Іменем україни 19 квітня 2012 року м. КиївСкачати 92.66 Kb.
Дата конвертації13.12.2016
Розмір92.66 Kb.
УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 квітня 2012 року м. Київ
Судова палата у кримінальних справах

Верховного Суду України у складі:
головуючого

заступника Голови Верховного Суду України – секретаря Судової палати у кримінальних справах Редьки А.І.,

суддів:

Вус С.С., Глоса Л.Ф., Гошовської Т.В., Гриціва М.І., Заголдного В.В., Канигіної Г.В., Кліменко М.Р., Ковтюк Є.І., Короткевича М.Є., Косарєва В.І., Кузьменко О.Т., Пивовара В.Ф., Пошви Б.М., Скотаря А.М., Таран Т.С., Школярова В.Ф.,

за участю

начальника управління участі прокурорів Генеральної прокуратури України у перегляді судових рішень у кримінальних справах

Курапова М.В.,розглянувши на судовому засіданні кримінальну справу щодо ОСОБА_1 за заявою заступника Генерального прокурора України про перегляд ухвали колегії суддів судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 27 жовтня 2011 року
встановила:
вироком Октябрського районного суду м. Полтави від 13 серпня 2010 року ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, такого, що не має судимості, засуджено за: ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 15 і ч. 1 ст. 369 КК України до обмеження волі на строк два роки; ч. 1 ст. 364 КК України до обмеження волі на строк два роки і шість місяців з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, на строк два роки; ч. 1 ст. 190 КК України до обмеження волі на строк один рік і шість місяців та на підставі ст. 70 КК України за сукупністю злочинів ОСОБА_1 визначено остаточне покарання - обмеження волі на строк два роки і шість місяців з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, на строк два роки. На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_1 звільнено від відбування основного покарання з іспитовим строком два роки з покладенням обов’язків, передбачених ст. 76 КК України.

ОСОБА_1 визнано винним у тому що він, використовуючи службове повноваження ІНФОРМАЦІЯ_2, підбурив колишню студентку ОСОБА_2 дати за його посередництва хабар ІНФОРМАЦІЯ_3 за поновлення її на навчанні в сумі 210 доларів США, які ОСОБА_2 у два прийоми 5 та 16 лютого 2009 року передала ОСОБА_1, а він шляхом обману заволодів цими коштами.

Ухвалою Апеляційного суду Полтавської області від 22 грудня 2010 року виключено з вироку, як зайве, рішення про кваліфікацію дій ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 364 КК України і постановлено вважати його засудженим на підставі ч. 1 ст. 70 КК України за сукупністю злочинів, передбачених ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 15 і ч. 1 ст. 369, ч. 1 ст. 190 КК України до остаточного покарання - обмеження волі на строк два роки.

Ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 27 жовтня 2011 року за наслідками розгляду касаційну скаргу ОСОБА_1 залишено без задоволення, а судові рішення – без зміни.

Заступник Генерального прокурора України подав заяву до Верховного Суду України про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 27 жовтня 2011 року з підстав неоднакового застосування ч. 3 ст. 68 КК України при призначенні покарання за незакінчений злочин. Вимоги в заяві він належно обґрунтував і надав для порівняння відповідне рішення, у якому зазначена норма кримінального закону застосована інакше.

Ухвалою колегії суддів Судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 3 лютого 2012 року кримінальну справу щодо ОСОБА_1 допущено провадженням до Верховного Суду України для перегляду ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 27 жовтня 2011 року.

Суддя Верховного Суду України ухвалою від 15 лютого 2012 року відкрила провадження, витребувала матеріали справи і провела підготовчі дії для розгляду справи на засіданні Судової палати у кримінальних справах Верховного суду України.

Заступник Генерального прокурора України заявив клопотання про відклик своєї заяви про перегляд ухвали колегії суддів судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 27 жовтня 2011 року. Своє клопотання він обґрунтував тим, що до ч. 3 ст. 369 КК України внесено законодавчі зміни, які зумовили інше правозастосування ч. 3 ст. 68 КК України.

Заслухавши прокурора, який підтримав зазначене клопотання і просив закрити провадження у справі, судді Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України дійшли висновку про таке.

Приводом для перегляду судових рішень Верховним судом України з підстав неоднакового застосування судами касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального закону є заява про перегляд судового рішення. Такою заявою ініціюється перегляд справи Верховним Судом України; в ній особа формулює предмет і межі перегляду та наводить обґрунтування на підтвердження правильності свого прохання. Наявність такої заяви і допуск справи Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ зумовлює відкриття провадження у справі, під час якого заявник підтримує заявлені ним вимоги. За відсутності такої заяви Верховний Суд України не вправі відкрити провадження. Однаковою мірою це стосується і тих випадків, коли ця особа подає заяву, але на стадії перегляду справи Верховним Судом України відмовляється від її розгляду. Клопотання про відмову від перегляду справи чи відклик заяви унеможливлюють подальший розгляд справи Верховним Судом України і є підставою для закриття справи провадженням.

Оскільки прокурор відкликав заяву про перегляд судового рішення провадження у справі підлягає закриттю.

Керуючись статтею 400-20 Кримінально-процесуального кодексу України, Судова палата у кримінальних справах Верховного Суду України


ухвалила:
закрити провадження у справі за заявою заступника Генерального прокурора України про перегляд ухвали колегії суддів судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 27 жовтня 2011 року щодо ОСОБА_1.
Головуючий Редька А.І.

Судді:


С.М. Вус

М.Є. Короткевич

Л.Ф. Глос

В.І. Косарєв

Т.В. Гошовська

О.Т. Кузьменко

М.І. Гриців

В.Ф. Пивовар

В.В. Заголдний

Б.М. Пошва

Г.В. Канигіна

А.М. Скотарь

М.Р. Кліменко

Т.С. Таран

Є.І. Ковтюк

В.Ф. Школяров

Каталог: uploads -> tinymce -> files
uploads -> Кроки до майстерності Ділова гра
uploads -> Громадська та виховна робота
uploads -> Урок мудромовлення тема. Найбільше багатство здоров'я
uploads -> Конспект уроку з української літератури 11 клас Олександр Довженко "Зачарована Десна". Автобіографічний характер твору. Вчитель української мови та літератури: Біла О. М
uploads -> № уроку Тема уроку Сторінка підручника (зошита) Дата Примітка Розділ
files -> Постанова іменем україни 24 січня 2013 року м. Київ Судова палата у кримінальних справах Верховного Суду України у складі
files -> Перелік справ, призначених до розгляду в касаційній інстанції Судовою палатою у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ
files -> Справ, призначених до розгляду в касаційній інстанції Судовою палатою у кримінальних справах
files -> Постанова іменем україни 20 лютого 2013 року м. Київ


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка