Хронічний панкреатит. Хвороби селезінкиСкачати 228.38 Kb.
Дата конвертації14.12.2016
Розмір228.38 Kb.
Хронічний панкреатит. Хвороби селезінки


1. Хворий 40 років поступив зі скаргами на болі в верхній половині живота з іррадіацією в спину, загальну слабість, метеоризм, закрепи, які чергуються з проносами. Зловживав алкоголем, періодично лікувався в гастроентеролога. УСГ: печінка побільшена, без видимих об’ємних змін. Жовчевий міхур без конкрементів. Холєдох не розширений. Підшлункова залоза з горбистим контуром, неоднорідної структури, дещо потовщена, в паренхімі чисельні кальцинати. Вірсунгова протока 10-11 мм на всьому протязі. Сформулюйте діагноз?
A. Цироз печінки
B. Гострий панкреатит
C. Хронічний холецистит
D. Рак підшлункової залози
E. Хронічний панкреатит

2. Хворий 56 років знятий з поїзда і шпиталізований в ургентне хірургічне відділення з явищами перитоніту. З анамнезу відомо, що 2 роки тому була виявлена кіста селезінки, яка поступово збільшилася до 6 х 12 см. При УСГ на момент поступлення в стаціонар селезінка не візуалізується, а в черевній порожнині визначається вільна рідина. Про який діагноз треба думати при визначенні діагнозу в хворого?
A. Асцит-перитоніт
B. Гострий панкреатит
C. Вісцеральна ішемія
D. Перфораційна виразка
E. Розрив кісти селезінки

3. Яка кількість панкреатичного соку виділяється в нормі протягом доби?
A. 200 мл
B. 400 мл
C. 800-1000 мл
D. 300 мл
E. 500-600 мл

4. У хворого В., 47 р., через 2 місяці після перенесеного оперативного втручання з приводу загострення хронічного панкреатиту, нагноєної псевдо- кісти хвоста підшлункової залози (санація та дренування псевдокісти підшлункової залози) – залишається панкреатична нориця через яку виділяється до 120 мл панкреатичного соку. Яка подальша лікувальна тактика буде оптимальною?
A. Панкреатектомія
B. Продовжити консервативну терапію
C. Панкреатикоєюностомія за Puestow
D. Каудальна резекція підшлункової залози
E. Ендоскопічна вірсунготомія

5. В санпропускник доставлений хворий 40 років зі скаргами на незначні болі в животі, слабість, головокружіння, миготіння «мурашок» перед очима. З анамнезу відомо, що 2 тижні тому була травма ділянки лівого підребер'ї. За медичною допомогою не звертався. Сьогодні, під час піднімання тягара, з'явилися вище вказані скарги. Хворий блідий, АТ 70/50 мм рт.ст., пульс – 110 уд./хв., слабого наповнення, еритроцити – 2,5 10^12, гемоглобін – 70 г/л. Яка найбільш імовірна патологія?
A. Інфаркт міокарда
B. Гострий панкреатит
C. Гостре порушення мозкового кровообігу
D. Шлунково-кишкова кровотеча
E. Розрив селезінки

6. Жінка 23 років отримала тупу травму живота. При огляді: бліда, вкрита холодним потом, скаржиться на біль у животі та грудній клітці. У лежачому положенні біль посилюється. Виявлено болючість, крепітація та патологічна рухомість ІХ-Х ребер зліва, Частота серцевих скорочень – 130 за хв., АТ 90/50 мм рт. ст. ЦВТ – 15 мм вод ст. Дихальні шуми вислуховуються. При Rtg-графії грудної клітки та живота підтверджено перелом ребер, вільного газу в черевній порожнині не виявлено. Ваш діагноз:
A. Розрив легені, гемоторакс
B. Розрив товстої кишки
C. Розрив діафрагми
D. Розрив селезінки
E. Гідроторакс

7. Хворий Р., 45 р. скаржиться на ниючий біль в епігастрії, правому та лівому підребер'ї, нудоту, загальну слабість, зниження апетиту, втрату маси тіла. Зловживає алкоголем. При УСГ в проекції тіла та хвоста підшлункової залози виявлено гіпоехогенне утворення до 10 см в діаметрі. Стінка його товщиною до 1,0 см, гіперехогенна. В паренхімі підшлункової залози множинні кальцинати. Який ваш діагноз?
A. Хронічний панкреатит, кіста підшлункової залози
B. Заочеревинна кіста
C. Перфорація виразки задньої стінки шлунка
D. Рак підшлункової залози
E. Аневризма черевного відділу аорти

8. Хворий 48 років поступив в хірургічне відділення зі скаргами на болі в лівому підребер'ї, де пальпується помірно болючий утвір. В анамнезі спленектомія з приводу травматичного розриву селезінки. Лейкоцити в крові – 7,5•10^9/л, амілаза – 32 г/г-л. УСГ: підшлункова залоза з чіткими контурами, в проекції хвоста круглий рідинний утвір розміром до 70 мм. Вірсунгова протока не розширена. При пункції отримано до 500 мл жовтуватої прозорої рідини з вмістом амілази 740 г/г-л, проте протягом 3-4 діб рідинне утворення відновлюється в повному об’ємі. Який ваш діагноз?
A. Лівобічний гідронефроз
B. Кіста хвоста підшлункової залози
C. Заочеревинна кіста
D. Піддіафрагмальний абсцес
E. Цистаденокарцинома підшлункової залози

9. Жінка, 31 р., доставлена у приймальний покій після падіння з висоти 3-х метрів. Скаржиться на біль у верхній половині живота, більше зліва. Об’єктивно: положення хворої вимушене – напівсидячи. Шкірні покриви бліді, покриті липким потом, пульс – 112/хв., слабкого наповнення, АТ – 90/60 мм.рт.ст., в легенях везикулярне дихання з обох сторін, живіт під час пальпації напружений, болючий на всьому протязі. По лівому фланку притуплення перкуторного звуку. Слабко позитивні симптоми подразнення очеревини. Ваш попередній діагноз?
A. Розрив кишки
B. Розрив сечового міхура
C. Розрив печінки
D. Розрив діафрагми
E. Розрив селезінки

10. У хворого, який переніс півроку тому панкреонекроз, з’явився в епігастрії та лівому підребер'ї мало болючий пухлиноподібний утвір розмірами 15 х 20 см. Нудоти, блювання, втрати ваги немає. Температура 36,8 °С. При рентгеноскопії шлунка спостерігається відтиснення його допереду, петля дванадцятипалої кишки розгорнута, евакуація сульфату барію з шлунка сповільнена. Ваш попередній діагноз?
A. Хронічний панкреатит, кіста підшлункової залози
B. Пухлина селезінкового кута товстої кишки
C. Парапанкреатичний абсцес
D. Рак шлунка
E. Субкомпенсований стеноз шлунка

11. Хворий 54 років скаржиться на болі в лівому підребер'ї, де пальпується помірно болючий еластичний утвір, підйом температури до 39 °С. В анамнезі спленектомія з приводу травматичного розриву селезінки. Лейкоцити в крові – 12,1•10^9/л, амілаза – 30 г/г-л. УСГ: підшлункова залоза з чіткими контурами, в проекції хвоста круглий рідинний утвір розміром до 90 мм. Вірсунгова протока не розширена. При пункції отримано до 500 мл бурого кольору рідини з вмістом амілази 280 г/г-л, проте протягом 3-4 діб рідинне утворення відновлюється в повному об’ємі. Який ваш діагноз?
A. Заочеревинна кіста
B. Піддіафрагмальний абсцес
C. Цистаденокарцинома підшлункової залози
D. Нагноєна кіста хвоста підшлункової залози
E. Лівобічний гідронефроз

12. Хворий скаржиться на ниючий біль в епігастрії та правому підребер'ї, нудоту, загальну слабість, зниження апетиту, маси тіла. Хворіє алкоголізмом. При сонографії в проекції тіла підшлункової залози виявлено гіпоехогенне утворення до 8 см в діаметрі. Стінка його товщиною до 1,2 см, гіперехогенна. В проекції тканини підшлункової залози кальцинати. Який ваш діагноз?
A. Перфорація виразки задньої стінки шлунка
B. Рак підшлункової залози
C. Аневризма черевного відділу аорти
D. Заочеревинна кіста
E. Хронічний панкреатит, кіста підшлункової залози

13. Хворий 45 років, скаржиться на біль в надчеревній ділянці, лівому підребер'ї, що супроводжується багаторазовим блюванням без полегшення, здуття живота, проноси, схуднення. Хворіє протягом 5 років. Об'єктивно: язик вологий, обкладений білим нашаруванням біля кореня; при глибокій пальпації живота виявляється невеликий біль в надчеревній ділянці і точці Мейо - Робсона. Печінка на 1 см виступає з-під краю реберної дуги, неболюча. Селезінка не пальпується. Про яке захворювання слід думати в першу чергу?
A. Хронічний ентерит
B. Виразкова хвороба ускладнена стенозом
C. Гострий панкреатит
D. Хронічний панкреатит
E. Хронічний холецистит

14. Який синдром не характерний для хронічного панкреатиту?
A. Больовий
B. Недостатність зовнішньосекреторної функції
C. Гепатолієнальний
D. Недостатність внутрішньосекреторної функції
E. Диспепсичний

15. Вкажіть правильний варіант впадіння Санторінієвої протоки в дванадцятипалу кишку
A. на 2 см проксимальніше Вірсунгової протоки
B. разом з Вірсунговою протокою
C. Санторінієва протока в дванадцятипалу кишку не впадає
D. разом із загальною жовчною протокою
E. на 2 см дистальніше Вірсунгового протоку

16. Які судини кровопостачають підшлункову залозу?
A. Черевний стовбур аорти
B. Верхня брижова артерія
C. Черевний стовбур аорти і верхня брижова артерія
D. Черевний стовбур аорти і поясничні артерії
E. Черевний стовбур аорти, верхня і нижня брижові артерії

17. Якого виду хронічного панкреатиту немає?
A. Набряковий
B. Фіброзно-індуративний
C. Кальцифікуючий
D. Псевдотуморозний
E. Обструктивний

18. Чоловік 24 років, отримав травму внаслідок ДТП. Під час об’єктивного обстеження виявлено патологічну рухомість нижніх ребер зліва і ознаки гіповолемічного шоку. Дихання з обох сторін вислуховується. Найбільш ймовірно це є симптоми:
A. Пошкодження товстої кишки
B. Пошкодження тонкої кишки
C. Забій легень з кровотечею в плевральну порожнину
D. Пошкодження черевної аорти
E. Пошкодження селезінки

19. Яким повинен бути об’єм операції при неопластичних кістах підшлункової залози?
A. зовнішнє дренування кісти
B. резекція підшлункової залози
C. внутрішнє дренування кісти
D. енуклеація кісти
E. видалення вмісту кісти

20. Хвора 41 року скаржиться на наявність пухлиноподібного утвору в верхній половині живота, який поступово збільшується в розмірах, помірний постійний біль. Із анамнезу відомо, що рік тому перенесла оперативне втручання з приводу важкого гострого біліарного панкреатиту – холецистектомія, зовнішнє дренування холедоха. Стан хворої задовільний. В епігастрії і лівому підребер'ї пальпується щільноеластичний пухлиноподібний утвір розмірами 20х15х10 см. При рентгеноскопії шлунка спостерігається відтиснення його допереду і вправо, «підкова» дванадцятипалої кишки розгорнута, попереково-ободова кишка відтиснута вниз. Який діагноз можна поставити?
A. Спленомегалія
B. Абсцес печінки
C. Пухлина поперековоободової кишки
D. Хронічний панкреатит, кіста підшлункової залози
E. Кіста брижі товстої кишки

21. Хворий П., 36 років, скаржиться на постійний тупий біль у лівому підребер'ї, після прийому жирної та копченої їжі, блювання, яке приносить полегшення. Калові маси блискучі, з неприємним запахом. Хворіє протягом 8 років; зловживає алкоголем, багато палить. Об'єктивно: вгодованість знижена. Шкіра бліда і суха. Язик з білим нашаруванням. Живіт помірно здутий, відзначається біль в зоні Шоффара, Губергріца - Скульского, точках Дежардена, Мейо - Робсона. Який діагноз найбільш імовірний?
A. Спленомегалія
B. Хронічний холецистит
C. Хронічний ентероколіт
D. Хронічний панкреатит
E. Виразкова хвороба

22. Що не є ускладненням хронічного панкреатиту?
A. Псевдокісти і абсцеси підшлункової залози
B. Хронічна дуоденальна непрохідність
C. Механічна жовтяниця
D. Рак підшлункової залози
E. Хронічний гепатит

23. Який оптимальний об’єм оперативного втручання при кістах (псевдо-кістах) підшлункової залози?
A. зовнішнє дренування кісти
B. марсупіалізація
C. резекція підшлункової залози
D. внутрішнє дренування кісти
E. висічення стінок кісти

24. У хворого з явищами порушеного травлення, стеатореї, через 4 години після їжі виникають болі в животі, особливо вище пупка і лівіше. Поноси можуть змінюватися закрепами по 3-5 днів. Пальпаторно - помірна болючість у холедохопанкреатичній зоні. Рівень амілази в крові не підвищується. Рентгенологічне виявлені кальцинати, розташовані вище пупка. Який попередній діагноз?
A. Синдром Золінгера - Еллісона
B. Пенетруюча виразка дванадцятипалої кишки
C. Хронічний калькульозний холецистит
D. Хронічний панкреатит
E. Хронічний гастродуоденіт

25. 42-річний хворий скаржиться на нудоту, іноді блювання, приступи болей в животі перед актом дефекації, проноси, часте здуття живота. В анамнезі – систематичне вживання алкоголю; 10 років тому оперований з приводу перфоративної виразки. Вважає себе хворим 6 років. При об'єктивному обстеженні: зниженого живлення, пульс - 98/хв., ритмічний. Язик обкладений білим нашаруванням. Живіт м'який, чутливий при пальпації в навколо пупковій ділянці. Печінка і селезінка не збільшені. В аналізі калу - стеаторея, креаторея. В аналізі сечі: активність діастази - 128 мг/мл•год. Який з перерахованих діагнозів найбільш імовірний?
A. Виразковий стеноз
B. Хронічний холецистит
C. Хвороба Крона
D. Спайкова кишкова непрохідність
E. Хронічний панкреатит

26. Який об’єм оперативного втручання показаний при підозрі на малігнізацію кісти головки підшлункової залози?
A. Накладання біліодигестивного анастомозу
B. Цистогастростомія
C. Енуклеація кісти
D. Цистогастростомія
E. Панкреатодуоденальна резекція за Whipple

27. Вкажiть найчастiшу причину розвитку абсцесу селезiнки:
A. Черевний тиф
B. Пенетрацiя раку товстої кишки в селезiнку
C. Малярiя
D. Травма селезiнки
E. Деструктивний гнiйний панкреатит

28. У хворої 53 років діагностовано хронічний панкреатит, псевдокісту тіла підшлункової залози розміром 9х11см, яка в антральному відділі вип'ячується в просвіт шлунка. При пункції кісти отримується до 500-550 мл прозорої рідини з вмістом амілази 760 г/г-л. Через 2-3 доби кіста відновлюється в повному об’ємі. Яке оперативне втручання буде оптимальним?
A. Панкреатектомія
B. Каудальна резекція підшлункової залози
C. Ендоскопічна цистогастростомія
D. Цистогастростомія за Юрашем
E. Продовжити пункцій не лікування кісти під контролем УЗД

29. Чоловік 35 років потрапив у автомобільну аварію. Блідий, скаржиться на біль у животі та грудній клітці. У лежачому положенні біль посилюється. При огляді виявлена болючість, крепітація та патологічна рухомість нижніх ребер зліва, частота серцевих скорочень – 120/хв, АТ – 100/60 мм. рт. ст., ЦВТ – 20 мм вод ст, кінцівки холодні, аускультативно дихання вислуховується. Під час рентгенографії грудної клітки та живота виявлено ознаки перелому ребер. Симптом „серпа” від’ємний. Який Ваш діагноз?
A. Розрив тонкої кишки
B. Пошкодження черевного відділу аорти
C. Ураження легені з кровотечею в плевральну порожнину
D. Розрив селезінки
E. Гідроторакс

30. Для зменшення больового синдрому при хронічному панкреатиті поряд із анальгетиками та спазмолітинами доцільно призначити:
A. Антикоагулянти
B. Інгібітори протонної помпи
C. Н2-блокатори
D. Панкреатичні ферменти
E. Антацидні препарати

31. Чоловік 48 років, скаржиться на постійний ниючий біль у верхній половині живота, більше зліва, що підсилюється після прийому їжі; проноси, схуднення. Зловживає алкоголем. 2 роки тому переніс гострий панкреатит. Амілаза крові - 24 мг/(мл•год). Копрограма - стеаторея, креаторея. Цукор крові - 6,0 ммоль/л.

Яке лікування показане хворому?
A. Спазмолітики
B. Інсулінотерапія
C. Контрикал
D. Н2-блокатори
E. Замісна ферментна терапія

32. Який фермент не входить в склад панкреатичного соку?
A. ліпаза
B. трипсин
C. амілаза
D. еластаза Е-1
E. пепсин

33. Хворий 44 років скаржиться на болі в верхній половині живота з іррадіацією в спину, загальну слабість, метеоризм, закрепи, які чергуються з проносами. Зловживав алкоголем, періодично лікувався в гастроентеролога. УСГ: печінка побільшена, однорідна. Жовчевий міхур конкрементів не містить. Холєдох 5-6 мм. Підшлункова залоза з горбистим контуром, неоднорідної структури, дещо потовщена, в паренхімі чисельні кальцинати. Вірсунгова протока 9-10 мм на всьому протязі. Сформулюйте діагноз?
A. Хронічний панкреатит
B. Цироз печінки
C. Хронічний ентероколіт
D. Рак підшлункової залози
E. Рак підшлункової залози

34. Хвора 44 років, скаржиться на інтенсивний біль у верхній половині живота з іррадіацією у ліве підребер'я, зниження апетиту, відрижку. У дитинстві хворіла на вірусний гепатит В. Чотири роки тому прооперована з приводу жовчнокам'яної хвороби. При обстеженні виявлено: склери субіктеричні, болісність при пальпації над пупком та в т. Мейо - Робсона. Аналіз крові: Л - 9,7х10^9/л, формула не змінена, ШОЕ - 18 мм/год. Діастаза - 256 мг/мл•год. Загострення якого захворювання має місце:
A. Хронічного холангіту
B. Хронічного панкреатиту
C. Хронічного гепатиту
D. Хронічного коліту
E. Хронічного гастриту

35. Хворий, 60 років, звернувся до лікаря зі скаргами на відсутність апетиту, значну загальну слабість, відразу до жирної їжі, відрижку, нудоту, здуття живота, нестійкий стілець, біль та переповнення в епігастрії. Хворіє хронічним панкреатитом 15 років, загострення кожні 1-2 роки. Печінка незбільшена. Підшлункова залоза пальпується у вигляді щільного тіла. Який метод обстеження треба застосувати першочергово?
A. Комп’ютерна томографія підшлнкової залози, печінки
B. ФГДС
C. Рентгеноскопія шлунку та 12п.к.
D. Діагностична лапароскопія
E. УСГ органів черевної порожнини

36. Який з методів не є необхідним для діагностики нориць підшлункової золози?
A. Фістулографія
B. Магнітно-резонансна холангіопанкреатикографія
C. Ендоскопічна ретроградна холангіопанкреатографія
D. Дослідження виділень з нориці на наявність в них панкреатичних ферментів
E. Ультразвукове дослідження

37. У хворого напередодні , під час згинання з'явились сильні болі в животі. Госпіталізований в ургентному порядку зі скаргами на сильні болі в животі. 4 місяці тому переніс гострий деструктивний панкреатит. При контрольному УЗД виявлено псевдокісту підшлункової залози. При огляді: живіт напружений, болючий у всіх відділах. В проекції підшлункової залози визначається помірної щільності інфільтрат. В нижніх відділах позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга. Лейкоцити в крові – 4,5•10^9/л, амілаза – 30 г/г-л. УСГ: печінка без об'ємних змін. Жовчний міхур застійний. Конкрементів не містить. Визначаються скупчення рідини в малому сальнику, малому тазу, між петлями. Діагноз?
A. Вісцеральна ішемія
B. Гострий панкреатит
C. Цироз печінки, асцит-перитоніт
D. Перфораційна виразка
E. Розрив псевдокісти підшлункової залози

38. Оптимальний неінвазивний метод діагностики та диференціальної діагностики хронічного панкреатиту
A. Комп’ютерна томографія
B. Селективна ангіографія
C. УЗД
D. ЕРХПГ
E. Оглядова рентгенографія

39. У хворої 75 років діагностовано хронічний панкреатит, псевдокісту підшлункової залози розміром 7х10 см, яка в антральному відділі випячується в просвіт шлунка. Під час пункцій кісти отримують до 400-450 мл прозорої жовтуватої рідини з вмістом амілази 550 г/г-л, однак протягом 2 діб кіста відновлюється в повному обсязі. Яка лікувальна тактика буде оптимальною?
A. Динамічне спостереження за хворою в амбулаторних умовах
B. Консервативна терапія
C. Продовжити пункцій не лікування кісти під контролем УЗД
D. Ендоскопічна цистогастростомія
E. Цистогастростомія за Юрашем

40. Які кісти підшлункової залози (за походженням) зустрічаються найчастіше?
A. неопластичні
B. ехінококові
C. вродженні
D. паразитарні
E. запальні

41. Чоловік, 45 р., доставлений в хірургічний стаціонар, після падіння з висоти 5-х метрів. Скарги на біль в верхній половині живота, більше з лівого боку. Положення хворого вимушене – напівсидячи. Шкірні покриви бліді, покриті липким потом. РS-120 за 1 хв., слабкого наповнення. АТ 80/50 мм рт.ст. В легенях дихання везикулярне. Живіт при пальпації напружений, болючий на всьому протязі. По лівому фланку притуплення перкуторного звуку. Слабко позитивні симптоми подразнення очеревини. Ваш попередній діагноз?
A. Розрив кишки
B. Розрив легені зліва
C. Розрив діафрагми
D. Розрив сечового міхура
E. Розрив селезінки

42. Хвору, після падіння з велосипеду, доставлено через годину зі скаргами на біль в животі, переважно ліворуч. Стан середньої важкості, стогне, дихання 32 на 1 хвилину, за грудним типом. Живіт м’який, різко болючий у лівій половині. Симптом Пастернацького ліворуч – слабко позитивний. Біль у лежачому положенні підсилюється, тому приймає сидяче положення. Який Ваш попередній діагноз?
A. Гострий панкреатит
B. Ниркова коліка
C. Черепно-мозкова травма
D. Розрив селезінки
E. Перфораційна виразка

43. Які результати зовнішнього дренування кіст підшлункової залози?
A. 35-40% утворюється нориця, 60-65% – виздоровлення
B. 100% виздоровлення
C. 10% утворюється кіста
D. 100% утворюється панкреатична нориця
E. 10% виздоровлення

44. Хворий Ч., 51 рік, скаржиться на періодичне блювання з домішками їжі та жовчі, яке не приносить полегшення, ниючий біль у верхній половині живота з іррадіацією в спину, помірне здуття живота, підвищення температури тіла до 37,5 С, схуднення на 7 кг за останні місяці. Тривалий час зловживав алкоголем. Стан хворого середньої важкості, пульс – 100 уд./хв., ритмічний, слабого наповнення, АТ 110/60 мм.рт.ст., тони серця приглушені, ЧД 18/хв., живіт помірно болючий в епігастрії, симптоми подразнення очеревини від’ємні. Який найбільш імовірний діагноз?
A. Загострення хронічного панкреатиту
B. Пептична виразка дванадцятипалої кишки
C. Хронічний ентероколіт
D. Хронічний гепатит
E. Гельмінтоз

45. Хвора 64 років поступила в хірургічне відділення з скаргами на періодичні болі в лівому підребер'ї, підвищенням температури до 38оС. В анамнезі 2 місяці тому травма лівої половини тіла. При об’єктивному обстеженні виявляється значне збільшення селезінки. При УСГ в проекції селезінки визначається рідинний утвір 15 х 10 см, неоднорідної структури. Про який діагноз треба думати?
A. Ехінококова кіста селезінки
B. Лівобічний ексудативний плеврит
C. Нагноєна гематома селезінки
D. Гемангіома селезінки
E. Абсцес хвоста підшлункової залози

46. Хворий 46 років скаржиться на наявність пухлиноподібного утвору в верхній половині живота, який поступово збільшується в розмірах, помірний постійний біль. Із анамнезу відомо, що рік тому переніс важкий приступ гострого панкреатиту. Стан хворого задовільний. В епігастрії і лівому підребер'ї пальпується щільноеластичний пухлиноподібний утвір розмірами 18х15х10 см. При рентгеноскопії шлунка спостерігається відтиснення його допереду і вправо, «підкова» дванадцятипалої кишки розгорнута, попереково-ободова кишка відтиснута вниз. Який діагноз можна поставити?
A. Пухлина поперековоободової кишки
B. Спленомегалія
C. Хронічний панкреатит, кіста підшлункової залози
D. Кіста брижі товстої кишки
E. Рак шлунка

47. Диспепсичний синдром при панкреатиті характеризується наступним, крім:
A. Гіперсалівацією
B. Відразою до жирної, солодкої їжі
C. Підвищенням апетиту
D. Стійким метеоризмом
E. Проносом

48. У хворого скарги на біль в лівому підребір’ї, слабість, блювання, запаморочення, які з’явились 5 годин тому, гіпотензія, тахікардія. В анамнезі 10 днів тому тупа травма живота. Який діагноз найбільш вірогідний?
A. Двохмоментний розрив селезінки
B. Розрив печінки
C. Розрив кишківника
D. Проривна виразка шлунка
E. Перитоніт

49. У хворого 45 років діагностовано хронічний панкреатит. Скаржиться на постійну ниючу біль в епігастрії, правому та лівому підребер’ї з іррадіацією в спину, загальну слабість, зниження апетиту, втрату маси тіла. Періодично лікується у гастроентеролога, проте за останній час больовий синдром неопіоїдними анальгетиками не знімався. УСГ: печінка незначно побільшена, однорідна. Жовчевий міхур конкрементів не містить. Холєдох 4-5 мм. Підшлункова залоза з горбистим контуром, неоднорідної структури, дещо потовщена, в паренхімі чисельні кальцинати. Вірсунгова протока 9-10 мм на всьому протязі. При ФГДС патологічних змін не виявлено. Яка лікувальна тактика буде оптимальною?
A. Ендоскопічна цистогастростомія
B. Продовжити консервативну терапію
C. Панкреатикоєюностомія за Puestow
D. Панкреатектомія
E. Цистогастростомія за Юрашем

50. Хвора 48 років, скаржиться на періодичні інтенсивні болі у правому підребер'ї з іррадіацією в поперек, нудоту після будь-якої їжі, часті рідкі випорожнення, схудла на 12 кг протягом 2 місяців, загальну слабкість. При огляді - зниженої вгодованості, живіт м'який, інтенсивний біль у точці Дежардена. Печінка виходить з-під краю реберної дуги на 1,0 см, безболісна. Випорожнення 3-4 рази на добу, з домішками нейтрального жиру. Аналіз шлункового соку - вільна соляна кислота - 30 од. Діастаза сечі - 16 од.

Який діагноз найбільш імовірний?


A. Хронічний холецистит
B. Пухлина товстої кишки
C. Глутенова ентеропатія
D. Хронічний панкреатит
E. Хронічний гепатит

51. Який синдром не є характерним для хронічного панкреатиту?
A. Больовий
B. Диспепсичний
C. Астено-невротичний
D. Ендокринний
E. Геморагічний

52. Хвора 37 років, скаржиться на постійні тупі болі в підребер'ях з іррадіацією в спину, які посилюються після їжі. Турбує здуття живота, часті випорожнення з домішками неперетравленої їжі. Хворіє більше 5 років, схудла на 15 кг. Об'єктивно: помірне здуття живота, болючість в зоні Шоффара, точках Дежардена, Мейо - Робсона. Який з методів дослідження буде найбільш інформативним для підтвердження зовнішньосекреторної недостатності підшлункової залози?
A. УЗД органів черевної порожнини
B. Визначення рівнів амілази та ліпази крові
C. ЕФГДС
D. Ретроградна панкреатографія
E. Копрограма

53. Хворий К., 49 року, скаржиться на ниючий біль у верхній половині живота з іррадіацією в спину, помірне здуття живота, періодично виникає блювання з домішками їжі та жовчі, що не приносить полегшення, підвищення температури тіла до 37,5-37,7 °С, схуднення на 8 кг за останній рік. З анамнезу відомо, що тривалий час зловживав алкоголем. Стан хворого середньої важкості, пульс-110 за 1 хв., ритмічний. слабкого наповнення, АТ 110/55 мм рт.ст., тони серця приглушені, ЧД 18 за 1 хв., живіт помірно болючий в епігастрії, симптоми подразнення очеревини від’ємні. Найбільш ймовірний діагноз?
A. Гастроезофагеальна рефлексна хвороба
B. Хронічний гепатит
C. Загострення виразкової хвороби шлунка
D. Хронічний ентероколіт
E. Загострення хронічного панкреатиту

54. Хворий К., 35 років, був госпіталізований у хірургічне відділення з діагнозом: Падіння з висоти, пошкодження органів черевної порожнини? Стан хворого на час госпіталізації розцінено, як задовільний. Через 3 доби під час кашлю стан хворого різко погіршився: шкіра та слизові оболонки бліді, АТ – 85/30 мм рт.ст., пульс – 120 уд/хв. Яка найбільш вірогідна причина погіршення стану?
A. Ниркова колька
B. Тромбоемболія легеневої артерії
C. Гостра серцева недостатність
D. Кровотеча внаслідок двомоментного розриву селезінки
E. Розрив порожнистого органу
Каталог: Doc -> 4kurs
Doc -> Практика застосування Духовних Знань
Doc -> Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського дербеньова лідія Вікторівна архетипна парадигма в російській реалістичній літературі другої половини ХІХ століття
Doc -> Урок До 140-річчя від дня народження Лесі Українки. Слово бібліотекаря
4kurs -> 1. Хворий 48 років поступив в клініку через 6 годин після початку захворювання. Стан важкий. Ціаноз, підшкірна емфізема на шиї, затруднене дихання, сильні болі за грудиною та епігастрію, А/Т – 90/60 мм рт ст
4kurs -> A. Урографія B. Рентгеноскопія черевної порожнини C
4kurs -> 1. Що не характерно для печінкової кольки? A. френікус-симптом B
4kurs -> Ускладнення виразки. Постгастррезекційні с-ми
4kurs -> 1. У пацієнта 54 років масивна шлунковокишкова кровотеча. Після інтенсивної терапії йому виконали ендоскопію. Не знайдено варикозних вен, геморагічного гастриту або виразок
4kurs -> 1. При якому з наведених захворювань існують абсолютні протипоказання до хірургічного лікування геморою? A
4kurs -> 1. Причиною печінкової коми у хворого на цироз печінки може бути: A


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка