Хронічного білокрів'яСкачати 145.73 Kb.
Сторінка1/4
Дата конвертації09.07.2020
Розмір145.73 Kb.
  1   2   3   4У лейкоцитах хворого хлопчика з каріотипом 46. ХУ виявлена вкорочена 21 хромосома. Така мутація призводить до виникнення:

 1. *Хронічного білокрів'я

 2. Синдрому Шершевського-Тернера

 3. Хвороби Тея-Сакса

 4. Синдрому " крик кішки

 5. ФенілкетонуріїУ немовля присутня мікроцефалія. Лікарі вважають, що це зв’язано з застосуванням жінкою під час вагітності актіноміцину D. На які зародкові листки подіяв цей тератоген?

 1. Ектодерма

 2. Ентодерма

 3. Мезодерма

 4. Ентодерма та мезодерма

 5. Усі листкиВідомо, що клітинний цикл включає в себе кілька наступних один за одним перетворень в клітці. На одному з етапів відбуваються процеси, що готують синтез ДНК. В який період життя клітини це відбувається ?

 1. Пресинтетичний

 2. В. Синтетичний

 3. Власне мітоз

 4. Премітотичний

 5. ПостсинтетичнийУ мисливця, який вживав м’ясо дикого кабана, через 10 днів піднялася температура, сильно набрякло обличчя, з’явилася ригідність жувальних м’язів, внаслідок чого він не міг звести щелепи. При біопсії литкових м’язів були виявлені спірально закручені личинки, вкриті капсулами. Про яке захворювання йдеться

 1. Трихінельоз

 2. Гіменолепідоз

 3. Ентеробіоз

 4. Трихоцефальоз

 5. СтронгілоїдозПри деяких спадкових хворобах, які раніше вважались невиліковними, з розвитком медичної генетики виникла можливість одужання за допомогою замісної дієтотерапії. В даний час це найбільше стосується:

 1. Фенілкетонурії

 2. Анемії

 3. Муковісцидозу

 4. Цистинурії

 5. АхондроплазіїДо жіночої консультації звернулася жінка, в якої було два мимовільні викидні. Яке протозойне захворювання могло спричинити невиношування вагітності?

 1. Токсоплазмоз

 2. Трихомонадоз

 3. Лейшманіоз

 4. Лямбліоз

 5. ТрипаносомозПацієнт, що прийшов на прийом, скаржиться на свербіж між пальцями. Лікар поставив діагноз – скабієз. Які членистоногі можуть спричиняти це захворювання?

 1. Коростяний свербун.

 2. Собачий кліщ.

 3. Тайговий кліщ.

 4. Дермацентор.

 5. Селищний кліщ.Фенілкетонурія успадковується за автосомно-рецесивним типом. У батьків з якими генотипами можуть народитися діти з фенілкетонурією?

 1. Аа х Аа

 2. АА х АА

 3. АА х Аа

 4. АА х аа

 5. Аа х ААСпадкова інформаціяу зберігається у ДНК, але безпосередньої участі у синтезі білків у клітинах ДНК не приймає. Який процес забезпечує реалізацію спадкової інформації у поліпептидний ланцюг?

 1. Трансляція

 2. Утворення р-РНК

 3. Утворення т-РНК

 4. Утворення і- РНК

 5. РеплиікаціяДосліджуються клітини червоного кісткового мозку людини, які відносяться до клітинного комплексу, що постійно поновлюється. Клітки цієї тканини в нормі утворюються шляхом:

 1. Мітозу

 2. Бінарного розподілу

 3. Шизогонії

 4. Мейозу

 5. Амітозу.Хворий звернувся до стоматолога з симптомами запалення в ротовій порожнині. У мазках, взятих з поверхні зубів та ясен, виявлені найпростіші з непостійною формою тіла, яка змінюється внаслідок утворення псевдоніжок. Розмір тіла від 6 до 30 мкм. Вкажіть вид найпростішого.

 1. Ротова амеба

 2. Кишкова амеба

 3. Дизентерійна амеба

 4. Кишкова трихомонада

Е. ЛямбліяУ здорового подружжя народилась дитина з розщілиними губами та піднебінням, аномаліями великих пальців кисті та мікроцефалією. Каріотип дитини: 47, 18+. Який тип мутації

спричинив цю спадкову хворобу? 1. Трисомія за аутосомою

 2. Моносомія за аутосомою

 3. Моносомія за Х-хромосомою

 4. Поліплоідія

 5. Нулісомія.У чоловіка, його сина та дочки відсутні малі корінні зуби. Така аномалія спостерігалася також у дідуся по батьківській лінії. Імовірний тип успадкування цієї аномалії буде:

 1. Аутосомно-домінантний тип

 2. Аутосомно-рецесивний тип

 3. Домінантне, зчеплене з Х-хромосомою

 4. Рецесивне, зчеплене з Х-хромосомою

 5. Зчеплене з У-хромосомоюМати і батько здорові. Методом амніоцентезу визначено каріотип плода: 45 ХО. Діагноз

 1. Синдром Шершевського-Тернера

 2. Синдром Едвардса

 3. Синдром Патау

 4. Синдром котячого крику

 5. Синдром "супержінка"Мати і батько здорові. Методом амніоцентезу визначено каріотип плода: 47, XX + 21. Діагноз:

 1. Синдром Дауна

 2. Синдром Шерешевського-Тернера

 3. Синдром Едвардса

 4. Синдром котячого крику

 5. Синдром "супержінка"При вживанні в їжу недостатньо провареного м’яса можна заразитися:

 1. Токсоплазмозом

 2. Лямбліозом

 3. Балантидіазом

 4. Лейшманіозом

 5. ТрипаносомозомУ м'язової тканини відбувається інтенсивний аеробний процес накопичення енергії у вигляді макроергічних зв'язків АТФ. Цей процес відбувається за участю органел:

 1. Мітохондрій

 2. Гладкої ЕРС

 3. Лізосом

 4. шорсткої ЕРС

 5. Клітинного центруПри мікроскопії зіскобу з переанальних складок виявлені безбарвні яйця, що мають форму несиметричних овалів, розміром 50x23 мкм. Про який вид гельмінту йде мова?

 1. Гострик

 2. Аскарида

 3. Кривоголовка

 4. Волосоголовець

 5. Карликовий ціп’якУ букальних мазках епітелію жінки виявлено в ядрі клітини 2 тільця Барра. Це характерно для синдрому:

 1. Трисомія статевих хромосом

 2. Трисомія 21-ї хромосоми

 3. Трисомія 13-ї хромосоми

 4. Трисомія по У-хромосомі

 5. Моносомія статевих хромосомУ більшості клітинах епітелію слизової щоки мужчини виявлено глибку статевого Х-хроматину. Це характерно для синдрому:

 1. Клайнфельтера

 2. Шерешевського - Тернера

 3. Трипло-Х

 4. Дауна

 5. Трипло-УУ певних клітинах дорослої людини на протязі життя не спостерігається мітоз і кількісний вміст ДНК залишається постійним. Ці клітини:

 1. Нейрони

 2. Ендотелію

 3. М’язові (гладкі )

 4. Епідерміс

 5. КровотворніПід час опитування студентів за темою: “Молекулярня біологія” викладачем було задане запитання: “Чому генетичний код є універсальним?” Правильною повинна бути відповідь:

“Тому що він…”: 1. Єдиний для більшості організмів

 2. Містить інформацію про будову білка

 3. Є триплетним

 4. Кодує амінокислоти

 5. КолінеарнийУ клітину потрапив вірус грипу. Трансляція при біосинтезі вірусного білка у клітині буде здійснюватись:

 1. На полірибосомах

 2. У ядрі

 3. У лізосомах

 4. На каналах гладкої ендоплазматичної сітки

 5. У клітинному центріОдна з форм рахіту успадковується за домінантним типом. Хворіють і чоловіки і жінки. Це захворювання є наслідком мутації:

 1. Генної

 2. Геномної

 3. Хромосомної

 4. Поліплоідії

 5. АнеуплоідіїУ працівниці тваринницької ферми лікар, поставив попередній діагноз - " Ехінококоз печінки ". Діагноз був підтверджений при оперативному втручанні. Від якої тварини хвора могла заразитися ехінококоз ?

 1. Собака

 2. Свиня

 3. Кішка

 4. Кролик

 5. КороваВ пресинтетичному періоді мітотичного циклу синтез ДНК не відбувається, тому молекул ДНК стільки ж, скільки й хромосом. Скільки молекул ДНК має соматична клітина людини в пресинтетичному періоді?

 1. 46 молекул ДНК

 2. 92 молекули ДНК

 3. 23 молекули ДНК

 4. 69 молекул ДНК

 5. 48 молекул ДНКУ хворого, який страждає вуграми і запальними змінами шкіри обличчя, при мікроскопії матеріалу з осередків ураження виявлені живі членистоногі, продовгуватої форми, з 4 парами дуже редукованих кінцівок. Встановіть попередній діагноз:

 1. Демодекоз

 2. Ураження шкіри блохами

 3. Алергія

 4. Ураження шкіри коростяним свербуном

 5. ПедикульозУ лікарню потрапив хворий з високою температурою, маренням, розчухами на голові. На голові виявлені комахи, сірого кольору, довжиною 3 мм, із сплощеним у дорзовентральному напрямі тілом і трьома парами кінцівок. Вказана ситуація характерна для:

 1. Педикульозу

 2. Скабієсу

 3. Ураження шкіри клопами

 4. Алергії

 5. ДемодекозуУ медико-генетичну консультацію звернувся юнак з приводу відхилень у фізичному і статевому розвитку. При мікроскопії клітин слизової оболонки рота виявлене одне тільце Барра. Вкажіть найбільш вірогідний каріотип юнака:

 1. 47, ХХУ

 2. 45, Х0

 3. 47, 21+

 4. 47, 18+

 5. 47, ХУУПри обстеженні букального епітелію чоловіка з євнуховидними ознаками у багатьох клітинах був виявлений статевий Х- хроматин. Для якої хромосомної хвороби це характерно?

 1. Синдром Клайнфельтера

 2. Синром Дауна

 3. Трисомія за Х-хромосомою

 4. Синдром Шерешевського-Тернера

 5. Синдром Марфана.До лікарні потрапили пацієнти зі скаргами: слабість, болі в кишечнику, розлади травлення. Після дослідження фекалій були виявлені цисти з чотирма ядрами. Для якого найпростішого характерні такі цисти?

 1. амеба дизентерійна

 2. амеба кишкова

 3. балантидій

 4. амеба ротова

 5. лямбліяДо лікаря потрапив чоловік 35 років зі скаргами на біль в області печінки. З'ясувано, що хворий, захоплюється рибалкою і часто вживає недосмажену на вогнищі рибу. У фекаліях виявлені дуже маленькі яйця гельмінту темного кольору, з кришечкою овальної форми. Який гельмінтоз найбільш вірогідний?

 1. Опісторхоз

 2. Парагонімоз

 3. Фасціольоз

 4. Шистосомоз

 5. Дікроцеліоз.У хворого відкрита рана обличчя з підритими краями, спостерігається некроз тканин з поступовим частковим гангренозним процесом, що майже доходить до кісткової тканини.У рані при детальному обстежені виявлені живі личинки. Хворому виставлений діагноз – тканинний міаз. Личинки яких двокрилих викликали цю хворобу?

 1. Wohlfahrtia magnifica

 2. Glossina palpalis

 3. Musca domestica

 4. Phlebotomus pappatachi

 5. Stomoxys calcitransКомплекс Гольджі виводить речовини із клітини завдяки злиттю мембранного мішечка з мембраною клітини. При цьому вміст мішечка виливається назовні. Який процес тут проявляється?

 1. Екзоцитоз

 2. Ендоцитоз

 3. Активний транспорт

 4. Полегшена дифузія

 5. Жодна відповідь невірнаВ Х-хромосомі людини локалізований домінантний ген, який бере участь у згортанні крові. Таку ж роль виконує і аутосомно-домінантний ген. Відсутність кожного з цих генів призводить до порушення згоратння крові. Назвіть форму взаємодії між цими генами.

 1. Комплементарність

 2. Епістаз

 3. Полімерія

 4. Кодомінування

 5. ПлейотропіяУ здорових батьків народилась дитина з синдромом Патау. Який метод медичної генетики дасть змогу віддиференціювати дану спадкову хворобу від її фенокопії?

 1. Цитогенетичний

 2. Визначення статевого хроматину

 3. Біохімічний

 4. Близнюковий

 5. ДерматогліфічнийВ Україні проводять масовий скринінг новонароджених на фенілкетонурію. Який метод медичної генетики використовується при цьому?

 1. Біохімічний

 2. Генеалогічний

 3. Близнюковий

 4. Цитогенетичний

 5. Популяційно-статистичнийПри вивченні клітин підшлункової залози на субклітинному рівні виявлено порушення функцій концентрації, зневоднення і ущільнення продуктів внутрішньоклітинної секреції. Яка органела відповідальна за вищеназвані процеси?

 1. Комплекс Гольджі

 2. Рибосома

 3. Лізосома

 4. Мітохондрія

 5. Ендоплазматичний ретикулумПід час експедиції до Середньої Азії студенти виявили членистоногу тварину завдовжки 7 см. Тіло поділяється на головогруди з 4 парами ходильних ніг і сегментоване черевце, в останньому сегменті якого є дві отруйні залози, що відкриваються отворами на кінці гачкоподібного жала. Було встановлено, що ця тварина є нічним хижаком і отруйною для людини. Учасники експедиції віднесли її до ряду:

 1. Scorpiones

 2. Aranei

 3. Acarina

 4. Solpugae

 5. AphanipteraХворий який працює на свинофермі скаржиться на біль в животі переймоподібного характеру, рідкі випорожнення із слизом і домішкою крові, головний біль, слабкість, лихоманку. При огляді товстої кишки виявлено виразки розміром від 1 мм до декількох сантиметрів, у фекаліях - одноклітинні овальної форми з війками. Яке захворювання підозрівають у хворого?

 1. Балантидіоз

 2. Амебіоз

 3. Токсоплазмоз

 4. Лямбліоз

 5. ТрихомонозПід час трьох вагітностей у жінки спостерігалися викидні. З анамнезу відомо, що жінка протягом тривалого часу проживала в сім”ї, де була кішка. Яким одноклітинним паразитом могла заразитись жінка, що міг бути причиною викиднів?

 1. Токсоплазма

 2. Лямблія

 3. Амеба

 4. Плазмодій

 5. БалантидійУ хворого, який прибув з Єгипту, є скарги на біль внизу живота, що посилюються під час сечовипускання. При опитуванні виявлено, що він часто купався в річці у жаркий час доби. В сечі хворого були знайдені домішки крові та яйця паразита з шипом. Яке захворювання можна передбачити?

 1. Шистосомоз

 2. Опісторхіоз

 3. Дикроцеліоз

 4. Парагонімоз

 5. ФасціольозУ новонародженого хлопчика доліхоцефалічний череп, мікростомія, вузькі очні щілини, вушні мушлі деформовані. Каріотип дитини 47, XY, трисомія 18. Встановіть діагноз:

 1. Синдром Едвардса

 2. Синдром Патау

 3. Синдром Дауна

 4. Синдром Клайнфельтера

 5. Синдром Шерешевського-ТернераВідпочиваючи на дачі, хлопчик знайшов павука з такими морфологічними особливостями: довжина - 2 см; округле черевце чорного кольору, на спинний стороні якого видно червоні цятки в два ряди, чотири пари членистих кінцівок вкриті дрібними чорними волосками. Визначте дане членистоноге

 1. Каракурт

 2. Скорпіон

 3. Фаланги

 4. Кліщ

 5. ТарантулВивчаючи мазок з сечостатевих шляхів чоловіки під мікроскопом, були виявлені найпростіші, що мають такі ознаки: тіло грушоподібної форми розміром 20 мкм, є 4 джгутика, ундулирующая мембрана, ядро, вакуолі і аксостиль. Визначте даного паразита?

 1. Трихомонада

 2. Балантидія

 3. Лямблія

 4. Трипаносоми

 5. ТоксоплазмаПри аналізі крові у хворого спостерігається: аномальний гемоглобін S , еритроцити аномальної форми. Хворий скаржиться на підвищену утому. Наібільш ймовірний діагноз:

 1. Серповидно - клітинна анемія

 2. Фенілклетонурія

 3. Подагра

 4. Гемофілія

 5. ГалактоземіяПри дегельмінтизації у хворого було виділено круглі черв'яки до 4 см в довжину, мають характерний волосовидний передній кінець тіла, задня частина тіла самців спірально закручена. Який це гельмінт?

 1. Волосоголовець

 2. Гострик

 3. Анкілостома

 4. Тріхінела

 5. Аскарида людськаПри дегельмінтизації у хворого з кишечника був вигнаний стрічковий черв'як довжиною 3,5м. Зрілі членики гельмінта нерухомі і мають до 12 бічних гілок матки. В даному випадку мова йде про таке захворювання:

 1. Теніоз

 2. Ехінококоз

 3. Теніаринхоз .

 4. Дифіллоботріоз .

 5. ОписторхіозПри дегельмінтизації у хворого виявлені довгі фрагменти гельмінта, що має членисту будову. Ширина члеників перевищує довжину, у центрі членика видно розеткоподібної форми утвір. Визначте вид гельмінта:

 1. Стьожак широкий.

 2. Альвеокок.

 3. Ехінокок.

 4. Ціп’як карликовий.

 5. Ціп’як озброєний.У культивованих фібробластах шкіри дитини із хворобою Дауна виявлено 47 хромосом. Визначте тип аномалії.

 1. Трисомія 21.

 2. Моносомія Х.

 3. Трисомія 13.

 4. Трисомія 18.

 5. Трисомія ХУ чоловіка з евнухоподібним та фемінізованим типом будови тіла, у клітинах виявлено статевий хроматин (Х-хроматин). Який діагноз можна поставити?

 1. Синдром Клайнфельтера.

 2. Синдром Дауна.

 3. Синдром Патау.

 4. Трисомія Х.

 5. Фенілкетонурія.У 14-річної дівчинки виявлено моносомію Х. Який діагноз буде поставлено?

 1. Синдром Шерешевского-Тернера.

 2. Синдром Дауна

 3. Синдром Патау

 4. Муковісцидоз

 5. Хвороба Вільсона - КоноваловаДитина неспокійно спить, уві сні скрегоче зубами, часто розчухує область анального отвору. В лабораторії у зішкрібах з перианальних складок дитини були виявлені гельмінти довжиною до 1 см, білого кольору. Який гельмінт є причиною такого стану у дитини?

 1. Гострик

 2. Аскарида людська

 3. Вугриця кишкова

 4. Трихінела

 5. Ціп’як карликовийЖінка скаржиться на головний біль, біль у м’язах при ковтанні, жуванні та обертанні очей, слабкість, підвищенну температуру, набряк повік і обличчя. За 1,5-2 місяці до появи цих симптомів жінка споживала свинину, яка не пройшла ветеринарно-санітарної експертизи. Який гельмінт викликає вказані симптоми у людини ?

 1. Трихінела

 2. Аскарида людська

 3. Гострик

 4. Некатор

 5. АнкілостомаВ клініку потрапив хворий з ознаками спазматичної кишкової непрохідності. При наданні медичної допомоги з кишечника хворого виділено гельмінтів, які належать до класу круглих червів, розмірами 25-40 см. Визначте вид гельмінту?

 1. Аскарида людська

 2. Кривоголовка дванадцятипала

 3. Волосоголовець людський

 4. Вугриця кишкова

 5. ГострикУ бактерій встановлений процес кон’югації, при якому між бактеріями утворюються цитоплазматичний місток по якому з клітини-донора до клітини-реціпієнта надходять плазміди і фрагменти молекули ДНК. Яке значення цього процесу?

 1. Забезпечує обмін генетичного матеріалу.

 2. Забезпечує обмін речовинами між клітинами.

 3. Сприяє активізації мутаційного процесу.

 4. Підвищує гетерозиготність.

 5. Ліквідує небажані мутації.Лікарями санітарно-епідеміологічної станції було обстежено працівників кав'ярні. У клінічно здорового працівника виявлено безсимптомне паразитоносійство, він є джерелом чотирьохядерних цист. Вірогідніше за все в цієї людини паразитує:

 1. Дизентерійна амеба.

 2. Трипаносома.

 3. Лейшманія дерматотропна.

 4. Трихомонада кишкова.

 5. Малярійний плазмодій.Вивчається каріотип хворої з синдромом Шерешевського-Тернера - 45(Х0). Які хромосоми виявляються у такої пацієнтки?

 1. 44 автосоми + 1 Х-хромосома.

 2. 43 автосоми + 2 Х-хромосома.

 3. 44 автосоми + 2 Х-хромосоми.

 4. 45 автосом + 0 Х-хромосом.

 5. 42 автосом и + 3 Х-хромосоми.До гастроентеролога звернулась мама з дитиною 12-ти років зі скаргами на зниження апетиту в дитини, метеоризм. При ендоскопічному обстеженні діагностовано дискінезію жовчних проток, а у дуоденальному вмісті виявлено найпростіші, грушоподібної форми з двома ядрами та багатьма джгутиками. Яке захворювання найбільш ймовірно у дитини?

 1. Лямбліоз

 2. Балантидіаз

 3. Амебіаз

 4. Трихомоноз

 5. ТоксоплазмозПацієнтка скаржиться свербіж, відчуття печії у ділянці зовнішніх статевих органів, гнійні пінисті виділення. При дослідженні цих виділень виявлено одноклітинні організми грушоподібної форми з 4-ма джгутиками, ундулюючою мембраною і шипом на кінці тіла. Який це вид організмів?

 1. Trichomonas vaginalis

 2. Lamblia intestinalis

 3. Trichomonas hominis

 4. Toxoplasma gondii

 5. Entamoeba gingivalisНа звірофермах та в зоопарках працівників, які доглядають за тваринами, нерідко кусають блохи. Збудників якого захворювання вони можуть переносити?

 1. Чуми

 2. Холери

 3. Поворотного тифу

 4. Дизентерії

 5. Висипного тифуХворий скаржиться на кашель, виділення харкотиння, загальну слабкість. Під час лабораторного дослідження харкотиння виявлені личинки. Це характерно для:

 1. Аскаридозу

 2. Ентеробіозу

 3. Теніозу

 4. Цистицеркозу

 5. ОпісторхозуХворого прооперували з приводу апендициту. У червоподібному відростку виявлено білих черв’ячків із волосоподібним переднім кінцем. Визначте вид гельмінтів:

 1. Волосоголовець

 2. Аскарида

 3. Гострик

 4. Карликовий ціп’як

 5. ТрихінелаУ медико-генетичну консультацію звернувся юнак з приводу відхилень фізичного і статевого розвитку. Цитогенетичним методом встановлено каріотип: 47, ХХY. Для якої спадкової патології це характерно?

 1. Cиндром Клайнфельтера

 2. Синдром Шерешевського-Тернера

 3. Синдром „котячого крику”

 4. Синдром Патау

 5. Синдром ЕдвардсаУ культивуючих фібробластах шкіри дитини із синдромом Патау виявлено 47 хромосом. Визначте тип аномалії.

 1. Трисомія 13.

 2. Моносомія Х.

 3. Трисомія 21.

 4. Трисомія 18.

 5. Трисомія Х.При дегельмінтизації у хворого виявлені довгі фрагменти гельмінта, що має членисту будову. Зрілі членики прямокутної форми 30 на 12 мм, матка закритого типу у вигляді стовбура, від якого відходять 17-35 бічних відгалужень. Визначте вид гельмінта

 1. Ціп’як неозброєний.

 2. Альвеокок.

 3. Ехінокок.

 4. Ціп’як карликовий.

 5. Ціп’як озброєний.У медико-генетичну консультацію звернувся юнак з приводу відхилень у фізичному і статевому розвитку. При мікроскопії клітин слизової оболонки рота виявлене одне тільце Барра. Вкажіть найбільш вірогідний каріотип юнака:

 1. 47, ХХУ

 2. 47, ХУУ

 3. 47, 18+

 4. 47, 21+

 5. 45, ХОПри огляді хворої лікар-гінеколог відмітив симптоми запалення статевих шляхів, у мазку взятому із піхви виявлено овально – грушоподібні найпростіші з шипом, з передньої частини відходять джгутики, наявна ундулююча мембрана. Яке захворювання підозрює лікар у хворої?

 1. Урогенітальний трихомоноз

 2. Лямбліоз

 3. Кишковий трихомоноз

 4. Токсоплазмоз

 5. БалантидіазУ дитини спостерігаються невротичні симптоми: запаморочення, слабкість, головні болі, які супроводжуються нудотою, болями в правому підребер’я, частими позивами на дефекацію. При лабораторному дослідженні дуоденального вмісту виявлено грушоподібні найпростіші з двома ядрами, 4-ма парами джгутиків, а у фекаліях овальної форми цисти. Яке захворювання підозрівають у хворої?

 1. Лямбліоз

 2. Амебіаз

 3. Токсоплазмоз

 4. Кишковий трихомоноз

 5. БалантидіазДо лікаря звернувся хворий зі скаргами на розлади травлення та дефекації, нудоту, болі в епігастральній ділянці. На основі проведеної лабораторної діагностики встановлено трихоцефальоз. Хворий міг заразитись при вживанні:

 1. Брудних овочів і фруктів

 2. В’яленої риби

 3. Молочних продуктів

 4. Погано просмаженої яловичини

 5. Погано просмаженої свининиУ хлопчика І (I0I0)група крові, а в його сестри ІV (IAIB). Які групи крові у батьків цих дітей?

 1. ІІ (ІА І0) і III (ІВІ0) групи

 2. ІІ (ІАІА) і III (ІВІ0) групи

 3. I (І0 І0) і IV (IAIB) групи

 4. III (ІВІ0) i IV (IAIB) групи

 5. I (І0 І0) і III (ІВІ0) групи


Жінка, яка регулярно зловживала алкогольними напоями, народила дівчинку, яка значно відставала в фізичному та розумовому розвитку. Лікарі констатували алкогольний синдром плода. Наслідком якого впливу є цей стан дівчинки?

 1. Тератогенного

 2. Мутагенного

 3. Малігнізації

 4. Канцерогенного

 5. МеханічногоУ західних регіонах Європи майже половина всіх природжених вад розвитку припадає на тих новонароджених, яких було зачато в період інтенсивного застосування в цих районах пестицидів. Наслідком якого впливу є ці стани дітей?

 1. Тератогенного

 2. Канцерогенного

 3. Малігнізації

 4. Мутагенного

 5. МеханічногоУ дитини, хворої на серпоподібно-клітинну анемію спостерігається кілька патологічних ознак: анемія, збільшена селезінка, враження шкіри, серця, нирок і мозку. Як називається цей випадок множинної дії одного гена?

 1. Плейотропія

 2. Полімерія

 3. Комплементарність

 4. Кодомінування

 5. ЕпістазУ юнака, який має високий зріст (187 см), виявлено високе піднебіння, неправильний ріст великих зубів з дефектами зубної емалі. При дослідженні букального зішкрібка за допомогою люмінесцентної мікроскопії виявлені дві У-хромосоми. Дана аномалія є результатом:

 1. Трисомії

 2. Моносомії

 3. Нулесомії

 4. Тетрасомії

 5. ПоліплоїдіїУ медико-генетичну консультацію звернулися батьки дитини, яка народилася з такими вродженими вадами: мікроцефалія, вузькі очні щілини, недорозвинені очні яблука, сплюснутий широкий ніс, розщілина верхньої губи та піднебіння. Було поставлено попердній діагноз: синдром Патау. За допомогою якого методу можна підтвердити цей діагноз?

 1. Цитогенетичного

 2. Дерматогліфіки

 3. Популяційно статистичного

 4. Генеалогічного

 5. БлизнюковогоУ новонародженої дитини є такі симптоми: судоми, блювота, жовтяниця, специфічний запах сечі. Лікар-генетик висловив підозру про спадкову хворобу обміну речовин. Який метод дослідження необхідно використати для постановки точного діагнозу?

 1. Біохімічний

 2. Дерматогліфічний

 3. Популяційно-статистичний

 4. Цитогенетичний

 5. БлизнюковийУ жінки під час гаметогенезу (в мейозі) статеві хромосоми не розійшлися до протилежних полюсів клітини. Яйцеклітина була запліднена нормальним сперматозоїдом. Яке хромосомне захворювання може бути у дитини?

 1. синдром Шерешевського-Тернера

 2. синдром Дауна

 3. синдром Патау

 4. синдром Едвардса

 5. синдром котячого крикуЦитогенетичним методом виявлено наявність у соматичних клітинах жінки двох тілець статевого хроматину. Для якого хромосомного захворювання це характерно:

 1. синдром трисомії Х

 2. синдром Дауна

 3. синдром Шерешевського-Тернера

 4. синдром Едвардса

 5. Синдром ПатауПри обстеженні працівника шахти, зі скаргами на головний біль, загальну слабість, розлади травлення, були виявлені дрібні виразки на нижніх кінцівках, які були викликані проникненням личинок певного гельмінту. Для якого гельмінтозу характерні дані симптоми?

 1. Анкілостомоз

 2. Дикроцеліоз

 3. Теніаринхоз

 4. Аскаридоз

 5. ТрихінельозУ хворого запалення жовчних шляхів. У порціях жовчі виявлено рухомі найпростіші грушоподібної форми, двоядерні, з опорним стрижнем-аксостилем. Про яку хворобу свідчить їх наявність?

 1. Лямбліоз

 2. Лейшманіоз

 3. Амебіаз кишковий

 4. Балантидіаз кишковий

 5. ТрихомонозДо лікаря звернувся хворий із скаргами на біль у животі, часті рідкі випороження з домішками слизу і крові. При дослідженні фекалій у мазку виявили вегетативні форми найпростіших з короткими псевдоподіями, розміром 30-40 мкм, що містять велику кількість фагоцитованих еритроцитів. Яке протозойне захворювання у цього хворого?

 1. Амебіаз

 2. Лейшманіоз

 3. Трихомоноз

 4. Лямбліоз

 5. ТоксоплазмозУ хворого чоловіка виявлене захворювання, яке зумовлене домінантним геном, локалізованим у Х-хромосомі. У кого із дітей буде це захворювання, якщо дружина здорова?

 1. Тільки в дочок

 2. У всіх дітей

 3. Тільки у синів

 4. У половини синів

 5. У половини дочокПід час цитогенетичного дослідження в клітинах абортивного плоду виявлено 44

хромосоми. Встановлено відсутність обох хромосом 3-ї пари. Яка мутація виявлена? 1. Нулесомія

 2. Моносомія

 3. Алоплоїдія

 4. Поліплоїдія

 5. ПолісоміяУ пацієнта, що прибув з ендемічного за малярією району, підвищилася температура тіла, відзначається головний біль, озноб, загальне нездужання – симптоми, що характерні й для звичайної застуди. Які лабораторні дослідження необхідно провести, щоб підтвердити або спростувати діагноз “малярія”?

 1. Мікроскопія мазків крові

 2. Дослідження пунктату лімфовузлів

 3. Аналіз сечі

 4. Дослідження спинномозкової рідини

 5. Мікроскопія пунктату червоного кісткового мозкуСинтез і-РНК йде на матриці ДНК з урахуванням принципу комплементарності . Якщо триплети в ДНК наступні - АТГ-ЦГТ, то відповідні кодони і-РНК будуть :

 1. УАЦ-ГЦА

 2. АУГ-ЦГУ

 3. АТГ-ЦГТ

 4. УАГ-ЦГУ

 5. ТАГ-УГУЗа результатами овогельмінтоскопії лікар впевнився, що у хворого трихоцефальоз. Які характерні риси яєць відповідного паразита?

 1. Два коркоподібні утвори на полюсах

 2. Асиметричні, прозорі

 3. Оболонка радіально посмугована

 4. На одному з полюсів є кришечка

 5. Зовнішня оболонка горбистаУ жінки народилася хвора на токсоплазмоз дитина і вона вважає, що заразилася токсоплазмою від подруги, яка нещодавно народила також хвору дитину. Який спосіб зараження людини токсоплазмою є неможливим?

 1. Контакт з хворою людиною

 2. Вживання напівсирого м’яса зараженої свійської тварини

 3. Контакт з кішкою

 4. Пиття води, зараженої ооцитами

 5. Споживання немитих овочівЛюдина, що живе біля ставка і поливає свою городину ставковою водою, часто їсть свіжі огірки безпосередньо з грядки. Які личинки якого гельмінта вона може при цьому випадково проковтнути?

 1. Адолескарії Fasciola hepatica

 2. Метацеркарії Paragonimus ringeri

 3. Метацеркарії Dicrocoelium lanceatum

 4. Метацеркарії Opisthorchis felineus

 5. Плероцеркоїди Diphyllobothrium latumПри ультразвуковому обстеженні вагітної жінки у плода виявлено череп неправильної форми з низьким чолом і виступаючою потилицею, низько розміщені вушні раковини, недорозвинена нижня щелепа, аномалії серця і великих судин. Яку спадкову патологію можна запідозрити у плода?

 1. Синдром Едвардса

 2. Синдром Дауна

 3. Синдром Шершевського-Тернера

 4. Синдром “котячого крику”

 5. Синдром ПатауДівчинка народилась доношеною з масою тіла 2500г, довжиною тіла 45 см, з надлишком шкіри на задньо-бічних поверхнях шиї, лімфатичним набряком кистей і стоп незапального характеру. Каріотип 45, Х0. Яку спадкову патологію запідозрив лікар?

 1. Синдром Шерешевського-Тернера

 2. Синдром трисомії Х

 3. Синдром Дауна

 4. Синдром Едвадса

 5. Синдром ПатауНа рибосомах відбувається трансляція - біосинтез поліпептиду. Транспортні РНК доставляють до рибосом амінокислоти. Триплети т-РНК (антикодони) у цьому процесі будуть комплементарними:

 1. Змістовним кодонам і-РНК

 2. Амінокислотам

 3. Певним білкам

 4. Інтронам

 5. ЕкзонамВстановлено, що в клітинах, які культивуються, кількість мітохондрій зростає вдвічі безпосередньо перед поділом клітин. Подвоєння кількості мітохондрій можливо тому, що в них є :

 1. Кільцева ДНК

 2. Кристи

 3. Подвійна мембрана

 4. Ядро

 5. Кільцева РНКУ хворої встановлено діагноз – синдром Шерешевського-Тернера. Каріотип (45, Х0). В цьому наборі буде така кількість аутосом:

 1. Сорок чотири

 2. Нуль

 3. Одна

 4. Дві

 5. Сорок п'ять.В клініку звернувся хворий, що приїхав з відрядження з Близького Сходу із скаргами на слабкість, зниження апетиту, головні болі, періодичне підвищення температури, болі в животі невизначеної локалізації. В крові еозинофілія, лейкоцитоз. При копрологiчному дослідженні знайдені яйця овальної форми, витягнуті, з крупною шпилькою на бічній поверхні. Яке захворювання можна припустити?

 1. Шистосомоз.

 2. Аскаридоз.

 3. Дифiлоботриоз.

 4. Тенiоз.

 5. Опiсторхоз.Внаслідок забрудненості навколишнього середовища пестицидами, важкими металами та іншими токсичними речовинамиз зростає рівень генних та хромосомних мутацій, з’являються нові штами мікроорганізмів і т. ін. Це призвело до зростання захворюваності

за такою нозологією, як наприклад, карієс. Це захворювання ви віднесете до групи: 1. Мультифакторна хвороба

 2. Генна хвороба

 3. Хромосомна хвороба

 4. Геномна хвороба

 5. Філогенетично обумовлена хворобаОдин з синдромів проявляється ураженням зубів, волосся і кісток. У кожному поколінні є хворі, з однаковою частотою хворіють представники чоловічої і жіночої статі. Визначте тип успадкування синдрому.

 1. Автосомно-домінантний

 2. Зчеплений з Y-хромосомою

 3. Автосомно -рецесивний

 4. Зчеплений з Х-хромосомою рецесивний

 5. Зчеплений з Х-хромосомою домінантнийУ хлопчика велика щілина між різцями. Відомо, що ген, відповідальний за розвиток такої аномалії, домінантний. У рідної сестри цього хлопчика зуби звичайного положення. За генотипом дівчина буде:

 1. Гомозигота рецесивна

 2. Гомозигота домінантна

 3. Гетерозигота

 4. Дигетерозигота

 5. ТригетерозиготаЖінка вживала антибіотики в першій половині вагітності. Це призвело до гіпоплазії зубів і зміни їх кольору у дитини. Генотип не змінився. Встановити вид мінливості, яка лежить в основі захворювання:

 1. Модифікаційна

 2. Комбінативна

 3. Мутаційна

 4. Співвідносна

 5. РекомбінативнаУ хворого встановлено діагноз – синдром Клайнфельтера. Каріотип при цьому захворюванні буде - (47, ХXY). В цьому наборі буде така кількість статевих хромосом:

 1. Три

 2. Нуль

 3. Одна

 4. Дві

 5. Сорок чотириПри обстеженні хворої жінки лікар звернув увагу на змінену форму вушних раковин, високе піднебіння, неправильний ріст зубів. Інтелект знижений. Репродуктивна функція не порушена. Попередній діагноз – синдром "супержінка". Визначте каріотип при цьому захворюванні:

 1. (47, ХXХ).

 2. (47, ХXY).

 3. (47, YYY).

 4. 47, ХYY).

 5. (45, Х0).На рибосомі відбувається трансляція. Рибосома дійшла до кодону УАА. Цей кодон, у процесі біосинтезу поліпептиду, не розпізнається жодною т-РНК і тому синтез поліпептидного ланцюга закінчився. Зробіть висновок, сигналом чого є кодон УАА?

 1. Термінації

 2. Посттрансляційної модифікації

 3. Початку транскрипції

 4. Елонгації

 5. ІніціаціїМолекули зрілої і-РНК в клітині є носієм генетичної інформації про послідовність з'єднання між собою певних амінокислот. Це означає, що в молекулах і-РНК закодована:

 1. Первинна структура білка

 2. Первинна структура полінуклеотидів

 3. Первинна структура вуглеводів

 4. Вторинна структура вуглеводів

 5. Первинна структура ліпідівПісля транскрипції молекули зрілої і-РНК в клітині передають генетичну інформацію про первинну структуру білка від ДНК до рибосом. Це означає, що в молекулах ДНК закодована послідовність з'єднання між собою певних:

 1. Амінокислот

 2. Поліпептидів

 3. Вуглеводів

 4. Нуклеосом

 5. ЛіпідівУ дитини з нормальним каріотипом діагностовано: розщеплення верхньої губи і твердого піднебіння, дефекти серцево-судинної системи, мікроцефалію. Мати під час вагітності перехворіла коревою краснухою. Дана патологія дитини може бути прикладом:

 1. Генокопії

 2. Трисомії

 3. Фенокопії

 4. Моносемії

 5. НормокопіїВизначіть, як називається новий стан біосфери, при якому визначальним фактором розвитку є розумова діяльність людини?

 1. Ноосфера

 2. Гідросфера

 3. Літосфера

 4. Атмосфера

 5. ТропосфераДля якого гельмінтозу характерна природна осередковість, пов’язана з вживанням населенням річкової риби:

 1. Опісторхоз

 2. Фасціольоз

 3. Ехінококоз

 4. Дікроцеліоз

 5. ТеніозУ генетичному апараті клітин людини виявлено заміну аденілового нуклеотиду на цитидиловий. Який вид мутації, ймовірно, відбувся:

 1. Генна

 2. Геномна

 3. Хромосомна аберація

 4. Поліплоїдія

 5. АнеуплодіяДо терапевта звернувся пацієнт із скаргами на біль в грудях, кашель, підвищення температури. Після проведеної рентгенографії виявлено еозинофільні фільтрати у легенях, а при дослідженні – личинки. Для якого гельмінтозу це характерно:

 1. Аскаридоз

 2. Ехінококоз

 3. Фасціольоз

 4. Цистицеркоз

 5. ТрихінельозВідбулося пошкодження структурного гена – ділянки молекули ДНК. Однак, це не призвело до зміни амінокислот у білку тому, що через деякий час пошкодження було ліквідовано за допомогою специфічних ферментів. Це є здатність ДНК до:

 1. Репарації

 2. Транскрипції

 3. Мутації

 4. Реплікації

 5. РедуплікаціїУ хворого на гепато-церебральну дегенерацію при обстеженні виявлено порушення синтезу білка – церулоплазміну. З якими із перелічених органел пов’язаний цей дефект?

 1. Гранулярною ендоплазматичною сіткою

 2. Агранулярною ендоплазматичною сіткою

 3. Мітохондріями

 4. Лізосомами

 5. Комплексом ГольджіУ тваринній клітині експериментально порушили деспіралізацію молекули ДНК. Які процеси не будуть відбуватися у клітині в першу чергу?

 1. Транскрипція

 2. Трансляція

 3. Репарація

 4. Процесинг

 5. Термі націяВстановлено, що в клітинах організмів відсутні мембранні органели та їх спадковий матеріал не має нуклеосомної організації. Що це за організми?

 1. Прокаріоти

 2. Віруси

 3. Аскоміцети

 4. Еукаріоти

 5. НайпростішіЖива природа характеризується еволюційно обумовленими структурними рівнями організації. На якому рівні генотип визначає типовий для організму обмін речовин та енергії?

 1. Клітинному

 2. Молекулярно-генетичному

 3. Організмовому

 4. Тканинному

 5. НадмолекулярномуЯка група організмів має нуклеоїди - кільцеві молекули ДНК, що формують хромосоми простої будови (не мають гістонів)?

 1. Бактерії

 2. Віруси

 3. Найпростіші

 4. Гриби

 5. БактеріофагиВизначте, як називаються клітинні органели, які містять гідролітичні ферменти, що розщеплюють органічні речовини:

 1. Лізосоми.

 2. рибосоми.

 3. скоротливі вакуолі.

 4. полісоми.

 5. мітохондрії.Вкажіть, як називається процес виникнення відмінностей у будові та функціонуванні клітин, тканин і органів в процесі онтогенезу:

 1. Диференціація

 2. гаструляція.

 3. органогенез.

 4. інвагінація.

 5. гістогенез.За яким типом успадковується муковісцидоз, який проявляється не у кожному поколінні, жінки та чоловіки успадковують ознаку однаково часто, здорові батьки в однаковій мірі передають ознаку своїм дітям:

 1. Аутосомно-рецесивним.

 2. Аутосомно-домінантним.

 3. Зчепленим з Х-хромосомою.

 4. Зчепленим з У-хромосомою.

 5. Мітохондріальним.На практичному занятті студенти вивчають процес самовідтворення ДНК за участю певних ферментів. Який з них відіграє провідну роль у приєднанні нуклеотидів до материнського ланцюга ДНК?

 1. ДНК-полімераза

 2. РНК- полімераза

 3. РНК-праймаза

 4. ДНК-геліказа

 5. ТопоізомеразаНа заняттях з молекулярної біології йде розгляд мутацій, які призводять до утворення аномального гемоглобіну. Яка заміна амінокислот відбувається при утворенні S- гемоглобіну, що спричиняє виникнення серпоподібноклітинної анемії?

 1. Глутамінова кислота валіном

 2. Треонін лізином

 3. Лізин глутаміном

 4. Гістидін аргініном

 5. Гліцин аспарагіномПри поясненні напрямків та перспектив генної терапії , викладач звернув увагу студентів на використання векторів для введення у клітину реципієнта необхідної інформації. Що може ними бути?

 1. Віруси

 2. Фібробласти

 3. Бактерії

 4. Моноцити

 5. ЛімфоцитиЗгідно правила сталості числа хромосом, кожен вид більшості тварин має певне і постійне число хромосом. Механізмом, який підтримує це сталість при статевому розмноженні, є:

 1. Мейоз

 2. Шизогонія

 3. Амітоз

 4. Регенерація

 5. БрунькуванняУ людини відомо спадкове захворювання - арахнодактилія (" павукові пальці ") або хвороба Марфана. Ген, що визначає це захворювання, викликає порушення розвитку сполучної тканини і впливає одночасно на розвиток декількох ознак: порушення в будові кришталика ока, аномалії в серцево - судинній системі. Це явище називається:

 1. Плейотропія

 2. Кодомінування

 3. Комплементарність

 4. Епістаз

 5. ПолімеріяУ відповідністю з центральною догмою молекулярної біології генетична інформація реалізується за схемою:

 1. ДНК-РНК-білок

 2. ДНК-білок-РНК

 3. РНК-ДНК-білок

 4. Білок-РНК-ДНК

 5. ДНК-РНК-ДНКВ стоматологічній клініці у хворої А. було проведено видалення зуба. Через два тижні на цьому місці відбулася регенерація багатошарового плоского епітелію. Які органели приймали активну участь у відновленні слизової оболонки?

 1. Рибосоми.

 2. Центросоми.

 3. Постлізосоми.

 4. Гладкий ЕПР.

 5. Мітохондрії.До якої групи живих організмів відносять ядерні організми, які мають ядро, оточене ядерною мембраною. Генетичний матеріал зосереджений переважно в хромосомах, які складаються з ниток ДНК і білкових молекул. Діляться ці клітини мітотично.

 1. Еукаріоти

 2. Бактеріофаги

 3. Прокаріоти

 4. Віруси

 5. БактеріїПослідовність триплетів у ДНК визначає порядок розташування амінокислот у молекулі білка. Як називається така властивість генетичного коду?

 1. Колінеарність

 2. Виродженість

 3. Універсальність

 4. Триплетність

 5. НеперекривністьЖодна азотиста основа одного кодону ДНК не входить до складу іншого кодону. Як називається дана властивість генетичного коду?

 1. Неперекривність

 2. Триплетність

 3. Специфічність

 4. Універсальність

 5. КолінеарністьПід дією фізичних і хімічних мутагенів у ДНК можуть виникати ушкодження. Як називається здатність клітин до виправлення пошкоджень у молекулах ДНК?

 1. Репарація

 2. Реплікація

 3. Транскрипція

 4. Трансляція

 5. РегенераціяДо якої групи молекулярних хвороб обміну речовин належить фенілкетонурія?

 1. Порушення метаболізму амінокислот

 2. Порушення метаболізму вуглеводів

 3. Спадкові хвороби обміну сполучної тканини

 4. Спадкові хвороби обміну ліпідів

 5. Обміну мінеральних речовинНа якому еволюційно обумовленому структурному рівні організації життя відбувається редуплікація ДНК?

 1. Молекулярно-генетичному

 2. Клітинному

 3. Організмовому

 4. Популяційно-видовому

 5. Біосферно-біоценотичномуЕлементарні екологічні системи, у яких здійснюється речовинно-енергетичний кругообіг, що обумовлений життєдіяльністю багатьох організмів, становлять рівень організації живої матерії, назва якого:

 1. Екосистемний

 2. Біосферний

 3. Популяційний

 4. Видовий

 5. ОрганізмовийУ новонародженого хлопчика діагностовано гемофілію. Причиною захворювання може бути мутація в:

 1. Статевих клітинах матері

 2. Соматичних клітинах матері

 3. Статевих клітинах батька

 4. Соматичних клітинах батька

 5. Статевих клітинах бабусі за батьківською лінієюЛюдям, що мешкають в умовах арктичного клiмату, незалежно вiд їхньої раси, притаманний ряд пристосувань до умов iснування. Для представників арктичного адаптивного типу порiвняно з корiнними жителями Центральної Африки характерним є:

 1. підвищений шар пiдшкiрного жиру

 2. підвищення потовидiлення

 3. менша потреба в жирах

 4. худорляве тiло

 5. бiльша довжина нiг, нiж довжина рукХворий скаржиться на головний бiль, загальну слабкiсть, виснажливi напади лихоманки, що повторюються перiодично кожнi 72 год i супроводжуються пiдвищенням температури до 40 °C. Збудник якої хвороби спричинює цi симптоми:

 1. 4-денної малярiї

 2. лейшманіоз

 3. трипаносомозу

 4. токcоплазмозу

 5. амебіазПри обстеженнi пацiєнта, що мешкав на Уралі, встановлено дiагноз — тайговий енцефаліт. Збудник захворювання мiг потрапити до органiзму хворого через укус:

 1. Ixodes persulcatus

 2. Ixodes ricinus

 3. Ornithodoros papillipes

 4. Stomoxys calcitrans

 5. Phlebotomus papatasiiДеякі органели клітини містять у своєму матриксі власний апарат біосинтезу білка, що робить їх відносно автономними у порівнянні з іншими органелами. До таких органел належать:

 1. мітохондрії

 2. пероксисоми

 3. клітинний центр

 4. комплекс Гольджі

 5. лізосомиПід час дослідження клітин було встановлено в їх цитоплазмі високий вміст ферменту аміноацил-тРНК-синтетази. Він забезпечує в клітині:

 1. активацію амінокислот

 2. репарацію

 3. елонгацію

 4. транскрипцію

 5. реплікаціюПерекомбінація генетичного матеріалу досягається декількома механізмами, одним з яких є кросинговер. На якій стадії профази першого мейотичного поділу він відбувається:

 1. пахінеми

 2. лептонеми

 3. зигонеми

 4. диплонеми

 5. діакінезуПочаток процесу транскрипції стає можливим за умови приєднання фермента ДНК-залежної-РНК-полімерази до певної ділянки молекули ДНК. Як називають цю ділянку ДНК:

 1. промотор

 2. термінатор

 3. супресор

 4. репресор

 5. регуляторУ розповсюдженні деяких інвазивних захворювань значна роль надається специфічним переносникам збудників хвороб. Збудник якої хвороби може поширюватися завдяки специфічним переносникам:

 1. малярії

 2. амебіазу

 3. балантідіозу

 4. трихомонозу

 5. лямбліозуПід час пресинтетичного періоду мітотичного циклу у клітині було порушено синтез ферменту ДНК-залежної-ДНК-полімерази. До яких наслідків це може призвести:

 1. до порушення реплікації ДНК

 2. до порушення формування веретена поділу

 3. до порушення цитокінезу

 4. до скорочення тривалості мітозу

 5. до порушення цитокінезуПри голодуванні людини у клітинах печінки мітохондрії набрякають і набувають вигляду пухирців. Дегенерація і набряк мітохондрій призводять до порушення у першу чергу:

 1. Утворення високоенергетичних сполук

 2. Синтезу моносахаридів

 3. Утворення секреторних везикул

 4. Формування жовтка в яйцеклітині

 5. Регуляції осмотичного тиску клітиниДо лікарні потрапив чоловік 49 років, у якого після перелому нижньої щелепи спостерігається відсутність співпадання уламків кістки, її нормальна будова не відновлюється, розрослася хрящова тканина і утворився несправжній суглоб. Такий тип регенерації називається:

 1. Патологічна регенерація

 2. Фізіологічна регенерація

 3. Регенераційна гіпертрофія

 4. Епіморфоз

 5. МорфалаксисРибалка наловив риби із річки, трошки підсмажив її на вогнищі і з'їв, майже напівсиру. Через декілька тижнів потому, в нього з'явились ознаки ураження печінки і підшлункової залози. Лабораторний аналіз фекалій показав наявність дрібних яєць гельмінта. Яким трематодозом ймовірно заразився рибалка?

 1. Опісторхоз

 2. Дикроцеліоз

 3. Шистосомоз

 4. Фасціольоз

 5. ПарагонімозВивчається мітотичний поділ клітин епітелію ротової порожнини. Встановлено, що в клітині диплоїдний набір хромосом. Кожна хромосома складається з двох максимально спіралізованих хроматид. Хромосоми розташовані у площині екватору клітини. Така картина характерна для стадії мітозу:

 1. Метафаза

 2. Прометафаза

 3. Профаза

 4. Анафаза

 5. ТелофазаУ хворої жінки змінена форма і розташування вушних раковин, викривлення п'ятого пальця, високе піднебіння, неправильний ріст зубів. Репродуктивна функція не порушена. Попередній діагноз – синдром "супержінки" підтвердиться, якщо каріотип буде:

 1. (47, ХXХ).

 2. (47, ХXY).

 3. (47, YYY).

 4. (47, ХYY).

 5. (45, Х0).При розтинні трупа в печінці виявлено понад 200 дрібних гельмінтів розміром 4-13 мм, які мають на передньому кінці тіла дві присоски, а на задній частині – два гілястих сім'яники. Який патологоанатомічний діагноз поставить лікар?

 1. опісторхоз

 2. фасціольоз

 3. парагонімоз

 4. шистосомоз

 5. дикроцеліозВідомо, що для профілактики деяких інфекційних захворювань проводять щеплення. Для якого протозойного захворювання щеплення є профілактичним заходом:

 1. Шкірного лейшманіозу

 2. Токсоплазмозу

 3. Малярії

 4. Трипаносомозу

 5. Урогенітального трихомонозуУ глухих батьків з генотипами DDee і ddEE народилася дитина з нормальним слухом. Вказати форму взаємодії генів D та E?

 1. Комплементарна взаємодія

 2. Повне домінування

 3. Епістаз

 4. Полімерія

 5. НаддомінуванняУ хворого, який приїхав з Далекого Сходу і споживав крабів, спостерігається сильний кашель, виділення кров’янистого харкотиння, в якому лабораторно виявлено золотисто-брунатного кольору яйця з покришечкою на одному з полюсів. Яке захворювання можливе у хворого?

 1. Парагонімоз

 2. Шистостомоз

 3. Опісторхоз

 4. Дикроцеліоз

 5. ФасціольозВ анамнезі жінки відмічено три викидні, внаслідок четвертої вагітності народилась дитина з ураженням центральної нервової системи та очей, збільшення лімфовузлів, селезінки. Відомо, що дома у жінки живуть дві кішки. Мікроскопічним дослідженням мазків крові та пунктатів лімфовузлів виявлено в клітинах тільця у формі півмісяця, один кінець загострений і має утвір у вигляді присоски, інший заокруглений. Який паразит виявлений у жінки?

 1. Toxoplasma gondii

 2. Lamblia intestinalis

 3. Trichomonas hominis

 4. Balantidium coli

 5. Plasmodium vivaxПрокаріотичні та еукаріотичні клітини характеризуються здатністю до поділу. Поділ прокаріотичних клітин відрізняється від поділу еукаріотичних, але існує молекулярний процес, який лежить в основі цих поділів. Який це процес?

 1. Реплікація ДНК.

 2. Транскрипція.

 3. Репарація.

 4. Трансляція.

 5. Ампліфікація генів.До лікарні звернулися робітники з приводу того, що на тілі ними були знайдені комахи без крил, сірого кольору близько 3 мм, викликали неприємне подразнення , при повзанні по шкірі, в місцях укусів виникали свербіж, біль, папули синього кольору, крововиливи, у окремих з них піднялася температура. Яке захворювання більш імовірно у робітників?

 1. Педикульоз.

 2. Фтіріоз.

 3. Короста.

 4. Міаз шкірний.

 5. Демодекоз.При синдромі Ван-дер-Вуда спостерігається розщілина губи та піднебіння, губні ямки незалежно від статі. Аналіз родоводів показав, що в родинах один з батьків хворих дітей мав такі вади. Який тип успадкування при цьому синдромі?

 1. Аутосомно-домінантний

 2. Х-зчеплений рецесивний

 3. Х-зчеплений домінантний

 4. Аутосомно-домінантний

 5. Мультифакторіальний.У 5-річної дитини виявлено стійкий алергічний синдром невстановленої етіології в сполученні з ураженням легень. Дослідження дало змогу діагностувати аскаридоз. Який фактор сприяє поширенню цього гельмінтозу в популяції людини?

 1. Руки, забруднені грунтом

 2. Сире молоко

 3. Непросмажена гов’ядина

 4. Непросмажена свинина

 5. Непросмажена рибаДо медико-генетичної консультації звернувся чоловік з кольоровою сліпотою. Це зчеплена з Х-хромосомою рецесивна ознака. Яка ймовірність появи в його родині дітей-дальтоників, якщо в генотипі його дружини такий алель відсутній?

 1. 0%

 2. 25%

 3. 50%

 4. 75%

 5. 100%При огляді хворого з ранами, що кровоточать, лікар виявив пошкодження тканин личинками, а також локальні місця нагноєння. Поставив діагноз: облігатний міаз. Збудником цього захворювання являється:

 1. Муха вольфартова

 2. Жигалка осіння

 3. Триатомовий клоп

 4. Муха цеце

 5. Муха хатняВнаслідку дії випромінювання на послідовність нуклеотидів ДНК втрачені 2 нуклеотиди. Яка з перелічених видів мутацій відбулася в ланцюзі ДНК:

 1. Делеція

 2. Дуплікація

 3. Інверсія

 4. Транслокація

 5. РеплікаціяУ пологовому будинку народилась дитина з численними порушеннями внутрішніх органів: серця, нирок, травної системи. Був встановлений попередній діагноз – синдром Едвардса. Яким основним методом генетики людини можливо достовірно підтвердити цей діагноз?

 1. цитогенетичним

 2. дерматогліфіки

 3. близнюковим

 4. генеалогічним

 5. біохімічнимПри обстеженні дівчинки 18 років знайдені ознаки: недорозвинення яєчників, широкі плечі, вузький таз, вкорочення нижніх кінцівок, “шия сфінкса”, розумовий розвиток не порушено. Встановлено попередній діагноз – синдром Шерешевского-Тернера. Це можна підтвердити методом:

 1. цитогенетичним

 2. дерматогліфіки

 3. близнюковим

 4. генеалогічним

 5. біохімічнимПри обстеженні хворого встановлено діагноз – весняно-літній енцефаліт. Хворий міг заразитися через укус:

 1. тайгового кліща

 2. малярійного комара

 3. селищного кліща

 4. москіта

 5. собачого кліщаУ клітці людини постійно відбуваються процеси збереження, самовідтворення і передачі генетичної інформації. Головна роль в цих процесах належить:

 1. Нуклеїнових кислот

 2. Поліпептиди

 3. Складним ефірів жирних кислот

 4. Вуглеводам

 5. ГлікопротеїдамиЛікарем збирається анамнез про постембріональному періоді онтогенезу людини від народження до статевого дозрівання. В даному випадку мова йде про:

 1. Ювенільний періоді

 2. Першому періоді зрілого віку

 3. Старечого віку

 4. Другому періоді зрілого віку

 5. Похилого вікуУ клітці людини в гранулярную ЕРС до рибосом доставлена ​​і - РНК, яка містить як екзонні так і інтроні ділянки. Це пояснюється відсутністю:

 1. Процесингу

 2. Реплікації

 3. Транскрипции

 4. Трансляції

 5. ПролонгаціїУ людей один з варіантів забарвлення зубної емалі визначається взаємодією двох алельних генів за типом неповного домінування. Скільки фенотипів визначають ці гени?

 1. Три

 2. Два

 3. Чотири

 4. П'ятьПоділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка