Гострий перебіг рахітуСторінка1/4
Дата конвертації19.08.2021
Розмір2.27 Mb.
  1   2   3   4

 1. Дитині 3 місяці. Народилася з масою тіла 3100 г. Смокче мляво, у масі набирає дуже повільно. Контрольне зважування виявило дефіцит маси. Для гіпотрофії III ступеня є характерним зменшення маси тіла на:
 1. 10%

 2. 11-15%

 3. 16-20%

 4. 21-30%

 5. більше 30%
 1. Дитина 5 місяців, яка отримує вітамін D, стала неспокійною, дратівливою, адинамічною; у неї порушений сон, спрага, анорексія, зригування, раннє закриття швів і тім’ячок. Цей стан відповідає:
 1. Гострий перебіг рахіту

 2. Спазмофілія

 3. Гіпотрофія

 4. Гіпервітаміноз D

 5. Енцефалопатія
 1. Хлопчику 2,5 роки. Впродовж 1 року виникають та повторюються з інтервалом 3-4 місяці епізоди багаторазового блювання без явних причин, що продовжуються 24-48 годин. Спостерігаються млявість, сонливість, біль голови, ознаки зневоднення, болі в животі, запах ацетону з рота. Напади стереотипні - швидке покращання стану після проведення інфузійної терапії. Поглиблене обстеження патології з боку внутрішніх органів не виявило. Найбільш вірогідний діагноз?
 1. Пілороспазм

 2. Синдром циклічної блювоти

 3. Синдром роз’ятреного кишечнику

 4. Динамічна кишкова непрохідність

 5. Кишкова коліка
 1. Несправжній круп у дитини розвивається внаслідок:

 1. Спазм дрібних судин

 2. Нашарування в гортані

 3. Набряк підзв'язкового простору

 4. Набряк заглоткового простору

 5. Нашарування на мигдаликах
 1. Піопневмоторакс найчастіше розвивається при пневмонії, яка викликана:

 1. Хламідіями

 2. Пневмоцистами

 3. Вірусами

 4. Стафілококами

 5. Легіонелами.
 1. У хлопчика 11 років при проведенні пієлографії за допомогою верографіну виник свербіж шкіри, набряк обличчя, запаморочення, страх смерті. АТ 60/40 мм рт ст., пульс 140 уд у хв. Дихання шумне, хрипи чути на відстані. Який препарат необхідно ввести хворому першочергово?
 1. Лазикс

 2. Преднізолон

 3. Адреналін

 4. Супрастин

 5. Еуфілін

 1. Морфологічною основою бронхіальної обструкції є:

 1. Спазм, набряк, гіперсекреція слизу в бронхах

 2. Спазм м'язів бронхів

 3. Гіперреактивність бронхів

 4. Збільшення внутрішньогрудних лімфовузлів

 5. Порушення мукоциліарного кліренсу
 1. Дитині 6 років. Протягом останнх 2 років періодично спостерігається експіраторна задишка, дистанційні хрипи без лихоманки, ПШВ 70 % від норми, хлориди поту 15 мМ/л. Найбільш імовірно це:
 1. Синдром Картагенера

 2. Муковісцидоз

 3. ГРВІ, гострий бронхіт

 4. С-м Хаммена-Річа

 5. Бронхіальна астма
 1. У дитини 2 місяців з природженою вадою серця (дефект міжшлуночкової перегородки із значними порушеннями внутрішньосерцевої гемодинаміки, період декомпенсації НК ІІ ст.) на ЕКГ спостерігається:
 1. Гіпертрофія лівого шлуночка

 2. Гіпертрофія правих відділів серця

 3. Гіпертрофія правих та лівих відділів серця

 4. Гіпертрофія правого шлуночка

 5. Гіпертрофія лівих відділів серця
 1. У дитини 1 року з фіброеластозом на фоні ГРВІ раптово з'явились неспокій, акроціаноз, пульс 132 на хв, частота дихань 50 на хв, дрібноміхурцеві вологі хрипи у нижніх відділах, рО2 60 мм рт.ст., рСО2 55 мм рт.ст. На рентгенограмі: – кардіомегалія, посилення легеневого малюнку, корені у вигляді крил метелика. Погіршання стану пов'язане з:

A. Набряком легень B. ЕпіглотитомC. Бронхіолітом
D. Стенозуючим ларинготрахеїтом E. Двобічна пневмонія


 1. Ізольоівана мала хорея (PANDAS) характеризується?

 1. Наявність стрептококової інфекції, психо-емоційні розлади, гіперкінези
 1. Пребуртатний вік, наявність стрептококової інфекції, обсесивно-компульсивні розлади, гіперкінези, повне одужання після антибіотикотерапії
 1. Наявність стрептококової інфекції, гіпотонія м‘язів, гіперкінези, повне одужання після антибіотикотерапії
 1. ~Обсесивно-компульсивні розлади, гіперкінези, повне одужання після антибіотикотерапії
 1. Наявність стрептококової інфекції, гіперкінези
 1. У хлопчика 4 років протягом 3-х місяців спостерігається набряк колінного суглоба, ранкова скутість, підвищена температура тіла. В процес залучилися дрібні суглоби фаланг. В синовіальній рідині виявлена значна кількість муцину та фагоцити. Попередній діагноз – ювенільний артрит. Який препарат є базовим у лікуванні?
 1. Преднізолон

 2. Ібупрофен

 3. Метотрексат

 4. ~Аспірин

 5. Імуноглобуліни

 1. Дівчинка 9 років, яка хворіє хронічним пієлонефритом, поступила у стаціонар зі скаргами на підвищення температури тіла до 38оС, біль в животі, слабість. При об’єктивному огляді виявлені блідість шкіри, пастозність повік. В гемограмі- лейкоцитоз, підвищена ШОЕ, зсув лейкоцитарної формули вліво, в сечовому осаді - лейкоцитурія, бактеріурія, протеїнурія. Для етіотропного лікування пієлонефриту нефролог призначив антибіотик, позбавлений нефротоксичності:
 1. Канаміцин.

 2. Гентаміцин

 3. Цефалексин

 4. Тетрациклін

 5. Мономіцин
 1. Хвора 5-ти років поступила в клініку зі скаргами на набряки, олігурію, гіпертензію. Загальний стан важкий. Після клініко-лаболаторного обстеження встановлено діагноз: Гострий гломерулонефрит. Який лабораторний показник при цьому захворюванні є визначальним для включення в терапію глюкокортикоїдних гормонів?
 1. Добова протеїнурія більше 3 г

 2. Добова протеїнурія до 3 г

 3. Підвищення креатиніну

 4. Макрогематурія

 5. Анемія
 1. Дитина 12 років звернулась на прийом до лікаря зі скаргами на періодичні серцебиття, почуття дискомфорту у ділянці серця. Було проведено ЕКГ. Назвіть найхарактернішу ЕКГ-ознаку синдрому Вольф-Паркінсона-Уайта?
 1. Вкорочення інтервалу PQ.

 2. Звуження комплексу QRS

 3. Наявність дельта-хвилі

 4. Брадикардія

 5. Екстрасистолія.
 1. У дитини 15 років скарги на слабкість, зниження апетиту, нудоту, болі в суглобах. Які показники дозволять провести диференційну діагностику аутоімунного гепатиту з хронічним вірусним?
 1. Підвищення вмісту АлАТ

 2. Підвищення вмісту АсАТ

 3. Підвищення вмісту тимолової проби

 4. Підвищення вмісту білірубіну

 5. Виявлення маркерів гепатиту
 1. У дитини з 1-го року спостерігається О-подібне викривлення і гіпотонія м’язів ніг. На рентгенограмі нижніх кінцівок – широкі діалізи з потовщенням кортикального шару. У біохімічних аналізах крові фосфору - 0,65, кальцію - 3,1 ммоль/л, лужна фосфатаза підвищена. Який з перерахованих діагнозів найбільш імовірний в цьому випадку?
 1. Фосфат діабет

 2. Рахіт

 3. Нирковий тубулярний ацидоз

 4. Хвороба де Тоні-Дебре-Фанконі

 5. Спадковий нефрит
 1. У дівчинки 2 років відмічаються набряки на обличчі, ногах, передньої черевної стінки. При огляді – асцит, АТ – 90/50 мм.рт.ст. В аналізі сечі: протеїнурія – 3,8 г/л, лейк. – 6-8 в п/з.,

еритр. – 1-2 в п/з., циліндри зернисті – 2-3 в п/з. Заг. білок крові – 45,6 г/л, холестерин – 8,9 ммоль/л. Який синдром гострого гломерулонефриту у дитини?


 1. Нефротичний з гематурією та гіпертензією

 2. Нефритичний

 3. Ізольований сечовий

 4. Гематуричний

 5. Нефротичний
 1. Дитина віком 9 років має скарги на біль в епігастральній ділянці та біля пупка, відрижку кислим, печію, періодичне блювання, яке приносить полегшення. На підставі клініко-лабораторного та ендоскопічного обстеження встановлено функціональний розлад шлунка із гіперхлоргідрією. Жодних інших симптомів не виявлено. Вкажіть найбільш ймовірний патогенетичний механізм розладів зі сторони травної системи.
 1. 3алужнювання шлункового соку вмістом 12-палої кишки при регургітації

 2. Тривалий прийом медикаментів

 3. Неадекватне подразнення хемо- і барорецепторів шлунку

 4. Вісцеро-вісцеральні рефлекси при патології інших органів

 5. Органічне захворювання ЦНС
 1. У дитини на фоні вживання еритроміцину гостро розвинулися ознаки медикаментозної алергії у вигляді генералізованої кропив’янки, масивного набряку Квінке. Стан дитини важкий. З яких препаратів слід розпочати інтенсивну терапію?
 1. Діуретиків

 2. Антигістамінних

 3. Глюкокортикоїдів

 4. Седативних

 5. Спазмолоітиків
 1. У хлопчика 12 років діагностовано комбіновану мітральну ревматичну ваду серця з недостатністю кровообігу: з'являються набряки на нижніх кінцівках у другої частині доби, посилюється задишка, ціаноз, слабкість. У взв¢язку з розвитком хронічної сердевої недостатності до терапії призначається дігоксин. Яка ЕКГ - ознака свідчить о передозуванні препарату?
 1. Подовження інтервалу QT

 2. Скорочення інтервалу PQ

 3. Подовження інтервалу PQ

 4. Підвищення сегменту ST

 5. Ознаки гіпертрофії лівих відділів серця
 1. У дівчинки 9 років протягом 2 міс спостерігається субфебрилітет, ранкова скутість суглобів. Ознаки артриту правого колінного та гомілково-ступнвого, 3-4 міжфалангових суглобів і м’язової дистрофії навколо ушкоджених суглобів. В ан. крові анемія, лейкоцититоз, ШОЕ- 40 мм/год. Яка форма ювенільного артриту найбільш вірогідна у даному випадку?
 1. Псоріатичний

 2. Ентезит-асоційований

 3. Олігоартрит обмежений

 4. Олігоартрит поширений

 5. Системний варіант
 1. У доношеної дитини віком 3 діб, яка народилась з масою 2900 г, під час обстеження виявлено мікроцефалію, катаракту обох очей, нерясний геморагічний висип на тілі, гепатоспленомегалію. Дитина не реагує на звукові подразники. Яка внутрішньоутробна інфекція найбільш імовірна у дитини?
 1. Інфекція, спричинена вірусом простого герпесу

 1. Цитомегаловірусна інфекція

 2. Токсоплазмоз

 3. Хламідіоз

 4. Вірусний гепатит В
 1. Що з перерахованого вважається синдромом передчасного збудження шлуночків?

 1. WPW-синдром

 2. AW-комунікація

 3. АВ-блокада

 4. Миготлива аритмія

 5. Пароксизмальна тахікардія
 1. У дитини 6 міс після введення в раціон коров'ячого молока з'явилися сухість шкіри, еритематозно набряклі папули й плями на розгинальних поверхнях кінцівок, обличчі, інтенсивний свербіж, екскоріації. Ваш діагноз?
 1. Пелюшковий дерматит

 2. Себорейний дерматит

 3. Екзема

 4. Атопічний дерматит

 5. Нейродерміт
 1. Дитині 4 роки. Впродовж останніх 6 місяців маму турбують наростаюча

млявість,блідість у дитини. При огляді педіатр виявив генералізовану лімфоаденопатію, петехіальні крововиливи на шкірі, стерналгію, печінка + 4 см, селезінка + 3 см. ЗАК: Hb 80 г/л, ШОЕ 27 мм/год. Який з отриманих результатів дослідження підтвердить лейкемію?
 1. Бласти кісткового мозку більше 25%

 2. Ретикулоцитоз периферичної крові більше 5%

 3. Тромбоцити крові менше 20 Г/л

 4. Клітини Березовського-Штернберга у пунктаті лімфовузла

 5. Анемія
 1. Який з геморігічних діатезів діагностується тільки за клінічною картиною:

 1. Тромбоцитопенія

 2. Хвороба Шенляйн-Геноха

 3. Гемофілія

 4. Хвороба Гланцмана-Віллебранда

 5. Ідіопатична тромбоцитопенічна пурпура
 1. Скринінгове обстеження новонароджених в пологовому будинку включає:

 1. Обстеження на TORCH-інфекції

 2. Обстеження на ВІЛ

 3. Обстеження на фенілкетонурію і гіпотиреоз

 4. Обстеження на сифіліс

 5. Пробу Кумбса
 1. Яка з наведених нижче ознак вказує на наявність «значного» ацидозу в новонародженого з підозрою на асфіксію?
 1. Відсутність самостійного дихання

=

 1. Дефіцит основ (ВЕ) більше 15 ммоль/л

 2. Гіпоксемія < 50 мм рт. ст.

 3. Гіперкапнія > 50 мм рт. ст.

 4. Значна брадикардія (ЧСС < 60 за 1 хв)

 1. Що лежить в основі адреногенітального синдрому із втратою солей (синдром Дебре-Фібігера)?
 1. Травма надниркових залоз

 2. Дефіцит 11β-гідроксилази

 3. Дефіцит 17α-гідроксилази

 4. Дефіцит 21-гідроксилази

 5. Дефіцит 20,22-десмолази
 1. Через 5 хв після народження доношена дитина дихає з частотою 50 за 1 хв, на тактильну стимуляцію реагує гримасою обличчя, рухи кінцівками відсутні, хоча вони помірно приведені до тулуба. Тулуб рожевий, кінцівки сині. ЧСС - 100 за 1 хв. Яка оцінка стану дитини за шкалою Апґар на 5-й хвилині?
 1. 10 балів

 2. 9 балів

 3. 8 балів

 4. 7 балів

 5. 6 балів
 1. Після початкового періоду ШВЛ немовля має частоту серцевих скорочень > 100/хв і дихає самостійно. Подальший відповідний захід:
 1. Продовжити ШВЛ

 2. Припинити ШВЛ

 3. Інтубувати трахею і продовжити ШВЛ

 4. Продовжити ШВЛ і розпочати непрямий масаж серця

 5. Увести адреналін
 1. Дівчинка 15 років скаржиться на порушення сну, зниження маси тіла, серцебиття, кардіалгії, втому. При огляді виявлено гіперплазію щитоподібної залози ІІ ступеня, екзофтальм. Які порушення рівнів гормонів найбільш характерні для цього захворювання?

 1. Підвищення тиреотропного гормону.

 2. Підвищення тироксину і трийодтироніну

 3. Підвищення рівня йоду, що зв’язаний з білком.

 4. Зниження тироксину.

 5. Зниження трийодтироніну
 1. Після лікування плаквенілом (гідроксихлорохін) у дитини виявили блідість шкіри, відчуття слабкості і потемніння сечі. Рівень гемоглобіну знизився від 148 до 90 г/л при відсутності ретикулоцитозу. Дані симптоми є наслідком?
 1. Природженого сфероцитозу

 2. Серпоподібно клітинної анемії

 3. Гепатиту

 4. Гіпоплазії кісткового мозку

 5. Імунної гемолітичної анемії
 1. Дитина хворіє на цукровий діабет 6 років, отримує інсулін 46 од.на добу. Протягом останніх 5 місяців для компенсації глікемії доза інсуліну збільшилась до 108 од. Нормалізації цукру не досягнуто. Як Ви розцінюєте такий стан?
 1. Синдром хронічного передозування інсуліну (феномен Самоджі)

 2. Інсулінорезистентність

 3. Лабільність перебігу діабету

 4. Синдром Кіммельстіля-Вільсона

 5. Алергія до інсуліну
 1. Які твердження є істинними стосовно невідчутних втрат рідини недоношеною дитиною?

 1. Невідчутні втрати рідини можуть призвести до дегідратації, гіпернатріємії, гіперкаліємії

 2. Невідчутні втрати рідини зростають при використанні інкубатора з подвійними стінками

 3. Невідчутні втрати рідини зростають при змазуванні шкіри дитини олією
 1. ~Невідчутні втрати рідини становлять 2-5% маси тіла на добу протягом періоду новонародженості і не залежать від маси дитини і гестаційного віку
 1. ~Усі зазначені вище твердження є істинними
 1. Який стартовий розчин для інфузійної терапії необхідний при кетоацидотичній комі?

 1. 5% розчин глюкози

 2. 10% розчин альбуміну

 3. 10% розчин глюкози

 4. 0,9% розчин натрію хлориду

 5. Реополіглюкін
 1. Дитина народилася від І передчасних пологів в терміні гестації 27 тиж з масою тіла 1000 г, за шкалою Апгар оцінена 5/7 балів, за шкалою Сільвермана – 3 бали. Через 2 год після народження стан дитини погіршився. Дитина почала стогнати, з’явилась задишка, периоральний та акроціаноз. Видих утруднений, звучний. Аускультативно – розсіяні крепітуючі хрипи. ЧСС-170/хв. Який найбільш імовірний діагноз?
 1. Внутрішньоутробна пневмонія

 2. Аспіраційна пневмонія

 3. Відкрита артеріальна протока

 4. Респіраторний дистрес-синдром

 5. Бронхолегенева дисплазія
 1. Хлопчик до року був на грудному вигодовуванні. Після року у дитини почали

з’являтися “синці”. А після незначної травми поява внутрішньом’язової гематоми на лівій гомілці. До якої групи слід віднести захворювання у дитини?
 1. Тромбоцитопенії

 2. Тромбоцитопатії

 3. Вазопатії

 4. Коагулопатії

 5. Змішана
 1. У новонародженої дівчинки відзначаються вади розвитку: дефект міжпередсердної перетинки, відкрита аортальна протока, незарощення верхньої губи. В який період внутрішньоутробного розвитку відбулась дія можливого етіологічного чинника?

 1. 22-й тиждень внутрішньоутробного розвитку

 2. Останній тиждень

 3. Перший триместр вагітності

 4. 28-й тиждень внутрішньоутробного розвитку

 5. 32-й тиждень внутрішньоутробного розвитку
 1. У новонародженого терміном ґестації 31 тиждень виражена гіпотонія та пригнічення свідомості. Гематокрит 35%, в аналізі ліквору підвищена кількість еритроцитів, білка та знижений вміст глюкози. Ці дані відповідають клінічній картині:.
 1. Анемії

 2. Менінгіту.

 3. Сепсису.

 4. Внутрішньочерепного крововиливу.

 5. Внутрішньоутробна інфекції
 1. У доношеної новонародженої на другу добу життя з’явилось блювання з невеликим вмістом крові. Яке дослідження слід провести з метою диференційного діагнозу геморагічної хвороби та синдрому заковтування материнської крові?

 1. Рівень білірубіну

 2. Коагулограма
 1. Час зсідання крові D.Тест Апта
 1. Загальний аналіз крові
 1. У хлопчика 3 років на фоні вродженої вади серця спостерігається одночасна затримка маси та росту. Як називається такий стан?
 1. Субнанізм

 2. Гіпоплазія

 3. Нанізм

 4. Гіпостатура

 5. Гіпотрофія
 1. У дитини 10 років з гострим лімфобластним лейкозом L1, яка знаходиться на підтримуючій терапії 6-меркаптопурином та метотрексатом, з’явились біль голови, сонливість, блювання, різке зниження зору. При огляді: ригідність потиличних м’язів, позитивний синдром Керніга, лівобічний парез n.acialis. Яке ускладнення приєдналось?

 1. Менінгоенцефаліт

 2. Геморагічний інсульт

 3. ~Побічна дія цитостатиків

 4. Нейролейкоз

 5. Енцефалопатія
 1. У дитини віком 40 год спостерігаються гіперестезія, пригнічення ЦНС, порушення апетиту. Є підозра на сепсис. Із чим слід провести диференціальний діагноз?
 1. Гіпоглікемією

 2. Гіпокальціємією

 3. Гіпербілірубінемією

 4. Гіперкаліємією

 5. Гіпомагніємією
 1. У новонародженого, який народився в терміні гестації 28 тиж з масою тіла 1200 г у віці 2 годин життя відмічаються: тахіпное ЧД 80/хв., втягнення податливих місць грудної клітки, центральний ціаноз, стогін на видиху. Виберіть потрібний метод лікування.
 1. Самостійне дихання під постійним позитивним тиском (СРАР)

 2. Призначити дексаметазон внутрішньовенно

 3. Оксигенотерапія через носові канюлі

 4. Оксигенотерапія через маску

 5. ШВЛ
 1. Хлопчик 5 років хворий з народження. Фізикально: анемія, жовтяниця, виражена спленомегалія, затримка фізичного розвитку. У заг. ан. крові: мікросфероцити, Hb 73 г/л, ретикулоцити 64‰. Біохімічний аналіз - непрямий білірубін 49 мкМ/л. Кістковий мозок - гіперплазія еритроїдного паростка. Яке ускладнення розвинулось у дитини?
 1. Гіпопластичний криз

 2. Гіперспленізм

 3. Гемолітичний криз

 4. Вазооклюзійний криз

 5. Секвестраційний криз
 1. Хвора 17 років, скаржиться на постійний біль голови, порушення зору, огрубіння рис обличчя, збільшення в розмірах кистей стоп, аменорею. Хворіє 1,5 роки. Попередній діагноз?

 1. Гіпоталамічний синдром

 2. Хвороба Іценка-Кушинга

 1. Акромегалія

 2. Гігантизм

 3. Синдром Шихана
 1. Двотижнева недоношена дівчинка, яка народилася в задовільному стані масою 1900 г, знаходиться на ентеральному вигодовуванні й отримує лише зціджене грудне молоко в об’ємі 30 мл що 3 годин (80 ккал/кг), без додаткового введення вітамінів і заліза. Дитина до цього часу не була вакцинована. Найважливішою проблемою в цьому випадку є:

A. Затримка з вакцинацією


B. Недостатнє забезпечення калоріями C. Прогресуючий дефіцит заліза
D. Прогресиючий гіповітаміноз E. Відсутність у раціоні соків


 1. Показанням до негайного припинення ентерального харчування значно недоношеного новонародженого є:
 1. Патологічна зміна характеру випорожнень

 2. Повторні зригування

 3. Клінічна підозра на некротизуючий ентероколіт

 4. Залишок у шлунку зеленого кольору

 5. Кандидоз слизової ротової порожнини
 1. Хлопчик 14 років. Скарги на втому, біль голови, метеозалежність. Впродовж останнього року у хлопчика спостерігався прискорений ріст та розвиток ожиріння до II ст. На шкірі обличчя аcnаe vulgarеs, в ділянці живота і стегон блідо-рожеві стрії. Артеріальний тиск лабільний, схильність до гіпертензії. Відставання в статевому розвитку на 1 рік. Який найбільш вірогідний діагноз?
 1. Хвороба Іценка-Кушинга

 2. Синдром Іценка-Кушинга

 3. Конституційне ожиріння

 4. Пубертатно-юнацький диспітуітаризм

 5. Ожиріння церебрального ґенезу
 1. Хворому 7 років, в ділянку хірургічного розтину тканин ввели 0,25% розчин новокаїну. Раптово шкіра пацієнта вкрилася червоними плямами. Виникли інтенсивне потовиділення, тахікардія, набряк слизової носа, бронхоспазм. Яка причина цього ускладнення?

 1. Алергічна реакція негайного типу
 1. Алергічна реакція сповільненого типу

 2. Місцева подразнююча дія

 3. Тахіфілаксія

 4. Синдром відміни
 1. До якого підрозділу функціональних шлунково-кишкових розладів за Римськими критеріями IV відносять функціональну печію?
 1. Стравохідні розлади

 2. Гастродуоденальні розлади

 3. Кишкові розлади

 4. Розлади жовчного міхура і сфінктера Одді

 5. Аноректальні розлади
 1. Дитина від 1 вагітності, 1 пологів, з масою при народженні 3100 г. На 6 день життя виникла гіперемія шкіри навколо пупка, інфільтрація пупкового кільця. Через декілька днів почав виділятися гній з пупкової ранки, підсилився місцевий набряк, шкіра довкола пупка

набула ціанотичного відтінку. Температура тіла немовляти - 38 град С. Загальний стан порушений. Мляво смокче груди, вертає. Який найбільш імовірний діагноз?


 1. Катаральний омфаліт

 2. Флегмонозний омфаліт

 3. Перифлебіт пупкової вени

 4. Тромбофлебіт пупкової вени

 5. Тромбартеріїт пупкових артерій
 1. У дитини 4 місяців спостерігається постійна регургітація нещодавно з’їденою їжею, яку дитина знов пережовує і ковтає. По даних додаткових обстежень відсутні ознаки наявного органічного захворювання. Ваш діагноз?

A. Синдром румінації у немовлят B. Пілороспазм


C. Регургітація у немовлят
D. Гастро-езофагальний рефлюкс E. Функціональні зригування


 1. Підліток скаржиться на спрагу, втрату маси, слабкість, посилене сечовиділення (4 л на добу), свербіж шкіри, фурункули на сідницях. Найбільш вірогідним є діагноз:

A. Неврогенна полідипсія B. Цукровий діабет


C. Нецукровий діабет D. Гострий нефрит E. Нирковий діабет


 1. Стан доношеної дитини оцінено за Апгар у 2/5/7 балів. Після надання первинної допомоги у дитини прогресує збудження, відмічаються блювання, ністагм, судоми, спонтанні рефлекси Моро і Бабінського. Яка найбільш вірогідна локалізація внутрішньочерепного крововиливу в даному випадку?

A. Субарахноїдальні крововиливи


B. Дрібні крововиливи в тканину мозку C. Субдуральні крововиливи
D. Перивентрикулярні крововиливи E. Крововиливи в шлуночки мозку


 1. У дитини 2-х місяців межі серця розширені вліво, II тон посилений над легеневим стовбуром, безперервний, систоло-діастолічний шум машинного характеру в II-III міжребір’ї зліва по краю грудини, який проводиться на судини шиї. ЧСС 150 уд.хв. АТ 105/30 мм.рт.ст. На ЕКГ- ознаки гіпертрофії лівого шлуночка. Яка природжена вада серця у дитини?

A. Відкритий атріовентрикулярний канал B. Дефект міжшлункової перегородки C. Дефект міжпередсердної перегородки D. Тетрада Фалло


E. Відкрита артеріальна протока


 1. Для лікування ідіопатичної тромбоцитопенічної пурпури ефективне застосування:
 1. Дицинон

 2. Внутрішньовенний імуноглобулін, преднізолон

 3. ε-амінокапронова кислота

 4. Аспірін
 1. У новонародженої дитини з клінічною підозрою на пізній сепсис виділено Pseudomonas aeruginosa. Виберіть оптимальний варіант антибактеріальної терапії.

A. Ампіцилін + гентаміцин

B. Цефтазидим + амікацин 1. Кліндаміцин

 2. Метронідазол

 3. Цефотаксим + ванкоміцин

}

 1. Дівчинка 7 років скаржиться на головний біль, головокружіння, відчуття пульсації в голові, шум у вухах, носові кровотечі, серцебиття, болі в ділянці серця, задишку, швидку втому. При огляді спостерігається виражена блідість шкірних покривів та надмірний розвиток верхньої частини тіла. Ноги на дотик холодні. Артеріальний тиск на верхніх кінцівках 130/70 мм рт.ст., на нижніх – 95/50 мм рт. ст. Які зміни будуть виявлені під час фізикального огляду?
 1. Ослаблення пульсу на стегнових артеріях

 2. Ниткоподібний пульс на променевій артерії

 3. Напружений пульс на променевій артерії

 4. Ослаблення ІІ тону над аортою та систолічний шум в міжлопатковому просторі

 5. Ослаблення ІІ тону над аортою та систолічний шум над легеневою артерією

 6. Посилення ІІ тону над аортою та систолічний шум в міжлопатковому просторі
 1. У 6-міс малюка ціаноз губ, носа, пальців, задишка під час годування і плачу. Об`єктивно: дещо вибухає ліва половина грудної клітки, верхівковий поштовх посилений, в 3-4 міжребір’ї зліва визначається систолічне тремтіння. При аускультації – грубий систолічний шум з епіцентром зліва від грудини, який проводиться під лопатку. На рентгенограмі: серце нормальних розмірів, нагадує за формою "черевичок”, легеневий малюнок збіднений. Які зміни будуть виявлені на ехокардіографії?
 1. Недостатність клапану легеневої артерії

 2. Дефект міжшлуночкової перегородки

 3. Стеноз легеневої артерії

 4. Розміри правого шлуночка в межах норми, наявна декстрапозиція аорти

 5. Правий шлуночок і аорта нормальних розмірів, розташовані типово

 6. Гіпертрофія правого шлуночка

 7. Декстрапозиція аорти

 8. Гіпертрофія правого передсердя (вторинний компенсаторний компонент)
 1. Хлопчик 6 років скаржиться на постійний інтенсивний біль в ділянці серця. Перкуторно – межі серця без змін, тони серця звучні, по лівому краю грудини вислуховується обмежений, непостійний шум, що нагадує хрускіт снігу. Які зміни будуть виявлені під час обстеження?
 1. Зубець T двофазний

 2. Інтервал S-T конкордантно зміщений

 3. Інтервал S-T дискордантно зміщений

 4. Інтервал S-T в межах норми

 5. Стовщення листків перикарда та їх розходження понад 3-5 мм

 6. Стоншення листків перикарда

 7. Шум змінюється під час зміни положення тіла

 8. Шум утримується впродовж тривалого часу
 1. 12-річна дівчинка госпіталізована із лихоманкою, болями в ліктьових і колінних суглобах та блідо-рожевими висипаннями в проекції над суглобами. Два тижні тому хворіла на гострий фарингіт, лікувалася амбулаторно (застосовувала антипіретики та полоскання горла).

Лабораторно – нейтрофільоз, CРБ “++”, титр АСЛ “О” – 450 ОД. Яка характеристика присутніх висипань?
 1. Найтиповішою є локалізація на обличчі

 2. Переважно локалізовані на шкірі тулуба та проксимальних відділів кінцівок

 3. Не здатні до міграції

 4. Мають транзиторний характер

 5. Регресують довго, залишаючи рубці

 6. Не супроводжуються свербіжем
 1. До основних клінічних ознак гострої ревматичної лихоманки належать:

 1. Кардит

 2. Артрит

 3. Артралгії

 1. Хорея

 2. Лихоманка

 3. Ревматичні вузлики

 4. Абдомінальний синдром

 5. Серозити

6.Лікар діагностував у 10-річної дівчинки ревматичну хорею. Які характеристики ураження нервової системи при даній патології?
 1. Гіперкінези

 2. Гіпокінези

 3. М’язова гіпотонія

 4. М’язовий гіпертонус

 5. Психоемоційні порушення

 6. Повне одужання після курсу фізіотерапії

 7. Повне одужання в процесі лікування вітамінами групи В

 8. Розлади статики і координації
 1. Основними клінічними ознаками малюкової дишезії у дітей раннього віку є:

 1. Відставання у фізичному розвитку

 2. Початок симптомів до 9-місячного віку

 3. Характерним є безболісна діарея
 1. Як мінімум 10-15 хвилин напруження і плачу перед успішним проходженням м'якого калу або невдалим його проходженням
 1. Жодних інших проблем зі здоров'ям, окрім ускладнення акту дефекації

 2. Діарея з домішками слизу та крові
 1. Для гіпотрофії 1 ступеню є характерним зменшення маси тіла:

 1. На 11%

 2. На 15%

 3. На 25%

 4. На 20%

 5. На 5%

 6. На 30%
 1. До симптомів остеомаляції відносяться:

 1. Краніотабес

 2. Збільшення тім'яних горбів

 3. Сплощення потилиці

 4. Рахітичні чотки

 5. Олімпійське чоло

 6. Розходження сагітального шва

 7. Нитки перлин

 8. Збільшення розмірів великого тім'ячка
 1. Результати нашкірного алерготестування можна вважати достовірними, якщо вони зроблені:
 1. У гострий період хвороби

 2. В період ремісії хвороби

 3. У разі негативної внутрішньошкірної проби з гістаміном

 4. Пацієнт не застосовував антигістамінних препаратів протягом попередніх 14 днів

 5. У разі позитивної проби з гістаміном

 6. На фоні лікування глюкокортикостероїдами
 1. Виберіть пристрої, які застосовують для моніторингу й оцінки важкості симптомів бронхіальної астми:

 1. Бебіхайлер

 2. Пікфлоуметр

 3. Небулайзер

 4. Тест-стіки

 5. Спірограф

 6. Пульсоксиметр
 1. Які типові ознаки спостерігаються у хворого на алергічний риніт?

 1. Гіперемія щік

 2. Алергічний салют"-діти потирають кінчик носа долонею знизу вверх

 3. Поперечна складка між кінчиком носа і переніссям

 4. Екзофтальм

 5. Прогенічний прикус

 6. Темні кола під очима - "алергічне сяйво"

 7. Риноскопічно - набряк, виражена гіперемія слизової носа

 8. Риноскопічно - набряк, блідість або ціаноз слизової носа
 1. Які з даних критеріїв є головними у постановці діагнозу атопічний дерматит?

 1. Свербіж шкіри

 2. Тріщини за вухами

 3. Інфраорбітальна зморшка Денні-Моргана

 4. Атопія в особистому та сімейному анамнезі
 1. Типова морфологія і локалізація шкірних висипів (згинальна ліхеніфікація та лінійність, у дітей – обличчя та кінцівки)
 1. Еритродермія

 2. Хронічний рецидивуючий перебіг

H.Іхтіоз, переважно долонний


 1. Для лікування гострого бронхіоліту у дітей перших 6 місяців життя застосовують:

 1. Оксигенотерапію

 2. Інфузійну терапію для поповнення втрат рідини

 3. Кардіотоніки

 4. Глюкокртикоїди

 5. Пробіотики

 6. Вітамінотерапію

 7. Лікувальну бронхоскопію - лаваж бронхіального дерева

 8. Рефлексотерапію
 1. Хлопчику 12 років вперше встановлено діагноз сезонного алергічного ринокон'юнктивіту. Які види лікування Ви можете обрати для лікування даного пацієнта?
 1. Алерген-специфічна імунотерапія

 2. Назальні глюкокортикостероїди

 3. Антибіотики

 4. Антигістамінні 1-го покоління

 5. Системні глюкокортикостероїди

 6. Місцеві протиалергічні очні краплі

 7. Кромони(інтраназальні та/або очні)

 8. Анти-IgE препарати
 1. До факторів ризику розвитку інфекції сечових шляхів у дітей відносяться:

 1. Природжені вади серця

 2. Міхурово-мисковий рефлекс

 3. Коротка уретра та її близкість до фекальної флори

 4. Хронічний гломерулонефрит

 5. Ураження слизової оболонки сечових шляхів кристалами солей

 1. Обструкція сечових шляхів

 2. Дискінезія жовчних ходів
 1. Залізодефіцитна анемія у дітей проявляється наступними симптомами:

 1. Втома, астенія, апатія, запаморочення, негативізм, часті ГРВІ

 2. Ожиріння, підвищена робота сальних залоз

 3. Розвиток наднирникової недостатності

 4. Прискорений ріст та статеве дозрівання

 5. Спотворення смаку і нюху

 6. Блідість, сухість, лущення шкіри

 7. Прискорене серцебиття, кардіалгія, артеріальна гіпотонія

 8. Порушення кислотно-лужної рівноваги
 1. Гемолітична анемія у дітей небезпечна такими наслідками:

 1. Деформацією кісток скелета

 2. Бронзово-коричневою пігментацією шкіри

 3. Розвитком енцефалопатії

 4. Розвитком жовчно-кам"яної хвороби

 5. Гіпогеніталізмом, крипторхізмом

 6. Геморагічним синдромом
 1. Для визначення порушення клубочкової функції нирок слід визначити:

 1. ШКФ за формулою Шварца

 2. Аналіз сечі за Нечипоренком

 3. Рівень сечовини, креатиніну крові

 4. Ревень СРП, сіалових кислот, серомукоїдів

 5. Добовий діурез

 6. Рівень С3-фракції комплементу

20.Які з перерахованих тверджень про сурфактант є істинними:

A. Сурфактант продукується альвеоцитами ІІ типу

B. Сурфактант за хімічним складом є переважно ліпідом

C. Сурфактант зменшує поверхневий натяг альвеол

D. Сурфактант збільшує поверхневий натяг альвеол


E. Ендогенна продукція сурфактанту не залежить від гестаційного віку F. Сурфактант відсутній в легенях новонароджених, які померли від РДС
21.Постнатальна терапія гемолітичної хвороби новонароджених може включати:


 1. Призначення простагландину Е1

 2. Призначення імуноглобулінів

 3. Фототерапію

 4. Замінне переливання крові

 5. Призначення метилксантинів

 6. Алекватне забезпечення рідиною

 7. Призначення діуретиків

 8. Призначення антибіотиків
 1. Ефективність фототерапії пов'язана з:

 1. Здатністю стимулювати глюкуроніл-трансферазу
 1. Величиною енергії випромінювання, під впливом якої знаходиться шкіра дитини

 2. Пригніченням продукції непрямого білірубіну

 3. Здатністю зменшувати кишково-печінкову циркуляцію білірубіну

 4. Рівнем оксидації, що відбувається

 5. Здатністю перетворювати непрямий білірубін у водорозчинні форми

 1. Клінічними даними, що свідчать на користь транзиторного тахіпное новонародженого, слід уважати:

A. Поява дихальних розладів відразу після народження B. Прогресивне погіршення загального стану

C. Термін гестації > 34 тиж
D. Пологи за допомогою кесарського розтину E. Артеріальна гіпотензія
F. Поява дихальних розладів після 6-ї години життя


 1. Ключовими ланками патогенезу респіраторного дистрес-синдрому новонароджених є:

A. Дефіцит легеневого сурфактанту внаслідок недостатньої продукціїї альвеолоцитами ІІ типу

B. Збільшення функціональної залишкової ємності легень

C. Збільшення поверхневого натягу альвеол

D. Зменшення поверхневого натягу альвеол


E. Зменшення функціональної залишкової ємності легень F. Затримка фетальної рідини
G. Аспірація навколоплідних вод

H. Підвищення проникності альвеолярних капілярів
 1. Найпоширенішими гострими ускладненнями синдрому аспірації меконію в новонароджених

є:

A. Пневмоторакс


B. Пневмомедіастинум C. Пневмонія

D. Відкриття артеріальної протоки


E. Внутрішньошлуночковий крововилив F. Бронхолегенева дисплазія
G. Стійка легенева гіпертензія H. Сепсис


 1. У дівчинки 6-ти років під час диспансерного обстеження перед школою виявили оксалати в сечі. Мама говорить, що у дитини бувають болі в животі та попереку, які не пов’язані з прийомом їжі. В родині є дорослі родичі з сечокам»яною хворобою. Для того, щоби визначити діагноз дисметаболічної оксалатної нефропатії, слід провести наступні дослідження:

A. Визначити рівень оксалатів в крові B. Визначити рівень оксалурії


C. Визначити рівень загального білку та фракцій у крові D. Провести загальний аналіз крові для виявлення анемії
E. Провести УЗД нирок і сечового міхура для виявлення кристалів солей F. Провести копрологію


 1. В нефрологічне відділення поступив хлопчик 17-ти років з масивними набряками обличчя, ніг, асцитом. Т – 37,0°С. Сеча світла. АТ – 90/60 мм рт.ст. В сечі – протеінурія 4,6 г. Для того, щоби поставити діагноз гострого гломерулонефриту з нефротичним синдромом, треба провести диференціальну діагностику з:

A. Гострим гломерулонефритом з нефритичним синдромом B. Хронічним гломерулонефритом, нефротичною формою C. Гострою нирковою недостатністю в стадії поліурії


D. Гострою нирковою недостаністю в стадії олігоанурії E. Амілоїдозом нирок
F. Хронічною нирковою недостатністю


 1. Причинами розвитку функціональних розладів біліарного тракту у дітей є:
 1. Вживання фаст-фуду та газованих напоїв

C. Гіповітаміноз Д

D. Надмірне навантаження на нервову систему

E. Природжені вади серця та бронхолегеневої системи

F. Хронічні хвороби нирок
 1. Основними ланками патогенезу рахіту є: A. Гіпокальціємія

B. Гіпопротеїнемія C. Гіпофосфатемія D. Гіпонатріємія E. Гіпокаліємія

F. Дефіцит активних метаболітів вітаміну Д


 1. Яким біологічно активними речовинами здійснюється регуляція концентрації кальцію в крові?

A. Кальцитоніном B. Серотоніном C. Паратгормоном D. Мелатоніном E. Вітаміном Д F. Кортизолом
 1. Найбільш часті причини функціональних гастроінтестинальних розладів у дітей раннього віку пов’язані з:

A. Неправильним режимом дня і харчування дитини B. Неправильним режимом дня і харчування матері C. Захворюваннями серця та судин


D. Незрілою регуляцією ЦНС перистальтики кишок E. Природженою патологією ШКТ
F. Нирковою патологією

G. Порушення діяльності серцево-судинної системи

H. Зміною якісного та кількісного складу кишкової мікробіоти


 1. Причини функціональних зригувань у немовлят:
 1. Метеоризм

 2. Незрілість ферментів, зокрема лактази

 3. Недостатній розвиток кардіального відділу

 4. Підвищена активність пепсину

 5. Аерофагія
 1. Показаннями для відокремлення новонародженої дитини від матері і надання початкової допомоги є:

A. Термін вагітності менше 37 тижнів


B. Відсутність самостійного дихання або наявність дихання типу ґаспінґ у новонародженого C. Відсутність або значне зниження м’язового тонусу у новонародженого
D. Забруднення навколоплодових вод меконієм
E. Наявність центрального ціанозу після народження F. Наявність брадикардії менше 100 уд/хв


 1. Для неонатальної енцефалопатії середнього ступеня важкості характерно:
 1. Значно знижений тонус м’язів

 2. Відсутні рефлекси новонароджених

 3. Наявність судом

E. Пригнічені рефлекси новонароджених

F. Порушені стовбурові рефлекси
 1. Які твердження є правильними стосовно непрямого масажу серця (НМС) під час реанімації новонародженого:

A. Основним критерієм ефективності НМС є підвищення ЧСС B. За 2 секунди виконують 3 компресії і 1 вентиляцію


C. Глибина натискування – ½ передньозаднього діаметру грудної клітки D. Натискають на нижню третину грудини перпендикулярно до її поверхні E. Під час НМС продовжують ШВЛ із 30-40% кисню
F. Під час проведення НМС легені вентилюють у паузі після третього натискування на грудину G. Показанням до проведення НМС є ЧСС < 100 уд/хв після 30 секунд ефективної вентиляції E. Після кожних 30 секунд НМС та ШВЛ оцінюють ЧСС


 1. Характерним для паралічу Дежеріна-Клюмпке є:

A. Можливе поєднання із птозом, міозом, енофтальмом на ураженому боці B. Відсутній рефлекс Моро


C. Відсутній хапальний рефлекс

D. Рука приведена до тулуба, розігнута в ліктьовому суглобі, повернена всередину

E. М’язовий тонус відсутній у дистальних відділах кінцівки

F. М’язова гіпотонія проксимальних відділів кінцівки
 1. Для кефалогематоми характерним є:

A. Накопичення крові в субперіостальному просторі

B. Обмеження гематоми однією кісткою

C. Поява в перші 2 год життя

D. Утворюється внаслідок підшкірного накопичення серозно-кров’янистої рідини

E. Належить до внутрішньочерепних травматичних крововиливів

F. Під час пальпації відсутня флуктуація
 1. Лікування гемодинамічно значущої артеріальної протоки може включати: A. Призначення простагландину Е1

B. Призначення інгібіторів циклооксигенази C. Обмеження рідини


D. Застосування діуретинів
E. Призначення метилксантинів F. Призначення допаміну
G. Призначення додаткової рідини E. Хірургічне втручання


 1. Які зовнішні особливості є характерними для недоношеної дитини:

A. Суха шкіра із лущенням

B. Значна кількість пушкового волосся

C. Складки на всій поверхні стопи

D. Щільні кістки черепа

E. Велика питома поверхня площі тіла

F. Несформована ареола
 1. У дитини віком 2,5 місяці часто відмічаються приступи плачу, які виникають у вечірній час, метеоризм, дані скарги турбують з 2-х тижневого віку. Апетит, прибавка маси тіла в нормі. Запідозрено кикову коліку. Які ознаки підтверджують даний діагноз?
 1. Розріджені випорожнення

 2. Коліки виникають понад 3 години на добу

 3. Тривають не менше ніж 3 рази на тиждень протягом 1-го тижня

 4. Пінисті випорожнення

 1. Часті зригування

 2. Приступи плачу з'являються і зникають раптово, без очевидної причини

 3. Немає порушення розвитку

 4. Виникають у віці 2 тижні - 6 місяців
 1. Пацієнт 17 років. Скарги на виражене свербіння шкіри шиї та вух, висипання на шкірі згинальних поверхонь нижніх кінцівок, тріщини за вухами, тотальна сухість шкіри. Додатково турбують прояви рецидивного кон'юнктивіту. Хворіє з раннього дитинства. Батько страждає алергічним ринітом. При огляді еритеми та ліхеніфікації на вухах, шиї, підколінних ямках. Запідозрено атопічний дерматит.Які основні критерії діагнозу пацієнта??

A. Тріщини за вухами B. Обтяжена спадковість


C. Хронічний, рецидиуючий перебіг захворювання D. Ураження шкіри нижніх кінцівок

E. Сухість шкіри


F. Характерні зміни на шкірі G. Свербіж шкіри
H. Рецидивний кон'юнктивіт


 1. Які симптоми характерні для анемії Фанконі?

A. Блідість шкіри

B. Іктеричність шкіри

C. Схильність до частих інфекційних захворювань

D. Шкірні геморагії

E. Збільшення селезінки

F. Спотворений смак (схильність до споживання неїстівних предметів)

G. Аномалії розвитку скелету і внутрішніх органів

H. Парестезії китець рук і стоп
 1. Якою є сучасна тактика лікування хронічної мієлоїдної лейкемії у дітей? A. Цільова терапія інгібітором тирозинкінази

B. Трансплантація кісткового мозку C. Призначення альфа-інтерферону


D. Високодозова інтенсивна програмна хіміотерапія E. Спленектомія
F. Призначення еритропоетину


 1. Характерні клінічні симптоми для природженого гіпотиреозу у дитини 1-го року життя: A. Підвищений апетит

B. Схильність до брадикардії C. Мікросомія


D. Тривала жовтяниця
E. Схильність до закрепів F. Тахікардія
G. Макроглосія

H. Синдром гіперзбудливості
 1. Для кетоацидотичної коми характерні такі лабораторні зміни:

 1. Гіперглікемія вище 11 ммоль/л

 2. Кетонурія

 3. Зниження рН крові

 4. Нормоглікемія

 5. Підвищення рівня лактату в крові

 6. Аглюкозурія

 7. Гіпокаліємія

H. Зниження вмісту бікарбонатів у крові


 1. Причинами розвитку хронічної недостатності кори наднирників можуть бути: A. Автоімунні ураження наднирників

B. Довготривала терапія препаратами глюкокортикоїдів C. ВІЛ


D. Хвороба Іценка-Кушинга E. Туберкульоз
F. Терапія високими дозами імуноглобулінів G. Гемохроматоз
H. Генетична схильність


 1. Ознаками хвороби Аддісона є:

 1. Гіперкаліемія

 2. Гіпонатріемія

 3. Пігментація слизових оболонок та шкіри

 4. Набряки обличчя та нижніх кінцівок

 5. Коливання артеріального тиску впродовж дня, частіше артеріальна гіпотензія

 1. Гіпернатріємія, гіпокаліємія, гіперглікемія

 2. Гіпернатріемія

 3. Стабільна гіпертензія
 1. До зовнішних особливостей передчасно народженої дитини відносять наступні ознаки: A. Пупкове кільце розташоване ближче до симфізу

B. Непропорційна будова тіла, лицевий череп переважає над мозковим C. Тім'ячка відкриті, черепні шви розходяться


D. Калитка пуста, статева щілина відкрита E. Шкірні покриви бліді
F. М`язовий тонус та рухова активність підвищені


 1. Створення оптимального (термонейтрального) середовища включає: 1. Застосування одягу – шапки, шкарпетки

 2. Застосування інкубаторів (кувезів)
 1. Контроль температури тіла дитини щонайменше 1 раз на добу у відділенні інтенсивної терапії
 1. Уникати частої заміни памперсів та мокрого одягу
 1. До найпоширеніших причин патологічного апное відносять: A. Інфекції

B. Поліцитемію C. Гіпоксемію D.Патологію ЦНС E. Гіпертермію

F. Використання метилксантинів


 1. У доношеної дитини з природженим токсоплазмозом офтальмологом було діагностовано хоріоретиніт. Лікувальна тактика цієї дитини повинна включати:

A. Напівсинтетичні пеніциліни B. Цефалоспорини 1-2 генерації C. Піриметамін


D. Сульфаніламідні препарати короткотривалої дії E. Преднізолон
F. Аміноглікозиди

 1. Для яких з перелічених перинатальних (внутрішньоутробних) інфекцій плода і новонародженого НЕ існує ефективної специфічної профілактики

A. Цитомегаловірусна інфекція B. Краснуха


C. Хламідіоз
D. Інфекція, спричинена вірусом простого герпесу E. Туберкульоз
F. Лістеріоз


 1. Які твердження є правильними стосовно початкових кроків невідкладної допомоги дитині з кетоацидотичною комою?

A. Внутрішньовенне введення інсуліну короткої дії в дозі 0,1 ОД/кг на годину


B. Призначення інсуліну короткої дії з розрахунку 0,5-1 ОД/кг залежно від віку дитини C. Негайно розпочати інфузійну терапію 5% глюкозою
D. Негайно розпочати інфузійну терапію 0,9% розчином NaCl
E. При глікемії <12 ммоль/л перейти на інфузійну терапію 5% р-ном глюкози + інсулін 0,1 ОД/кг на годину
F. При глікемії <12 ммоль/л перейти на інфузійну терапію 5% р-ном глюкози, відмінити інсулін G. При глікемії <12 ммоль/л продовжити інфузійну терапію 0,9 розчином NaCl, відмінити інсулін
H. Призначення препаратів калію


 1. З дефіцитом глюкокортикостероїдів пов’язані такі клінічні симптоми:
 1. Слабкість

 2. Блювота
 1. Клініко-лабораторними проявами дефіциту 11β-гідроксилази у дітей є: A. Підвищення рівня АКТГ

B. Гіперкаліємія

C. Артеріальна гіпотензія
D. Артеріальна гіпертензія зазвичай після першого року життя E. Затримка фізичного розвитку
F. Несправжній жіночий гермафродитизм


 1. Які додаткові лабораторні критерії виявляють у дітей, хворих на вітамін Д дефіцитний рахіт?

A. Зниження рівня паратгормону B. Підвищення рівня паратгормону C. Зниження рівня кальцитоніну D. Підвищення рівня кальцитоніну


E. Зниження рівня кальцидіолу в сироватці крові F. Підвищення рівня кальцидіолу в сироватці крові


 1. У доношеної дитини 3-хмісячного віку вага 4 кг, зріст 55 см. На грудному вигодовуванні. Мама дотримується чіткого режиму годування, годує дитинку що 3 години протягом 5-ти хвилин. Дитина народилася з вагою 3 кг, зростом 50 см. Шкірна складка біля пупка 0,4 см. Сухість шкіри.Які рекомендації щодо проведення корекції харчування?

A. Годування 7 разів на добу


B. Енергетичні потреби у харчуванні 120 - 125 ккал/добу C. 1 тиждень 1/2 кількості їжі на добу
D. Білок 2 г/кг/добу

E. Енергетичні потреби у харчуванні 130 ккал,добу

F. 2 тиждень 2/3 кількості їжі на добу

G. 3 тиждень- добова кількість, яка в нормі рекомендована по віку

E. Енергетичні потреби у харчуванні115ккал/добу


 1. У 8-річної дитини встановлено діагноз синдром циклічного блювання. Які з перерахованих ознак відповідають діагнозу?

A. Блювання завжди виникає зранку


B. Блювання супроводжується порушенням зору C. Пароксизм часто закінчується раптово
D. Завжди присутня гастроезофагеальна рефлюксна хвороба E. Поза приступним періодом дитина здорова
F. СЦБ можуть супроводжувати симптоми подібні до мігрені


 1. На прийомі у гастроентеролога підліток у віці 14 років скаржиться на відчуття швидкого насичення під час приймання їжі, відчуття важкості і періодичний біль в епігастрії. Які із додаткових перелічених ознак можуть свідчити про органічний характер патології?

A. Нудота з постійною блювотою B. Больові відчуття в ділянці серця


C. Позитивний дихальний тест на H. pylori D. Втрата маси тіла
E. Біль голови F. Закреп


 1. До факторів ризику розвитку інфекції сечових шляхів у дітей відносяться:
 1. Міхурово-мисковий рефлюкс

 2. Коротка уретра та її близкість до фекальної флори

 3. Хронічний гломерулонефрит

 4. Ураження слизової оболонки сечових шляхів кристалами солей

 5. Обструкція сечових шляхів

 6. Дискінезія жовчних ходів

 7. Гастро-езофагальний рефлюкс

База тестових завдань до іспиту на 5 курсі зі спеціальності «Педіатрія»


 1. Функції білків в організмі людини:

А. служать складовою всіх клітинних органоїдів В. є складовими різноманітних ферментів С. підтримують постійність гомеостазу D. є джерелом енергії


Е. всі відповіді вірні.


 1. Абсолютними протипоказами зі сторони дитини до вигодовування груддю є наступні, крім:

А. тяжкі порушення мозкового кровообігу; В. гемолітична хвороба; С. глибока недоношеність;


D. лактозна недостатність; Е. отит


 1. Перший прикорм вводять дитині, яка вигодовується груддю, з:

А. 3 міс.;

В. 4 міс.;

С. 5 міс.;

D. 6 міс.

Е. 7 міс.


 1. Які продукти відносяться до продуктів прикорму А. яєчний жовток; В. сир; С. каші;

D. овочеве пюре;

Е. все вище перераховане.


 1. Найбільш сприятливе співвідношення білків, жирів та вуглеводів для їх оптимального засвоєння:

А. 1:2:4 В. 1:3:1,5


С. 1:3:6

 1. 1:2:6

Е. 1:2:3
6. Жовток вводять в раціон дитини з рахітом не пізніше: А. 5 міс.; В. 6 міс.; С. 8 міс.;

D. 10 міс.;

Е. до 1 року не вводять.

7. Нормальний рівень білка в сиворотці крові дітей старшого віку становить

(г/л):

А. 40-50


В. 60-80
С. 80-90 D. 20-30
Е. залежить від статі

8 . Для гіпотрофії 3-го ступеня є характерним зменшення маси тіла на:


А. 10%;

В. 11-15%;

С. 16-20%;

D. 21-30%;

Е. 30% і більше.


 1. Чинниками ризику розвитку паратрофії є наступні, крім: А. конституційний; В. аліментарний; С. гіпокінезія;

D. ендокринні захворювання; Е. тривала антибіотикотерапія.
 1. Причинами гіпотрофій у дітей раннього віку є наступні, крім: А. Погане харчування матері-годувальниці В. Ферментопатії С. Висока активність травних ферментів;

D. Вроджені вади розвитку Е. Імунодефіцитні сани
 1. Причиною рахіту є: A. нестача віт. Д ;

B. нестача віт. С ; C. нестача заліза; D. нестача білків;

E. нестача вуглеводів


 1. Ураження якої системи характерно для початкового періоду рахіту? A. Нервової

B. Дихальної C. Кісткової D. М’язової E. Травної
 1. Краніотабес – це ураження кісток: A. грудини

B. хребта C. тазу


D. кінцівок E. черепа


 1. Клінічні симптоми рахіту в період розпалу є: A. підвищення t ;

B. висипи на шкірі; C. гіпертонус м‘язів; D. реберні “чотки”; E. біль у серці.
 1. Дитина неспокійна, дратівлива, адинамічна; у неї порушений сон, спрага, анорексія, зригування, раннє закриття швів і тім’ячок. Такий стан відповідає: A. Гострому перебігу рахіту

B. Спазмофілії C. Гіпотрофії 1. Ексудативно-катаральному діатезу

 2. Гіпервітамінозу Д
 1. У дитини 6 міс., що хворіє на рахіт, весною після перебування на вулиці з’явились судомні скорочення мімічних м’язів, та м’язів верхніх і нижніх кінцівок. Стан дитини важкий, без свідомості. Спостерігалось мимовільне відходження сечі та калу. Вкажіть найбільш ймовірний орієнтовний діагноз.

A. Гіпервітаміноз Д


B. Спазмофілія, екламптичниа форма C. Перегрівання
D. Синдром де Тоні-Дебре-Фанконі E. Кишковий токсикоз


 1. Проба Сулковича вказує на вміст: A. Кальцію в крові

B. Фосфору в крові C. Кальцію в сечі D. Калію в крові E. Фосфору в сечі
 1. Для неспецифічного лікування рахіту використовують: A. Лікування синім світлом

B. Антисудомну терапію C. Повітряні ванни


D. Введення імуноглобуліну

E. Призначення кальцію глюконату з цитратною сумішшю
 1. Профілактика рахіту здоровій доношеній дитині починається у віці: A. з1-го місяця життя

B. з 2-го місяця життя C. з 4-го місяця життя; D. з 5 місяців;


E. з 6 місяців;


 1. У новонароджених дітей є така особливість травної системи: A. Слабо розвинений кардіальний відділ та добре - пілоричний B. Добре розвинені кардіальний та пілоричний відділи

C. Добре розвинені дно шлунка та кардіальний відділ D. Добре розвинені дно шлунка та кут Гіса


E. Погано розвинені дно шлунка та пілоричний відділ


 1. У дитини 6 місяців після прийому внутрішньо 100 мл яблучного соку з’явились багаторазова блювота, часті (7 разів) рідкі випорожнення з домішками білих комочків, з кислим запахом, піною. Діагностовано функціональну диспепсію. За патогенетичним механізмом ця діарея:

А. Гіперсекреторна В. Осмотична С. Гіперексудативна D. Гіперкінетична Е. Гіпокінетична
 1. Дитина 5-ти міс. останні 2 тижні стала неспокійною, не витримувала інтервали між годуваннями, жадібно смоктала материнське молоко. Мати почала догодовувати 10% манною кашею по 100-120 мл. На 2 день з’явилася

блювота 2 рази, рідкі випорожнення 6 разів, з кислим запахом калових мас і домішками білих комочків в калі. Температура тіла нормальна, загальний стан задовільний. В копрограмі – без патологічних змін. Який діагноз найбільш вірогідний?
А. Функціональна диспепсія

В. Токсична диспепсія

С. Парентеральна диспепсія


 1. Целіакія

 2. Кишкова інфекція

23. Дитина 1,5 міс. Скарги матері на нападоподібні болі в животі, які з’являються під час або після годування грудьми, повторюються багаторазово протягом 1 тижня. Дитина виразно кричить, занепокоєна, чебиряє ніжками, стопи часто холодні на дотик, руки притиснуті до тулуба, живіт здутий і напружений, нечасті зригування. Поза нападами - скарг нема, хлопчик гарно їсть, активний, прибавляє у вазі. При пальпації живіт м’який, безболісний, м’язи передньої черевної стінки не напружені. Дефекація 4 рази за добу, випорожнення кашкоподібні без патологічних домішок. Вірогідніше за все у дитини:


А. Кишкова коліка

В. Пілороспазм

С. Синдром циклічної блювоти


 1. Пілоростеноз

Е. Непереносимість лактози

24. Пронос у дітей грудного віку найчастіше зустрічається при: 1. Пухлинах кишечника

 2. Виразковій хворобі

 3. Спастичних колітах


 1. У хлопчика 2,5 років протягом 1 року виникли і з інтервалом 3-4 місяці повторюються епізоди багаторазової блювоти, що виникають без явних причин та продовжуються до 24-48 годин. Спостерігається кволість, сонливість, головні болі, ознаки зневоднення, болі в животі, запах ацетону у повітрі, що видихає. Відмічається стереотипність всіх нападів. Швидке покращання стану наступає після проведення інфузійної терапії. Поглиблене обстеження патології з боку внутрішніх органів не виявило. Найбільш вірогідний діагноз?

А. Пілороспазм

В. Синдром циклічного блювання
С. Синдром роз’ятреного кишечнику D. Динамічна кишкова непрохідність Е. Кишкова коліка


 1. Причини зригування у здорових новонароджених: A. Горизонтальне положення шлунку

B. Недостатній розвиток кардіального відділу C. Аерофагія


D. Все перераховане в пп. А і В E. Все перераховане в пп. А, В, С

27. За наявності у дитини 1 року рідкого калу, зелено-жовтого кольору, з білими грудочками і домішками слизу, з кислим запахом, слід думати про:
 1. Дизентерію

 2. Сальмонельоз

 3. Коліентерит

 4. Диспепсію

 5. Голодування

28. Дитину 3 років госпіталізовано в зв’язку з розвитком нападу багаторазової блювоти, болі в животі. Хлопчик сонливий, блідний, сухість шкіри і слизових оболонок, зниження тургору тканин, м’які очні яблука, тахікардія, олігоурія. Клінічні аналізі в нормі, глюкоза крові - 4,4 ммоль/л, ацетон в сечі +++. Діагноз: синдром циклічної (ацетонемічної) блювоти. Що необхідно призначити хворому в першу чергу?


А. Протиблювотні препарати В. Анальгетики С. Спазмолітики


 1. Регідратаційну терапію

Е. Інсулін п/шкірно.

29. Який препарат є прокінетиком:

А. Мотиліум

В. Но-шпа

С. Смекта


 1. Фамотидин Е. Омепразол

30. Несправжній круп у дитини розвивається внаслідок: А. Спазму дрібних судин гортані В. Нашаруванні слизу в гортані С. Набряку підзв'язкового простору


D. Набряку заглоткового простору Е. Гіпертрофії мигдаликів
31. Про порушення периферичного кровообігу свідчать: А. Теплі кінцівки, достатній діурез; В. Позитивний симптом «білої плями»

С. Різниця ректальної та аксилярної температури 0,5оС D. Швидка реакція на введення парацетамолу

Е. Гіперемія обличчя
32. Гіпертермія, інтоксикація, крововиливи і сухуватість слизових в перші дні хвороби найбільш характерні для:
A. Грипу


 1. Парагрипу

 2. Аденовірусної інфекції

 3. Респіраторно-синцитіальної інфекції

 4. Риновірусної інфекції
 1. Дитина 9 мiсяцiв захворiла гостро: пiдвищилася температура тiла до 37,8С, з’явився кашель i нежить. На 3-й день хвороби вночi стан рiзко погiршився: стала неспокiйною, метушиться, з’явився гавкаючий кашель, охриплiсть голоса,

iнспiраторна задишка. Дiагностований круп. Який зі збудникiв найчастiше дає синдром крупа?
A. Вiрус парагрипа

B. Вiрус грипа 1. Аденовiрус

 2. Риновiрус

 3. Ентеровiрус
 1. Хлопчик 3-х років раптово захворів. Голос став охриплим і осиплим, іноді - афонічним. З'явився грубий, гучний, сухий, непродуктивний кашель. Температура тіла 37,4. Об'єктивно: дитина знаходиться у вимушеному положенні в ліжку (з фіксованим плечовим поясом). Дихання стенотичне, добре чути на відстані. Чітко видно постійну роботу дихальної мускулатури. Аускультативно: дихання жорстке, рівномірно ослаблене, особливо в задніх та нижніх відділах легенів. Укажіть, який механізм домінує в патогенезі крупу?

A. Набряк слизової оболонки гортані та трахеї B. Спазм мускулів трахеї та бронхів


C. Гіперсекреція залоз слизової оболонки гортані, трахеї і бронхів D. Обструкція стороннім тілом
E. Ларингоспазм


 1. У дитини віком 3 роки з'явився кашель та нежить. У сім'ї двоє інших членів мали такі ж симптоми. На третю добу від початку захворювання кашель посилився, став сухим, нав'язливим; підвищилась t° до 37,8°С . Об'єктивно: дихання з участю допоміжних м'язів, при перкусії з обох боків - легеневий звук з тимпаничним відтінком, дихання жорстке, видих подовжений, сухі свистячі і подекуди середньо-пухирчасті вологі хрипи. Який дiагноз найбiльш вiрогiдний у дитини?

A. Гострий обструктивний бронхіт B. Гострий бронхіоліт


C. Стенозуючий ларинготрахеіт D. Бронхіальна астма

E. Пневмонія
 1. Дитина 3-х місяців захворіла гостро з підвищення температури до 37,8, покашлювання. На 3 день кашель посилився, приєдналася задишка. Перкуторно над легенями тимпанічний звук, аускультативно з обох сторін велика кількість дрібнопухирчастих вологих та свистячих хрипів на видосі. Який попередній діагноз?

A. ГРВІ, бронхіоліт.


B. ГРВІ, вогнищева пневмонія. C. ГРВІ, бронхіт.
D. ГРВІ

E. інтерстиційна пневмонія 1. Експіраторна задишка відмічається при :

А. Фарингіті

В. Ларингіті

С. Бронхіальній обструкції


 1. Трахеїті

Е. Риносинуситі

 1. Хлопчик 13 років скаржиться на сухий кашель, задишку. Хворіє протягом одного року. Напади задухи короткочасні, 1-2 рази за місяць. Об'єктивно: дитина неспокійна, шкіра бліда, ціаноз носогубного трикутника, задишка експіраторного типу, ЧД - 48/хв. Над легенями перкуторний звук з коробочним відтінком, аускультативно: дихання послаблене, сухі свистячі хрипи з обох боків. Об'єм форсованого видиху - 80% від належного. Який з препаратів найбільш доцільно призначити хворому?

A. Сальбутамол B. Преднізолон C. Еуфілін


D. Супрастин E. Індометацин


 1. До бронходилятаторів, що є похідними метилксантинів відносять: А. Еуфілін В. Фенотерол

С. Сальбутамол D. Тербуталін Е. Кленбутерол
 1. В етіології позашпитальної пневмонії у дітей ведучим етіологічним фактором є:

A. пневмокок;


B. піогенний стрептокок; C. клебсієла;
D. стафілокок;

E. кишкова паличка.
 1. Гіпертермія та озноб в перші години захворювання є типовими для пневмонії:

A. хламідійної етіології;


B. пневмоцистної етіології; C. пневмококової етіології; D. грибкової етіології;
E. стафілококової етіології.
42.Найбільш частими атиповими збудниками пневмоній у дітей старшого шкільного віку та у підлітків є:
A.легіонела;

B. пневмоциста;


C. цитомегаловірус; D. токсоплазма;

E. мікоплазма.
 1. Піопневмоторакс найчастіше розвивається при пневмонії, яка викликана: A. хламідіями;

B. пневмоцистами; C. вірусами;


D. стафілококами; E. легіонелами.
44.Затяжна пневмонія діагностується при відсутності розрішення пневмонічного процесу в терміни:

A.від 3 до 4 тиж;


B. від 2 до 5 тиж;

C. від 5 до 6 тиж;

D. від 6 тиж до 8 міс;

E. від 8 міс і більше.
 1. Для виявлення в легенях міждолевого випоту показана: A. пряма рентгенографія грудної клітки;

B. бокова рентгенографія грудної клітки; C. плевральна пункція;


D. томографія; E. бронхоскопія.


 1. Який антибіотик малоефективний при лікуванні грамнегативних пневмоній: A. пеніцилін;

B. аугментин; C. тієнам; D. клафоран; E. амікацин.
 1. В якому місці проводиться пункція плевральної порожнини при наявності там повітря:

A. 5-6 міжреберря по скапулярній лінії;


B. 5-6 міжреберря по середній ключичній лінії; C. 6-7 міжреберря по скапулярній лінії;
D. 7-8 міжреберря по скапулярній лінії;

E. 2-3 міжреберря по середній ключичній лінії;
 1. Рентгенологічні критерії вогнищевої пневмонії: A.деформація легеневого малюнку;

B. здуття легеневої тканини;


C. вогнищеві інфільтративні тіні, порушення структурності та розширення коренів легень;
D. інтенсивне затемнення, не чіткість синусів, зміщення середостіння в здорову сторону;
E. однорідна трикутна тінь з чіткими контурами.


 1. Хворому С. 7 років, в ділянці хірургічного розтину тканин ввели 0,25% розчин новокаїну. Раптово шкіра пацієнта вкрилася червоними плямами. Виникли інтенсивне потовиділення, тахікардія, набряк слизової носа, бронхоспазм. Яка причина цього ускладнення?

A.Алергічна реакція негайного типу


B. Алергічня реакція сповільненого типу C. Місцевоподразнююча дія
D. Тахіфілаксія

E. Синдром відміни
 1. Дівчина, 14 років, впродовж 2 діб скаржиться на висипку на обличчі і виражений свербіж. Захворювання пов’язує з вживанням косметичного крему. Об-но: виражене почервоніння та набряк шкіри щік, підборіддя, лоба, дрібна папуло-везикульозна висипка. Ваш діагноз.

A. Бешиха

B. Простий дерматит


 1. Екзема

 2. Алергічний дерматит

 3. Нейродерміт

51. У хлопчика 11 років при проведенні пієлографії за допомогою верографіну виник свербіж шкіри, набряк обличчя, запаморочення, страх смерті. АТ 60/40
 1. рт ст., пульс 140 уд у хв. Дихання шумне, хрипи чути на відстані. Який препарат необхідно ввести хворому у першу чергу?

A. Лазикс


B. Преднізолон C. Адреналін D. Супрастин E. Еуфілін
52. У 12-річної дівчинки після вживання двох таблеток ібупрофену з приводу ГРВІ за 4-5 годин температура тіла підвищилася до 39-40°С. Дитина скаржиться на загальне нездужання, запаморочення, несподівану появу червоних плям на шкірі з утворенням пухирів та відшаровуванням епідермісу з ерозуванням поверхні. Ураження на шкірі нагадують опіки другого ступеня. Симптом Нікольського - позитивний Який найбільш імовірний діагноз?
A. Гострий епідермальний некроліз – синдром Лайєла B. Пухирчатка вульгарна
C. Поліморфна ексудативна еритема D. Бульозний дерматит
E. Вітряна віспа
53. Дитині 15 років з приводу пневмонії був призначений ампіцилін. Через 30 хвилин після внутрішньом'язової ін'єкції препарату хвора відчула виражену слабість, свербіж обличчя, рук, нудоту, з'явились кашель, задишка, біль у грудній клітці. Об'єктивно: ціаноз, набряк повік, обличчя з червоними висипаннями. Пульс - 130 за хв., АТ - 60/20 мм рт.ст. Тони серця глухі, дихання часте, поверхневе, з різнокаліберними вологими хрипами. Варикозне розширення вен на правій гомілці. Яка найбільш вірогідна причина раптового погіршення стану хворої?
A. Астматичний напад B. Набряк Квінке
C. Кропив'янка

D. Анафілактичний шок

E. Тромбоемболія гілок легеневої артерії
54. Хворий 9-ти років скаржиться на висипку на шкірі, яка з'явилася 2 дні тому після вживання копченої риби. Висипка зникає через 4-6 годин, але потім з'являється знову. Супроводжується свербіжем. Об'єктивно: на тулубі та верхніх кінцівках наявні багаточислені міхурі розмірами від горошини до квасолі, рожевого кольору. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Токсикодермія
B. Алергічний дерматит C. Набряк Квінке
D. Гостра кропив'янка E. Свербіж

55. Хворий 13 років скаржиться на набряк обличчя і шиї, осиплість голосу, нежить, затруднення дихання. За годину до цього з’їв кілька полуниць. Ваш діагноз?
 1. Поліноз

 2. Анафілактичной шок

 3. Алергічна кропив’янка

 4. Атопічний дерматит

 5. Набряк Квінке

56. Хвора 16 років звернулася зі скаргами на появу свербіння у носі й очах, значне затруднення носового дихання. Свій стан пов’язує із вживанням меду напередодні. В анамнезі подібні прояви відмічаються протягом 2 років у серпні-вересні. При передній риноскопії – набряк, слизова оболонка блідо-сіра,
 1. порожнині носа серозні виділення. Дихання везикулярне, без хрипів. АТ – 115/80 мм рт. ст., пульс – 75/хв. Вкажіть попередній діагноз:

А. Харчова алергія B. Поліноз


C. Алергічна брнхіальна астма D. Вазомоторний риніт
Е. Алергічний набряк Квінке
57. У дитини 8 років, приступи чихання і сльозотечі при контакті з пилком вільхи. Яке алергічне захворювання має місце у даному випадку?
А. Харчова алергія B. Інсектна алергія C. Побутова алергія D. Професійна алергія Е. Поліноз
58. У дитини 6 міс. після введення в раціон коров'чого молока з'явилися сухість шкірних покривів, ерітематозно набряклі папули й плями на розгинальних поверхнях кінцівок, обличчі, інтенсивний свербіж, екскоріації. Ваш діагноз?
A. Пелюшковий дерматит B. Себорейний дерматит C. Екзема
D. Атопічний дерматит E. Нейродерміт
59.Бронхіальна астма - це:
A хронічний алергічний запальний процес у бронхах B гострий інфекційний процес в бронхах
C інфекційний специфічний процес D аутоіммунний процес

Eпорушення роботи війчастого епітелію


60. Визначіть до якої групи препаратів належить флютиказону пропіонат: A.Інгаляційний глюкокортикостероїд

 1. Прологований 2-агоніст

 2. М-холінолітик
 1. Антибактеріальний препарат

 2. Антілейкотрієновий препарат

61. Задишка при бронхіальній астмі:


 1. інспіраторна B.експіраторна С. змішана

Д. виникає тільки при фізичному навантаженні Е. задишка відсутня


62. Який імуноглобулін відіграє провідну роль в розвитку атопічних реакцій:

  1. Ig А

  2. Ig М

  3. Ig G

  4. Ig Е

  5. Секреторний IgA

63. Який засіб обстеження ми повинні використати у першу чергу для діагностики ступеня бронхообструкції у дітей старшого віку?
 1. бронхоскопія

 2. бронхографія

 3. спірометрія

 4. алерготестування

 5. імунограма
 1. Виберіть пристрій, який застосовують для моніторингу симптомів бронхіальної астми в домашніх умовах:
 1. Бебіхалер

 2. Пікфлоуметр

 3. Небулайзер

 4. Тест - стіки

 5. Спірограф

65. Морфологічною основою бронхіальної обструкції є:

 1. Спазм, набряк, гіперсекреція слизу в бронхах

 2. Спазм гладком'язової мускулатури бронхів

 3. Гіперреактивність бронхів

 4. Збільшення внутрішньогрудних лімфовузлів

 5. Порушення мукоциліарного кліренсу

 1. Пікфлоуметрія - це вимірювання:

 1. Об'єму вдиху

 2. Пікової швидкості видиху

 3. Життєвої ємності легень

 4. Частоти дихальних рухів

 5. Параметрів петлі «потік-об'єм»

67. Алерготестування шляхом постановки шкірних проб потрібно проводити:

 1. У гострий період
 1. В періоді ремісії

 2. На тлі терапії антигістамінними препаратами

 3. У разі негативної внутрішньо шкірної проби з гістаміном
 1. У разі позитивної внутрішньо шкірної проби з тест-контольною рідиною 68. Хлопчик 9 років скаржиться на приступи утрудненого свистячого дихання,

сухого кашлю, які виникають при контакті з кішкою. Такі ситуації реєструються 2-3 рази на рік тривають від декількох хвилин до 1,5-2 годин.

Приступ проходить самостійно. Який ступінь тяжкості бронхіальної астми у дитини.
A. 1 ступінь

B. 2 ступінь

C. 3 ступінь

D. 4 ступінь 1. ступінь не має значення

69. У дівчинки 11 років періодично [весна, осінь] виникають напади задухи, кашель (спочатку сухий, а пізніше вологий). Обличчя бліде, пастозне, грудна клітка здута і розширена у передньо-задньому розмірі, ЧД – 32 в 1хв. Аускультативно - утруднений подовжений видих. Чути сухі хрипи. Імовірний діагноз?


A. Бронхіальна астма

B. Рецидивуючий бронхіт

C. Гостре респіраторне захворювання


 1. Пневмонія

 2. Муковісцидоз

70. У дитини 7 років протягом останніх 5 років періодично спостерігаються епізоди рецидивного обструктивного бронхіту, з 6 місячного віку - прояви харчової алергії. В віці 7 років вперше розвинувся приступ ядухи, на рентгенограмі органів грудної клітки - ознаки емфіземи легень. Яка патологія найбільш імовірна?
 1. Альвеоліт

 2. Бронхіальна астма

 3. Обструктивний бронхіт

 4. Вроджена вада серця

 5. Первинна легенева гіпертензія

71. Хворий 10 років скаржиться на приступоподібний сухий кашель, більше вночі і під ранок. Температура тіла не підвищувалась.У матері – поліноз Об’єктивно: експіраторна задишка з участю допоміжної мускулатури, вимушене положення тіла. Перкуторно – над легеневою тканиною коробковий звук, аускультативно – подовжений видих, маса сухих свистячих хрипів. В гемограмі: лейкоцитоз, анеозінофілія. Про яке захворювання можна думати в даному випадку?


A. Бронхіальна астма

B. Обструктивний бронхіт

C. Рецидивний бронхіт


 1. Бронхіоліт

 2. Гострий (простий) бронхіт

72. Дитині 6 років. Протягом останнх 2 років періодично спостерігається експіраторна задишка, дистанційні хрипи без лихоманки, ПШВ 70 % від норми, хлориди поту 15 мМ/л. Найбільш імовірно це: A. Синдром Картагенера
 1. Муковісцидоз

 2. ГРВІ, гострий бронхіт

 3. С-м Хаммена - Річа

 4. Бронхіальна астма

73. Дитина хворіє на бронхіальну астму. У ночі на тлі ГРВІ у дитини розвинувся приступ ядухи. Які медикаменти є препаратами першого вибору в даному випадку?

 1. 2- агоністи короткої дії
 1. Муколітики

 2. Антибіотики

 3. Кортикостероїди

 4. Антигістаминні

74. У приймальне відділення поступила дитина 12 років зі скаргами на млявість, зниження маси тіла, приступоподібний малопродуктивний кашель, задишку при фізичному навантаженні. З історії хвороби відомо, що хлопчик впродовж 2 місяців перебував на канікулах у сільській місцевості, допомагав у збиранні сіна. Грудна клітина має бочкоподібну форму. Аускультативно - свистячі дифузні хрипи, коробковий звук при перкусії. ЧД – 36 за хвилину, ЧСС – 90 ударів за хвилину. Який Ваш діагноз?


A. Екзогенний алергічний альвеоліт

B. Бронхіальна астма 1. Бронхіоліт

 2. Муковісцидоз

 3. Синдром Картагенера

75. Дитина 7 років хворіє на бронхіальну астму. Діагнастовано напад ядухи. З

який препаратів ви почнете лікування?

A. Інгаляційні адреноміметики

B. Преднізолон внутрішньо

C. Еуфілін внутрішньо


 1. Антибіотики

 2. Антигістамінні препарати

76. Дитина 3 років хворіє на бронхіальну астму. Яке обстеження необхідно провести для встановлення етіологічного чинника хвороби? A. Біопсію шкіри


B. Рівень циркулюючих імунних комплексів
C. Алергологічні тести

D. Рівень еозінофілії

E. Обстеження на гельмінти
77. У хлопчика 12 років періодично (весна, осінь) виникають напади ядухи, кашель, (спочатку сухий, потім вологий). Об’єктивно: обличчя бліде, трохи набрякле, грудна клітина піднята і розширена у передньо-задньому розмірі, ЧД-32в 1хв, дистантні сухі свистячі хрипи. В крові: НЬ-120г/л, Лей-8х109/л, еоз-7%, п-1%, сегм-53%, лімф-36%, мон-3%, ШОЕ- 7мм/год. Проаналізуйте, яка найбільш вірогідна патологія зумовлює таку картину?


 1. Муковісцидоз

 2. Бронхіт

 3. ГРВІ

 4. Пневмонія

 5. Бронхіальна астма

78. У 5-річної дитини мають місце рецидивуючий обструктивний бронхіт з загостреннями до 8-10 разів на рік. Дитина була на ранньому штучному вигодовуванні, мали місце періодичні прояви атопічного дерматиту, алергічна реакція на пеніцилін. Кашель сухий, експіраторна задишка, ЧД 32 за одну хвилину. При аускультації дихання жорстке, сухі свистячі хрипи з обох сторін. Тони серця помірно приглушені, ритмічні, Ps 110 уд/хв. З боку інших органів і систем відхилень не виявлено.У фізичному розвитку дитина не відстає. Рівень IgE сироватки крові підвищений. Проаналізуйте клініку та вкажить діагноз ? A. Бронхіальна астма
B. Рецидивуючий обструктивний бронхіт

 1. Синдром Картагенера

 2. Муковісцидоз

 3. Гострий бронхіоліт

79. У приймальне відділення дитячої лікарні поступила дитина 6 років із скаргами на утруднене дихання. Вимушене положення тіла з фіксацією


плечового поясу, ціаноз носо-губного трикутника, видих подовжений, дистанційні свистячі хрипи, коробковий звук при перкусії, дифузні свистячі хрипи над легенями. Цей стан виникає втретє. Яким буде ваш діагноз? A. Стороннє тіло дихальних шляхів.
B. Приступ бронхіальної астми
C. Загострення рецидивного обструктивного бронхіту

D. Екзогенний алергічний альвеоліт

E. Гостра пневмонія
80. Дівчинка 3-х років доставлена до стаціонару батьками. Дитина бліда, неспокійна, капризна, t-36,9° С. Задишка змішаного типу, ЧД-32, сухий кашель. Голос не змінений. Слизова оболонка зіву рожева. При аускультації в легенях дихання жорстке. Стан дитини погіршився раптово за 2 години до госпіталізації, коли дівчинка гралася без нагляду батьків. Що є першочерговим заходом в такій ситуації?


 1. Бронхоскопія

 2. Рентгеноскопія органів грудної клітини

 3. Консультація ЛОР

 4. Ларингоскопія

 5. Спостереження лікаря

81. Дитина 9 р. Хворіє протягом двох років на важку атопічну бронхіальну астму. Отримувала фліксотид інгаляційно протягом 2 міс. Раптово припинено приймання препарату. При поступленні до стаціонару скаржиться на задишку, відчуття стиснення у грудях, малопродуктивний кашель. Дома приймала сальбутамол інгаляційно 10 разів на добу. Який препарат слід призначити першочергово?


A. Розчин преднізолону внутрішньовенно

 1. Розчин еуфіліну внутрішньовенно

 2. Зволожений кисень інгаляційно.

 3. Розчин амброксолу внутрішньовенно

 4. Розчин гідрокарбонату натрію внутрішньовенно

82. У дитини, що користується кишеньковим інгалятором, з'явилися: охриплість голосу, кандидоз слизової оболонки порожнини рота. Це ускладнення після прийому:
A. Інгаляційних кортикостероїдів

B. Пролонгованих 2-агоністів

C. Антилейкотрієнових препаратів
D. Кромоглікату натрію

E. Теофілінів


83. У дитини 10 років, що проживає в сирому, прохолодному приміщенні, напади БА виникають цілорічно, при вживанні кисломолочних продуктів, дріжджового тіста. Найбільш вірогідним причинним алергеном є: A. Пилок рослин
B. Грибкові алергени

C. Кліщові алергени

D. Епідермальні алергени

E. Харчові алергени
 1. Дівчинка 13 років скаржиться на головний біль, головокружіння, відчуття пульсації в голові, шум у вухах, носові кровотечі, серцебиття, біль в ділянці серця, задишку. При огляді відмічається надмірний розвиток верхньої частини тіла. Блідість шкірних покривів, при пальпації виявлено ослаблення пульсу на стегнових артеріях. Артеріальний тиск на верхніх кінцівках 125/60 мм рт.ст., на нижніх-120/55 мм рт. ст. Систолічний шум в лівій підключичній ямці і на рівні
 1. грудного хребця. Який з перерахованих діагнозів найбільш ймовірний ?

 1. Дефект міжшлуночкової перетинки

 2. Коарктація аорти

 3. Відкрита артеріальна протока

 4. Стеноз устя легеневої артерії

 5. Стеноз устя аорти
 1. У дитини 2 місяців з природженою вадою серця (дефект міжшлуночкової перетинки із значними порушеннями внутрішньосерцевої гемодинаміки, період декомпенсації НК ІІ ст.) на ЕКГ спостерігається:
 1. Гіпертрофія лівого шлуночка

 2. Гіпертрофія правих відділів серця

 3. Гіпертрофія правих та лівих відділів серця

 4. Гіпертрофія правого шлуночка

 5. Гіпертрофія лівих відділів серця
 1. У 6-міс малюка ціаноз губ, носа, пальців, задишка під час годування і плачу. Об`єктивно: дещо вибухає ліва половина грудної клітки, верхівковий поштовх посилений, в 3-4 міжребір’ї зліва визначається систолічне тремтіння. При аускультації – грубий систолічний шум з епіцентром зліва від грудини, який проводиться під лопатку. На Rg: серце нормальних розмірів, нагадує формою “черевика”, легеневий малюнок збіднений, аорта розташована справа. На ЕКГ – гіпертрофія правого шлуночка, відхилення вісі серця вправо. Яку серцеву ваду слід запідозрити у хворого?
 1. Дефект міжпередсердної перетинки

 2. Коарктацію аорти

 1. Незрощення Боталлової протоки

 2. Дефект міжшлуночкової перетинки

 3. Тетраду Фалло
 1. У дитини 2-х місяців межі серця розширені вліво, II тон посилений над легеневим стовбуром, безперервний, систоло-діастолічний шум машинного характеру в II-III міжребір’ї зліва по краю грудини, який проводиться на судини шиї. ЧСС 150 уд.хв. АТ 105/30 мм.рт.ст. На ЕКГ- ознаки гіпертрофії лівого шлуночка. Яка природжена вада серця найбільш вірогідна?

 1. Відкритий атріовентрикулярний канал

 2. Дефект міжшлункової перегородки

 3. Дефект міжпередсердної перегородки

 4. Тетрада Фалло

 5. Відкрита артеріальна протока
 1. У дівчинки, що має тетраду Фалло, після психоемоційного збудження розвився задухо-ціанотичний приступ. У цьому стані мати з дитиною звернулася до педіатра, що проводив прийом у дитячій поліклініці. Який захід невідкладної допомоги необхідно провести першим?
 1. Калію хлорид 4\% в/в

 2. Корглікон 0,06% в/в

 3. Інтубація трахеї

 4. Обзідан per os або в/в з оксигенотерапією

 5. Папаверин 2% в/м
 1. У хлопчика 10 років при аускультації серця вислуховується систолічний шум з епіцентром у ІІ міжребір’ї праворуч від грудини. Шум добре проводиться в ділянку яремної ямки та судин шиї. На ЕКГ ознаки гіпертрофії та систолічного перевантаження лівого шлуночка. Ваш діагноз?
 1. Дефект міжшлуночкової перетинки

 2. Тетрада Фалло

 3. Коарктація аорти

 4. Відкрита артеріальна протока

 5. Стеноз отвору аорти

 1. У хлопчика 2 років при ехокардіографічному обстеженні виявлено

природжену ваду серця – дефект міжшлуночкової перегородки в м’язовій частині. Клінічних ознак недостатності кровообігу немає. Що ви призначите дитині?
 1. Не потребує медикаментозного лікування

 2. Строфантин

 3. Корглікон

 4. Бета – блокатори

 5. Інгібітори АПФ

91.У хлопчика 4 місяців відзначено наростаючий ціаноз шкіри. На ЕКГ – ознаки гіпертрофії правого шлуночка серця. Запідозрено природжену ваду серця. Який метод дослідження найбільш доцільно провести для уточнення діагнозу?
 1. Реографія

 2. Рентгенографія

 3. Фонокардіографія

 1. Ехокардіографія

 2. Полікардіографія
 1. Хворий 2 років, у якого виявлена відкрита Боталлова протока, захворів на грип. З метою попередження інфекційного ендокардиту треба призначити:
 1. Інтерферон

 2. Гамаглобулін

 3. Вітамін С

 4. Тімоген

 5. Кларитроміцин
 1. Під час обстеження у лікарні у хлопчика 6 місяців діагностовано високий дефект міжшлуночкової перегородки. Який відділ серцево-судинної системи буде перенавантажений у першу чергу?
 1. Правий шлуночок

 2. Праве передсердя

 3. Лівий шлуночок

 4. Ліве передсердя

 5. Велике коло кровообігу
 1. Батьки дитини 10 місяців з діагнозом відкрита артеріальна протока, звернулись до клініки зі скаргами на погіршення стану дитини: відмова від їжі, появи задишки. Під час огляду - тахікардія, систоло-діастолічний шум у II м/р зліва, незвучні вологі хрипи у нижніх долях легенів. Який механізм розвитку серцевої недостатності?
 1. Підвищення обсягу циркулюючої крові

 2. Гемодинамічний

 3. Енергетично-динамічний

 4. Зниження коронарного кровообігу

 5. Підвищена проникність судин

Батьки звернулися до невропатолога із скаргами на те, що у 8-річного сина спостерігається швидка втомлюваність під час ходи, болі в ногах, парестезії, похолодання в них. При огляді спостерігається диспропорційність розвитку м’язів верхнього і нижнього плечового поясу. АТ на руках 160/100 мм рт.ст. Яку вроджену ваду серця найбільш вірогідно може запідозрити лікар?


Коарктацію аорти

Стеноз аорти

Стеноз легеневої артерії

Хворобу Толочинова-Роже

Відкриту артеріальну протоку
В лікарню доставлена шестимісячна дитина в стані різкого рухового неспокою і загального ціанозу. Приступ повторний. Попередні приступи виникли у віці 4-х міс. та були короткотривалі. З народження констатовано стеноз легеневої артерії. При огляді дитина різко неспокійна, плаче, не реагує на випоювання, їжу. Загальний ціаноз, мармуровість, підвищена вологість шкіри, ЧД-72 за хвилину, ЧСС- 184 за хвилину. Печінка +3см. Діурез знижений. Яким синдромом найімовірніше зумовлений стан дитини?
Задишково-ціанотичним приступом

Гострим набряком легень

Гострою коронарною недостатністю

Набряком мозку

Кишковою колькою
У 5-річного хлопчика зі стигмами дизембріогенезу (маленьке підборіддя, товсті губи, відкритий рот, гіпертелоризм) - систолічний шум в II міжребір’ї справа від грудини. Шум проводиться на шию і по лівому краю груднини.
Частота пульсу на лівій плечовій артерії - зменшена. АТ на правій руці - 110/60мм рт.ст, на лівій - 100/60. На ЕКГ: гіпертрофія лівого шлуночка. Який дефект найбільш вірогідний?
Дефект міжпередсердної перегородки

Дефект міжшлуночкової перегородки

Коарктація аорти

Відкрита аортальна протока

Аортальний стеноз
У новонародженої дитини віком 3 доби з народження цианоз шкіри та слизових оболонок, який посилюється щодобово. Порушень дихання немає. На ЕКГ- гіпертрофія правого шлуночку. На Rg-гр. органів грудної клітини розміри серця не розширені. Який найбільш вирогідний діагноз ?
A. Тетрада Фало

Атрезія тристулкового клапану

Транспозиція магістральних судин

Пентада Фало

Аномалія легеневих вен
99. Яку дозу дофаміну Ви виберете для інфузії з метою збільшення серцевого викиду у дитини з гострою лівошлунковою недостатністю?
5-10 мкг/кг/хв

0,5-3 мкг/кг/хв

15-20 мкг/кг/хв.

20-25 мкг/кг/хв

30-40 мкг/кг/хв
100. У шестимісячного хлопчика, госпіталізованого з приводу гострої пневмонії, на рентгенограмі органів грудної клітки в прямій проекції виявлено кулясту форму серця. Дані ЕхоКС: дилятація порожнин обох шлуночків. Яка функція міокарда страждає у даному випадку?,
Провідності

Збудливості

Скоротливості

Автоматизму

Жодна функція не порушена
101. У дитини 1 року з фіброеластозом на фоні ГРВІ раптово з'явились неспокій, акроціаноз, пульс 132 на хв, частота дихань 50 на хв, дрібноміхурцеві вологі хрипи у нижніх відділах, рО2 60 мм рт.ст., рСО2 55 мм рт.ст. На рентгенограмі: – кардіомегалія, посилення легеневого малюнку, корені у вигляді крил метелика. Погіршання стану пов'язане з: A. Набряком легень
Епіглотитом

Бронхіолітом

Стенозуючим ларинготрахеїтом

E. Двобічною пневмонією


102. У дитини 8 років скарги на задишку, болі в животі. З анамнезу відомо, що за 2 тижні дитина хворіла на ГРВІ. Стан дитини середньої важкості. Пульс 200 за хв. “ниткоподібний”. Набряк та пульсація шийних вен. АТ 60/40 мм.рт.ст.
Межі серця розширені у всі боки. Серцевий поштовх розлитий. Тони серця ослаблені. Печінка збільшена в розмірах, болюча. Поставте діагноз. A. Ревматизм, міокардит, гострий перебіг
B. Гострий неревматичний кардит з порушенням ритму: пароксизмальна тахікардія
C. Ексудативний перикардит.

Септичний ендоміокардит.

Фіброеластоз ендоміокарду.
103. Новонароджена дитина з перших годин знаходиться у важкому стані. Бліда, кількість дихань до 60/хв., пульс 230 уд./хв., тони серця глухі, ритм галопу. На рентгенограмі визначається кардіомегалія. На ехокардіограмі зниження скоротливої здатності міокарда, дилатація шлуночків. Породілля за 1 місяць до пологів хворіла грипом. Який діагноз Ви поставите дитині? A. Фіброеластоз ендокарда
B. Природжений пізній міокардит

Перикардит

Природжена вада серця

Глікогеноз


104. Хлопчик 6 років скаржиться на постійний інтенсивний біль в ділянці серця. Перкуторно – межі серця без змін, тони серця звучні, по лівому краю грудини вислуховується обмежений, непостійний шум, що нагадує хрускіт снігу. На ЕКГ – зубець Т двофазний, інтервал S-T конкордантно зміщений. Ваш діагноз?
A. Неревматичний кардит

Перикардит

Ревматизм

Сухий плеврит

Інфаркт міокарду
105. Титр яких антитіл підвищується у пацієнтів у перші дні неревматичного кардиту?

IgD


IgE

Ig D, Ig E


106. При природжених ранніх міокардитах ураження міокарду плода відбувається на якому місяці вагітності?

А. 1


В. 4-7

С. 3


8

Е. 9


107. При природжених пізніх міокардитах ураження міокарду плода відбувається на якому тижні вагітності?
А. 32-34

В. 8-12


С. 16-18

20-24


Е. 26-30
108. Які покази для призначення глюкокортикоїдів при лікуванні міокардитів? А. неефективність антибіотикотерапії В. після закінчення антибіотикотерапії С. завжди у лікуванні міокардитів
D. тільки у дітей раннього віку Е. важкий перебіг міокардиту
109. У розвитку дифтерійного міокардиту провідне місце відіграють: А. Бактерії В. Аутоантитіла
С. Антитокисни D. Токсини

Е. Все перераховане


110. Перебіг міокардиту буде гострим при тривалості процесу: А. 4-6 місяці В. до 3 місяців С. 10-12 місяців

D. 16-18 місяців

Е. більше 18 місяців
111. До кардіальних ізоензимів відносяться: А. АСК В. АСТ С. АСЛ»О»

D. ЛДГ 1, ЛДГ 2 Е. АЛТ


112. З протизапальною метою у лікуванні кардитів призначають: А. нестероїдні протизапальні препарати В. антибіотики С. антикоагулянти
D. антиоксиданти Е. інгібітори АПФ
113. У дитини з важким вірусним міокардитом розвинулася дилятаційна кардіоміопатія з серцевою недостатністю. Основою патогенетичного лікування Ви вважаєте:
А. Цефтріаксон
В. протизапальна терапія С. Плаквеніл
D. Преднізолон Е. Курантил
114. Найважливішим симптомом лівошлуночкової недостатності є: A. ціаноз

B. задишка


C. тахікардія

D. вологі хрипи над легенями

E. збільшення печінки
Найважливішим симптомом правошлуночкової недостатності є: A. ціаноз
B. задишка C. тахікардія
D. вологі хрипи над легенями E. збільшення печінки
Хлопчик 10-ти рокiв тиждень тому зазнав тупої травми грудної клiтки. Другу добу перебуває у кардiологiчному вiддiленнi з приводу травматичного перикардиту. На ехокардiограмi ознаки випоту в перикардi. За останню годину прогресують ознаки серцевої недостатностi. Виникла загроза тампонади серця. Якою повинна бути першочергова лiкарська тактика?
A. Пункцiя перикарда B. Серцевi глiкозиди в/в
C. Постiйна оксигенотерапiя D. Дiуретики в/в

E. Антибiотики в/в


У дитини 5-ти рокiв пiсля ГРВI погiршився загальний стан, з’явилася швидка втомлюванiсть. Шкiра блiда, межi серця поширенi влiво, I тон на верхiвцi глухий, нiжний систолiчний шум над верхiвкою. На ЕКГ- ознаки перевантаження лiвого шлуночка. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?
A. Неревматичний мiокардит B. Ревматичний кардит
C. Застiйна кардiомiопатiя D. Природжений кардит E. Набута вада серця
З яким збудником етіологічно пов'язана гостра ревматична гарячка? A. Паличкою синьозеленого гною.
B. Бета-гемолітичним стрептококом групи А. C. Золотистим стафілококом.
D. Вірусом грипу А2.

E. Епідермальним стрептококом


У хлопчика 8 років через 2 тижні після перенесеної ангіни з'явилися летючий біль у суглобах, припухлість та обмеження рухів, лихоманка. Об'єктивно: тахікардія, розширення меж серцевої тупості, ослаблення тонів серця, ритм галопу, ніжний систолічний шум над верхівкою серця, збільшення печінки. У крові: лейкоцитів—14,2 • 109/л, ШОЕ — 55 мм/год, АСЛ-0 — 600 АОд, СРБ +++. Діагноз: гостра ревматична гарячка, активність III ступеня. Первинний ревмокардит, поліартрит, НК IIА. Який з препаратів слід призначити з патогенетичною метою?
A. Делагіл. B. Дипразин. C. Преднізолон D. Ортофен.

E. Еритроміцин


Ізольоівана мала хорея (PANDAS) характеризується:
A. наявністю стрептококової інфекції, психо-емоційні розладів, гіперкінезів B. пребуртатний вік, наявністю стрептококової інфекції, обсесивно-компульсивними розладами, гіперкінезами, повним одужанням після антибіотикотерапії
C. наявністю стрептококової інфекції, гіпотонією м‘язів, гіперкінезами, повним одужанням після антибіотикотерапії
D. обсесивно-компульсивними розладами, гіперкінезами, повним одужанням після антибіотикотерапії
E. наявністю стрептококової інфекції, гіперкінезами
121. Що з перерахованого належить до великих критеріїв ревматизму?

Міокардіодистрофія.

Кардит.

12-річна дитина госпіталізована із лихоманкою. Об‟єктивно: двосторонній артрит ліктьових суглобів, анулярна еритема, аденопатія, фарингіт. Тони серця ритмічні, приглушені. Лабораторно – нейтрофільоз, CRP ++, титр АСЛ»О» –


ОД. Тижневий курс диклофенаку натрію не дав суттєвих змін. Ваш діагноз: A. Постстрептококовий поліартрит
B. Ювенільний ревматоідний артрит C. Скарлатина
D. Гостра ревматична лихоманка E. Інфекційний мононуклеоз
Мати 12-річної дівчинки скаржиться на її підвищену емоційну лабільність, посмикування м'язів обличчя, мимовільні рухи в руках, погіршення почерку. При огляді виявлено м'язеву гіпотонію, порушення координації рухів, підвищення сухожильних рефлексів. За 10 днів до цього дівчинка перенесла фарингіт. Який найбільш вірогідний попередній діагноз?
A. Невроз нав'язливих станів B. Ревматична хорея
C. Тіреотоксикоз
D. Ревматичний енцефаліт E. Неврогенні тіки
Дитина В., 9 років, госпіталізована для обстеження та лікування в педіатричне відділення. З яким збудником етіологічно пов'язана гостра ревматична гарячка?

A. Паличкою синьозеленого гною.


B.Бета-гемолітичним стрептококом групи А. C. Золотистим стафілококом.
D. Вірусом грипу А2.

E. Епідермальним стрептококком


Який процес дезорганізації сполучної тканини при гострій ревматичній гарячці є повністю зворотнім?
A. Склерозування

B. Фібриноїдне набухання


C. Мукоїде набухання

D. Гранулематозні зміни

Випіт
Дрібні циркулюючі імунні комплекси ушкоджують при ревматизмі сполучну тканину?
A. шкіри B. суглобів
C. серця та нирок D. печінки
E. м‘язів
Утворені при алергічній реакції негайного типу великі циркулюючі імунні комплекси елімінують через макрофаги впродовж якого часу?
A. 3 діб B. 14 діб C. 4 діб

D. 1 доби

E. 7 діб

Повторна ревматична лихоманка- це?

A. новий епізод гострої ревматичної лихоманки
B. рецидив першого захворювання в терміні 1 місяця C. рецидив першого захворювання в терміні 6 місяців D. рецидив першого захворювання в терміні 1 року E. рецидив першого захворювання в терміні 3 місяців

У дитини 14 років скарги на біль в ділянці серця, втомлюваність. З


анамнезу відомо, що за три тижні до появи вказаних скарг дитина хворіла на ангіну. Стан дитини середньої важкості. t 37,8 С. Шкіра бліда, помірний периоральний ціаноз. Набряків не має. Пульс 100 за хв. Межі серця розширені вліво. Серцевий поштовх розлитий. Тони серця на верхівці ослаблені, акцент II тону над легеневою артеріею, дуючий грубий систолічний шум на верхівці серця з іррадіацією в підпахову ділянку, хордальний шум “писку”. Поставте діагноз.
А. Гостра ревматична лихоманка: кардит (мітральний вальвуліт), НКІ

В. Гостра ревматична лихоманка: кардит, хорея, НКО – І 02.9

С. Повторна ревматична лихоманка: кардит, поєднана мітральна вада серця,

НКІІА


D. Інфекційний ендокардит НК І
Е. Хронічна ревматична хвороба серця: комбінована мітрально-аортальна вада серця, НК ІІБ.
У хлопчика 12 років, у якого другий епізод ГРЛ, при обстеженні в стаціонарі знайдено значне послаблення першого серцевого тону, грубий систолічний шум “дуючого” характеру на верхівці. Ліва межа відносної серцевої тупості на 2 см зовні від лівої соскової лінії. Яка причина появи шуму найбільш вірогідна?
А. Пролапс мітрального клапану В. Шум анемічного генезу

С. Недостатність мітрального клапану

D. Стеноз аортального клапану
Е. Коарктація аорти
131. Дитині 15 років. У віці 10 років було встановлено діагноз гострої ревматичної лихоманки. За 5 років диспансерного спостереження вада серця не сформувалася. Визначіть тактику лікаря? А. Зняти з обліку
В. Проводити постійну біцілінопрофілактику С. Проводити диспансерне спостереження
D. Призначити неспероїдні протизапальні препарати Е. Призначити вітамінотерапію
Хлопчик 10 років лікується з приводу гострої ревматичної лихоманки. Добова доза пеніциліну повинна бути:
A. 200.000 -300.000 од/кг

50.000-100.000 од/кг

4.000-10.000 од/кг

600.000-750.000 од/кг

жодна доза неправильна
У новонародженої дитини у пологовому будинку діагностовано широку відкриту артеріальну протоку. Які ліки сприяють закриттю цієї аномалії ? A. Толозолін
Дігоксин

Простагландін Е

Індометацин

Кисень
Немовля з масою 2500г, 1-й день життя. Об'єктивно: блідість шкіри, виражений акроцианоз (носогубний трикутник, пальчики, вушні раковини, стопи), при занепокоєнні – геніралізований ціаноз; задишка – 60 у хвилину, ЧСС – 180 уд. у хвилину. Тони серця приглушені, ніжний систолічний шум на основі серця. УЗД серця – транспозиція магістральних судин. У які терміни проводиться оперативне втручання?


A. 7 – 14 днів життя

1 – 2 роки життя

10 – 12 років життя

6 місяців життя

5 років життя
135. У дитини при огляді виявлено ущільнення шкіри та підшкірної клітковини, зміни на лиці (“пташине личко”), синдром Рейно, ушкодження внутрішніх органів. Для якого захворювання найбільш характерні ці зміни? А. Вузликовий периартериїт
В. Системна склеродермія
С. Системний червоний вовчак
Ревматоїдний артрит Е. Дерматоміозит
136. Дитина 8 років скаржиться на болі та припухлість колінніх, гомілково-ступневих суглобів та болі у шийному відділі хребта. Ранкова скутість. Запідозрено ювенільний ревматоїдний артрит. З яких препаратів слід розпочати лікування?

Антибіотики

Нестероїдні протизапальні препарати

Антикоагулянти

Антигістаміні

Глюкокортикоїди


137. У дівчинки 12 років на протязі 2-х місяців відмічається періодичне підвищеня температури тіла до 39 С, веретеноподібна припухлість міжфалангових суглобів та біль у верхній частині груднини, та шиї, скованість зранку. Найбільш вирогідний діагноз?
Остеоартрит

Ревматична лихоманка

Ювенільний ревматоїдний артрит

Токсичний синовііт

Септичний артрит
138. У хворої дитини 12 років, на 3-му тижні після ГРЗ спостерігається підвищення температури тіла, явища мігруючого поліатриту, на шкірі тулуба та проксимальних відділів кінцівок – висип блідо-рожевого кольору з тонким кільцеподібним обводом. Слабкий систолічний шум на верхівці серця. На ЕКГ
– інтервал PR – 0,2 мм, ШОЕ 25 мм./год., СРБ - ++. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Неревматичний кардит B. Реактивний поліартрит.
C. Ювенільний ревматоїдний артрит. D. Гостра ревматична лихоманка

E. Системний червоний вовчак.


139. У дитини на шкірі проксимальних відділів кінцівок висип блідо-рожевого кольору з тонким кільцеподібним обводом. Як називається описаний висип? A. Ревматичні вузлики
B. Кільцевидна еритема C. Папула
D. Пустула

E. Кропив'янка


140. Дитині 12,5 років, хворий 2-й день, вперше з'явились скарги на біль у лівому колінному суглобі. В анамнезі 2 тижні тому хворів ГРІ з високою температурою, болем у горлі при ковтанні, лікувався “домашніми засобами”. Об'єктивно: лівий колінний суглоб збільшений у розмірах, контури згладжені, шкіра над суглобом гіперемована, тепла, помірна болючість при пальпації. Серце: межі відносної серцевої тупості не розширені. Тони серця ритмічні, звучні. Реакція Манту – негативна. Ан.крові: лейкоц. 9,8х 109/л; ШОЕ 18 мм/год, АСЛ «О» – 120 АО, СРП (+). Вкажіть найбільш вірогідний діагноз. A. Реактивний артрит
B. Ювенільний ревматоїдний артрит C. Подагра
D. Туберкульозний артрит

E. Хвороба Рейтера (уретроскулосиновіальний синдром)


141. У хлопчика 4 років на протязі 3-х місяців спостерігається набряк колінного суглобу, рання скутість, підвищена температура тіла. В процес залучилися

дрібні суглоби фаланг. В синовіальній рідині виявлена значна кількість муцину та фагоцити. Попередній діагноз – ювенільний артрит. Який препарат є базовим у лікуванні?


Преднізолон

Ібупрофен

Метотрексат

Аспірин


імуноглобуліни
142. У 15 річної дівчинки, яка хворіє на ювенільний ревматоїдний артрит з 8 років, хвороба перебігає як олігоартрит І типу. При офтальмологічному дослідженні у дитини виявлений іридоцикліт, якій не піддається лікуванню місцевими стероїдними препаратами протягом 2 місяців. Яку лікувальну тактику необхідно обрати?
Продовжити місцеву стероїдну терапію

Призначити індометацин

Призначити препарати золота
Призначити антигістамнінні препарати Е. Призначити метотрексат
143. У хлопчика 14 років скарги на субфебрилітет, болі в гомілковостопних, колінних суглобах , п'яткових кістках. При огляді виявлено системна лімфаденопатія , кератодермія підошв, дефігурація I, II пальців стоп. В анамнезі З тижні тому епізод дизуричних розладів. Висловлено припущення про синдром Рейтера. Яке дослідження необхідно провести для уточнення причини захворювання ?
А. Рентгендослідженні суглобів В. Гострофазові показники С. Бак . посів сечі на флору
Визначення антитіл до хламідій Е. Визначення ревматоїдного фактора
144. У хлопчика 8-ми рокiв упродовж 3-х тижнiв спостерiгаються iнтермiтуюча лихоманка; у фебрильнi перiоди наростають прояви полiартриту, з’являються плямисто-папульознi висипи на тулубi та обличчi. Тахiкардiя, тони звучнi. Гепатолiєнальний синдром. Антибактерiальна терапiя протягом 2-х тижнiв не дала ефекту. Яка найбiльш iмовiрна патологiя зумовлює описану картину?

Ювенiльний ревматоїдний артрит

Ревматизм

Сепсис


Системний червоний вовчак

Системна склеродермiя


145. Хвора 14-ти рокiв через 2 тижнi пiсля ангiни скаржиться на пiдвищення температури тiла, болi й припухлiсть у колiнних суглобах, висип у виглядi червоних кiлець на гомiлках. Через кiлька днiв почав турбувати бiль у гомiлково-ступеневих суглобах, потiм - у лiктях. Для якого захворювання характернi такi симптоми?

A. Гостра ревматична лихоманка

B. Ревматоїдний артрит

C. Реактивний артрит

Токсико-алергiчний дерматит

Деформуючий остеоартроз


У підлітка на профілактичному огляді педіатр звернула увагу на брадикардію. Найiмовiрнiшою причиною синусової брадикардiї є: А. Тиреотоксикоз;
В. Тривалий прийом серцевих глiкозидiв; С. Зниження тонусу блукаючого нерву;
D. Пiдвищення тонусу парасимпатичної нервової системи. Е. Пiдвищення тонусу симпатичної нервової системи.
Дитині 6 років, раптово стала неспокійною, з‘явився холодний піт. Стан важкий, бліда, пульсація судин шиї. Пульс 180 уд.на хв. Тони серця гучні. Печінка не збільшена, набряки відсутні. Який Ваш діагноз?
А. Неревматичний кардит B. Синусова тахікардія

С. Пароксизмальна тахікардія


D. Симпатикотонічний колапс. Початкова фаза Е. Бактеріальний ендокардит
Які екстасистоли є функціональними? А. Шлуночкові
B. Екстасистоли, які супроводжуються серцевою недостатністю С. Групові
D. Стійкі

Е. Суправентрикулярні, які зникають після фізичних навантажень


У лікарню машиною швидкої допомоги доставлена дитина 3 років з нападом шлуночкової пароксизмальної тахікардії. ЧСС 220 в 1 хв, АТ 80/40мм.рт.ст. Який з перерахованих препаратів противопоказаний для зняття нападу?
A. Анапрілін. B. Аймалін. C. Дігоксин. D. Кордарон. E. Ізоптін.
Дитина 12 років звернулась на прийом до лікаря зі скаргами на періодичне серцебиття, почуття дискомфорту у ділянці серця. Було проведено ЕКГ. Яка ЕКГ-ознака не характерна для синдрому Вольф- Паркінсона-Уайта.
A. Збільшення (>0,10c) інтервалу PQ.
B. Розширення комплексу QRS більш 0,10-0,12с. C. Наявність дельта-хвилі.
D. Вторині ST-T зміни.

E. Часте поєднання з пароксизмальною тахікардією.


Ваша тактика на дошпитальному етапі при надшлуночковій пароксизмальній тахікардії А. Вазодилятатори
B. Провести вагусні проби С. Спазмолітики
D. Непрямий масаж серця Е. Серцеві глікозиди

152. Препаратом вибору при надшлуночковій пароксизмальній тахікардії буде? А. новокаінамід


папангін

С. кокарбоксилаза


дігоксин Е. АТФ
153. У дитини відмічаються приступи блідості, яка змінюється ціанозом, втрата свідомості, судоми, відсутність пульсу в цей момент. Тривалість приступів до 1,5-2 хв. Який патологічний стан має місце в даному випадку?
Епілепсія

Спазмофілія

Приступи Морганьї-Едемса-Стокса

Приступи WPW

Е. Приступи пароксизмальної тахікардії
154. При обстеженні в школі у хлопчика 10 років виявлено порушення 37 серцевого ритму у вигляді екстрасистолії. Скарг дитина не виказує. На ЕКГ – синусовий ритм, вертикальне положення ЕВС. Реєструються часті екстрасистоли по типу парасистолії (зубец Р відсутній, QRS екстрасистоли деформований, зубець Т негативний, повна компенсаторна пауза). Який вид екстрасистолії у дитини?
Передсердна.

Атріовентрикулярна.

Атріовентрикулярна дисоціація.

Шлуночкова;

Вузлова.

155. Яке комунікаційне з'єднання є провідником ритму 1 порядку?

атріо-вентрикулярний вузол

синусовий вузол

пучок Гіса

волокна Пуpкінье

ножки пучка Гіса
156. Як виглядає на ЕКГ вузловий або атріовентрикулярний ритм? A. позитивний зубець P
B. негативний зубець P в II стандартному відведенні C. негативний зубець P у всіх відведеннях
D. негативний зубець Т в III стандартному відведенні E. негативний зубець Т у всіх відведеннях
157. У хлопчика 14-ти рокiв на тлi хрончного тонзилiту та гаймориту з’явилися

вiдчуття перебоїв у дiлянцi серця i додаткових пульсових ударiв. ЧСС- 83/хв.

На ЕКГ: пiсля кожних двох синусових скорочень регулярно виникають

iмпульси, в яких вiдсутнiй зубець P, QRS поширений бiльше 0,11 с, рiзко

деформований, дискордантний зубець T, пiсля чого реєструється повна

компенсаторна пауза. Вкажiть характер порушень ритму:

A. Екстрасистолiя за типом тригемiнiї

Екстрасистолiя за типом бiгемiнiї

Часткова АV-блокада

Повна АV-блокада

E. Блокада лiвої нiжки пучка Гiса
158. Стравохід у дітей відрізняється:

A. Відмінностей від дорослих не має.


B. Слизова оболонка розвинена добре, достатньою вираженістю еластичності тканин, великою кількістю залоз і добрим розвитком м'язів.
C. Ніжністю слизової оболонки, достатньою вираженістю еластичності тканин,

великою


кількістю залоз і добрим розвитком м'язів.

D. Ніжністю слизистої оболонки, достатньою вираженістю еластичності

тканин, великою

кількістю залоз і слабким розвитком м'язів.


E. Ніжністю слизистої оболонки, недостатньою вираженістю еластичності тканин, майже повною відсутністю залоз і слабким розвитком м'язів.
159. У дитини 9 місяців спостерігаються однотипні повторні епізоди блювоти, які змінюються періодами повного здоров’я. Ваш діагноз? А. Синдром циклічної блювоти немовлят.
Синдром ацетонемічної блювоти.

Пілороспазм.

Дуодено-гастральний рефлюкс.

Лактазна недостатність.


160. Діагноз функціональних розладів травної системи виключається при:

А. Дисбіозі.

B. Виявленій доліхосігмі.

C. Ферментативній транзиторній недостатності.

Транзиторній мальабсорбції.

Наявній неврологічній симптоматиці.


161. У дитини 4 місяців спостерігається постійна регургітація нещодавно з’їденою їжею, яку дитина знов пережовує і ковтає. По даних додаткових обстежень відсутні ознаки наявного органічного захворювання. Ваш діагноз? А. Синдром румінації у немовлят;
Пілороспазм;

Регургітація у немовлят;


Гастро-езофагальний рефлюкс; Е. Функціональні зригування.
162. Порушення моторики органів травлення, що пов’язані з дисрегуляцією нервової та гуморальної систем, та супроводжуються порушенням секреції, адсорбції, всмоктування характерні:
А. для функціональних розладів травлення у дітей грудного віку;

для целіакії;

Синдрому мальабсорбції;

Пілоростенозу;

Хвороби Гіршпрунга.

163. Регургітація у немовлят-це:


А. зригування та періодична блювота, не частіше 1 разу на день; B. пасивний мимовільний закид їжі у ротову порожнину і назовні; C. систематична блювота;

D. активний закид їжі у ротову порожнину і назовні; E. зригування на протязі 20 хвилин після прийому їжі.

164. Синдром румінації у немовлят-це
А. функціональний езофагальний рефлюкс в ранньому віці, поєднаний з регургітацієй;
B. пасивний мимовільний закид їжі у ротову порожнину і назовні;

C. систематична блювота неврогенного походження;

D. активний закид їжі у ротову порожнину і назовні;
E. постійна відрижка нещодавно з'їдженою їжею, яку дитина знов пережовує і ковтає.
165. Дитина 15 років скаржиться на ниючі болі в верхній половині живота натще та через 1,5-2 години після їжі, печію, відрижку кислим, які турбують впродовж 2 років. Об’єктивно: живіт при пальпації м’який, болючий в епігастрії та пілородуоденальній ділянці. Ендоскопічно: слизова оболонка шлунка та дванадцятипалої кишки різко набрякла, гіперемована. рН-метрія: помірна гіперацидність. Ваш діагноз?
А. Хронічний гіперацидний гастродуоденіт
Хронічний, гастродуоденіт, ГЕРХ.

Виразкова хвороба шлунку

Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки

Дискінезія жовчовивідних шляхів


166. У 11-річного хлопчика раптово зявилася блювота кавовою гущею, слабкість, холодний липкий піт. З анамнезу відомо, що впродовж останнього року відмічався періодичний біль у животі, натще або через 1,5-2 години після їжі, незначні диспепсичні явища. Яка найбільш імовірна причина кровотечі? A. Синдром Рея
B. Гострий деструктивний панкреатит

C. Портальна гіпертензія

D. Неспецифічний виразковий коліт .

Виразкова хвороба 12-палої кишки


167. Хлопець 15 років впродовж року скаржиться на інтенсивні болі в ділянці епігастрію, нудоту, печію. При ендоскопічному обстеженні виявлено поверхневий гастродуоденіт, уреазний тест позитивний. Який антибактеріальний препарат доцільно призначити в якості етіотропної терапії?

Кліндаміцин


Ципрофлоксацин

Ампіцилін

Кларитроміцин

Ніфуроксазід


168. У стаціонар поступив 12-річний хлопчик зі скаргами на голодні нічні болі
животі, з переважною локалізацією в епігастральній ділянці. З анамнезу відому, що хворіє з 6-річного віку хронічним гастритом з підвищеною кислотоутворюючою функцією. Ваш діагноз при надходженні?
A. хронічний панкреатит; B. хронічний холецистит; C. глистяна інвазія;

D. виразкова хвороба шлунка;


дискінезія шлунково-кишкового тракту.
169. Дитина 10 років, скаржиться на погіршення апетиту, печію, біль у навколопупковій ділянці, який носить тупий характер і виникає частіше через 2-3 години після їжі, вранці -

натще. Біль зменшується після їжі. Хворіє три роки. Об`єктивно: шкіра бліда.


Живіт м`який, болючий при глибокій пальпації в епігастральній та

пілородуоденальній ділянках. Позитивний симптом Менделя. Який найбільш

вірогідний діагноз?

A. Хвороба Крона

B. Хронічний гастродуоденіт

C. Хронічний холецистохолангіт

D. Виразкова хвороба шлунка

Мезаденіт

170. Хлопчик 14 років доставлений у клініку зі скаргами на
слабкість,запаморочення, шум у вухах, нудоту, блювоту “кавовою гущею”. Який першочерговий захід необхідно виконати дитині? A. оглядову ренгенографію органів черевної порожнини;
ректороманоскопію;

езофагогастродуоденеоскопію;

колоноскопію;

УЗД органів черевної порожнини.


171.Хлопчик 12 років скаржиться на нічні голодні болі в животі, закрепи, печія. Хворіє більше двох років. Яке захворювання найбільш ймовірне?
гострий гастрит;

хронічний гастрит;

виразкова хвороба дванадцятипалої кишки;

виразкова хвороба шлунка;

дискінезія жовчовивідних шляхів.
172. Хворий скаржиться на печію, відригування, що посилюється при нахилі тулуба, біль за грудиною при ковтанні. При рентгенологічному обстеженні виявлена кила стравохідного отвору діафрагми. Чим зумовлена дана клінічна картина?
рефлюкс-езофагітом;

хронічним гастритом;

виразкою шлунка;

ерозивним гастритом;

виразкою дванадцятипалої кишки.
173. Хворий з хронічним гіперацидним гастритом для усунення печії застосовує антацидний засіб, після прийому якого відзначає поліпшення, однак разом з тим виникає відчуття розпирання у шлунку. Який з наведених препаратів міг викликати вказаний побічний ефект? A. Магнію трисилікат
B. Алюмінію гідроокис

C. Натрію гідрокарбонат


D. Магнію окис

Е. Пепсин

174.Хлопчик 12 років у стаціонарі скаржиться на біль в епігастрії зранку, натще, нудоту. Два роки тому отримував лікування з приводу виразкової хвороби дванадцятипалої кишки. Який етіологічний фактор найбільш імовірний ?
A. Стресові ситуації .

B. Хелікобактер пілорі

C. Аліментарний фактор

D. Харчова алергія

E. Глистна інвазія
175. У дівчинки 12 років протягом 2 років є скарги на біль в животі, переважно після порушення дієти, нудоту, печію, кисле відригування. Яке дослідження є найбільш доцільним для верифікації діагнозу?
Фіброгастродуоденоскопія

Фракційне дослідження вмісту шлунка.

Контрастна рентгеноскопія шлунка.

Інтрагастральна рН-метрія

Електрогастрографія.
176. Хлопець 14 років скаржиться на болі в животі до прийому їжі, печію, відрижку кислим, зниження аппетиту. Із анамнезу відомо, що у хлопчика виразкова хвороба дванадцятипалої кишки. При інтрагастральній рН-метрії рН тіла шлунку 0,9 одиниць, кислотонейтралізуюча функція антрального відділу субкомпенсована, лужний час 10 хвилин. Яка кислотоутворююча функція шлунку у пацієнта?
A. Збережена кислотоутворююча та секретоутворююча функція B. Знижена кислотоутворююча та секретоутворююча функція

C. Підвищена кислотоутворююча та знижена секретоутворююча функція

D. Збережена кислотоутворююча та секретоутворююча функція
E. Підвищена кислотоутворююча та секретоутворююча функція
177. Дівчинка 6 міс. поступила в клініку зі скаргами на млявість, анорексію, зниження маси тіла, нестійкі випорожнення після введення у прикорм каші. Встановлено діагноз целіакії. Яка причина розвитку целіакії? A. Інтестинальна лімфангіектазія
B. Непереносимість лактози
Муковісцидоз

Непереносимість глютену

Алергія на білок коров’ячого молока
178. У дитини 1,5 місяців, яка знаходилась на природньому вигодовуванні, з народження спостерігається щоденне блювання, нестійкі рідкі пінисті випорожнення, метеоризм, що не піддаються антибактеріальній та пробіотичній терапії, відсутня прибавка в масі тіла. При переході на вигодовування сумішшю “NAN-кисломолочний” стан дитини покращився. Про яку патологію треба думати?
A. Медикаментозний ентерит
B. Кишковий лямбліоз

C. Інфекційний ентерит

D. Лактазна недостатність, ентерит

E. Функціональна диспепсія

179. Дитинi 3 мiсяцi, маса тiла - 4500г, вигодовування штучне. Народилась
доношеною з масою тiла 3250г. З анамнезу вiдомо, що у дитини з народження

розлади випорожнення, перiодичне зригування, кишковi колiки, здуття живота.

Об'єктивно: клiнiчнi ознаки гiпотрофiї I ступеня, дефiцит маси тiла 16%.

Випорожнення жовтого кольору, рiдке, пiнисте, без слизу. При

бактерiологiчному дослiдженнi калу патологiї не виявлено. Якi iмовiрнi

причини розвитку гiпотрофiї у даної дитини?

Пiлоростеноз

Синдром мальабсорбцiї

Пiлороспазм

Гостра кишкова iнфекцiя

Кишкова форма
180. Дівчинка, 12 років, проживає у незавільних соціально-побутових умовах. Скаржиться на періодичний переймистий біль у животі, закрепи, швидку втомлюваність. Дитина емоційно лабільна. При пальпації живота визначається болючість по ходу товстої кишки, спазмована сигмовидна кишка. При колоноскопії змін зі сторони слизової оболонки товстої кишки не виявлено. Копрологічне дослідження: калові маси фрагментовані, із домішками невеликої кількості слизу, не містять решток їжі чи продуктів запалення. Яким є найбільш імовірний діагноз?
A. Паралітична кишкова непрохідність

B. Неспецифічний виразковий коліт

Дизентерія

Хвороба Крона


E.Синдром подразнення товстої кишки

181. Дитині 1 рік. Маса тіла при народженні 3300 г. З 3 місяців переведена на

штучне вигодовування адаптованими сумішами. Дитина перенесла гостру

пневмонію, дизентерію. Маса тіла 8000 г. Об’єктивно: шкіра бліда, суха,

волосся і нігті ламкі, підшкірна клітковина потоншена, тургор тканин

знижений. Тони серця ослаблені.Живіт збільшений в об’ємі, дитина має вигляд

„павука”. Апетит знижений. Випорожнення великого об’єму, пінисті, жирні з

різким неприємним запахом, без слизу і крові. Вперше такі випорожнення

з’явилися після введення в раціон манної каші. Покращення стану дитини буває

лише при виключенні з раціону каш. Який попередній діагноз?

A. Гіпотрофія ІІ ступеню

B. Лактазна недостатність

Целіакія

Дисбактеріоз кишечника

Кишкова інфекція

182. Дівчинка, 14 років, скаржится на частий рідкий стул із домішками слизу та

крові, біль в лівій половині живота, схуднення, періодичне підвищення

температури до субфебрильних цифр. Хворіє протягом трьох місяців. При

колоноскопії виявлено набряк та гіперемію слизової оболонки прямої та

сигмовидної кишки, множинні симетричні виразки, які оточені запаленою

слизовою оболонкою, контактна кровотеча, у просвіті кишки – кров і слиз.

Яким є найбільш імовірний діагноз?

A. Неспецифічний виразковий коліт

Сальмонельоз

Харчова токсикоінфекція

Поліпоз товстої кишки

Карцинома сигмовидної кишки
183. Хлопчик 9 років скаржиться на слабкість, підвищення температури тіла до 38С, біль в животі, випорожнення до 10-12 разів на добу, з домішками слизу, крові. В анамнезі алергія на цитрусові, молоко, шоколад. Декілька разів лікувався в інфекційному відділенні з діагнозами: дизентерія і сальмонельоз, які не були підтверджені бактеріологічно. Був запідозрений неспецифічний виразковий коліт. Який метод обстеження найбільш вірогідно підтвердить діагноз?
A. Копрологічне дослідження

Колоноскопія

Імунологічне дослідження крові

Алергометричне тестування

Ректороманоскопія
184. Хвора К.., скаржиться на зниження маси тіла, нападоподібний біль у животі, який супроводжується підйомом температури тіла до 38С, діарею- по 4-6 разів на добу з домішками крові та слизу в калі. У загальному аналізі крові-гіпохромна анемія, підвищене ШОЄ. При реакції Вебера виявлена кров у калі. На рентгенограмі спостерігається звуження просвіту низхідного відділу товстої кишки внаслідок гранулематозноподібного ураження.Ваш діагноз? A. Хвороба Крона. Кишкова кровотеча..
B. Туберкульоз кишок, кишкова кровотеча.
C. Муковісцидоз, кишкова форма.

Некротично-виразковий коліт, кишкова кровотеча.

Хронічний ентерит
185. У хлопчика із нормальним фізичним розвитком відмічається кишковий дискомфорт, больовий синдром характеризується різноманітними проявами: від дифузних тупих до гострих спастичних, випорожнення більше 3-х разів на день або рідше 1 разу на добу. При проведенні УЗД органів черевної порожнини та малого тазу- органічних захворювань не виявлено. Ваш діагноз? А. Абдомінальна мігрень;
B.Синдром подразненого кишечнику;

Синдром мальабсорбції;

Дисфункція ілеоцекальної зони.

Хронічний коліт


186. Дівчинка 14 років скаржиться на біль на протязі товстої кишки, відмову від їжі, рідкі випорожнення до 6-12 разів на добу з домішками крові, слизу та гною. При ректороманоскопії слизова оболонка гіперемована, матового відтінку, контактні кровотечі. Ваш діагноз?
Дизентерія

Синдром порушення внутрикишкового всмоктування

Виразково-геморагічний коліт

Лімфогранулематоз

Гострий коліт

187. У 4-місячної дитини з перших днів життя часте водянисте випорожнення.


Вигодовування природне. У матері після вживання молока з'являються болі в

животі і рідке випорожнення. Дитина активна. Дефіцит маси 24%.

Випорожнення 3-5 разів на добу, рідке, водянисте з кислим запахом.

Обстеження: хлориди поту – 20,4 мекв/л. Бактеріологічний висів калу -


негативний. Показники глікемії після навантаження лактозою: 4,6- 4,8 -4,3- 4,6 -

4,4 мм/л. Який попередній діагноз?

A. Вроджена лактазна недостатність

B. Ексудативна ентеропатія

Муковісцидоз

Целіакія


Алергічний ентероколіт
188. У дитини 14 років з неспецифічним виразковим колітом зявилися біль у животі, блювота, затримка випорожнень. На оглядовій рентгенограмі черевної порожнини відмічається значне розширення ділянки кишківника. Цей стан зумовлений?
A. Перфорацією кишок
B. Кишковою кровотечею

C. Токсичною дилятацією товстої кишки

D. Поліпозом кишківника

E. Інвагінацією кишківника


189.Хворий звернувся до лікаря зі скаргами на переймоподібні болі у нижніх відділах живота, що передують позивам до дефекації, пронос до 20 разів на добу з домішками крові та слизу, схуднення, зниження апетиту. При дослідженні крові спостерігаються ознаки гіпохромної анемії, лейкоцитоз, прискорення ШОЕ. доскопічно: слизова прямої та низхідної частини товстої кишки зерниста, виражена її контактна кровоточивість, геморагії, ерозії, ізольовані поверхневі виразки неправильної форми, покриті слизом, фібрином. Вкажіть діагноз.
дизентерія

рак прямої кишки

хвороба Крона

сальмонельоз

неспецифічний виразковий коліт
190. Хворий 2 мiсяцi. Спостерігається анорексiя, часте блювання, iнодi жовчю, здуття живота, вiдсутнiсть збiльшення ваги. Живiт збiльшенний в розмiрi за рахунок розширених кишок. При пальпацii виявлено накопичення калових випорожнень в животi. Який попереднiй діагноз ви встановите дитинi? A. Гастродуоденальний рефлюкс
Гастроентероколiт
Дiскiнезiя жовчевивiдних шляхiв D.Гепатит
Хвороба Гiршпрунга
191. У дівчинки виявлено скарги на нестійкі випорожнення із переважання закрепів, здуття живота, біль спастичного характеру в нижній частині живота, а також головний біль, порушення сну. Вага тіла не змінена. Яким захворюванням найвірогідніше може бути викликана така клінічна картина?

А. синдром подразненої товстої кишки;


B. хронічним атрофічним гастритом;

C. хронічним ентеритом;

D. шлункова диспепсія.

E. синдромом хронічної втоми


192. Хворий 11 років скаржиться на біль у животі, переважно над пупком та лівому підребер’ї. Відмічалась неодноразова блювота, що не приносила полегшення. Під час огляду температура 37,5С, чітке напруження м’язів передньої черевної стінки, метеоризм, позитивні симптоми Керте, Кача. Який з попередніх діагнозів є правомірним в даному випадку? A Гострий панкреатит
B Гострий холецистит

C Гострий апендецит


D Загострення виразкової хвороби шлунка E Непрохідність кишок
193. У дитини трьох років появилась масивна кривава блювота. При огляді дитини на передній черевній стінці виражений венозний малюнок. Із анамнезу відомо, що у дитини в період новонародженості спостерігався омфаліт. Яка причина може обумовити таку клінічну картину? A Портальна гіпертензія
B Виразкова хвороба шлунка

C Виразковий езофагіт

D Геморагічний гастріт

Синдром Мелорі-Вейса


194. У дитини 14 років з хронічним вірусним гепатитом з’явилися сонливість, сплутана свідомість, солодкий запах з рота, зниження факторів згортування крові, гіперамоніемія. Поставте діагноз. A Діабетична кома
B Гостра ниркова недостатність

C Хронічна ниркова недостатність

D Гостра печінкова недостатність

E Гіпоглікемічна кома


195. Дитина 14 років, під спостереженням лікаря вдома з приводу вірусного гепатиту. Стан погіршився, посилилася жовтяниця, став в’ялим, анорексія, температура 37,8С. В день сонливий, в ночі неспокійний. Носові кровотечі. З’явилося здуття живота (більше в правому подребер’ї). Чим обумовлене погіршення стану пацієнта?
A Обтурацією каменем загальної жовчної протоки

B Гострою печінковою недостатністю

C Вториним панкреатитом.

D Гострим холециститом.

ДВЗ-синдромом.
196. Хвора дівчина 10 років доставлена в реанімаційне відділення в тяжкому стані. Страждає хронічним гепатитом С. Об-но: тремор рук, гіперрефлексія, атаксія, шкіра суха, іктерична з “судинними зірочками”, склери іктерични, гепатоспленомегалія. Який невідкладний стан розвився у хворого? A Гостра печінкова недостатність

B Гіперглікемічна кома


C Харчова токсикоінфекція

E Токсикоз із ексикозом


197. В дівчинки 3-х років, яка проходить лікування в інфекційному стаціонарі з приводу вірусного гепатиту В, з’явилися приступи психомоторного збудження, які зміняються періодами адінамії, сонливості. Часом з’являються посіпування окремих груп м’язів. Дівчинка не завжди пізнає матір. З чим найбільш вирогідно пов’язана поява порушень ЦНС: A Приєднання інфекції з групи ГРЗ
B Розвиток менінгоенцефаліту

C Виникнення нейротоксикозу


D Реакція на медикаментозне лікування гепатиту В E Розвиток печінкової коми
198. Первинний функціональний закреп-це:
закреп, зумовлений порушенням механізмів нервової або гуморальної регуляції моторної функції ШКТ.
B закреп, який є симптомом основного захворювання ( ШКТ, ендокринної системи)
С зумовлений порушенням режиму та характеру харчування.
D закреп умовно-рефлекторного ґенезу, зумовлений систематичним подавленням позиву на дефекацію.
E закреп інтоксикаційного ґенезу (отруєння, в т ч медикаментами)
199. У хлопчика 14 років із загостренням вторинного обструктивного
пієлонефриту із сечі
виділена синьогнійна паличка в титрі 1000000 мікробних тіл на 1 мл. Який антибактеріальний препарат з наведених найбільш доцільно призначити в даному випадку?
Ципрофлоксацин

Ампіцилін

Цефазолін

Азітроміцин

Левоміцетін
200. У дівчинки 6 років на фоні ГРВІ з’явилися зміни в аналізі сечі: сліди білку, лейкоцити 30-40 в п/з, еритроцити (свіжі) 10-12 в п/з. Артеріальний тиск 100/60 мм.рт.ст. Який з приведених діагнозів найбільш вірогідний? A. Гострий гломерулонефрит
B. Геморагічний васкуліт

Вульвовагініт

Інфекція сечовивідної системи

Сечокам’яна хвороба


201. Яка найчастіша причина розвитку гострого вторинного пієлонефриту у малих дівчаток
Міхурово-сечоводний рефлюкс

Камінь сечоводу

Туберкульоз нирки

Уретероцеле

E. Ектопія вічка сечовода
202. Дівчинка 9 років, яка хворіє на хронічний пієлонефрит, поступила у нефрологічне відділення дитячої лікарні зі скаргами на підвищення Т тіла до 38С, біль в животі, слабість. При об’єктивному огляді виявлені блідість шкіри, пастозність повік, періорбітальний ціаноз, в гемограмі- лейкоцитоз, пришвидшена ШОЕ, зсув лейкоцитарної формули вліво, в сечовому осаді-лейкоцитурія, бактеріурія, протеїнурія. Для етіотропного лікування пієлонефриту нефролог призначив антибіотик, з найменшою нефротоксичністю:
Канаміцин.

Гентаміцин

Тетрациклін

Мономіцин

Цефалексин

203. Дівчинка 12-ти років, захворіла 2 тижні тому. З’явились скарги на біль у

поперековій ділянці, підвищення температури тіла до 37,5-37,8С, загальну

слабкість, зниження апетиту. При огяді спостерігається блідість шкіри,

пастозність повік, ЧСС 98 /хв. Аналіз сечі: питома вага 1017, білок 0.066 г/л,

еритроцити 6-8 в п/зору, лейкоцити 40-60 в п/зору. Виберіть найбільш

імовірний діагноз.

A. гострий вульвіт

B. гострий цистіт

C. гострий пієлонефрит

D. гострий гломерулонефрит

E. інтерстіціальний нефрит


204. Батьки семирічної дівчинки звернулись до педіатра зі скаргами на появу у дитини млявості, біль в попереку, почащеного болючого сечовипуску. Об’єктивно: блідість шкіри, пастозність повік, позитивний симптом Пастернацького. Сеча: лейкоцитурія, бактеріурія, помірна протеїнурія, еритроцитурія (еритроцити свіжі). При проведенні екскреторної урографії: ознаки міхурово- сечовідного рефлюксу. Профілактичне лікування діагностованого вторинного пієлонефриту передбачає призначення:
Антибіотиків

Десенсибілізуючих

Сечогінних

Антикоагулянтів

Дезагрегантів

205. Дитина 4,5 рокiв, поступила у лiкарню зi скаргами на поганий апетит,

слабкість, блювання і біль в животi, не пов'язаний з прийомами їжi,

температуру 37,5 С. За 2 тижні до цього перенесла ГРВI, пiд час якої в сечi


вiдмiчалися слiди бiлка, лейкоцитурiя (до 40 в п/з), мiкрогематурiя. Об'єктивно:

шкiра i слизовi оболонки чистi. Живіт м'який, помiрно болючий. Печiнка та

селезiнка не збiльшенi. Симптом Пастернацького - позитивний. Який найбільш

вірогідний діагноз?

A. Гострий аппендицит

B. Ацетонемiчний синдром

C. Дискiнезiя жовчовивiдних шляхiв

Глистна iнвазiя

Гострий первинний пієлонефрит
206. У дитини 8-ми місяців температура тіла - 39,2 С, в’ялість, блідість, відмовляється від їжі, одноразова блювота, часті сечовипускання. При фізікальному обстеженні патології не виявлено. Сеча мутна. Яке додаткове досдідження допоможе встановити діагноз? A. Аналіз крові на цукор
B. Аналіз добової сечі на цукор

Копрологія

Загальний аналіз сечі

Загальний аналіз крові


207. Дівчинка 6 років звернулась зі скаргами на підвищення температури тіла до 37,2С, часті та болісні сечовипускання, які зявилися після переохолодження.
загальному аналізі сечі: сеча мутна, питома вага - 1012, білок 0,033‰, мікроскопія: лейкоцити 40-45 в п/з, еритроцити 8-9 в п/з (свіжі), епітелій плоский: 5-8 в п/з, слиз. Який етіологічний фактор у даному випадку найбільш вірогідний?
A. Кишкова паличка B. Стафілокок
C. Клебсієла D. Протей E. Кандиди

208. Дівчинка 11 років захворіла гостро: з”явились біль в поперековій ділянці,


нудота, блювання, часте сечовипускання, температура 39С. Об”єктивно: живіт м"який, болючий при пальпації в ділянці попереку. В загальному аналізі сечі значна лейкоцитурія, бактеріурія. Із сечі висіяна кишкова паличка. Ваш діагноз?
A. Гострий пієлонефріт B. Гострий апендицит
C. Хронічний гломерулонефріт D. Гострий вульвовагініт

E. Гострий гломерулонефріт


209. У дiвчинки 7 рокiв, що двiчі лiкувалася антибактерiальними препаратами з приводу iнфекцiї сечових шляхiв , пiдвищилась температура тiла до 38,5 С, з'явився біль в поперековiй дiлянцi зліва. При обстеженні рецидив лейкоцiтурії, бактерiурії, за даними УЗД не має грубих вад нирок. Яке дослiдження необхiдно провести в першу чергу для уточнення причини рецидування сечової iнфекції?
A. Ретроградна пiєлографiя B. Імуннограма
C. Радіоізотопна ренографія D. Мiкцiйна цистоуретрографi E. Екскреторна урографія
210. Дівчинка 12 років, скаржиться на часті, болючі сечовипускання, підвищення температури тіла до субфебрильних цифр, дратівливість, порушення сну, енурез. Хвора другий день, пов’язує захворювання з переохолодженням. Симптом Пастернацького негативний. В аналізі сечі

незмінена еритроцитурія, лейкоцитурія, бактеріурія. Вкажіть найбільш вірогідний діагноз.


Цистит

Вульвіт


Пієлонефрит

Гломерулонефрит

Дисметаболічна нефропатія

211. Дівчинка 10-ти років надійшла до стаціонару для чергового обстеження і

лікування. Хворіє протягом двох років. Тиждень тому після ГРВІ з'явилась

слабкість, головний біль, набряки на ногах і в ділянці поперека, на обличчі,

$t^0$- $37,6^0C$, АТ- 105/65 мм рт.ст., ЧСС- 86/хв. Втрата білка за добу - 6 г,
ШОЕ- 44 мм/год, загальний білок крові - 45 г/л, глобуліни - 27%. Який

основний патогенетичний засіб в лікуванні захворювання дитини?

Антибіотики

Нестероїдні протизапальні препарати

Глюкокортикоїди

Діуретики

Антикоагулянти
212. Хлопчик 6 років поступив із скаргами на набряки обличчя, головні болі, червоний колір сечі. При огляді артеріальний тиск 140/90 мм.рт.ст. В аналізах сечі білок 1,2 Г/л, еритроцити на все поле зору. Який діагноз найбільшвірогідний :
Нефролітіаз

Туберкульоз нирок

Інтерстеційний нефрит

Гострий гломерулонефрит

Піелонефрит
213. Під час оперативного втручання з приводу гострого апендициту, у хлопчика 6 років було виявлено множинні некротичні ділянки по ходу тонкої кишки, тромбоз судин брижі.Три місяці тому лікувався з приводу гломерулонефриту, було клінічне покращення, але в аналізах сечі періодично протеїнурія, циліндрурія. Запідозрено вузликовий периартеріїт. Що з перечисленого підтвердить діагноз найбільш вірогідно?
Ехокардіоскопія.

Визначення рівня тромбоцитів.

Визначення рівня еозинофілів.

Визначення рівня Ig E, Ig G.

Біопсія нирок.
214. У дитини 12 років, з гострим гломерулонефритом в перші дні захворювання був виявлений гіпертензійний синдром. Яке значення в патогенезі захворювання має ангіотензин II?
Гальмує депресорну дію простагландинів.

Підвищує продукцію еритропостінів.

Підвищує рівень реніна.

Підсилює продукцію та секрецію альдостерона.

Збільшує серцевий викид.

215. Хлопчик 7 років знаходиться на лікуванні протягом місяця. При поступленні спостерігалися виражені набряки , протеїнурія- 7,1 гЇл, білок в добовій сечі - 4,2 г. В біохімічному аналізі крові утримується гіпопротеїнемія (43,2г/л), гіперхолестеринемія (9,2 ммоль/л). Який з перечислених варіантів гломерулонефриту найвірогідніше має місце у хворого?

Нефритичний

Ізольований сечовий

Гематуричний

Змішаний


Нефротичний
216. Хвора 5-ти років поступила в клініку зі скаргами на набряки, олігурію, гіпертензію. Загальний стан хворої важкий. Після клініко-лаболаторного обстеження встановлено діагноз: Гострий голомерулонефрит. Який з клініко лаболаторних показників при цьому захворюванні є безумовним показанням для включення в терапію глюкокортикоїдних гормонів? A. Добова протеїнурія більше 3г
B. Добова протеїнурія до 3 г
C. Підвищення креатиніну

Макрогематурія

Анемія
217. Дитина 9 років протягом 4 років лікується з діагнозом хронічний гломерулонефрит. Перебуває на диспансерному обліку. Яке обстеження необхідно провести для вивчення клубочкової фільтрації? A. Добова протеїнурія
B. Загальний аналіз сечі

C. Кліренс ендогенного креатиніну

D. Проба Зимницького

E. Рівень залишкового азоту та сечовини в крові


218. Пацієнтка 14 років звернулася до лікаря зі скаргами на набряклість обличчя, незначні набряки ніг, іноді відзначає сечу кольору "м'ясних помиїв". У ранньому шкільному віці часто хворіла на ангіни. Об'єктивно: бліді шкірні покриви, температура 36,8°С, Ps- 68 уд/хв., ритмічний. AT- 170/110 мм рт.ст. Які зміни у сечі найбільш вірогідні?
A. Зниження відносної густини, протеїнурія, скудний сечовий осад B. Еритроцитурія та уринозурія
C. Зниження відносної густини, протеїнурія, міоглобінурія D. Протеїнурія, гематурія, циліндрурія
E. Підвищення відносної густини, гематурія, бактеріурія
219. У дитини 10 років констатовано гострий гломерулонефрит з нефритичним варіантом та помірно вираженими набряками на обличчі. Добовий діурез знижений на 50%. Після госпіталізації і дотримання строгого ліжкового режиму діурез поступово відновився після 4-ої доби. Який механізм зумовив олігурію в даному випадку?
A. Зниження клубочкової фільтрації та підвищення реабсорбції B. Підвищення проникності базальних мембран
C. Підвищення внутрішньосудинної коагуляції D. Підвищення секреції ангіотензину ІІ

E. Підвищення продукції альдостерону


220. У дитини 10 років на 16-й день типової форми скарлатини відмічено погіршення загального стану, підвищення температури тіла до 38,5 С, набряк обличчя, олігурія. Сеча типу “м”ясних помиїв”. В сечі: протеінурія, циліндрурія, гематурія. Який генез данного ускладнення?
Септичний

Токсичний

Інфекційно-алергічний

Аутоімунний

Метаболічний
221. Дитина 11 років знаходиться на лікуванні в відділенні інтенсивної терапії з діагнозом гостра ниркова недостатність, олігоанурична стадія. При обстеженні виражений набряковий синдром, діурез за минулу добу 300 мл. З метою збільшення ниркового кровопливу в якій дозі доцільно застосувати наступний симпатоміметик :
дофамін 1,0-3,0 мкг/кг/хв

ізадрин 0,1-3,0 мкг/кг/хв

адреналін 1,0-3,0 мкг/кг/хв

дофамін 5,0-10,0 мкг/кг/хв.

дофамін більш ніж 12,0 мкг/кг/хв
222. Дитина 11 років знаходиться на лікуванні в відділенні інтенсивної терапії з діагнозом гостра ниркова недостатність, олігоанурична стадія. При проведенні ЕКГ-дослідження виявлено: високий зубець Т, розширення комплексу QRS, зміщення інтервалу S-Т нижче ізолінії. Про яке порушення електролітного балансу можна думати?
Гіперкаліємію

Гіперкальціємію

Гіпокаліємію

Гіпокальціємію

Гіпофосфатемію
223. У дівчинки 9 років на фоні отруєння грибами відмічається вкрай тяжкий загальний стан. Шкірні покриви різко бліді, свідомість затьмарена. Протягом останніх 2-х діб спостерігається анурія на фоні інтенсивної консервативної терапії. Яка подальша лікувальна тактика? A Провести гемодіаліз
B Посилити консервативну терапію
C Продовжити призначену терапію

D Провести плазмофорез

E Провести гемосорбцію
224. У дитини з гострою нирковою недостатністю при біохімічному моніторингу визначено:
фібриноген 4,5 г/л, натрій плазми 145 мМ/л, креатинін плазми 380 мкМ/л. В сечі – білок 0,67 г/л, лейкоцити 3-5 в п/з, еритроцити 6-8 в п/з. Який показник з наведених найбільш інформативний у визначенні ступеня тяжкості цієї дитини? A Креатинін плазми
Протеїнурія

Натрій плазми крові

D Фібриноген плазми крові
E Форменні елементи крові в осаді сечі

225. Хлопчик 7 років госпіталізований з клінікою гострого гломерулонефриту.

На 2 добу стан погіршився, зменшився діурез до 200 мл, зявилась блювання,

блідість шкіри, тахікардія. При лабораторному обстежені: К+ - 7,1 ммоль/л,

сечовина – 25 ммоль/л, креатинін – 220 мкмоль/л. Який засіб невідкладної

допомоги потрібно застосувати?

A Проведення гемодіалізу

B Введення допаміну

C Введення гепарину

D Введення альбуміну


E Введення фуросеміду
226. Хлопчик, 13 років, скаржиться на спрагу, часті сечовиділення, блювоту, нудоту.
Об’єктивно: шкіра жовтувата, артеріальний тиск 150/90 мм рт.ст. При дообстеженні в сечі: питома вага - 1002, білок - сліди; в крові: еритроцити - 2,5х1012/л; Hb- 85 г/л, креатинин - 335 мкмоль/л, сечовина - 11,5 ммоль/л, глюкоза - 3,5 ммоль/л; АсАТ- 0,5 мкмоль/л, АлАТ- 0,3 ммоль/л. Який найбільш вірогідний діагноз?
A Хронічна ниркова недостатність
B Гострий пієлонефріт

C Гостра ниркова недостатність.

D Гострий гломерулонефрит.

E Хронічний пієлонефрит.


227. У дитини 2-х років після отримання опіків ІІ ступеня на 4 добу значно погіршився загальний стан. З’явились масивні загальні набряки, свербіж і геморагічна висипка на шкірі, запах аміаку із рота, анорексія, діарея, слабкість, тахікардія, артеріальна гіпотонія.
крові: лейкоцити 22,3x109/л, сечовина 24 ммоль/л, еритроцити до 1,8x1012/л, паличкоядерні нейтрофіли 12%. Діурез знижено до 70 мл/добу. Клубочкова фільтрація 25 мл/хв. Відносна щільність сечі 1,032, протеїнурія 9,5 г/л, еритроцитурія 8-12 у п/зору.
Ваш попередній діагноз?
A Гостра ниркова недостатність, олігоанурічна стадія, B Гостра ниркова недостатність, поліурична стадія
C Гострий гломерулонефрит, нефротичний синдром D Тубулоінтерстиціальний нефрит
E Гострий гломерулонефрит, нефротичний синдром

228. У дитини зі скаргами на головні болі, млявість, болі в попереку сеча


кров‘яниста. Встановлено діагноз: гострий гломерулонефрит. Яке ускладнення в гострому періоді гломерулонефриту супроводжується судомним синдромом? A. Ниркова еклампсія
B. Гостра серцева недостатність C. Гостра судинна недостатність D. ДВЗ-синдром
E. Набряк легень

229. Дитині 7 міс. На фоні гастроентериту виникли симптоми гострої ниркової недостатності. Рівень креатинину 0.380 ммоль/л. Ваша тактика. A. Інфузійна терапія


діуретики

гепарин


Гемодіаліз

Преднізолон


230. До стаціонару госпіталізовано дитину з масивними набряками на обличчі, тулубі, кінцівках, асцитом. АТ- 90/50 мм рт.ст. В сечі: білок - 3,1 г/л, лейк.- 2-3
п/з, ер.- 5-7 в п/з. Що дозволить найбільш вірогідно оцінити функцію нирок? A. Кліренс ендогенного креатиніну
B. Аналіз сечі за Нечипоренко C. Протеїнограма
D. Добова протеїнурія E. Загальний аналіз сечі
231. До кардіальних ізоензимів відносяться? А. АСК В. АСТ С. АСЛ»О»

D. ЛДГ 1, ЛДГ 2 Е. АЛТ


232. Який з факторів не сприяє формуванню харчової алергії: A. Атопічний статус.
B. Фактори довкілля.
C. Порушення харчування матері під час вагітності та вигодовування грудьми. D. Раннє прикладання до грудей.
E. Супутня патологія травного каналу, захворювання печінки і жовчних шляхів. 233. За ступенем алергенної активності вибрати харчові продукти, які відносяться до середньої активності:
A. Свинина, індичатина, кролятина, банани. B. Конина, баранина, кабачки, кавун.
C. Патисони, редька, зелені яблука, біла черешня. D. Коровяче молоко, риба, яйця, курка.
E. Шоколад, буряк, помідори, мед.
234. Що не відноситься до абсолютних протипоказань проведення провокаційних тестів?
A. Анафілактичні реакції та харчові продукти в анамнезі. B. Загострення хронічних захворювань.
C. Гострі захворювання.
D. Прийом медикаментів: антигістамінних, β-блокаторів, нейролептиків, нестероїдних протизапальних.

E. Підозра на гастроінтестинальну форму харчової алергії.


235. До специфічних методів лікування харчової алергії відносять: A. Елімінація харчового алергену і алергенспецифічна імунотерапія. B. Глюкокортикостероїди парентерально.
C. Антигістамінні препарати першого покоління (тавегіл, супрастин тощо).

D. Антигістамінні препарати нової генерації та їх генерики (цетиризин (зиртек), лоратидин (кларитин), дезлоратидин (еріус)).


E. Гіпоалергенна дієта вагітної жінки, що страждає на алергічне захворювання.

236. Постнатальна профілактика харчової алергії включає в себе все крім:

A. Гіпоалергенна дієта матері.

B. Раціональне введення прикорму не раніше 6 місяців.

C. Грудне вигодовування не менше 6 місяців.
D. При штучному вигодовуванні використання сумішей наоснові гідролізу білка.
E. Поліпшення екологічного оточення і створення гіпоалергеннихпобутових умов.
237. На другому місці після пеніцилінів серед антимікробних препаратів в плані розвитку побічних ефектів, зокрема медикаментозної алергії є:
Цефалоспорини.

Хінолони.

Макроліди.

Тетрацикліни.

Сульфаніламіди.

238. До діагностичних критеріїв токсико-алергічних дерматитів не відносять:

A. Ураження шкіри і слизових ротової порожнини, очей, статевих органів.

B. Від'ємний симптом Нікольського

C. Відшарування епідермісу.

D. Стан дитини середньої важкості.

E. Наявність на шкірі поодиноких висипань, типових для ексудативної еритеми.
239. Визначте етап захворювання дитини з токсико-алергічним дерматитом, якщо спостерігається масивне відшарування епідермісу і утворення ерозій, приєднання вторинної інфекції, ниркова недостатність. A. Пізня стадія.
B. Продромальний період.
C. Рання стадія.

D. Стадія відновлення.


E. Ці клінічні ознаки не є характерними для токсико-алергічного дерматиту. 240. Алерген-специфічну імунотерапію можна проводити дітям, яким виповнилось скільки років?
5.

3.

4.6.

10.
241. Визначіть, до якої групи належить препарат Алерзин (Левоцитиризин):

A. Антигістамінний препарат.

М-холінолітик.

Муколітик.

Антилейкотрієновий препарат.

Антибактеріальний препарат.

242. У дівчинки 3-х років відзначається кашлюкоподібний кашель з виділенням густого харкотиння. Стійкі зміни в легенях з 6-ти місяців, коли вперше діагностована гостра пневмонія. Хлориди в поті - 112 мекв/л. Діагностовано муковісцидоз. Що є основою цієї хвороби? A. Гіпоплазія легеневих артерій


B. Порушення клітинного транспорту іонів хлору та натрію

C. Відкладення в альвеолах трифосфатів і карботатів кальціюD. Кісти легенів


-антитрипсину


243. У хлопчика 6-ти рокiв пiсля встановлення дiагнозу: гострий гломерулонефрит з iзольованим сечовим синдромом, перiод неповної клiніко-лабораторної ремiсiї, без порушення функцiй нирок, протягом 7-ми мiсяцiв спостерiгалась мiкрогематурiя. Про який перебiг захворювання треба думати в цьому випадку?
Затяжний

Гострий


Пiдгострий

Хронiчний

Рецидивуючий
244. Хворий 18-ти рокiв доставлений до лiкарнi iз значними набряками, якi з’явились через два тижнi пiсля перенесеної ангiни. Виявлено пiдвищення артерiального тиску до 160/110 мм рт.ст. Запiдозрений гострий гломерулонефрит. Що може виявлятися у сечовому осадi?
Значна протеїнурiя, еритроцитурiя, цилiндрурiя

Незначна протеїнурiя, лейкоцитурiя

Мiкрогематурiя, кристалурiя

Помiрна протеїнурiя, макрогематурiя, гiалiнова цилiндрурiя

Макрогематурiя, лейкоцитурiя
245. Дитина 5-ти рокiв пiвроку тому була оперована з приводу УВС. Скарги на лихоманку впродовж 3-х тижнiв, бiль у дiлянцi серця, м’язах та кiстках. При оглядi - шкiра кольору "кави з молоком", аускультативно – систолічний шум в дiлянцi серця з шумом в III-IV мiжребер’ї. На кiнчиках пальцiв встановлено плями Джейнуеля. Який попереднiй дiагноз?
Iнфекцiйний ендокардит

Сепсис


Неревматичний кардит

Гостра ревматична лихоманка

Черевний тиф
246. У дiвчинки 10-ти мiсяцiв, яка страждає на тривалий, з частими рецидивами, кашель, клiнiчно була запідозрена легенева форма муковiсцидозу. Який дiагностичний метод доцiльно використати для його пiдтвердження? A. Хлориди поту
B. Уреазний тест
Копрограма

Рентгенографiя органiв грудної клiтки

Протеїнограма

247. Дитині 1 рік. Після введення прикорму впродовж останніх місяців відмічається втрата апетиту, проноси з виділенням великої кількості калу, іноді блювання, температура тіла нормальна. Об'єктивно: маса тіла 7 кг, дуже бліда, набряки на ногах, живіт дуже збільшений в об'ємі. У копрограмі багато жирних кислот і мил. Встановлено діагноз целіакії, призначена аглютенова дієта. Що виключається з харчування згідно цієї дієті? A. Білок тваринний


B. Молоко та молочні продукти

Фрукти


Легкозасвоювані вуглеводи

Злакові - пшениця, овес


248. У 1-місячного хлопчика з симптомами збудження обвід голови складає 37 см, розміри великого тім'ячка 2x2 см. Дитина зригує після годування малими порціями молока; випорожнення нормальні за складом та об'ємом. М'язовий тонус у нормі. Який діагноз найбільш імовірний?
Менінгіт

Мікроцефалія

Пілороспазм

Пілоростеноз

Краніостеноз
249. У дитини 1 мiсяця зригування, що виникають щоразу, як тiльки пiсля годування грудьми малюка вкладають у лiжечко. Пiд час огляду педiатр вiдхилень у станi дитини не виявив. Виникнення зригувань лiкар пояснив особливостями травної системи в даному вiцi та дав поради по догляду за дитиною. В чому полягають цi поради?
A. Вертикальне положення дитини зразу пiсля годування

B. Укладання дитини на живiт після годування

C. Масаж живота

D. Дача соски зразу пiсля годування грудьми

Тепловi процедури на живiт

250. Дитинi 12 рокiв. Скарги на тупий ниючий бiль у епiгастрiї та правiй


пiдребернiй дiлянцi, який посилюється пiсля прийому жирної або смаженої їжi, головний бiль, загальну слабкiсть, нудоту, пiдвищення температури тіла до субфебрильних цифр. При пальпацiї живота вiдмiчається резистентність м’язiв
правiй пiдребернiй дiлянцi, позитивнi симптоми Кера, Ортнера, Мерфi. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?
A. Хронiчний холецистит B. Гострий апендицит C. Вiрусний гепатит

D. Гострий гастрит

E. Гострий панкреатит
251. Дитинi 7 рокiв. Скаржиться на біль нападоподiбного характеру, який виникає пiсля психiчного навантаження, вживання холодних напоїв, морозива. Пiсля клiнiко-iнструментального обстеження виставлений дiагноз: дискiнезiя жовчного мiхура за гіпертонічним типом. Препарати яких груп слiд призначити в першу чергу для лiкування?
A. Спазмолiтики та холеретики

B. Холеретики та холекiнетики


C. Седативнi та холекiнетики

Антиоксиданти

Антибiотики
252. У пiдлiтка 13-ти рокiв скарги на пронос, слабкiсть, зниження маси тiла. Стан погiршується пiсля вживання великої кiлькостi борошняних виробiв. Такi явища спостерiгаються з раннього дитинства. Об’єктивно: стан задовiльний, зниженого харчування, вiдстає у фiзичному розвитку. Причиною захворювання у даному випадку є:
A. Непереносимiсть глютену

B. Глистяна iнвазiя

Хронiчний панкреатит, синдром мальдигестiї

Дисбактерiоз кишечнику

Дефiцит лактази
253. Дитині 7 місяців, на штучному вигодовуванні ( коров”яче молоко, манна каша). Поступила в стаціонар з підвищеною темпетарурою до 37,8C, короткочасними приступами тоніко-клонічних судом, ознаками рахіту 2 ступеня. Позитивні симптоми Ерба, Труссо, Маслова Який патологічний стан є причиною судом?
Гіпертермія

Епілепсія

Ниркова еклампсія

Спазмофілія

Менінгоенцефаліт
254. У хлопчика 14 років бронхіальна астма середньої важкості, період

загострення. Який препарат необхідно призначити для купування гострого

нападу експіраторної задишки?

A. Строфантин

Лазолван

Дексаметазон

Атровент

Сальбутамол

255. В лікуванні нефротичного синдрому використовують обов”язково:

Пеніцилін

Преднізолон

Вольтарен

Гепарин

Курантил


256. До інгібіторів АПФ (ангіотензинперетворюючого ферменту) відноситься:

Неграм
Делагіл

Еналаприл

Анаприлін

Ніфідіпін

257. Основним критерієм ниркової недостатності є:

A. Рівень протеінурії

B. Рівень гематурії

C. Рівень креатиніну в крові
D. Рівень креатиніну в сечі

E. Рівень білку в крові

258. Препарати налідіксової кислоти найбільш ефективні при:

A. Стафілококовій інфекції

B. Стрептококовій інфекції

C. Вірусній інфекції

D. Кишковій паличці, протеї

Мікоплазмі

259. До уросептиків належать такі групи препаратів:

A. Фурагін, неграм, канефрон


B. Курантил, трентал, пентоксифілін

Фурасемід, верошпірон, лазикс

Хілак, сембітер, лінекс

Парацетамол, вольтарен, німесил

260. Для стартової терапії гострого пієлонефриту найчастіше використовують:

A. Пеніцилін з переходом на біцилін

Макроліди

Цефалоспорини І покоління

Цефалоспорини ІІ –ІІІ покоління

Сульфаніламіди


261. Яка група антибіотиків має вікове обмеження в лікуванні пієлонефриту у дітей:
A. Захищені пеніциліни
B. Цефалоспорини ІУ покоління

Фторхінолони

Цефалосприни ІІІ покоління

Ніяких обмежень немає


262. Хлопець 10 років страдає хронічним антральним гастритом. Який етіологічний фактор даного захворювання найбільш ймовірний:
A. Helicobacter pylory

B. St. Aureus

Candida
В-гемолітичний стрептокок групи А Е. Ентеровірус
263. Які варіанти відносяться до синдрому передчасного збудження шлуночків? А. WPW-синдром
AW - комунікація С. АВ- блокада
Миготлива аритмія Е. Пароксизмальна тахікардія
264. Приступ Морган‘ї-Адамса- Стокса розвивається у дітей із: А. Синусовою тахікардією
Синусовою брадикардією С. АВ блокадою
Блокадою правої ніжки пучка Гісса Е. Екстасистолією

265. Для А-В блокади 2 ст. (Мобіц-1) на ЕКГ характерно?


А. Від‘ємний Р у 2 стандартному відведенні
Прогресуюче здовження інтервалу P-Q та тривала пауза С. Змінений комплекс QRS
Зменшенн інтервалу RR
Е. Випадіння комплексу QRS на кожному 3-5 скороченні 266. При миготінні передсердь на ЕКГ Ви отримаєте?

А. Множінні зубці R

Множинні зубці Р

С. Випадіння комплексу QRS


Зміну конфігурації комплексу QRS Е. Компенсаторну паузу
267. Що є причиною ядушно-ціанотичного приступу ? А. Підвищенння тиску у н.порожнистій вені В. підвищення тиску в аорті С. підвищення загального периферійного опору
зменшення загального периферійного опору, збільшення загального легеневого опору, звуженя легененевих судин.
Е. Зниженя тиску в легеневій артерії
268. У хлопчика 3 років на фоні природженої вади серця спостерігається одночасна затримка маси та росту. Як називаеться такий стан?

Гіпоплазія

Гіпотрофія

Гіпостатура

Субнанізм

Нанізм
269. Мати трьохрічної дитини скаржиться на відставання її сина у фізичному розвитку, малорухливість,часті запаморочення, приступи задишки, ціанотичний відтінок шкіри. Вважає дитину хворою з народження, коли вперше був виставлений діагноз тетради Фалло. При огляді відмічається помітне відставання у фізичному розвитку, фаланги пальців рук у вигляді “барабанних паличок”, під час приступу задишки дитина приймає вимушене положення – сідає навколішки, піджимаючи коліна до грудей. При цьому покращується самопочуття дитини. Яка найбільш ймовірна причина покращення стану дитини при такому вимушеному положенні ? A. Зменшується потік крові через аорту


B. Збільшується потік крові через легеневу артерію

C. Зменшується потік крові через легеневу артерію

Збільшується об’єм циркулюючої крові

Зменшується об’єм циркулюючої крові


270. Немовля з m 2500, 1 день життя. Об'єктивно: блідість шкіри, виражений акроцианоз (носогубний трикутник, пальчики, вушні раковини, стопи), при занепокоєнні – геніралізований ціаноз; задишка – 60 у хвилину, ЧСС – 180 уд. у хвилину. Тони серця приглушені, УЗД серця – транспозиція магістральних судин. Яким методом проводять постійний контроль за ступенем гіпоксії? A. Сатурацією кисню за допомогою пульсоксиметра.
B. рО2 за допомогою газового аналізатора.

C. По вираженості акроціанозу, ЧСС та ЧД


D. По інтенсивності симптома білої плями.

E. Спіроаналізатором по рівню рСО2


271. У 5-річного хлопчика діагностовано відкриту артеріальну протоку. Який шум у серці найбільш вирогідний?
A. Інтенсивний систолічний шум на верхівці B. Діастолічний шум на верхівці
C. Систолічний шум на основі серця

D. Діастолічний шум на основі

Систоло-діастолічний шум у 2 міжребер"ї зліва від грудини
272. У новонародженої дитини у пологовому будинку діагностовано транспозицію магістральних судин. Які ліки призначають з метою збереження функціонування боталового протоку, як компенсаторного гемодинамічного механізму при транспозиції магістральних судин?
Толозолін

Дігоксин


Простагландін Е

Еуфілін


Індометацин
273. При обстеженні у хлопчика 13 років виявлений пролапс мітрального клапану, підвивих кришталику. У фенотипі-ріст 176см, арахнодактілія, кіфосколіоз, деформація грудини, дифузна м’язова гіпотонія, помірна гіпермобільність суглобів. Батько дитини, 38 років, зріст-189 см, має арахнодактілію, сколіоз, зниження зору, аневризму аорти. Яка патологія має місце у родині?
A. Недиференційована сполучнотканинна дисплазія B. Синдром Клайнфельтера
Синдром Елерса-Данлоса

Синдром Марфана

Синдром Шейерман-Мау

274. Лікувальна доза вітаміну D призначається залежно від ступеня важкості

рахітичного процесу у дозі:

A. 500 МО

500-1000 МО

1000-2000 МО

2000-5000 МО

5000-7000 МО

275. Що з перерахованого є активними метаболіти вітаміну Д?:

25-гідроксилаза

Кальцидіол (25(OH)D3)

Кальцитріол (1,25 (ОН)2D3)

Паратгормон

Тироксин


276. При фосфопенічному варіанті розвитку рахіту спостерігається:

A. Гіперфосфатемія

B. гіперфосфатурія

C. зниження концентрації кальцитоніну в крові

D. зниження екскреції цГМХ з сечею
E. зниження рівеню паратгормону в крові

277. Блювання “фонтаном” відмічається у дітей із?

A. пологовою травмою

перегодовуванні

кишковій інфекції

пілоростенозі

пілороспазмі

278. У здорових дітей функціональні зригування можуть бути з частотою?

1-2 рази на добу

відсутні зовсім

5-6 разів на добу

7-8 разів на добу

після кожного годування
279. Механізм жарознижуючої дії нестероїдних протизапальних лікарських засобів пов'язаний з:
А. Пригніченням синтезу брадікиніна
Пригніченням циклооксигенази-1

Пригніченням циклооксигенази-2

Пригніченням продукції інтерферону

Посиленням синтезу інтерлейкіна-1


Індометацин в дозі 0,1-0,3 мг/кг використовують для лікування у недоношених новонароджених дітей:
A. Апное недоношених
B. Гострої ниркової недостатності C. Бронхіальної обструкції

D. Гіпертермічного синдрому

E. Відкритої артеріальної протоки
Антенатальне ультразвукове дослідження має особливо високу діагностичну значимість у випадку:
a. Анемічної форми гемолітичної хвороби новонароджених b. Набрякової форми гемолітичної хвороби новонароджених c. Жовтяничної форми гемолітичної хвороби новонароджених d. Геморагічної хвороби новонароджених
e. Природженого сфероцитозу
Середня частота передчасних пологів в більшості країн Європи становить (у відсотках від загальної кількості народжених дітей):
А.1 % В.5 % С.15 % D.20 % E.25,5 %
Дитина народилася при терміні гестації 28 тиж масою 1000 г. Оцінка за шкалою Апґар була 6 і 7 балів. Протягом перших 24 год після народження дитина отримала внутрішньовенно загалом 50 мл 10% розчину глюкози, який містив 3 мл 10% розчину кальцію глюконату. Рівень глюкози у крові протягом

доби був у межах 3,8ммоль/л. Яку найсуттєвішу помилку допущено в призначеннях?


А.Дитина отримала недостатньо кальцію

В.Не було призначено натрію

С.До розчину глюкози не було додано інсуліну
D.Об’єм призначеної рідини був недостатній E.Всі відповіді правильні.
Недоношеною, за визначенням ВООЗ, вважається дитина, яка народилася: A.З масою тіла менше 2500 г
B.При терміні вагітності менше 37 повних тиж. C.При терміні вагітності менше 38 повних тиж.

D.При терміні вагітності менше 37 повних тиж та масою при народжені менше

2500 г
E.Якщо під час огляду дитини виявлено принаймні 3 ознаки, притаманні для недоношених новонароджених дітей
Ретинопатію недоношених визначають як звуження судин сітківки з подальшою їх облітерацією, які спричинені:
A.Незрілістю і пологовою травмою ЦНС
B.Незрілістю і дією високих концентрацій кисню C.Незрілістю і метаболічним ацидозом D.Незрілістю і гіпоглікемією
E.Незрілістю і ураженням сітківки внаслідок неправильного проведення фототерапії
286.Фізіологічна добова потреба в кілокалоріях у глибоконедоношених немовлят віком 1 міс становить
A.60-90 ккал/кг

B.90-120 ккал/кг

C.Аналогічна до потреби доношеної дитини

D.130-140 ккал/кг

E.140-160 ккал/кг
287.Доза індометацину для лікування відкритої артеріальної протоки у недоношених новонароджених становить
A. 0,1-0,3 мг/кг

0,01-0,02 мг/кг

1-2 мг

10-15 мг/кгІнший варіант відповіді
В якому періоді вагітності найбільше виражена тератогенна дія збудників? A. В момент зачаття
В період імплантації
В ембріональний період

В ранній фетальний період

В пізній фетальний період
Найважливішим методом запобігання ретинопатії недоношених є: A. Виявлення та корекція метаболічного ацидозу
Корекція гіпоглікемії

Строгий контроль за протоколом проведення фототерапії

Призначення препаратів, які знижують внутрішньоочний тиск

Контрольоване проведення оксигенотерапії


Для першого ентерального харчування глибоконедоношених дітей рекомендується
A.Зціджене молоко матері B.Дистильована вода C.Напівелементна суміш D.Молочна суміш
E.Спеціальна молочна суміш для недоношених дітей
Відповідно до темпів росту дітей грудного віку, які народилися недоношеними, правильним є твердження:
A.Маса немовлят потроюється (відносно маси при народженні) до 5-6 міс віку B.Маса немовлят потроюється (відносно маси при народженні) до 12 міс віку C.Маса немовлят подвоюється (відносно маси при народженні) до 5 -6 міс віку D.Приріст маси цих дітей є аналогічний до збільшення маси доношених дітей E.Фізичний розвиток таких немовлят можна оцінити за таблицею Спєрансь
Назвіть оптимальний метод годування недоношеного новонародженого (скоригований вік 35 тиж) у задовільному стані у:
A.Грудне вигодовування B.Через зонд
C.З чашки D.З ложки E.Соскою
293.Пізній початок ентерального харчування у недоношених дітей не рекомендується, оскільки з цим може бути пов’язаним:
A.Розвиток виразково-некротичного ентероколіту
B. інфекційна захворюваність і тривалість госпіталізації C.Рання анемії новонароджених
D.Ризик відкриття артеріальної протоки E.Ризик апное недоношених
Немовля можна віднести до групи новонароджених з малою масою на підставі таких ознак:
A. Маса тіла при народженні

B.Гестаційний вік при народженні

C.Гестаційний вік і маса тіла при народженні
D.Результат оцінки внутрішньоутробного фізичного розвитку за перцентильними кривими
E.Результат оцінки новонародженого за шкалою Баллард
295.Скринінгове обстеження новонароджених в пологовому будинку включає: A.Обстеження на TORCH-інфекції
B.Обстеження на ВІЛ
C.Обстеження на фенілкетонурію і гіпотиреоз D.Обстеження на сифіліс
E.Пробу Кумбса
296.Показанням до негайного припинення ентерального харчування глибонедоношеного новонародженого є:
A.Патологічна зміна характеру випорожнень

B.Повторні зригування


C.Клінічна підозра на некротичний ентероколіт
D.Залишок у шлунку зеленого кольору або з явною домішкою жовчі E.Кандидоз ротової порожнини
297.Гіпоглікемію новонароджених визначають як вміст глюкози у крові, менший за
A.5,6 ммоль/л
B.4,6 ммоль/л

C.3,6 ммоль/л

D.2,6 ммоль/л

E.2,2 ммоль/л


Який із зазначених періодів визначає повний термін доношеної вагітності?

A.36-40 тиж

B.40-42 тиж

C.38-42 тиж

D.38-40 тиж

E.36-38 тиж


Яку кількість рідини потрібно призначити дитині з масою тіла при народженні 1100 г та гестаційним віком 28тиж у перший день життя?
A.40 мл/кг B.60 мл/кг

C.80-90 мл/кг


D.120 мл/кг E.150 мл/кг

З чим пов’язаний розвиток пізньої анемії недоношених

Гемолізом

Дефіцитом вітамінів

Дефіцитом еритропоетину

Дефіцитом заліза

Дефіцитом білків
Основний метод ентерального годування новонароджених з терміном гестації 32-33 тиж у задовільному стані…
a. Через зонд b. З чашки
c. Прикладання до грудей d. З соски
e. Такій дитині потрібне парентеральне харчування

Важку гіпотермію визначають як температуру тіла новонародженого…

Менше 36С

Менше 35С

Менше 34С

Менше 33С

Менше 32С
Розвиток яких патологічних станів можна очікувати у новонароджених із затримкою внутрішньоутробного розвитку
a. Перинатальна асфіксія

Гіпотермія

Гіпоглікемія

Імуносупресія

Всі зазначені вище
За визначенням новонароджений з «малою масою» – це дитина, яка...? a. Має масу при народженні менше 2500 г і термін гестації менше 37 тиж b. Має масу при народженні менше 1500 г і термін гестації менше 34 тиж c. Має масу при народженні менше 1500 г незалежно від терміну гестації d. Має масу при народженні менше 2500 г незалежно від терміну гестації e. Має масу при народженні менше 2500 г і термін гестації більше 37 тиж
Контрольоване проведення оксигенотерапії недоношеним новонародженим дітям є важливою стратегією у профілактиці
a. Ретинопатії недоношених
b. Внутрішньошлуночкових крововиливів c. Ранньої анемії недоношених
d. Гіпоксично-ішемічної енцефалопатії e. Легеневої гіпертензії
Двохтижнева недоношена дівчинка, яка народилася в задовільному стані масою 1900 г, знаходиться на ентеральному вигодовуванні й отримує лише зціджене грудне молоко в об’ємі по 30 мл що 3 годин (90ккал/кг), без додаткового введення вітамінів і заліза. Дитина до цього часу не була вакцинована. Найважливішою проблемою в цьому випадку є:
a. Затримка з вакцинацією
b. Недостатнє забезпечення калоріями c. Прогресивний дефіцит заліза
d. Прогресивний гіповітаміноз e. Відсутність у раціоні соків
Фізіологічна добова потреба в білках у немовлят віком 1 міс, які народилися недоношеними, становить
a. 0,5-1 г/кг b. 1-2 г/кг c. 2-2,5 г/кг d. 2,5-4 г/кг
e. Більше 4 г/кг
Виберіть метод ентерального харчування передчасно народженої дитини у задовільному стані з терміном гестації 29 тиж
a. Грудне вигодовування b. Через зонд
c. Зцідженим грудним молоком з пляшечки d. Зцідженим грудним молоком з чашки
e. Зцідженим грудним молоком з ложки
Яка з наведених нижче ознак вказує на наявність «значного» ацидозу в новонародженого з підозрою на асфіксію?
a. Відсутність самостійного дихання
b. Дефіцит основ (ВЕ) більше 15 ммоль/л c. Гіпоксемія < 50 мм рт. ст.
d. Гіперкапнія > 50 мм рт. ст.

Значна брадикардія (ЧСС < 60 за 1 хв)


Який механізм має найважливіше значення для розвитку ацидозу у дитини з асфіксією?
A. Порушення вентиляції B. Накопичення лактату
C. Порушення функції нирок з втратою бікарбонатів D. Накопичення СО2
E. Артеріальна гіпотензія
Яка основна причина артеріальної гіпотензії у новонародженого, який переніс перинатальну асфіксію?
a. Зниження серцевого викиду b. Розвиток газового алкалозу
c. Спазм судин у малому колі кровообігу d. Спазм судин у великому колі кровообігу

e. Рефрактерна дилатація судин великого кола кровообігу

Що НЕ Є діагностичною ознакою асфіксії новонародженого?

Порушення серцевого ритму плода під час пологів

Оцінка за шкалою Апґар менше 4 балів упродовж перших 5 хв. життя.
Наявність клінічних симптомів ураження ЦНС важкого ступеня, які виникли в перші 72 год. Життя
Ознаки порушення функції принаймні ще одного життєво важливого органу або системи протягом перших 3 днів життя.
Метаболічний або змішаний ацидоз (рН < 7,0 і (або) дефіцит основ (ВЕ) більше -15 ммоль/л) у крові з артерії пуповини
Через 5 хв після народження доношена дитина дихає з частотою 50 за 1 хв, на тактильну стимуляцію реагує гримасою обличчя, рухи кінцівками відсутні. Тулуб рожевий, кінцівки сині. ЧСС - 100 за 1 хв. Яка оцінка стану дитини за шкалою Апґар на 5-й хвилині?
a. 10 балів b. 9 балів c. 8 балів d. 6 балів e. 7 балів
Наявність якої із зазначених ознак не є обов’язковою для діагностики 2 стадії неонатальної енцефалопатії?
a. Пригнічення свідомості
b. Порушення м’язового тонусу c. Пригнічення рефлексів
d. Пригнічення смоктання e. Судоми
Через 5 хв недоношена дитина з терміном гестації  30 тиж, якій відразу після народження розпочали надавати реанімаційну допомогу, потребує ШВЛ мішком і маскою через відсутність самостійного дихання. На тактильну стимуляцію не реагує. Слизові оболонки, тулуб рожеві, кінцівки ціанотичні. Самовільних рухів кінцівок немає, лежать вздовж тулуба. ЧСС - 80 за 1 хв. Яка оцінка стану дитини за шкалою Апґар на 5 хв?

Недоношених новонароджених з терміном гестації 30 тиж не оцінюють за Апґар.


4 балів

5 балів


2 бали

3 бали
Яка з клінічних ознак має найважливіше значення для діагностики асфіксії у доношеної дитини?


a. Метаболічний ацидоз через 24 год після народження b. Відсутність самостійного дихання після народження c. Енцефалопатія в перші 72 год після народження
d. Оцінка за Апґар < 4 балів на першій хвилині після народження e. Фетальний дистрес під час пологів
На 5 хв життя стан доношеної дитини, якій надавали реанімаційну допомогу, оцінили за шкалою Апґар на 5 балів. У віці 10 хв немовля не кричить, однак дихає самостійно з частотою 60 за 1 хв. На відсмоктування з верхніх дихальних шляхів реагує плачем. Слизові оболонки і тулуб рожеві, кінцівки - сині. Самовільних рухів кінцівок немає. ЧСС - 130 за 1 хв. Яка оцінка стану дитини за шкалою Апґар на 10 хв?
a. 7 балів b. 8 балів c. 6 балів
d. Новонароджених не оцінюють за Апґар на 10-й хвилині життя e. 4 бали
Частота якого захворювання легень є вищою у доношених новонароджених дітей, які перенесли асфіксію?
a. Природжена пневмонія b. Гіпоплазія легень
c. Синдром аспірації мезонію

d. Респіраторний дистрес-синдром

e. Транзиторне тахіпное новонародженого
Виберіть препарат, яким Ви будете лікувати судоми у новонародженої дитини, яка перенесла асфіксію
a. 25% магнію сульфат b. 10% кальцію глюконат c. 0,5% діазепам
d. 12,5% етамзилат натрію e. 0,1% атропіну сульфат
Відразу після народження у новонародженого відмічається пухлина над лівою тім’яною кісткою, флюктуює, не поширюється за межі однієї кістки. Про яку патологію це свідчить?
A. Пологова пухлина
B. Субапоневротичний крововилив C. Гідроцефалія
D. Абсцес

E. Кефалогематома

321. У дитини, яка народилась в терміні гестації 32 тижні в віці 2 годин життя відмічаються: тахіпное, ціаноз шкірних покривів при диханні кімнатним повітрям, ЧД – 80/хв., втягнення податливих місць грудної клітки, експіраторний стогін. Тони серця ритмічні, чисті, звучні. Чим обумовлена зазначена симптоматика?
А. Природженою інфекцією
В. Легеневим типом дихальних розладів С. Серцевим типом дихальних розладів D. Пологовою травмою
E. Центральним типом дихальних розладів
322. Для респіраторного дистрес-синдрому новонароджених правильним є все, окрім:
A. Частіше виникає у глибоконедоношених дітей
B. Характеризується наростанням дихальних розладів C. В основі лежить недостатність сурфактанта
D. Рентгенологічно – виявляють «повітряні бронхограми» E. Причиною є ушкодження легень при проведенні ШВЛ 323. Шкала Довнеса включає наступні показники окрім:
Ретракції

Стогін на видиху

Роздування крил носа

Ціаноз


Дані аускультації легень

324. До легеневих причин виникнення дихальних розладів належить все крім:

A. Відкрита артеріальна протока

B. Природжена пневмонія

C. Транзиторне тахіпное новонароджених

D. Респіраторний дистрес-синдром

E. Синдром аспірації мезонію
325. У переношеної дитини (гестаційний вік 43 тижні, маса тіла при народженні 4100г), через 6 год після народження з'явились фокальні судоми. При неврологічному обстеженні у віці 72 год. життя виявлено вогнищеву неврологічну симптоматику: геміпарез справа, відхилення очей в бік, протилежний геміпарезу; асиметричне розширення зіниць (права зіниця більша). Нейросонографія – незначне підвищення ехогенності мозку, трансілюмінація черепа – обмежене вогнище зниженого світіння над правою скроневою ділянкою. Ліквор у нормі. Попередній діагностичний підсумок:
A. Пологова травма, субдуральний крововилив B. Пологова травма, кефалогематома
Гіпоксично-ішемічна енцефалопатія
Внутрішньошлуночковий крововилив

Пологова травма, субарахноїдальний крововилив


326. У новонародженого з респіраторним дистрес-синдромом ІІІ ст., який знаходиться на СРАР з FiO2-60%, ПТНВ – 8 см Н2О ст. сатурація 88%, відмічається роздування крил носа, тахіпное 90/ хв., втяжіння податливих ділянок грудної клітки. Над легенями дихання дуже ослаблене, крепітація з обох сторін. В аналізі кислотно-лужної рівноваги та газового складу крові:

РаО2 - 45 мм рт.ст., РаСО2 - 70 мм рт.ст., рН - 7,1. Виберіть найбільш оптимальний метод респіраторної терапії. A. Киснева маска


СРАР з FiO2-100%, ПТНВ – 10 см Н2О

Кисневий намет

Продовжити дану респіраторну терапію
Штучна вентиляція легень з постійним позитивним тиском в дихальних шляхах
327. При огляді дитини виявлено порушення функції дистального відділу правої руки, зниження м’язового тонусу. Права кисть бліда, холодна, має вигляд “кігтістої лапи”. Рухи в плечовому суглобі збережені, рефлекс Моро справа знижений, рефлекс Бабкіна справа відсутній. Ваш попередній діагноз:
Ураження грудного відділу спинного мозку

Тотальний парез плечового сплетення

Параліч Дюшес – Ерба

Параліч Кернера


Параліч Дежарін – Клюмпке 328. Стандартне обстеження новонароджених з дихальними розладами включає:
ЗАК, цукор крові, газовий склад крові, рентгенографія ОГК, посів крові на стерильність до призначення антибіотиків
ЗАК, НСГ, рентгенографія ОГК, посів крові на стерильність до призначення антибіотиків, Гіпероксично-гіпервентиляційний тест
ЗАК, ЕхоКГ, НСГ, рентгенографія ОГК, Гіпероксично-гіпервентиляційний тест
Цукор крові, газовий склад крові, НСГ, рентгенографія ОГК, посів крові на стерильність до призначення антибіотиків, Гіпероксично-гіпервентиляційний тест
Гіпероксично-гіпервентиляційний тест, ЗАК, рентгенографія ОГК, ЕхоКГ, НСГ, рентгенографія ОГК
329. Виберіть опис правильної інтерпретації оцінки важкості дихальних розладів у новонародженого за шкалою Довнеса чи Сільвермана:
2 бали - важкі дихальні розлади

10 балів - відсутні дихальні розлади

8 балів – важкі дихальні розлади

6 балів легкі дихальні розлади

4 бали - важкі дихальні розлади
330. У новонародженого, який народився в терміні гестації 28 тижні з масою тіла 1200 г, у віці 2 годин життя відмічаються: тахіпное ЧД 80/хв., втягнення податливих місць грудної клітки, центральний ціаноз, гранти. Виберіть адекватний метод лікування.
А. Самостійне дихання під постійним позитивним тиском (СРАР)
Дексаметазон С. Оксигенотерапія через носові канюлі
Оксигенотерапія через маску

ШВЛ


331. У доношеної дитини із внутрішньочерепною пологовою травмою найчастіше діагностують:
А. Внутрішньошлуночковий крововилив B. Паренхіматозний крововилив C. Субдуральний крововилив

D. Субапоневротичний крововилив


E. Епідуральний крововилив
Недоношена дівчинка народилась з масою тіла 1950 г в терміні гестації 35 тижнів. З анамнезу відомо що у жінки – тривалий безводний період (72год) , в пологах – лихоманка. Стан дитини після народження був дуже важким, потребувала реанімаційної допомоги, оцінка за Апгар становила 3/6/7 балів. При огляді дівчинки у віці 6 годин життя шкіра бліда, чиста, свідомість пригнічена, температура тіла 37,8C. Знаходиться на штучній вентиляції легень, аускультативно вислуховуються розсіяні вологі хрипи, крепітація. Живіт м’який. Артеріальний тиск в межах вікової норми. Не рентгенограмі зниження прозорості легеневих полів, інфільтративні тіні. Про яке захворювання слід думати?
A. Респіраторний дистрес-синдром B. Бронхолегенева дисплазія
C. Аспіраційний синдром D. Природжена пневмонія E. Нозокоміальна пневмонія
Дитина народилася від І передчасних пологів в терміні гестації 27 тиж. із масою тіла 1000 г, за шкалою Апгар оцінена 5/7 балів, за шкалою Сільвермана –
бали. Через 2 год після народження стан дитини погіршився. Дитина почала стогнати, з’явилась задишка, періоральний та акроціаноз. Видих утруднений, звучний. Аускультативно – розсіяні крепітуючі хрипи. ЧСС-170/хв. Який найбільш імовірний діагноз?
A. Внутрішньоутробна пневмонія B. Аспіраційна пневмонія
C. Відкрита артеріальна протока D. Респіраторний дистрес-синдром E. Бронхолегенева дисплазія
Антенатальна профілактика респіраторного дистрес-синдрому полягає у: A. Призначенні вагітній кортикостероїдів
B. Призначенні вагітній ампіциліну C. Призначенні вагітній окситоцину

D. Скорочення тривалості безводного періоду


E. Проведення ургентного кесарського розтину у разі ризику передчасних пологів.
Яка із перелічених нозологій не відноситься до гострих захворювань органів дихання у немовлят:
A. Респіраторний дистрес-синдром B. Вроджена пневмонія
C. Транзиторне тахіпное новонароджених D. Бронхолегенева дисплазія

E. Синдром аспірації меконію


336. Чинниками ризику природженої пневмонії є все зазначене крім:

A. Хронічний пієлонефрит у матері

B. Хоріоамніоніт у матері
C. Смерть попередньо народжених дітей від інфекцій, які виникли в ранньому неонатальному періоді
D. Забруднення навколоплідних вод меконієм E. Гарячка у матері під час пологів.
337. У хлопчика, який народився від I вагітності, I пологів у терміні гестації 42 тижні з масою тіла 3700 г, довжиною 57 см після народження відмічались ознаки порушення становлення функції зовнішнього дихання, проводились реанімаційні заходи – вентиляція мішком і маскою впродовж 4 хв., після чого відновилось самостійне дихання. При огляді у віці 15 хв. життя відмічаються важкі дихальні розлади, аускультативно в легенях значна кількість вологих хрипів. Тони серця ритмічні, чисті. Мама дитини обстежена, здорова. Відомо що навколоплідні води були з домішками меконію. Який імовірний діагноз у новонародженого?
А. Транзиторне тахіпное навонародженого B. Пологова травма
C. Вроджена вада серця
D. Аспіраційний синдром

E. Вроджена пневмонія


338. Яку антибактеріальну терапію слід призначити новонародженому з підозрою на природжену пневмонію?
Пеніцилін + цефтріаксон

Меронем + аміноглікозид

Сумамед

Амікацин + цефтазидим

Ампіцилін + амікацин
339. Що є причиною виникнення транзиторного тахіпное новонароджених? A. Дефіцит сурфактанту
B. Затримка внутрішньоутробного розвитку легень C. Інтранатальна інфекція
D. Затримка у легенях фетальної рідини

E. Хімічний пневмоніт

340. Який препарат слід ввести для лікування респіраторного дистрес-синдрому

новонародженого?

A. Куросурф

Амброксол

Бетаметазон

Дексаметазон

Ампіцилін + гентаміцин
341. У доношеного новонародженого з перших годин життя відмічається стійкий центральний ціаноз, який не зменшується після призначення вільного потоку кисню через маску. Оцінка дихальних розладів за шкалою Довнеса – 3 бала. На – рентгенограмі - дегеневі поля прозорі, без жодних патологічних змін

Виберіть найбільш інформативний метод для проведення диференціальної діагностики?


Ехокардіографія

Посів крові на стерильність

Визначення газового складу крові

Визначення кількості еритроцитів та гематокриту

Гіпервентиляційно-гіпероксичний тест.
342. Доношена дитина, яка народилась в терміні гестації 41 тиждень з масою тіла 4000 г відразу після народження має м’язову гіпотонію, не дихає самостійно. Навколоплідні води меконіальні. Після відокремлення від матері і перенесення під джерело променевого тепла неонатолог повинен негайно провести:
A. Оксигенотерапію вільним потоком

B. Санацію верхніх дихальних шляхів і трахеї

C. Санацію носової порожнини

D. Непрямий масаж серця

E. Штучну вентиляцію легень.
Дитина від 2-ої доношеної вагітності народилась з масою тіла 3200 г. На 1-шу добу життя з’явилась жовтяниця. Білірубін у віці 12 годин - 200 мкмоль/л. Печінка + 3 см, селезінка +1 см. Група крові матері В(ІІІ) Rh (-), дитини – О (І) Rh (+). Який діагноз у цьому випадку найбільш ймовірний?
A. Гемолітична хвороба новонароджених за Rh несумісністю. B. Фізіологічна жовтяниця.
C. Вроджений гепатит.

D. Атрезія жовчовивідних шляхів.

E. Гемолітична хвороба новонароджених за АВО несумісністю.
Хлопчик народився від 1-ої доношеної вагітності в терміні 40 тиж. з масою тіла 3200 г, довжиною 52 см. При огляді на 3 добу шкіра субіктерична. Дитина активно смокче, сон не порушений. Живіт м’який, печінка виступає на 2 см з під реберної дуги. В аналізі крові: гемоглобін – 165 г/л, еритроцити – 5,5 Т/л, тромбоцити – 200 Г/л, загальний білірубін – 102 мкмоль/л. Про який стан слід подумати?
A. Вроджений гепатит

B. Фізіологічна жовтяниця


C. Гемолітична хвороба за Rh несумісністю. D. Геморагічна хвороба
E. Гемолітична хвороба новонароджених за АВО несумісністю
У доношеного хлопчика із гемолітичною хворобою новонароджених незважаючи на проведення консервативної терапії погодинний приріст білірубіну становить 12 мкмоль/л. У матері О(І) Rh (+), у дитини А (II) Rh (-). Якою має бути подальша тактика?
A. Дезінтоксикаційна терапія

B. Гемотрансфузія цільної крові А (II) Rh (-)


C. Замінне переливання еритроцитарної маси А (IІ) Rh (-) і плазми АВ (IV) D. Інтенсивна фототерапія
E. Замінне переливання еритроцитарної маси 0 (I) Rh (-) і плазми АВ (IV)

У дитини віком 3 діб із рівнем білірубіну 428 мкмоль/л з’явились порушення у вигляді періодичного збудження та тонічних судом, на тлі загального пригнічення та гіподинамії. Фізіологічні рефлекси новонароджених та тонус м’язів знижені, відмічаються збіжна косоокість та ротаторний ністагм. Чим обумовлена неврологічна симптоматика?


A. Білірубіновою енцефалопатією B. Черепно-мозковою травмою C. Раннім менінгітом
D. Гідроцефалією

E. Внутрішньочерепним крововиливом


У новонародженої дитина діагностовано гемолітичну хворобу новонароджених, жовтяничну форму, що виникла на тлі резус-конфлікту. Концентрація білірубіну в пуповинній крові – 45,5мкмоль/л. Призначено консервативне лікування. Який із критеріїв у подальшому буде визначальним щодо необхідності проведення цій дитині замінного переливання крові?
A. Погодинний приріст прямого білірубіну крові. B. Рівень ретикулоцитів у крові.
C. Наростання іктеричності шкірних покривів. D. Поява ахолічних випорожнень.
E. Погодинний приріст загального білірубіну крові.
У хлопчика, який народився від II доношеної вагітності, II пологів наприкінці першої доби життя з’являється жовтяниця. Загальний стан дитини задовільний. Група крові дитини В(III) Rh(+), група крові матері А(II) Rh(-). Назвіть додаткове обстеження, яке дозволить підтвердити попередній діагноз.
A. Непряма проба Кумбса B. Загальний аналіз крові

C. Вміст білірубіну в сироватці крові


D. Визначення осмотичної резистентності еритроцитів E. Пряма проба Кумбса
У здорової доношеної дівчинки, яка знаходиться на спільному перебуванні із мамою і вигодовується грудним молоком на 2-гу добу життя з’явилась мелена. Загальний стан не порушений. Тест Апта від’ємний. Які очікуються зміни показників системи гемостаза в цьому випадку?
A. Протромбіновий час знижений, тромбоцити – норма B. Протромбіновий час подовжений, тромбоцити – норма C. Протромбіновий час і тромбоцити – знижені
D. Протромбіновий час і тромбоцити – норма

E. Протромбіновий час – норма, тромбоцити – знижені


У доношеної дівчинки від першої фізіологічної вагітності та неускладнених пологів наприкінці другого дня життя з’явилась мелена. Відомо що мама відмовилась від профілактики геморагічної хвороби новонароджених. Що необхідно призначити в цьому випадку?
A. Вітамін К1
B. Інгібітори протеаз, амінокапронова кислота; C. Переливання еритромаси
D. Тромбоконцентрат

E. Глюкокортикостероїди.

351. Яка найбільш характерна ознака класичної геморагічної хвороби новонароджених?
A. Кровотеча з пупкової ранки та місць ін’єкцій

Кефалогематома

Шлунково-кишкова кровотеча

Носова кровотеча

Генералізований петехіальний висип
352. Який з показників відрізняє геморагічну хворобу новонароджених від спадкових коагулопатій?
Подовжений протромбіновий час

Подовжений тромбіновий час

Подовжений час згортання крові

Подовжений активований частковий тромбопластиновий час (АЧТЧ)


Час згортання 353. Під час огляду новонародженої дитини на 5 добу життя педіатр виявив на
шкірі сідниць, стегон, природних складок дрібні поверхневі пухирці до 0,5 мм в діаметрі з каламутним вмістом. Загальний стан задовільний. Встановіть попередній діагноз.
Псевдофурункульоз

Пухирчатка новонароджених

Ексфоліативний дерматит Ріттера

Попрілості

Везикулопустульоз
Дитині 14 днів, поступила в стаціонар з ознаками гнійного омфаліту та підозрою на пізній сепсис. Яке лабораторне дослідження необхідно провести для підтвердження діагнозу?
A. Посів крові на стерильність B. Біохімічний аналіз крові C. Загальний аналіз сечі
D. Люмбальну пункцію E. Посів калу на флору
Під час патронажу новонародженої дитини віком 7 днів сімейний лікар виявив, що пупкова ранка волога з серозними виділеннями. Стан дитини не порушений. Про яке захворювання можна подумати?
A.Гнійний омфаліт
B. Катаральний омфаліт C. Некротичний омфаліт D. Сепсис новонароджених E. Пупкову килу
У доношеної новонародженої дівчинки на 7 день життя з'явилася інтоксикація, ексикоз, гіпертермія, зміни на шкірі тулуба і кінцівок у вигляді млявих міхурів, тріщин, мокнуття. Шкіра нагадує обварену окропом. В аналізі крові – лейкоцитоз, зсув вліво, прискорена ШОЕ. Під час вагітності у матері була піодермія, загострення хронічного тонзиліту. Ваш попередній діагноз?
A. Ексфоліативний дерматит Ріттера B. Псевдофурункульоз
C. Флегмона новонародженого

D. Пухирчатка новонародженого


Везікулопустульоз
Хлопчик народився від І вагітності, І пологів в терміні гестації 36 тиж. З масою тіла 2400 г. Вагітність перебігала на тлі хронічного пієлонефриту, ускладнилась прееклампсією. Оцінка за шкалою Апгар 6/7 балів, реанімаційні заходи не проводились. На другу добу життя дитина стала різко неспокійна, відмічається тактильна гіперестезія, генералізовані судоми. Яке дослідження необхідно провести в першу чергу?
A. Посів крові на стерильність B. Нейросонографію

C. Енцефалографію

D. Комп’ютерну томографію

E. Люмбальну пункцію і дослідження ліквору


На 10 добу життя у дитини, яка народилась в терміні гестації 40 тиж., з масою 3500 г піднялась температура тіла до 38ᵒС. На шкірі грудей, живота, стегон виявлено поверхневі пухирі числом – 10, діаметром 5 – 10 мм, з мутним вмістом. Деякі з них зруйнувались, при цьому з’явилась яскраво - рожева поверхня. З боку внутрішніх органів змін немає. Смокче груди мляво. Встановіть попередній діагноз?
A. Пухирчатка новонароджених B. Везикулопустульоз
C. Ексфоліативний дерматит Ріттера D. Синдром Лайєла
E. Інфікована попрілість
Дитині 14 діб,знаходиться на штучному вигодовуванні. Народилась доношеною з масою тіла 3300 г. На 3-у добу після виписки із пологового будинку мати помітила на шкірі декілька гнійничків. До лікаря не зверталася, змащувала елементи висипки розчином фукорцину. Через 2 тижні дитина почала зригувати після їжі, температура зросла до 38 ᵒС, шкіра стала сіруватого кольору. При огляді: маса тіла 3000 г, частота дихання – 62/хв, ЧСС -178/хв, тони серця чисті, ослаблені. Живіт здутий, печінка виступає на 3 см з-під реберної дуги, селезінка на 1 см. Випорожнення жовті. Встановіть попередній діагноз.
A. Везикулопустульоз
B. Ранній неонатальний сепсис C. Пухирчатка новонароджених D. Пізній неонатальний сепсис E. Некротичний ентероколіт
Які препарати доцільно призначати при локальних бактеріальних інфекціях у новонароджених?
A. Цефалоспорини ІІ покоління + аміноглікозиди
B. Напівсинтетичні пенцциліни + Цефалоспорини ІІІ покоління C. Цефалоспорини ІІІ покоління
D. Пеніцилін + цефалоспорини І-ІІпокоління E. Цефалоспорини І покоління + макроліди
Яку стартову комбінацію антибіотиків застосовують при лікуванні неонатального сепсису з менінгітом?

А. Ампіцилін + гентаміцин


Б. Ампіцилін + цефотаксим

В. Ванкоміцин + амікацин


C. Ванкоміцин + амікацин + метронідазол D. Ампіцилін +цефотаксим + амікацин

Тіенам
362. Якою має бути тривалість антибактеріальної терапії неонатального менінгіту за наявності грам відємного збудника: A. 10-14 днів від моменту санації ліквору


B. Аміноглікозид 14 днів, цефалоспорин ІІІ покоління 14 днів C. Аміноглікозид 7 днів, цефалоспорин ІІІ покоління 10 днів
D. Аміноглікозид 14 днів незалежно від ліквору, цефалоспорин ІІІ покоління 21 день від моменту санації ліквору
E. Ампіцилін 7 днів, аміноглікозид 3 дні, цефалоспорин ІІІ покоління 10 днів
У дитини в віці 3 діб, яка народилась з вагою 2900 г, при обстеженні виявлено мікроцефалію, катаракту обох очей, нерясний плмистий висип на тілі, гепатоспленомегалію. Дитина не реагує на звукові подразники. При ехокардоіграфічному обстеженні діагностовано відкриту артеріальну протоку. Яку внутрішньоутробну інфекцію перенесла дитина?
A. Цитомегаловірусну інфекцію В. Краснуху
C. Вірусний гепатит В D. Токсоплазмоз
E. Хламідіоз
У недоношеної дитини, яка народилась з ознаками внутрішньоутробної інфекції в віці 1 року виявлено хоріоретиніт. Вкажіть найбільш ймовірну причину захворювання?
A. Токсоплазмоз B. Герпес
C. Вірусний гепатит В D. Мікоплазмоз
E. Хламідіоз
На 7 добу життя новонародженого госпіталізовано з симптомами інтоксикації, утрудненим носовим диханням та геморагічними виділеннями з носа,гепатолієнальним синдромом, неврологічними розладами, везикулярним висипом на тулубі, долонях, підошвах. Яку інфекцію можна запідозрити?
A. Герпетична інфекція B. Краснуха
C. Токсоплазмоз
D. Цитомегаловірусна інфекція E. Сифіліс
Новонародженому 3 години. Стан дитини за шкалою Апгар 9 балів. Мати є носієм HBsAg. Коли необхідно провести щеплення дитині з метою профілактики гепатиту В?
A. В перші 12 годин життя B. В першу добу
C. В перші 3 дні після народження

D. На 7 добу життя


E. В 1 місяць
367. Який шлях інфікування плода характерний для герпес-вірусної інфекції? A. Висхідний
Трансплацентарний

Переважно висхідний та контамінаційний, можливий трансплацентарний

Контамінаційний
Трансмембранний 368. Яка схема лікування застосовується при вродженому лістеріозі?
Цитотект + віферон

Ацикловір + імуноглобулін + віферон

Ампіцилін + гентаміцін

Піриметамін + сульфадимезин + лейковорин


Пеніцилін або цефтріаксон 369. У дитини на п'ятий день життя встановлена церебральна форма набутого
герпесу, яка характеризється лихоманкою, судомним синдромом, високочастотним криком, змінами в цереброспінальній рідині. Який преперат слід призначити в якості етіотропної терапії?
Роваміцин

Флемоксин

Ацикловір

Цитотект + віферон


Ганцикловір 370. У доношеної дитини на 20 день життя діагностовано інтерстиціальну
пневмонію. З анамнезу відомо що після народження мала двобічний кон’юнктивіт. Ці дані свідчать про можливу наявність інфекції, спричиненої:
Гонококом

Герпесом


Цитомегаловірусом

Спірохетою


Хламідією 371. Внутрішньоутробна цитомегаловірусна інфекція, як правило, проявляється усім, крім:
Мікроцефалії

Гепатоспленомегалії

Пневмонії

Періоститу

Хоріоретиніту
Для якої з перерахованих внутрішньоутробних інфекцій найбільш характерне утворення внутрішньочерепних кальцинатів?
a. Хламідіозу b. Краснухи
c. Токсоплазмозу

d. Герпетичної інфекції

e. Природженого сифілісу
Мати вважає дитину 4 років хворою впродовж останніх 6 місяців. При огляді: генералізована лімфоаденопатія, петехіальні крововиливи в шкіру,

стерналгія, печінка + 4 см, селезінка + 3 см. ЗАК: Hb 80 г/л, ШЗЕ 27 мм/год. Яке дослідження найвірогідніше підтвердить підозрюване Вами захворювання: A. Бласти кісткового мозку більше 25%


B. Ретикулоцитоз периферичної крові більше 5% C. Тромбоцити крові менше 20 Г/л
Клітини Березовського-Штернберга у пунктаті лімфовузла

Позитивний тест Пауль-Бунеля


374. За допомогою якого методу можна діагностувати у дитини лімфогранулематоз:
A. На підставі клінічної картини (пальпація лімфовузлів).

B. Гістологічне дослідження ураженого лімфовузла (ексцизій на біопсія).

C. На підставі терапії ex juvantibus.

D. На підставі результатів стернальної пункції

E. На підставі результатів трепанобіопсії клубової кістки
375. У хворого на гострий мієлобластний лейкоз виявлено: збільшення печінки, селезінки, анемія, мієлобласти в периферичній крові. Вказати яка принципова ознака відрізняє гострий лейкоз від хронічного: A. Бластні клітини в периферичній крові
Анемія

Панцитопенія

D. Тромбоцитопенія

E. Лейкемічний провал


376. Який цитоморфологічний варіант гострого лімфобластного лейкозу є прогностично сприятливим?
L1

L2

L3L2– L3

E. Правильна відповідь відсутня

377. Який вік дітей, у яких вперше діагностується гострий лейкоз, вважається

поганою прогностичною ознакою щодо перебігу і відповіді на хіміотерапією?

A.2-8 років

B. 2-4 років

C. 4-6 років

D.6-8 років

E. < 2 років
У дитини 10років із гострим лімфобластним лейкозом L1, яка знаходиться на підтримуючій терапії 6-меркаптопурином та метотрексатом, з’явились головний біль, сонливість, блювання, різке зниження зору. При огляді: ригідність потиличних м’язів, позитивний синдром Керніга, лівобічний парез n.acialis. Яке ускладнення приєдналось?
A. Менінгоенцефаліт

B. Геморагічний інсульт


C. Побічна дія цитостатиків D. Нейролейкоз

E. Енцефалопатія

379. У дитини 8 років, важкий загальний стан, спостерігається системне
ураження лімфатичних вузлів, збільшені печінка і селезінка. Які найбільш

інформативні показники аналізу крові?

A. Лейкоцитоз

Пойкілоцитоз

Наявність бластних клітин та відсутність проміжних форм

Зсув лейкоцитарної формули вліво

Еозинофілія
380. У хлопчика 5 років, хворого на гострий лімфобласний лейкоз, завершується фаза консолідації ремісії за протоколом поліхіміотерапії. У периферичній крові лейкоцитів 2,9 Г/л, тромбоцитів 120 Г/л, нормохромна анемія І ст. У кістковому мозку 5 % бластів. Яким хіміопрепаратом проводитиметься підтримуюча терапія?
6-меркаптопурином

Циклофосфаном

Метотрексатом

Преднізолоном

Даунорубіцином
381. Хлопчик 14 років поступив у лікарню зі скаргами на слабкість, підвищену втомлюваність, профузну пітливість, лихоманку, задишку, кашель, схуднення, свербіж шкіри. При рентгенологічному обстежені грудної клітки виявлено збільшення тіні середостіння та наявність поліциклічних контурів. Яке захворювання найбільш ймовірне?
Лімфогранулематоз

Тимома


Гострий лейкоз

Туберкульоз

Неходжкинська лімфома
382. Дівчинка 6 років впродовж 1 міс. лікується з приводу підвищення температури тіла до 37-37, 5 незрозумілої етіології, має малопродуктивний кашель, спостерігається генералізована лімфоаденопатія, печінка +4 см, селезінка +5 см. Антибіотикотерапія малоефективна. ЗАК: Hb-85 г/л, ер-2,6 Т/л, лейкоцити -26 г/л, бласти - 4%, сегментоядерні нейрофіли - 26%, лімфоцити-70%. Ваша подальша тактика?
A. Направити в генетичний центр і дослідити каріотип B. Провести спірографічні дослідження, аналіз мокроти

C. Провести стернальну пункцію і дослідити кістковий мозок

D. Дослідити біоптат найбільш збільшених лімфовузлів

E. Провести рентгенографію органів грудної клітини.


383. При диспансерному обстеженні у дівчинки 15 років виявлено збільшення селезінки, при пальпації вона виступає на 2 см з-під реберної дуги. Шкіра та слизові оболонки рожеві, периферичні групи лімфатичних вузлів не збільшені, крім тонзилярних, діаметр яких до 1,5 см, безболісні, не спаяні між собою і з оточуючими тканинами. З боку легень та серця патології не виявлено Живіт м’який, печінка + 3 см з-під краю реберної дуги. В аналізі крові Ер.3,4х1012 /л, Нb-118 г/л, тромбоцити 150х109 /л, лейкоцити 28,0х109 /л, еоз. - 7 %, баз. - 5%, промієлоцити - 2 %, мієлоцити - 14 %, лімфоцити -14 %, моноцитів – 2 %, ШОЕ

23 мм/год. Яке обстеження слід призначити дитині для визначення варіанту перебігу захворювання?


A. Цитогенетичне обстеження на наявність філадельфійської хромосоми

B. Визначення рівня АЛТ, АСТ, білірубіну

C. Визначення рівня Ig крові
D. Визначення С- реактивного білка, сіалових кислот E. Визначення рівня ЦІК
384. У хворої 14 років при цитохімічному дослідженні стернального пунктату, в якому виявлено 40% бластних клітин, визначено негативну реакцію на пероксидазу та з суданом чорним, а також позитивну - на глікоген. Який цитохімічний варіант гострої лейкемії у пацієнта? A. Мієлобластна
Монобластна

Промієлоцитарна


Недиференційована 385. Дівчинка 10 років поступила у гематологічне відділення зі скаргами на
збільшення лімфовузлів. Встановлений діагноз лімфогранулематоз. Який метод дослідження є найбільш інформативним з метою встановлення стадії захворювання?
Комп’ютерна томографія

Стернальна пункція

Рентгенографія ОГК

Функціональні печінкові проби

УЗД черевної порожнини

386. За клінічною картиною з геморігічних діатезів діагностується тільки:

тромбоцитопенія

хвороба Шенляйн-Геноха

гемофілія

хвороба Гланцмана-Віллебранда

ідіопатична тромбоцитопенічна пурпура
387. Перші ознаки гемофілії частіше виникають у віці: a. 0-6 міс
b. 6-12 міс c. 1-2 роки d. 2-5 років
e. 5 років і більше
388. Найбільш характерними для геморагічного васкуліту є кровотечі такої локалізації:
A.З ясен B.Носові C.Легеневі
D.Шлунково-кишкові E.Маткові
389. НЕХАРАКТЕРНОЮ ознакою тромбоцитопенічної пурпури є: A.Спонтанні кровотечі і крововиливи
Кровоточивість ясен C.Плямисто-петехіальні висипання на шкірі

D.Носові кровотечі


E.Гемартрози
До тромбоцитопеній відносять: A.Гемофілію
B.Хворобу Шенляйн-Геноха C.Хворобу Верльгофа D.Хворобу Віллєбранда E.гемангіоми
Крововиливи у суглоби характерні для: A.Геморагічного васкуліту B.Тромбоцитопенічної пурпури C.Гемофілії
D.Гострого лейкозу

E.Набутої тромбоцитопенії


Відстрочені кровотечі після травми характерні для: A.Гемофілії
B.Геморагічного васкуліту C.Апластичної анемії D.Гострого лейкозу E.Хвороби Верльгофа
Хлопчик 9 років, який страждає на гемофілію В, неодноразово лікувався у стаціонарі. Зараз його госпіталізовано для проведення планової санації порожнини рота. Який препарат необхідно ввести дитині перед екстракцією зубу?
A.Суху плазму
B.Одногрупну кров C.Кріопреципітат D.Свіжозаморожену плазму E.Преднізолон
Хлопчик 7 років госпіталізований у важкому стані зі скаргами на
підвищення температури до 38,9С, висипання на кінцівках і сідницях. При огляді у дитини виявлено геморагічно-папульозні висипання довкола гомілковостопних і колінних суглобів, а також на сідницях. Результати якого додаткового дослідження можуть підтвердити діагноз:
A.Еозинофілія B.Нейтрофільоз
C.Скорочення часу зсідання крові за Лі-Уайтом D.Кількість тромбоцитів
E.Кількість лейкоцитів у ЗАК
Для екзантеми,що супроводжує перебіг хвороби Верльгофа, НЕ є характерною:
A.Поліхромність висипки B.Одночасність висипання C.Поліморфізм висипки D.Спонтанність висипання E.Несиметричність висипки

У нормі найнижчий рівень гематокриту виявляють у віці:

A.1 година
B.1 тижня

C.1 місяця

D.3 місяців

E.3 років


У дитини 15 років виявляють рівень гемоглобіну 195 г/л. Об’єктивне обстеження патології не виявляє. Інші показники загального аналізу крові нормальні. Наступний діагностичний крок …
A.Рентгенографія органів грудної клітки
B.Визначення вмісту гемоглобіну в батьків,братів(сестер) C.Катетеризація серця
D.Оцінювання функціонального стану дихальної системи E.Визначення активності лужної фосфатази лейкоцитів

Гемоліз можуть характеризувати:

A.Вкорочене “ життя“ еритроцитів

B.Прискорена деструкція еритроцитів

C.Підвищена кількість ретикулоцитів, якщо КМ не є пригніченим

D.Гемоглобінемія, гемоглобінурія

E.Все, зазначене вище
Значну кількість сфероцитів у мазку крові виявляють при всіх зазначених захворюваннях, ЗА ВИНЯТКОМ
A.Імунної гемолітичної анемії B.Хвороби Вільсона-Коновалова C.Природженого сфероцитозу D.Серпоподібно клітинної анемії E.Сепсису, викликаного клостридіями
Після проведення анти малярійної профілактики у дитини виявляються блідість,відчуття слабкості і потемніння сеяі. Рівень гемоглобіну зменшився від
до 90 г/л. Найбільш імовірний діагноз A. Природжений сфероцитоз B.Серпоподібно клітинна анемія C.Гепатит
D.Дефіцит G6PD

E.Імунна гемолітична анемія

Апластичні кризи характеризуються такими ознаками:

A.Ніколи не є небезпечним для життя


B.Завжди супроводжуються збільшенням кількості ретикулоцитів C.У дітей часто є результатом парвовірусної інфекції
D.Ніколи не трапляються при природженому сфероцитозі E.Завжди призводять до розвитку важкої анемії
За відсутності кровотечі гемоліз можуть характеризувати A.Зниження показників гемоглобіну і гематокриту B.Нормальні показники гемоглобіну і гематокриту C.Підвищена кількість ретикулоцитів
D.Відсутність ретикулоцитів E.Усе, зазначене вище

403.У дитини 2 міс діагностовано серпоподібно клітинну анемію на підставі скринінгового дослідження крові з пуповини. Які заходи має включати профілактичне лікування цієї дитини?


A.Профілактичне призначення пеніциліну
B.Профілактичні трансфузії еритромаси з інтервалом 4-6 тиж
C.Щомісячні ін’єкції дефероксаміну, щоб уникнути навантаження залізом D.Спленектомію
E.Нічого із зазначеного

404.У дитини 6 міс протягом 1 міс виявлялась періодична діарея. Після


кількаразової заміни молочних сумішей місцевий сімейний лікар замінив суміш

козячим молоком, після чого випорожнення нормалізувались. У віці 12 міс у

немовляти виявляють блідість і знижену рухову активність. Найбільш

імовірний діагноз…

A.Хвороба Крона

B.Синдром мальабсорбції

C.Залізодефіцитна анемія

D.Дефіцит фолатів

E.Дефіцит міді

405.Про що свідчать значення орального тесту на толерантність до глюкози?Визначення
Концентрація глюкози, ммоль/л

глюкози в

Цільна кров

Плазма

крові

Венозна
Капілярна

Венозна

Натще

≥6,1
≥6,1

≥7,0

Через 2 год

≥10,0
≥11,1

≥11,1

A Цукровий діабет.

Стан декомпенсації.

Про що свідчать значення орального тесту на толерантність до глюкози?Визначення
Концентрація глюкози, ммоль/л

глюкози в

Цільна кров

Плазма

крові

Венозна
Капілярна

Венозна

Натще

<6,1
<6,1

<7,0

Через 2 год

≥6,7<10,0
≥7,8<11,1

≥7,8<11,1

A Цукровий діабет.

Стан декомпенсації.
Про що свідчать значення орального тесту на толерантність до глюкози?

Визначення
Концентрація глюкози, ммоль/л

глюкози в

Цільна кров

Плазма

крові

Венозна
Капілярна

Венозна

Натще

≥5,6<6,1
≥5,6<6,1

≥6,1<7,0

Через 2 год

<6,7
<7,8

<7,8

A .Цукровий діабет.
B .Порушена толерантність до глюкози.

C.Порушена глікемія натще.

D Стан компенсації.

Стан декомпенсації.

Визначте який стан компенсації цукрового діабету у дітей та підлітків:

Показники

Стан компенсації

Клінічна оцінка
Гіперглікемія

Відсутні симптоми

Низький рівень глікемії

Легкі гіпоглікемії

Біохімія
Глікемія натще, ммоль/л

4,0-7,0

Глікемія після їжі, ммоль/л

5,0-11,0

Глікемія вночі, ммоль/л

не <3,6

HbA 1c, %

<7,6

A Стан субкомпенсації.
B Порушена толерантність до глюкози.

C Порушена глікемія натще.

D Стан компенсації.

Стан декомпенсації.

409.Визначте який стан компенсації цукрового діабету у дітей та підлітків:

Показники

Стан компенсації

Клінічна оцінка
Гіперглікемія

Поліурія, полідипсія, енурез, погана
прибавка маси тіла, погане
відвідування школи

Низький рівень глікемії

Епізоди важкої гіпоглікемії (втрата
свідомості ± судоми)

Біохімія
Глікемія натще, ммоль/л

>8,0

Глікемія після їжі, ммоль/л

11,0-14,0

Глікемія вночі, ммоль/л

<3,6 або >9,0

HbA 1c, %

7,6-9,0

A Стан субкомпенсації.
B Порушена толерантність до глюкози.

C Порушена глікемія натще.

D Стан компенсації.

Стан декомпенсації.


410.Визначте який стан компенсації цукрового діабету у дітей та підлітків:

Показники

Стан компенсації

Клінічна оцінка
Гіперглікемія

Нечіткий зір, болючі судоми,
відставання у рості, пізній пубертат,
інфекції шкіри та геніталій, судинні
ураження

Низький рівень глікемії

Епізоди важкої гіпоглікемії (втрата
свідомості ± судоми)

Біохімія
Глікемія натще, ммоль/л

>9,0

Глікемія після їжі, ммоль/л

>14,0

Глікемія вночі, ммоль/л

<3,0 або > 11,0

HbA 1c, %

>9,0

A Стан субкомпенсації.
B Порушена толерантність до глюкози.

C Порушена глікемія натще.

D Стан компенсації.
E Стан декомпенсації.

411.Для цукрового діабету І типу характерна така ознака:

A Зниження рівня С-пептиду.

Підвищення рівня С-пептиду.

Вік після 35 років.

Повільний початок.

Стабільний перебіг.
Визначіть дозу інсуліну, яку рекомендують призначати пацієнту у стаціонарі при вперше діагностованому цукровому діабеті:
0,5 ОД на 1 кг маси тіла на добу.

0,6 ОД на 1 кг маси тіла на добу.

0,7 ОД на 1 кг маси тіла на добу.

0,8 ОД на 1 кг маси тіла на добу.

1 ОД на 1 кг маси тіла на добу.

Визначіть інсулінопрепарат, який має найкоротший термін дії:

Хумалог.

Хумодар Р.

Хумодар Б.

Хумодар К15.

Хумодар К25.

414.Дівчинка 14-ти років скаржиться на дратівливість, плаксивість,

серцебиття, схуднення при доброму апетиті. Під час розмови метушлива.

Дефіцит ваги - 20%. Легкий екзофтальм, позитивні симптоми Грефе, Кохера.

Щитоподібна залоза дифузно збільшена, м’якоеластична, не болюча. Дрібний

тремор пальців рук. Пульс - 108/хвилину. Глікемія натще - 8,3 ммоль/л. Яке

захворювання слід запідозрити?

A Дифузний токсичний зоб.

B Вузловий токсичний зоб.

Неврастенія.


Автоімунний тиреоїдит.

Токсична аденома ЩЗ.


415.Дівчинка 15 років скаржиться на порушення сну, зниження маси тіла, серцебиття, кардіалгії, стомлюваність. Відзначено гіперплазію щитоподібної залози ІІ ступеня, екзофтальм. Сімейним лікарем було призначено ноотропіл по одній таблетці (1,2 г) два рази на добу перорально протягом одного місяця;

покращення стану не спостерігалось. Які порушення рівнів гормонів найбільш характерні для цього захворювання?


A Підвищення тироксину і трийодтироніну B Підвищення тиреотропного гормону.

C Підвищення рівня йоду, що пов’язаний з білком.

D Зниження тироксину.

EЗниження трийодтироніну.


416. Батьки дівчинки Н., вік 17 років, звертались до сімейного лікаря зі скарги на дратливість, серцебиття, зниження маси тіла, втомлення, пітливість у їхньої дитини. В анамнезі часті пневмонії, ангіни. Хворій було призначено седавіт по 2 таблетки три рази/добу перорально протягом одного місяця; покращення стану не було.
Об’єктивно: шкіра блідо-рожева, чиста, помірно волога; тримтіння кінцівок. Щитоподібна залоза збільшена, візуалізується, м'яка при пальпації. Позитивні симптоми Грефе, Кохера, Либіцса, ЧСС-126/хв. Межі серця в нормі. Аускультативно тони серця звучні, систолічний шум на верхівці. Про який діагноз можна думати?
Тиреотоксикоз.

Міокардит.

Гіперпаратиреоз.

Вегето-судинна дистонія.

Невроз.
На прийомі у лікаря мати з немовлям.Дівчинці В. шість місяців. Скарги на відмову від грудей, мляве смоктання, постійні закрепи; дитина не тримає голову, не сидить. Об'єктивно: шкіра жовта (моркв'яна), тургор тканин знижений, обличчя набрякле; язик великий, не вміщується в порожнину рота. На масі не набирає. Зуби відсутні. При пальпації печінка на 2 см виступає з-під краю реберної дуги, селезінка не збільшена. Кал та сеча звичайного коліру. Профілактичні щеплення не проводили. Профілактику рахіту не здійснює. Мати працювала під час вагітності на взуттєвій фабриці. Визначіть вік, з якого дитині можна призначати замісну терапію:
A Відразу з моменту встановлення діагнозу.
B Спочатку дитині ввести прикорми, а потім призначити тиреоїдні препарати. C З моменту, коли дитина сама почне їсти.
D Коли закінчиться вигодовування груддю.
E Спочатку провести курс вітамінопрофілактики рахіту, після чого призначити тиреоїдні препарати.
Виберіть що характерно для ІІ ступеня збільшення величини щитовидної залози?
A Щитовидна залоза візуалізується при нормальному положенні голови.
BЩитовидна залоза не пальпується або пальпується, але об'єм її долей не перевищує розмірів кінцевої фаланги великого пальця пацієнта.
CЩитовидна залоза пальпується, об'єм її долей більший за розміри кінцевої фаланги великого пальця пацієнта, але вона не візуалізується.
DЩитовидна залоза візуалізується з відстані 5 м і більше.

E Щитовидна залоза візуалізується при відхиленні голови назад.

Початкова доза замісної терапії L-тироксином при природженому гіпотиреозі у дитини віком 2 роки складає мкг/кг:
A4-6. B 8-10. C 10-15. D 6-8. E 3-4.
При проведенні тонкоголкової аспіраційної пункційної біопсії з цитологічним дослідження у дітей з автоімунним тиреоїдитом виявляють:
A Переважання лімфоїдних елементів над тиреоїдним компонентом; виявляють клітини Гюнтле-Ашкіназі.
B Не проводиться.
C Накопичення пухлинних клітин різних за розміром, формою. D Нічого не виявляють.
E Виявляють клітини Березовського-Штенберга.
Як називається очний симптом, що часто спостерігається при дифузному токсичному зобі у дітей та характеризується відсутністю зморшок на лобі при погляді вгору?
A Симптом Далримпля. B Симптом Мебіуса.
C Симптом Еллінека. D Симптом Розенбаха. E Симптом Жоффруа.

Лабораторними критеріями дифузного токсичного зобу у дітей є:

Зниження рівнів тироксину, трийодтироніну та тиротропіну в крові.
З метою скринінгу вродженого гіпотиреозу недоношеній дитині провели забір крові на 7 день. Отримано результат ТТГ 60 мОД/л. Це свідчить про:
A Гіпотиреоз, що потребує лікування. B Варіант норми.
C Слід провести повторне дослідження з того ж зразка крові. D Недоношеним це дослідження не проводять.
E Ймовірний гіпотиреоз.
424. Визначте патологічний стан, зумовлений недостатністю соматотропіну: А. Затримка фізичного розвитку В. Збудливість С. Безсоння

D. Гіперглікемія

E. Прискорення психічних процесів
425. Назвіть симптоми, які характерні для гіпоталамічного ожиріння: А. Підвищення функції щитоподібної залози В. Підвищення апетиту, періодична спрага С. Дифузне ожиріння зі стріями
D. Симпатоадреналові або вагоінсулярні кризи з поліурією

E.Порушення терморегуляції


Яка з представлених клінічних ознак типова для гіпофізарного нанізму: А. Малий зріст при народженні В. Шкіра помірної вологості, звичайного кольору С. Виражене зниження інтелекту
D. Вторинні статеві ознаки відсутні

Е. Вторинні статеві ознаки розвинені відповідно до віку


Хвора Н., 17 років, скаржиться на постійний головний біль, порушення зору, огрубіння рис обличчя, збільшення в розмірах кистей стоп, аменорею. Хворіє 1,5 роки. Попередній діагноз?
А. Гіпоталамічний синдром В. Хвороба Іценка-Кушинга С. Акромегалія
D. Гігантизм

Е. Синдром Шихана


Хлопчик Д., 17 років, скаржиться на помірне збільшення маси тіла, задишку при фізичному навантаженні. В минулому нічим не хворів. Маса тіла -
кг, ріст - 172 см. Правильної статури, розподіл жирової клітковини рівномірний. Яке захворювання може бути у хворого?
А. Аліментарне ожиріння В. Гіпоталамічне ожиріння С. Дисгонадне ожиріння D. Хвороба Іценка-Кушинга
Е. Адипозо-генітальна дистрофія
429.Яке лікування слід при значити дитині з первинним ожирінням 2 ступеню: А. Дієтотерапію
B. Лікувальну фізкультуру С. Статеві гормони
D. Санацію вогнищ хронічної інфекції Е. Не потребує втручань
При лабораторному дослідженні дитини з гіпофізарним нанізмом виявляють:
А. Підвищення рівня тироксину та трийодтироніну в крові В. Підвищення вмісту гонадотропінів в крові С. Гіперглікемію
D. "Кістковий вік" відповідає паспортному

Е. Затримка скостеніння епіфізарних зон відповідно віку


У якому віці припиняється ріст скелета: А. 13-14 років В. 12-13 років С. 14-15 років
D. 15-16 років Е. 16-17 років
У якому віці з'являється перша менструація? А. 9-10 років В. 10-11 років С. 11-12 років

14-15 років Е. 12-13 років


433. Затримка статевого розвитку у хлопчиків – стан, коли відсутні ознаки статевого розвитку А. до 14–річного віку
до 13–річного віку С. до 16–річного віку
до 17–річного віку E.до 18-річного віку
434.До ендокринолога звернулася мати дівчинки 4-х років зі скаргами на неправильну будову зовнішніх статевих органів: гіпертрофію клітора, великі статеві губи, що нагадують калитку, прискорений ріст, появу аксилярного та лобкового оволосіння, зниження тембру голосу. Яке обстеження необхідно провести для підтвердження діагнозу?
Визначення 17–ОН–прогестерону сироватки крові та екскреції 17– кетостероїдів з сечею.
Каріотипування.

Визначення АКТГ у крові.

Визначення ТТГ у крові.

Визначення кісткового віку.


У дівчинки Д. 12 років, що лікується з приводу септичного стану, раптово розвинулася виражена слабкість, адинамія, блювання, пронос. Сопор. Пульс ниткоподібний, 110 за хв, АТ 60/40 мм рт. ст. На ЕКГ: тахікардія, зниження вольтажу всіх зубців. Лабораторні дані: гіпонатріємія, гіпохлоремія, гіперкаліємія, гіпоглікемія. Яка причина розвитку такого стану:


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка