Халазіон верхньої повікиСторінка1/10
Дата конвертації15.12.2016
Розмір0.7 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10

1.

Хвора 19 років скаржиться на різкий біль та почервоніння верхньої повіки. Хворіє 2 доби. При огляді: температура тіла - 38,2° Гіперемія та набряк верхньої повіки, більше в центральній ділянці, різка болючість при пальпації, флюктуація. Край повіки не змінений. Який найбільш імовірний діагноз:


A.

блефарит


B.

халазіон верхньої повіки


C.

дакріоаденіт


D.

флегмона орбіти


E. *

абсцес верхньої повіки


2.

Хворий 32 років скаржиться на почервоніння, печію, відчуття стороннього тіла правого ока. Захворів раптово. При огляді: гострота зору правого та лівого ока = 1,0. В правому оці гіперемія та набряк кон'юнктиви, поверхнева ін'єкція, гнійні виділення в кон'юнктивальному мішку. Рогівка прозора, колір та малюнок райдужки не змінені, зіниця рухлива. Який найбільш вірогідний діагноз:


A.

гострий дакріоцистит


B.

гострий іридоцикліт


C.

гострий напад глаукоми


D.

стороннє тіло рогівки


E. *

гострий кон'юнктивіт


3.

Хворий 23 років отримав травму лівого ока під час роботи на наждачному камені. Надаючи невідкладну допомогу через 30 хвилин видалено поверхневе стороннє тіло рогівки. Що є препаратом вибору з метою профілактики ускладнень:


A.

розчин 1% атропіну


B.

розчин пілокарпіна гідрохлориду


C.

розчин 40% глюкози


D.

розчин 3% йодистого калію


E. *

розчин 0,3% гентаміцина сульфату


4.

Хвора 65 років скаржиться на поступове зниження зору лівого ока протягом 10 місяців. При огляді: гострота зору лівого ока - 0,01, не корегується. Око спокійне, зіниця сіруватого кольору, рефлекс з очного дна відсутній, очного дна не видно. Внутрішньоочний тиск - 18 мм рт.ст. Який найбільш імовірний діагноз:


A.

відкритокутова глаукома


B.

порушення кровообігу в судинах сітківки


C.

більмо рогівки


D.

відшарування сітківки


E. *

вікова катаракта


5.

Хворий 70 років скаржиться на біль, сльозотечу, зниження гостроти зору правого ок Захворів 3 дні тому після удару ока гілкою. Об'єктивно: очна щілина звужена, світлобоязнь, змішана ін'єкція. На рогівці інфільтрат з нечіткими межами, прогресуючим краєм та дефектом епітелію, чутливість рогівки в нормі, гіпопіон. Хворіє хронічним дакріоциститом. Який попередній діагноз?:


A.

гострий кон'юнктивіт


B.

вірусний кератит


C.

гострий іридоцикліт


D.

проникаюче поранення рогівки правого ока


E. *

повзуча виразка рогівки


6.

Паціент 20-ти років скаржиться на почервоніння очей, сльозотечу, помірні гнійні виділення з кон’юнктивальної порожнини, відчуття стороннього тіла в очах. При огляді: гіперемія кон’юнктиви повік. На очних яблуках кон’юнктивальна ін’єкція. Рогівка прозора. Зіниця 3 мм, на світло реагуе жваво. Кришталик, склисте тіло прозорі. Очне дно в нормі:


A.

гонобленорея


B.

аденовірусний кератокон’юнктивіт


C.

алергічний кон’юнктивіт


D.

гострий ірідоцикліт


E. *

гострий бактерійний кон’юнктивіт


7.

У дитини 3-х місяців мати відмічає почервоніння ока, гнійне виділення. При огляді: гіперемія кон’юнктиви на обох очах. При надавленні на зону сльозного мішка зліва - гнійне відділення із сльозних точок. Ваш діагноз:


A.

кон’юнктивіт


B.

іридоцикліт


C.

глаукома


D.

кератит


E. *

дакріоцистит новонароджених


8.

В офтальмологічний стаціонар в ургентному порядку поступив хворий 40 р. зі скаргами на різке зниження зору, біль у правому оці, які з’явились одразу після травми правого ока металевим осколком. Об’єктивно у хворого vis OD=0,02 не корегує, сльозотеча, світлобоязнь, блефароспазм, перикорнєальна ін’єкція очного яблука, на рогівці наскрізна рана розміром до 4 мм з ущемленою райдужкою. Передня камера мілка з кришталиковими масами. Кришталик тотально мутний. Яке додаткове дослідження необхідно провести перш ніж лікар почне первинну хірургічну обробку проникаючого поранення:


A.

проба Ширмера


B.

офтальмометрія


C.

гоніоскопія


D.

діафаноскопія


E. *

рентгенологічне обстеження правої орбіти


9.

Хворий 32 років скаржиться на біль в оці, світлобоязнь, сльозотечу, зниження зору. Добу тому на роботі від молотка відлетів шматочок та поранив ліве око. Об’єктивно: Vis OD 1.0 око здорове, Vis OS 0.05 не корр. Світлобоязнь, сльозотеча, блефароспазм, змішана ін’єкція очного яблук На рогівці лівого ока в 3 мм від лімба з 3-ої до 5-ої години клапанна рана рогівки. Камера мілка, набряк рогівки, зіниця вузька, глибші структури на видно. Ваш діагноз:


A.

контузія


B.

помутніння рогівки


C.

непроникаюче поранення рогівки


D.

кератит


E. *

проникаюче поранення рогівки


10.

Хворий 60 років скаржиться на болі в правому оці, світлобоязнь, сльозотечу, зниження гостроти зору, біль у правій половині голови, що з’явились 2 дні тому. Об’єктивно: Vis OD 0.03, застійная ін’єкція очного яблука, різкий набряк рогівки, передня камера мілка, зіниця вузька, райдужка атрофічна, на очному дні – глаукомна екскавація зорового нерв ВОТ 45 мм рт.ст. Vis OS 0.8 не корр. Око спокійн ВОТ 22 мм рт.ст. Ваш діагноз:


A.

увеїт правого ока


B.

кератит правого ока


C.

неврит зорового нерва правого ока


D.

макулодистрофія правого ока


E. *

гострий напад глаукоми правого ока


11.

Хворий знаходиться на диспансерному нагляді з діагнозом закритокутова IIа глукома правого ок Ввечері виник гострий напад глаукоми на правому оці. Викликана швидка допомог Надайте невідкладну допомогу:


A.

дексаметазон в краплях


B.

сульфаціл-натрію 30% в краплях


C.

антибіотики – загальні і в краплях


D.

атропін в краплях


E. *

пілокарпін, діакарб, літична суміш


12.

Хвора 45 років скаржиться на слизово-гнійні виділення, почервоніння правого ока, відчуття “піску” протягом двох днів. Об`єктивно: при огляді у внутрішньому кутку очної щілини скупчення слизисто-гнійних виділень, гіперемія кон`юнктиви переважно в ділянці склепінь. Інші структури ока без змін. Яка найбільш вірогідна патологія, що зумовила подібну клінічну картину:


A.

гострий гнійний кератит правого ока


B.

гострий гнійний іридоцикліт правого ока


C.

гострий гнійний дакріоцистит правого ока


D.

виразковий блефарит правого ока


E. *

гострий гнійний кон‘юнктивіт правого ока


13.

Хворий 59 років скаржиться на болі у лівому оці та лівій половині голови, значне зниження зору лівого ока, нудоту і блювання. Гострота зору правого ока = 1,0. Гострота зору лівого ока = 0,03, з корекцією не поліпшується. ВОТ правого ока - 21 мм рт. ст., лівого ока - 65 мм рт.ст. У лівому оці на склері застійна ін’єкція. Рогівка набрякла, потовщен Передня камера мілка, волога прозор Зіниця розширена, на світло не реагує, очне дно не видно. Ваш діагноз:


A.

гострий ірідоцикліт лівого ока


B.

внутрішньочна пухлина лівого ока


C.

ендофтальміт лівого ока


D.

панофтальміт лівого ока


E. *

гострий напад глаукоми лівого ока


14.

Хвора 72 років знаходилась на лікуванні в урологічному відділенні з приводу сечокам’яної хвороби. Після ін’єкціі атропіну з’явились сильні болі в лівому оці, різко погіршився зір. Об’єктивно: гострота зору лівого ока - 0,01, око тверде, але не болить при пальпації, застійна ін’єкція, рогівка тьмяна. Ваш діагноз:


A.

гострий кератит лівого ока


B.

гострий іридоцикліт лівого ока


C.

гострий алергічний кон’юнктивіт лівого ока


D.

флегмона лівої орбіти


E. *

гострий напад глаукоми лівого ока


15.

Хвора 65 років скаржиться на значне зниження зору в обох очах, яке розвинулось поступово. Гострота зору правого ока = 0,08, з корекцією не поліпшується. Гострота зору лівого ока = 0,03, з корекцією не поліпшується. В обох очах рогівка має нормальні властивості, передня камера нормальної глибини. При біомікроскопії в обох очах відмічено помутніння кришталикa. Рефлекс в проходному світлі з очного дна тьмяний в обох очах. Ваш діагноз:


A.

зріла катаракта обох очей


B.

вторинна катаракта обох очей


C.

перезріла катаракта обох очей


D.

помутніння скловидного тіла обох очей


E. *

незріла вікова катаракта обох очей


16.

Робочий протягом години спостерігав за роботою електрозварювальник. Під вечір у нього з’явились різі в очах, світлобоязнь, сльозотеча, блефароспазм. Об’єктивно – помірна ін’єкція судин очних яблук, невеликий набряк рогівок в межах очної щілини. Глибші структури не змінені. Ваш діагноз:


A.

опік рогівки інфрачервоними променями


B.

термічний опік рогівок


C.

гострий кератит обох очей


D.

кератoпатія обох очей


E. *

електрooфтальмія


17.

Хворий скаржиться на новоутвір верхньої повіки, що з’явився місяць тому. Об’єктивно в центрі верхньої повіки правого ока новоутворення розміром з горошину, шкіра над ним не змінена, рухлива, а з боку кон’юнктиви - просвічує жовтуватий вміст. Поставте діагноз:


A.

абсцес верхньої повіки правого ока


B.

пухлина верхньої повіки правого ока


C.

ячмінь верхньої повіки правого ока


D.

паразитарне ураження верхньої повіки правого ока


E. *

халязіон верхньої повіки правого ока


18.

У хворого порушене носове дихання, гнійні виділення з нос Два дні тому з’явились болі в правій орбіті та вистояння очного яблук Oб’єктивнo: гострота зору обох очей в нормі. Гіперемія та набряк повік, обмеження рухомості очей, болі при рухах. Помірний екзофтальм справа, заломлюючі середовища прозорі, очне дно в нормі, поставте діагноз:


A.

тромбоз вен правої opбіти


B.

пухлина правої opбіти


C.

ехінокок правої opбіти


D.

ретробульбарна гематома правої opбіти


E. *

флегмона правої opбіти


19.

До Вас, як до лікаря-терапевта дільничної лікарні звернувся хворий із скаргами на біль у правому оці, світлобоязнь, сльозотечу, неможливість розплющити око, погіршення зору. Об’єктивно: повіки набряклі, очна щілина закрита, блефароспазм, сльозотечіння, перикорнеальна ін’єкція, на рогівці інфільтрат сірого кольору. Поставте діагноз:


A.

кон’юнктивіт правого ока


B.

катаракта правого ока


C.

флегмона правої орбіти


D.

іридоцикліт правого ока


E. *

кератит правого ока


20.

Хворий скаржиться на біль, сльозотечу, світлобоязнь, різке зниження гостроти зору на ліве око. Очна щілина закрита, перикорнеальна ін’єкція. Рогівка дифузно мутн Поставте діагноз:


A.

іридоцикліт лівого ока


B.

дакріоцистит лівого ока


C.

блефарит лівого ока


D.

кон’юнктивіт лівого ока


E. *

кератит лівого ока


21.

Хворий скаржиться на зниження зору лівого ока. Об’єктивно: очна щілина відкрита, око спокійне на вигляд. У центрі рогівки - помутніння білувато-блакитного кольору розміром 4х5 мм. Малюнок райдужки не змінений. Зіниця кругла. Більш глибші відділи не змінені. Поставте діагноз:


A.

кератит лівого ока


B.

іридоцикліт лівого ока


C.

ерозія рогівки лівого ока


D.

панус лівого ока


E. *

помутніння рогівки лівого ока


22.

Опис очного дна: диск зорового нерва округлої форми, блідо-рожевого кольору, межі чіткі, міститься на одному рівні з сітківкою, співвідношення артерій та вен 2 : 3. Ділянка жовтої плями має вигляд горизонтального овала червоного кольору. Як Ви інтерпретуєте таку картину очного дна:


A.

гіпертонічна ангіопатія


B.

неврит зорового нерва


C.

атрофія зорового нерва


D.

діабетична ангіопатіяКаталог: data -> kafedra -> test6 -> Укр -> Стоматологічний%20факультет -> 4%20курс
4%20курс -> D. посттравматичну енцефалапатію
4%20курс -> Вегетативні рефлекси
4%20курс -> Травмою нервових стовбурів
4%20курс -> Для зняття коронок можна використовувати
4%20курс -> Бригада швидкої допомоги через кілька хвилин після виклику прибула на виклик у стоматкабінет. У хворої віком 44-ри роки відсутнє самостійне дихання, зареєстрована зупинка серцевої діяльності
4%20курс -> Ситуаційні задачі (фтизіатрія)
4%20курс -> Найбільш характерним для пухлинної обтурації ободової кишки є


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка