Ігри на уроках іноземної мови в початкових класах Алла Анатоліївна Мартюхіна, вчитель англійської мови ссш №10Скачати 81.21 Kb.
Дата конвертації05.05.2016
Розмір81.21 Kb.
Ігри на уроках іноземної мови в початкових класах

Алла Анатоліївна Мартюхіна, вчитель англійської мови ССШ №10,

93012 Луганська обл., м.Рубіжне

У дитячому віці гра - це норма, і дитина повинна завжди гратися, навіть коли робить серйозну справу.

А.С.Макаренко
Гра супроводжує людину протягом усього життя, протягом усього існування людства. Адже, в якійсь мірі, усе наше життя - це гра. Навіть стаючи дорослими, опиняючись у певних життєвих ситуаціях, ми приміряємо на себе ту чи іншу роль. А для маленької дитини гра - це основний вид діяльності, це засіб взаємодії з навколишнім світом, засіб його пізнання. Недаремно гру називають королевою дитинства.

Перед учителями англійської мови життя ставить нові вимоги, завдання, проблеми. Серед них і такі, здійснення яких безпосередньо залежить від нас. Мій досвід педагогічної праці доводить, що якість уроків неможлива без урізноманітнення їхніх форм і методів. Кожен учитель іноземної мови розуміє, наскільки важливо постійно підтримувати інтерес до свого предмета. Ігрова діяльність на уроці, безумовно, зацікавить дітей, надасть уроку більше емоційності, вмотивованості. Рухливі ігри знімуть фізичну втому і емоційну напругу. Тому грати на уроці - справа серйозна.

Гра як філософсько-культорологічний феномен, засіб взаємодії людини зі світом розглядався у працях Аристотеля, Платона, Я.Коменського, Г.Сковороди. Велике значення грі приділяли А.Макаренко і В.Сухомлинський.

Успіх роботи багато в чому залежить від умілого добору та організації ігор, що забезпечують ґрунтовне засвоєння мовного матеріалу та мовленнєве спілкування на його основі. Велику популярність на початковому етапі мають ігри - змагання, ігри, що враховують здібності дитини до фантазії та перевтілення, ігри з використанням різних видів наочності, вивчення віршів і пісень. А.С.Макаренко казав, що у дитячому віці гра - це норма, і дитина повинна завжди гратися, навіть коли робить серйозну справу.

А тому, враховуючи психологічні і фізіологічні властивості дітей 6-7 років, треба вибирати найоптимальніший спосіб початкового навчання - ігрові ситуації, ігри. У мене на уроках з'являються м'які іграшки, ляльки. Намагаюся уникати монотонності, використовуючи на кожному уроці елементи несподіванки. Для цього я і використовую різноманітні ігри.

Хочу зупинитися на музично-дидактичних та рольових іграх.Музично-дидактичні ігри

Використання музики і пісень на уроках іноземної мови сприяє розвитку соціокультурної компетенції, створює на уроці особливу атмосферу країни, мова якої вивчається. Ефективність використання пісень для навчання мови пояснюється тим,що пісні на уроці пожвавлюють викладання, вносять різноманітність, викликають позитивні емоції та створюють високу мотивацію.

Сприйняття музики вимагає уваги, кмітливості. Діти прислухаються до звучання, порівнюють подібні і відмінні звуки, знайомляться з мелодіею, що дуже важливо для формування інтонації. Використання музично-дидактичних ігор допомагає в роботі над фонетикою іноземної мови, розширює діапазон мовної практики.

Пісні надають чудову можливість для багаторазового повторення та запам'ятовування лексичного та граматичного матеріалу. Це вже не нудний тренаж, а багаторазове повторення в цілком реальній життєвій ситуації. Пісні відкладаються і в короткостроковій, і в довгостроковій пам'яті, всім відоме явище, коли пісня "засіла в думках" і весь час хочеться її наспівувати.

Ось декілька пісень, які можна використовувати і як розминку. Діти співають їх, супроводжуючи слова рухами.

Step and Clap Come and Sing With Me!

Step, step, clap, clap! One and two, two and three!

Step, step, clap, clap! Come and sing with me!

Come and jump with me!Refrain: Come and run with me!

Turn yourself around Come and fly with me!

And then you clap, clap, clap! Come and swim with me!

Come and dance with me!

Bend and clap, clap! Three and two, two and one

Bend and clap, clap! Hey, hey!Refrain. This is FUN!

Say! This is FUN!

Hands up! Clap, clap!

Hands up! Clap, clap!Refrain.
Just Like This Look At Me!

I can jump like a frog, I'm a horse! I'm a horse!

Boing, boing! And I can jump, of course!

I can swim like a fish, Look at me! Look at me!

Splish, splash, splish!

I can jump and I can swim, I'm a cat! I'm a cat!

I can dance and I can sing! And I can climb like that!

And I can run and run and run Look at me! Look at me!

Just like this!

I'm a chimp! I'm a chimp!

And I can climb and swing!

Look at me! Look at me!

А ця пісенька розучується протягом кількох уроків під час проведення фонетичної зарядки. Розспівуючи цю пісеньку, діти легко й мимоволі заучують лексику, що знадобиться їм для розповіді про те, що їм подобається їсти.
I Like Vegetables, I Like Fruit

I like oranges, pears and berries.

I like bananas, grapes and cherries.

I like apples - sour and sweet.

Now you see, I like to eat.

I like vegetables, I like fruit.

Porridge is my favourite food.

I like mushrooms, cheese and meat.

It's really true, I like to eat.
Заучування римувань, віршів, пісень розширює словниковий запас учнів. Вивчені в такий спосіб слова й мовленнєві зразки діти легко впізнають під час аудіювання, використовують для складання власних висловлювань та у нових ситуаціях.

Рольові ігри

Починаючи з раннього дитинства, діти грають у рольові ігри, навіть не знаючи цього терміна: у дочки-матері, у магазин, у школу тощо. Рольові ігри сприяють розвитку мовлення, уяви, виховують такі риси характеру, як впевненість у собі, вміння та бажання спілкуватися у різних обставинах. Рольові ігри можна використовувати при вивченні будь-якої теми як на уроці, так і в позакласний час.

Методика вивчення конкретних ситуацій, де головна особа учень, була розроблена в Гарварді й застосовувалась в бізнес-школах. Модель навчального процесу, який ґрунтується на грі, вводить учнів у ігрове моделювання явищ, що вивчаються, та надає їм нового життєвого досвіду.

Інсценування, драматизація допомагають створити атмосферу, в якій навчальний матеріал активізується, інтерпретується на новому мовному рівні та практично використовується в акті комунікації. У своїй практиці я широко використовую прийоми інсценування та драматизації на уроках.

Нижче наводимо текст п'єси для першого класу.

Early Morning in the Forest

Characters: The Cock

The Fox

The Wolf


The Hare

The Squirrel

The Owl

The FrogScene

Owl:What time is it?Oh, it's six o'clock. It's time to get up! The Cock wakes the animals up in the morning. Listen!

Cock: Cock-a-doodle-doo! Up-up-up-up! It's time to get up!

Owl: Do you know what animals do in the morning? Yes, they do their morning exercises and wash themselves.

Cock:Let's do our morning exercises! Paws up! Paws down! Bend left! Bend right! Turn left! Turn right!

Frog: And now let's wash ourselves!

Hare: Wash your faces.

Squirrel: Wash your ears.

Fox: Wash your tails.

Squirrel: And don't forget to brush your teeth!

Owl: Look at the Wolf! He doesn't want to wash!

Wolf: My paws are clean. My face is clean. My ears are clean. My teeth are clean, too.

Frog: Swim!

Wolf: I don't want to swim. The water is cold.

Owl: It's seven o'clock. It's time for breakfast. Little squirrels are on duty today. Help them, please. Can you tell them, what each animal eats?

Wolf: I don't eat carrots. I like meat.

Hare: I don't eat meat. I like carrots.

Squirrel: I don't eat honey. I like nuts.

Cock: I don't eat eggs. I like peas.

Owl: Help two squirrels set the table

With a knife and spoon and fork

Help two squirrels set the table

And then eat and don't talk.Ідея використання рольової гри полягає в тому, щоб дати можливість учням активізувати практику монологічного та діалогічного мовлення в спілкуванні з оточуючими, взявши на себе ролі за сценарієм. У рольових іграх, сценках і невеличких спектаклях обіграють повсякденні ситуації, що потребують застосування мовних навичок. Таким чином, рольові ігри відповідають сучасним вимогам Державного Освітнього Стандарту, стимулюють мовленнєву діяльність учнів та створюють сприятливі умови для спілкування.


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка