Гуморальна регуляція тонусу судинСторінка1/2
Дата конвертації28.03.2020
Розмір0.89 Mb.
ТипРеферат
  1   2
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

Реферат

На тему: «Гуморальна регуляція тонусу судин.»

Виконала:

Студентка 2-го курсу 2П групи

2-го медичного факультету

Мельникова В.В.

Викладач: Кущ О.Г.

Запоріжжя 2020

План:
1.Вступ. Тонус.
2. Регуляція тонусу судин.
3. Гуморальна регуляція тонусу судин.

4. Кровообіг при різноманітних фізіологічних станах організму.

5. Кліно-ортостатична проба.

6. Відмінності між нервовою та гуморальною регуляціями.

7.Порівняльна характеристика факторів гуморальної регуляції.

8. Висновок.


9. Використана література.

1. Зміна просвітку кровоносних судин залежить від наявності в них гладких м'язів, що складають значну масу середнього прошарку кровоносної судини й утворюють там кільцеву мускулатуру. Особливо добре розвита мускулатура дрібних артерій і артеріол. Гладка мускулатура судин може довгостроково знаходитися в стані скорочення і напруги без ознак стомлення. Такий стан гладкої мускулатури називається тонус. Ширина просвітку кровоносних судин обумовлена тонусом судинної мускулатури. Ослаблення тонусу призводить до розширення судини, збільшення тонусу - його звуження. На тонус кровоносних судин впливають нервова система і гуморальні речовини.

Рух крові по кровоноснихсудинах- необхідна умова життя клітин, тканин i організму. Навіть короткочасна зупинка кровообігу, особливо в головному мозку, може викликати загибель організму. Кров цирулює по замкненій системі судин в напрямку артерія вена. При русі по судинній систем кров проходить складний шлях велике і мале коло кровообігу. Велике коло кровообігу починасться від лівого шлуночка серця аортою, яка дає розгалуження, шо переходить в артеріоли, капіляри і вени всього тіла, і закінчусться двома великими венами, що впадають в праве передсердя. Мале коло кровообігу починається від правого шлуночка легеневою артерією, яка переходить в капіляри легень і закінчується легеневими венами, що впадають в ліве передсердя.

Легенева артерія сдина артерія в організмі, по якій тече венозна кров з правого шлуночка в легені, а легенева вена (іх 4) - сдина, по якій тече збагачена Од артеріальна кров з легень в ліве передсердя.


Артерії поділяють на 2 види:

  • артерії еластичного типу (аорта, легенева артерія, стегнова артерія, плечова артерія), у яких в середній оболонці переважають еластичні волокна;

  • артерії м'язового типу- це всі решта артерій, що забезпечують органи і тканини артеріальною кров'ю і є регуляторами тиску крові;

  • є судини, що мають кологеневі волокна. Вони володіють великою пружністю, запобігають розриву стінок. Це судини великого і середнього калібру.

Вени за будовою подібні до артерій, але іх середня станка значно тонша і вони мають клапани, що запобігають зворотньому току венозної крові. Стінки капілярів складаються з одного шару епітелію і зірчатих клітин Руже, які виконують скоротливу функцію. Рух крові по кровоносних судинах здійснюсться у відповідності з законами гідравліки і гідродинаміки. Вчення про рух крові (гемодинаміка) основане на фізичних явищах руху рідини в замкнених судинах. Гемодинаміка визначасться двома силами: тиском, під яким рухається рідина, і опором, який відчуває рідина внаслідок своєї в'язкості, тертя до стінок трубки і вихрових рухів. Рушійною силою крові служить різниця тисків, яка виникає на початку і в кінці трубки. Це можна виразити формулою:Q=P1-P2/R , де:
P1 – артеріальний тиск
Р2 – венозний тиск
R – опір судин
Отже, кількість крові (Q), що проходить зо одиницю часу всю кровоносну систему тим більша, чим більша різниця тисків в артеріальному і венозному кінцях і чим менший опір току крові (R). Це основний гідродинамічний закон, який визначає як величину загального кровотоку в організмі, так і величину кровообігу окремих органів.

Фактори, що впливають на гемодинаміку:

1) артеріальний тиск

2) швидкість кровотоку в судинному руслі;

3) серцевий викид:

4) периферичний опiр судин;5) кількість крові, що поступає в серце - венозний прилив крові.
2. Об’єм крові, що протікає через будь-який орган, залежить від системного артеріального тиску (АТ) – чим більше тиск, тим більше кровотік. Але, ще в більшому ступені він залежить від просвіту судин в органі – чим ширше їх просвіт, тим більше кровотік.Нервова іннервація судин здійснюється в основному за допомогою симпатичного відділу вегетативної нервової системи, активація якого призводить до звуження судин, та лише незначну роль відіграє парасимпатичний відділ, що знижує тонус судин деяких органів.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка