом 2-х днів. Три тижні тому на рибалці з друзями користувався одним посудом. Об'єктивно: млявий, t - 36,8 °С, шкіра та склери жовтушні, печінка виступає з підребер'я на 3 см, чутлива при пальпації, селезінка пальпаторно не виявляється. Сеча темна, кал частково ахоліч-ний. Який попередній діагноз?
А*. Вірусний гепатит А
B. Лептоспіроз
C. Інфекційний мононуклеоз
D. Гемолітична анемія
E. Кишковий ієрсініоз
Жінка 48 років, перенесла гостру форму вірусного гепатиту В. Через 3 місяці від початку захворювання відзначалася наявність HBV-ДНК високої концентрації. Хвора живе разом з вагітною невісткою, сином та чоловіком. Який метод первинної профілактики членів родини буде найбільш ефективним?
A. Вакцинація чоловіка
B. Інтерферонотерапія членам родини
C*. Вакцинація всіх членів родини
D. Вакцинація сина
E. Вакцинація вагітної жінки
. Жінка 42 років, три роки тому перенесла вірусний гепатит С. У останні часи відзначає виражену слабкість, іктеричність склер. Показник АлАТ -2,0 ммоль/(лгод.). Знайдено HCV-РНК. Визначте найбільш ефективні засоби профілактики розвитку ускладнень гепатиту С в даному випадку:
A. Лікування вітаміном А
B. Використання преднізолону
C. Лікування гептралом
D*. Використання інтерферону
Е. Лікування вітаміном Е
. Хвора Н, птахівниця. Занедужала гостро: підвищення температури до 39,4 °С, головний біль в області чола і скронь, біль в очних яблуках, ломота у всьому тілі, закладеність носа, сухий кашель. Попередній діагноз?
A. Аденовірусна інфекція
B. Парагрип
C*. Грип
D. РС-інфекція
E. Орнітоз
. У хворого 40 років на 2-й день високої температури і симптомів загальної інтоксикації з'явилися нападо-подібні болі в нижніх відділах живота, часті рідкі випорожнення з домішкою слизу. При огляді: живіт болючий у лівій клубовій області, сигмовидна кишка спазмована. Попередній діагноз?
А. Амебіаз
B*. Гострий шигельоз
C. Сальмонельоз
D. Холера
E. Ешерихіоз
. До санпропускника швидкою допомогою доставлений на другу добу хвороби чоловік у важкому стані. При огляді температура 36,1 °С, риси обличчя загострені, шкіра суха, збирається в складку, афонія, судорожні пошарпування окремих груп м'язів. Акроціа-ноз. Тони серця глухі, пульс - 102/хв., AT - 50/20 мм рт. ст. Живіт м'який, втягнутий, безболісний. Анурія. На прийомі рідкі випорожнення у вигляді рисового відвару. Ймовірний діагноз:
А*.Холера
B. Шигельоз
C. Сальмонельоз
D. Ешерихіоз
E. Кишковий амебіаз
. Хворому 23 років проведена апендектомія, після чого зберігався субфебрилітет, рідкі випорожнення. З 10-го дня хвороби температура 39,5 °С, озноб, висипка, збільшення печінки, помірнажовтяниця,поліартралгії. Ймовірний діагноз?
А. Сальмонельоз
B*. Ієрсиніоз
C. Ешерихіоз
D. Амебіаз
E. Бруцельоз
. В інфекційне відділення доставлений хворий ЗО років, захворювання якого почалося за добу: турбувала нудота, повторна блювота, часті пінисті рідкі випорожнення зеленого кольору. При огляді: блідий, млявий, температура 39,2 °С, AT - 70/50 мм рт. ст. Пульс - 90/хв., живіт роздутий, болючий в ілеоцекальній та біляпупковій області. Ймовірний діагноз:
A. Холера
B. Гострий шигельоз
C. Амебіаз
D*. Сальмонельоз
Е. Ешерихіоз
. Хворий 30 років, рибалка, занедужав гостро з підвищення температури до 39,5 °С, слабості, болів у м'язах ніг і тулуба. До 3-го дня хвороби стан погіршився, наросла слабість, з'явилася кровоточивість ясен і носова кровотеча, виражена жовтяничність шкіри і склер, знизився діурез. Ймовірний діагноз:
A. Трихінельоз
B. Вірусний гепатит
C. Грип
D. Епідемічна міалгія
E*. Лептоспіроз
. Хворий 45 років, занедужав поступово з підвищення температури до 37,3 °С, слабості, головного болю. До кінця першого тижня температура 39,9 °С, в'ялий, адинамічний. Шкіра бліда, дихання везикулярне, одиничні сухі хрипи. Пульс - 54/хв., AT -100/60 мм рт. ст. Язик сухий, обкладений у центрі коричневим нальотом. Живіт роздутий, безболісний, печінка і селезінка збільшені. Випорожнення затримані на 2 дні. Ймовірний діагноз:
А.Ієрсиніоз
B. Сипний тиф
C. Сепсис
D*. Черевний тиф
E. Пневмонія вогнищева
. Під час медичного огляду 19-літнього робітника виявлене генералі-зоване збільшення лімфатичних вузлів з переважним ураженням задньошийних, пахвових і ліктьових. На шкірі ліктьових згинів - множинні сліди від ін'єкцій. Прийом наркотиків заперечує, сліди від ін'єкцій пояснює лікуванням грипу. У крові: Ер - 3,2х1012/л, НЬ - 100 г/л, Л - 3,1х109/л, помірна лімфопенія. Яке дослідження необхідно зробити в першу чергу?
A. Біопсію лімфовузлів
B. Імунограму
C. Стернальну пункція
D. Рентгенографію легень
E*. ІФА на ВІЛ
. Чоловік, що мав 2 дні тому статевий контакт, як з'ясувалося пізніше, з ВІЛ-інфікованим партнером, звернувся з проханням виключити ймовірність інфікування. Коли необхідно проводити перше дослідження антитіл на ВІЛ у даного пацієнта?
А. У день звертання
B*. Через місяць після статевого контакту
C. Через 3 місяці
D. Через 6 місяців
E. Через 1,5 року
. Хворий 20 років зі скаргами на підвищення температури до 38,5 °С, слабкість, головний біль, переймоподібний біль по ходу кишок, дефекацію до 15 раз на добу. Незначні спорожнення з прожилками крові і слизу, тенезми. Вірогідний діагноз:
A. Амебіаз
B. Сальмонельоз
C. Неспецифічний виразковий коліт
D*. Шигельоз
Е. Ієрсініоз
. У хворого 45 років без визначеного місця проживання впродовж 7 днів температура 38,5-39,5 °С. Балакучий, ейфорія, скарги на сильний головний біль. Лице гіперемоване, одутле. Виражена ін'єкція склер, не може висунути язика далі передніх нижніх зубів. На шкірі тулуба густа розеоло-петехіальна висипка. У крові: Л - 14109/л, п/я - 15 %, с/я - 52 %, л - 18 %, м -15 %, ШОЕ - ЗО мм/год. Вірогідний діагноз:
A*. Висипний тиф
B. Черевний тиф
C. Геморагічна кримська гарячка
D. Сепсис
E. Малярія
. У хворого, 45 років, впродовж 10 днів температура 38,5-39,5 °С, ЧСС - 56 /хв. Блідий, на шкірі живота 2 розеоли. Язик потовщений. Живіт здутий, укорочений перкуторно звук в правій здухвинній ділянці. Гепатоме-галія. У крові: Л - 3,0х109/л, п/я - 8 %, с/я - 48 %, л - 36 %, м - 8 %, ШОЕ -8 мм/год. Вірогідний діагноз:
A. Сепсис
B. Висипний тиф
C. Черевний тиф
D. Малярія
E. Бруцельоз
. У хворого 20-ти років температура 39,5 °С, головний біль, блювота. Позитивні менінгеальні знаки. Лік-вор: цитоз - 7000 клітин (97 % нейтрофіли). Вірогідний діагноз:
А. Вірусний менінгіт
B*. Гнійний менінгіт
C. Туберкульозний менінгіт
D. Пухлина мозку
E. Менінгізм
. У хворого 25-ти років температура 38,0 °С, біль в горлі. Мигдалики набряклі, помірно гіперемовані, покриті щільною сірою плівкою, яка поширена на дужки, язичок. Знімаються
плівки з трудом. Після зняття поверхня кровоточить. Вірогідний діагноз:
A. Скарлатина
B. Лакунарна ангіна
C. Паратонзилярний абсцес
D*. Дифтерія
Е. Інфекційний мононуклеоз
. У хворої 35 років (працює дояркою) на шкірі передпліччя чорний неболючий щільний струп. Навколо нього на запальному червоного кольору валику вторинні пухирці, які оточують його вінцем, головний біль, слабкість, температура - 38,5 °С. В господарстві є випадки падежу корів. Вірогідний діагноз:
A. Стафілококовий карбункул
B. Туляремія
C. Чума
D. Бешиха
E*. Сибірка
. Хворий 24 років, захворів гостро через 16 годин після вживання в'яленої риби. Була нудота, блювота, кволість, млявість, подвоєння в очах. Об'єктивно: зниження м'язового тонусу, анізокорія, мляві глотковий та сухожильний рефлекси. Який найбільш імовірний діагноз?
A*. Ботулізм
В. Харчова токсикоінфекція
C. Гострий гастрит
D. Гострий енцефаліт
E. Сальмонельоз
. Хворого 24 років на 4-й день хвороби турбує гострий біль в горлі при ковтанні, підвищення температури тіла до 38 °С. При огляді мигдалики гіпертрофовані, соковиті. Збільшені підщелепні, шийні, пахвові лімфовузли. Печінка +2 см, селезінка +3 см. В загальному анамнезі крові: Л - 14,0х109/л, лімфомоно-цитоз, атипових мононуклеарів - 24 %. Вірогідний діагноз:
A. Дифтерія
B. Лакунарна ангіна
C. Гострий лейкоз
D. Хронічний тонзиліт
E*. Інфекційний мононуклеоз
. Хворий 46 років, зоотехнік, гарячка протягом 2 тижнів до 39 °С, озноб, значна пітливість, біль у м'язах і суглобах. Гепатоспленомегалія, збільшення лімфовузлів, проба Бюрне -6,5 см. Вірогідний діагноз:
A. Інфекційний мононуклеоз
B. Псевдотуберкульоз
C*. Бруцельоз
D. Ревматоїдний поліартрит
E. Лімфогранулематоз
. Хворий 22 роки, захворів гостро, температура - 38 °С, з'явились незначні болі в горлі при ковтанні, гугнявий голос. Об'єктивно: на лівому мигдалику і на дужці є плівчастий наліт. Поставлено діагноз: лакунарна ангіна, призначено пеніцилін і полоскання. На другий день плівки поширилися на м'яке піднебіння та язичок. На шиї з'явився набряк до ключиці, голос гугнявий. Тони серця приглушені, пульс -110/хв., AT - 95/65 мм рт. ст. Яка лікувальна тактика у даному випадку?
A. Автогемотерапія
B. Дифтерійний анатоксин
C. Еритроміцин
D*. Антитоксична протидифтерійна сироватка та еритроміцин
Е. Розкриття і дренування паратонзилярної клітковини
. Громадянин Пакистану ЗО років захворів гостро: з'явились часті водянисті випорожнення, що нагадували рисовий відвар. Об'єктивно: температура - 35,4 °С, кінцівки холодні, акроціаноз, сухість у роті, різко знижений тургор тканин. Що слід зробити для оцінки стану хворого?
A*. Визначити густину плазми крові
B. Виміряти центральний венозний тиск
C. Визначити рівень сечовини і креатиніну в крові
D. Виміряти AT
E. Визначити рівень гемоглобіну
. Геолог 36 років, госпіталізований у лікарню на другий день хвороби зі скаргами на загальну слабість, сухість у роті, двоїння предметів і сітку перед очима. Напередодні вживав консервоване м'ясо домашнього виготовлення. Об'єктивно: двосторонній птоз, розширення зіниць, параліч акомодації, порушення конвергенції. Слизова рота суха, ковтання затруднене, голос сиплий, дизартрія. Живіт м'який, дещо здутий, випорожнень і сечовиділення не було 24 години. Які причини запору?
A. Гостра недостатність нирок
B. Гіперергічне запалення кишечника по типу Артюса
C*. Паралітична дія екзотоксину на парасимпатичну іннервацію
D. Гостре порушення мозкового кровообігу
Е. Дегенеративні зміни мієлінових оболонок нервових волокон
. Сантехнік 40 років, захворів гостро - озноб, температура - 39,8 °С, сильний головний біль, блювання, біль у м'язах. До лікарів не звертався, стан погіршився, з'явилися гіперемія обличчя, ін'єкція судин склери, на губах герпес з геморагічним вмістом, носова кровотеча, шкіра та склери стали жовтяничними, сеча темна, діурез -200 мл, ахолії не було. Найвірогідніше джерело інфекції?
A. Кліщі
B. Кішки
C. Людина-реконвалесцент
D.Людина-бактеріоносій
E*. Щури
. Робітник 22 років, захворів гостро: температура - 39 °С, сильний головний біль, багаторазове блювання. Об'єктивно: стан важкий, психомоторне збудження, стогне через сильний головний біль, ригідність м'язів шиї. Різко позитивні симптоми Бру-дзинського і Керніга, загальна гіперестезія. Що треба зробити для уточнення діагнозу в першу чергу?
A. Ехоенцефалографію
B. Загальний аналіз крові і посів крові на стерильність
C. Комп'ютерну томографію головного мозку
D. Рентгенографію черепа у двох проекціях
E*. Загальний аналіз ліквору і посів ліквору
. Студента 20 років протягом місяця турбує значна втомлюваність,
підвищена температура тіла (39 °С), профузний піт, схуднення. Об'єктивно: збільшені всі групи периферичних лімфатичних вузлів, кандидоз ротової порожнини, герпетичні висипання на губах. В аналізі крові: Л -3,3х109/л, ШОЕ - 15 мм/год., В-лім-фоцитів - 12 %, співвідношення Тх/Тс<0,5. Методи специфічної діагностики захворювання?
A. Бактеріологічне дослідження крові
B. Біопсія лімфовузла
C. Стернальна пункція
D*. Виявлення антитіл в реакції ІФА до ВІЛ
Е. Проба Манту
. Дівчина 18 років, захворіла гостро: нежить, кашель, болі в животі, температура - 38,5 °С. До третього дня катаральні явища зменшились, температура 36,6 °С. На четвертий день хвороби слабкість у правій нозі. Об'єктивно; активні рухи в нозі відсутні, пасивні - болючі. М'язи стегна мляві, болючість по ходу нервових стовбурів. Колінний і ахіловий рефлекс на правій нозі не викликаються, симптом "триніжника" позитивний. У крові: Л - 4,2х109/л, ШОЕ - 6 мм/год. Попередній діагноз?
A. Кліщовий енцефаліт
B. Поліомієліт, понтинна форма
C. Ботулізм
D. Енцефаломієліт
Е*. Поліомієліт, спінальна форма
. Колгоспник 50 років госпіталізований в першу добу захворювання у тяжкому стані зі скаргами на озноб, високу температуру тіла, сухість у роті, багаторазове блювання, болі в епігастрії, часті водянисті випорожнення з неприємним запахом, брудно-зеленого кольору, пінисті. Невідкладна допомога:
A. Призначення тетрацикліну в добовій дозі 1,5 г
B. Переливання свіжозамороженої плазми
C*. Внутрішньовенне введення сольових розчинів та промивання шлунку
D. Гіпербарична оксигенація
E. Гемосорбція
. Сторож 42 років захворів гостро. Поступив на б день хвороби з температурою - 39,7 °С зі скаргами на сильний головний біль, шум у вухах, безсоння. Об'єктивно: збуджений, ейфоричний, балакучий. Обличчя почервоніле, очі блискучі, склери і кон'юнктиви з посиленим судинним малюнком. На внутрішніх поверхнях плечей і на бічних поверхнях грудної клітки розеольозно-петехіальний висип У волоссі голови знайдені воші.
А*. Епідемічний висипний тиф
B. Ку-лихоманка
C. Ендемічний (блошиний) висипний тиф
D. Гострий сепсис
E. Туляремія
. Діагноз холери був поставлений жінці 26 років, яка за 3 дні до цього повернулася з туристичної поїздки до Індії. Хвора госпіталізована, в осередку проведена заключна дезінфекція. Сім'я, до складу якої входять чо-ловік і двоє дітей, мешкає в ізольованій квартирі з усіма зручностями. Які протиепідемічні заходи проводяться щодо членів сім'ї?
A. Імунопрофілактика
B*. Ізоляція
C. Диспансерний нагляд
D. Фагопрофілактика
E. Дезінфекція
. Громадянин Афганістану 25 років, поступив у лікарню на 5-й день хвороби із скаргами на озноб, підвищення температури до 39-40 °С, виражене потіння, головний біль, біль у крижах. Селезінка помірно збільшена. Приступи повторюються через добу. 10 місяців тому хворів на малярію, отримував делагіл. Попередній діагноз:
A*. Пізній рецидив vivax-малярії
B. Туберкульоз
C. Черевний тиф
D. ВІЛ-інфекція
E. Сепсис
. Наводимо особливості одного з вірусних гепатитів. Механізм передачі - фекально-оральний. Вибуховий характер спалаху з переважним ураженням молодих осіб, у яких є антитіла до ВГА. Надзвичайно висока летальність, винятково у вагітних. Виявляється велика частота холестатичних змін. Виражений нирково-печінковий синдром. Що це за гепатит?
A. Вірусний гепатит D
B. Вірусний гепатит А
C. Вірусний гепатит В
D*. Вірусний гепатит Е
Е. Вірусний гепатит С
. Стан хворого важкий - температура 35,8 °С. Свідомість порушена. Менінгеальні знаки позитивні. На шкірі багато геморагічних елементів. Пульс - 132/хв. ЧД - 28, AT -60/40 мм рт. ст. Хворіє 3-й день. Гостро підвищилась температура до 40 °С. На кінцівках з'явилась геморагічна висипка. Потім - сильний головний біль, блювання, упала температура, знизився AT. Визначте основне ускладнення хвороби.
A*. Інфекційно-токсичний шок
B. Гостра серцева недостатність
C. Дихальна недостатність
D. Церебральна кома
E. Гостра кровотеча
. У лікарню потрапив міський мешканець. Хвороба почалася гостро, з озноба, підвищення температури до 38-39 °С. Відмічає кволість, різкий головний біль, нудоту, блювоту, біль у всьому тілі, порушення сну. Об'єктивно: гіперемія шкіри обличчя, шиї, грудної клітки. Менінгеальні знаки позитивні. 12 днів тому повернувся із Тайги. Який найбільш вірогідний діагноз?
A*. Кліщовий енцефаліт
B. Грип
C. Омська геморагічна гарячка
D. Псевдотуберкульоз
E. Висипний тиф
. Хворого, 30 років, турбують напади ознобу, гарячки, профузного поту, які повторюються кожний третій день. Хворіє 2 тижні. Склери і шкіра яскраво жовтяничні. Печінка і селезінка збільшені. Рік тому працював в Африці. Який з перерахованих діагнозів найбільш ймовірний?
A. Сепсис
B. Рак головки підшлункової залози
C*. Малярія vivax
D. Вірусний гепатит
E. Лептоспіроз
. У хворого, 40 років, на тлі нормальної температури тіла розвинувся сильний пронос, пізніше - блювання "фонтаном". Шкіра і слизові оболонки сухі, шкіра збирається в складку, яка не розправляється, тахікардія, різке зниження артеріального тиску, тотальний ціаноз, афонія, анурія. Який аналіз в першу чергу необхідно зробити?
A. *Виділення культури збудника з калу
B. Гемокультура
C. Серологічне дослідження крові
D. Копрологічне дослідження
E. Визначення електролітів у крові
В населеному пункті протягом останніх трьох років відмічається зростання захворюваності на дифтерію, реєструються окремі сімейні спалахи. Який із перерахованих заходів може найбільш ефективно вплинути на епідемічний процес дифтерії і зменшити захворюваність до поодиноких випадків?
А. Госпіталізація хворих
B*. Імунізація населення
C. Виявлення носіїв
D. Рання діагностика
E. Дезінфекція в осередку
Діагноз "черевний тиф" було встановлено чоловіку віком 50 років, який працює слюсарем і мешкає в ізольованій квартирі з усіма зручностями. В сім'ї, крім нього, двоє дорослих.
Які заходи проводяться щодо осіб, які
спілкувались з хворим?
А. Антибіотикопрофілактика
B*. Бактеріологічне дослідження
C. Ізоляція
D. Диспансерний нагляд
E. Вакцинація
У хворого 27-ми років спостерігається постійне блювання, пронос у вигляді "рисового відвару". Напередодні вживав невідомі спиртні напої і гриби. З дні тому знаходився у місцевості, де був спалах кишкової інфекції. Об'єктивно: температура - 35,6 °С, AT не визначається. Шкіра суха, бліда, складки на ній не розправляються, пульс ниткоподібний, тони серця ослаблені. Який діагноз є найбільш імовірним?
A. Отруєння грибами
B. Ротавірусний гастроентерит
C. Отруєння сурогатами алкоголю
D. Сальмонельоз
E*. Холера
. У всьму світі відмічається неухильне зростання ВІЛ-інфекції. Як цю ситуацію треба епідеміологічно трактувати?
A*. Пандемія
B. Спорадична захворюваність
C. Ендемічний антропоноз
D. Епідемія
. Хвора 29 років, захворіла гостро - озноб, головний біль, ломота в тілі, біль в горлі, температура 38 °С. На 2-й день температура 39,5 °С, відмітила слабість, запаморочення. В той же день була оглянута лікарем, який
виявив нальоти у вигляді сірих щільних плівок на обох мигдаликах, збільшення і болючість підщелепних лімфатичних вузлів. Який найбільш ефективний метод верифікації діагнозу?
A. Пункція підщелепних лімфатичних вузлів
B. Загальний аналіз крові
C*. Бактеріологічний метод
D. Серологічний метод
E. Внутрішньошкірна алергічна проба
. Хвора 16 років, поступила в стаціонар на 6-й день хвороби. Захворювання почалось з появи нежитю і кашлю. Температура - 37,7 °С. На 5-й день хвороби раптово підвищилась температура до 40 °С. Стан погіршився: з'явились в'ялість, різкий головний біль, часта блювота, не пов'язана з їжею. Загальний стан дуже важкий, свідомість потьмарена, зіниці розширені, реакції на світло немає. Позитивні менінгеальні симптоми. Загальна гіперестезія, тони серця глухі, тахікардія, AT - 100/50 мм рт. ст. Який найбільш імовірний діагноз?
A. Ентеровірусне захворювання
B. Аденовірусна інфекція
C. Інфекційний мононуклеоз
D*. Менінгококовий менінгіт
Е. Орнітоз
Поділіться з Вашими друзьями: |