Гострий апендицитСкачати 148.8 Kb.
Сторінка1/8
Дата конвертації13.12.2020
Розмір148.8 Kb.
#11213
  1   2   3   4   5   6   7   8
Gostry apenditsit
Gostry apenditsit
Гострий апендицит

1.Хворий 26 років звернувся до лікаря з скаргами на біль в правій здухвинній ділянці. Біль виник в епігастральній ділянці, три години тому, потім біль перемістився в праву здухвинну ділянку, була одноразова блювота. Стілець був нармальний. При огляді:температура тіла 37,6 С, язик вологий, відмічається напруження м'язів передньої черевної стінки в правій здухвинній ділянці. Позитивні симптоми Щоткіна-Блюмберга, Ровзінга, Сітковського. Лейкоцити - 8,0 Г/л. Загальний аналіз сечі без особливостей. Ваш діагноз.

+Гострий апендицит.

-Правобічна ниркова колька.

-Гострий холецистит.

-Хвороба Крона.

-Регіональний мезентеріальний лімфаденіт.

2.Хвора, 29 років скариться на постійний неінтенсивний біль в правій здухвинній ділянці та частий сечопуск. Захворіла гостро 11 годин тому. Спершу відчула важкість в епігастральній ділянці, нудоту, позиви на блювання. Одноразово був стул. За 8 годин біль перемістився у праву здухвинну ділянку, інтенсивність його збільшилась. Менструації регулярні. Загальний стан середньої важкості. Положення в ліжку на правому боці з підтягнутими до живота ногами. Температура тіла – 37,30 С. АТ – 110/60 мм рт ст.. ЧСС – 88 за 1 хв.. Живіт не здутий, симетричний. Права половина дещо відстає при диханні. При пальпації живіт болючий і напружений у правій здухвинній ділянці. Позитивні симптоми Ровзінга, Роздольского, Сітковського, Щоткіна-Блюмберга. Ректально –болючисть при натискуванні на передню стінку. При вагінальному дослідженні зміщення шийки матки не болюче, придатки пальпуються не чітко, праві придатки дещо болючі. Найбільш імовірний попередній діагноз?

+ Гострий апендицит.

-Гострий цистит.

-Гострий правобічний аднексит.

-Позаматкова вагітність.

-Правобічна ниркова коліка.

3.Хвора 35 років була госпіталізована до хірургчного відділення з діагнозом гострий апендицит. Хворіє 6 діб. Лікувалася самос-тійно, приймала аналгетики, спазмолітики. В правій здухвинній області пальпується щільне утворення, практично нерухоме, з чіткими контурами. Був встановлений діагноз – апендикулярний інфільтрат. Хворій показано:

+ Консервативне лікування. Потім апендектомія через 2-3 місяці після розсмоктування апендикулярного інфільтрату

-Апендектомія в плановому порядку, дренування черевної порожнини

-Апендектомія в ургентному порядку, дренування черевної порожнини

-Виписати хвору під нагляд хірурга поліклінічного відділення

-Ендоскопічна апендектомія

4.У хворого під час лапаротомії на 6-й день від початку захворювання виявлено апендикулярний інфільтрат. При спробі його роз’єднання наступає десерозація кишки. Який об’єм хірургічного втручання?

+Дренування черевної порожнини, тазу, антибактеріальна терапія, місцево холод і фізпроцедури.

-Апендектомія без дренування черевної порожнини.

-Апендектомія, дренування черевної порожнини.

-Роз’єднання інфільтрату з виконанням апендектомії.

-Ушивання лапаротомної рани, антибіотикотерапія, фізпроцедури.

5.У хворого 18 років на 3 день після апендектомії з’явилась жовтяниця, біль в правому підребір’ї, гектична температура, пальпується збільшена болюча печінка. Про яке ускладнення необхідно думати?

+Пілефлебіт

-Вірусний гепатит

-Токсичний гепатит

-Цироз печінки

-Холедохолітіаз

6.У хворої 40 років з на 8 день від початку захворювання різко посилився біль внизу живота. Температура набула гектичного характеру, пульс 106 уд. за хв. Язик сухий. В правій здухвинній ділянці при пальпації в зоні інфільтрату визначається різкий біль та позитивні симптоми подразнення очеревини. При ректальному обстеженні болючості, нависання передньої стінки кишки не виявлено. Яке ускладнення виникло у хворої?

+Нагноєння апендикулярного інфільтрата

-Пілефлебіт

-Правосторонній аднексит

-Дифузний перитоніт

-Тіфліт

7.Оперовано хворого 52 років з приводу гострого гангренозного апендициту, місцевого перитоніту. Виконано апендектомію, дренування черевної порожнини. На 5 день після операції стан хворого погіршився, з’явились озноб, різке підвищення температури, іктеричність склер, пульс 120 уд. за хв, АТ-110/70 мм рт. ст. Живіт здутий, при пальпації біль в правій половині живота, збільшення в розмірах печінки та її болючисть. Виділень із черевної порожнини не має. Лейкоцитів крові - 22,4х109/л, еритроцитів-2,7х1012/л. Яке ускладнення виникло у хворого?

+Пілефлебіт

-Підпечінковий абсцес

-Післяопераційний перитоніт

-Тіфліт


Гостра кишкова непрохідність

8.У хворого 22 років, оперованого 16 годин тому назад з приводу гострого апендициту, появилась слабість, головокружіння. Хворий блідий, пульс 110 уд. в хвилину. Живіт м”ягкий, болючий в ділянці операційної рани. В пологих місцях живота визначається вкорочення перкуторного звуку. Яке ускладнення Ви запідозрюєте?

+Внутрішня кровотеча

-Перитоніт

-Абсцес

-Кишкова непрохідність

-Кишкова нориця

9.Жінка 40 років на протязі 3-х діб відмічає поступово нарастаючий біль у правій здухвинній ділянці, що починався з епігастральної ділянки. Температура до 37,5-37,8 С. При поступленні язик вологий, пульс 80 уд. в хв., лейкоцитоз 12х109. Живіт при пальпації мякий помірно болючий в правій здухвинній ділянці де нечітко пальпується якись утвір. Про яку патологію слід думати?

+Апендикулярний інфільтрат

-Пухлина сліпої кишки

-Перекручена кіста яєчника

-Позаматкова вагітність

-Апендикулярнниц абсцес

10.У хворої 21 року діагностовано апендикулярний інфільтрат. В прцесі консервативного лікування на 5-у добу лікування з’явилась температура до 38?С, озноб, відмічалось збільшення розмірів інфільтрату і підсилення його болючості. Лейкоцитоз збільшився до 17,2?109/л. Якою повинна бути тактика лікуванн?

+Термінова операція (вскриття абсцесу доступом у правій здухвинній ділянці і дренування його)

-Термінова операція (серединна лапаратомія, вскриття і дренування абсцесу)

-Термінова операція (апендектомія)

-Консервативна

-Продовжити консервативне лікування протягом 5-7 діб, потім планова операція – апендектомія.

11.При якому розташуванні червоподібного паростка ректальне дослідження буде найбільш корисним?

+ Тазовому

-Ретроцекальному

-Медіальному

-Підпечінковому

-Підселезінковому

12.Хворий 37 роківв поступив в клініку з болями в правому попереку, підвищенням температури, дізуричними розладами. Захворювання почалося гостро з болю в епігастральній ділянці. При огляді симптоми подразнення очеревини не виражені. Є болючість при пальпації трикутника Пті, позитивний симптом Пастернацького справа. Для якого розміщення паростка характерна наведена клінічна картина гострого апендициту?

+Ретроперітонеального

-Підпечінкового

-Тазового

-Серединного

-Лівобічного

13.Хвора 40 років поступила в клініку з наявністю пухлиноподібного утвору в правій клубовій ділянці. Захворіла тиждень тому, за допомогою не зверталася. При поступленні стан хворої важкий, температура гектична. При сонографії в ділянці інфільтрату виявлено розрідження. Ваша тактика?

+Дренування абсцесу, апендектомія

-Консервативне лікування

-Планова апендектомія

-Спостереження

-Лапароскопічна апендектомія

14.Хворий 67 років, що страждає хронічною ішемією кінцівок, раптово відчув сильні болі в правій здухвинній ділянці. Звернувся за медичною допомогою через добу. На момент огляду болі в правій здухвинній ділянці зменшились, проте є симптоми подразненя очеревини по всьому животу. Температура 37,5 град.С., лейкоцитоз помірний, проте є виражений зсув вліво. Про яку форму гострого апендициту слід думати в даному випадку ?

+Первинно-гагренозний

-Катаральний

-Флегмонозний

-Вторинно-гангренозний

-Емпієма паростка

15.Хвора 55 років поступила в клініку з загальною слабкістю, блювотою, підвищенням температури тіла до 39 град.С., пульсуючими болями в правій здухвинній ділянці. Захворіла 5 днів тому. Болі почалися в правій здухвинній ділянці, були тупими. Захворювання повільно прогресувало. На момент огляду симптоми подразненння очеревини не виражені, проте при глибокій пальпації живота спостерігається різка болючість в правій клубовій ділянці. Лейкоцитоз 15 тис. з зсувом вліво. Для якох форми гострого апендициту характерна вищенаведена симптоматика?

+Емпієма паростка

-Катаральний

-Флегмонозний

-Вторинно-гангренозний

-Первинно-гангренозний

16.Хворий 57 років прооперований з приводу вторинно-гангренозного апендициту. Проте стан хворого після операції погіршився. На наступний день відмічено виражений метеоризм, болі в животі, підвищення температури до 39 град.С. Симптоми подразнення очеревини не виражені. Не дивлячись на масивну антибіотикотерапію, стан прогресивно погіршувався, приєдналася жовтяниця. Про яке ускладнення слід думати?

+Пілефлебіт

-Піддіафрагмальний абсцес

-Гангренозній холецистит

-Розлитий перитоніт

-Тазовий абсцес

17.Хвора С, 35 років, знаходиться на стаціонарному лікуванні в хірургічному відділі з приводу апендикулярного інфільтрату. На 8-у добу від початку захворювання відмічається посилення болю в правій здухвинній ділянці. Температура тіла набула гектичного характеру. Пульс 110 за хв.. Язик вологий. Живіт приймає участь у диханні, не болючий за виключенням правої здухвинної ділянки, де визначається різка болючість та позитивні симптоми Роздольського і Щоткіна-Блюмберга. Який з наведених діагнозів є найбільш імовірним?

+Апендикулярний абсцес.

-Розлитий перитоніт.

-Правобічний пієлонефрит.

-Пілефлебіт.

-Гострий гангренозний апендицит.

18.Хворий 47 років, скаржиться на біль в правій здухвинній ділянці, підвищення температури тіла до 37,50 С, відсутність апетиту, слабість. Пять днів тому відмітив біль під ложечкою, нудоту, одноразову блювоту. Через декілька годин біль перемістився в праву здухвинну ділянку. Об’єктивно: при пальпації живота в правій здухвинній ділянці відмічається утвір 9,0х8,0 см, незначно болючий, нерухомий. При перкусії - над ним тупий перкуторний звук, аускультативно – виражені кишкові шуми. PS- 88 за 1 хв. Загальний аналіз крові: еритроцити - 4,2х1012 /л, лейкоцити - 8,3х109 /л, паличкоядерні -10, сегментоядерні -64, лімфоцити-22, моноцити-4, ШОЕ -15 мм/год. Найбільш ймовірний діагноз, що зумовлює таку клінічну картину?

+Апендикулярний інфільтрат.

-Злоякісна пухлина пухлина сліпої кишки.

-Рак правої нирки.

-Хвороба Крона (термінальний ілеїт)

-Спастичний коліт.

19.Хворий 29 років скаржиться на біль в правій підвздошній області протягом 2 діб. Біль почався в епігастрії. Стул у нормі, дізурії немає. Т° — 38,1°С, пульс — 92 хв-1, положення на спині, ноги зігнуті, праве стегно приведене до живота. Живіт не роздутий, м'який, хворобливий у правій підвздошній області при глибокій пальпації, симптоми Щьоткіна, Ровзінга, Сітковського негативні, Образцова і Пастернацького позитивні. Лейкоцитоз 15,0•109 л-1 із зсувом уліво. Аналіз сечі без змін. Найбільше ймовірний діагноз:

+Гострий ретроцекальний апендицит

-Правобічна ниркова колька

-Гострий правобічний паранефрит

-Апендикулярний підвздошний абсцес

-Гострий холецистит

20.До лікарні поступив хворий чоловік 43 років на 3-й день хвороби в тяжкому стані. Після огляду, кліничного та лабораторного обстеження поставлен діагноз “Розливний гнійний перітоніт апендикулярного походження. ”Рекомендоване оперативне лікування після дезінтоксикаційной терапії. При розливному гнійному перітоніті апендікулярного походження застосовують:

+ все перераховане нижче

-Серединна лапаротомія

-Апендектомія

-Промивання черевноі порожнини

-Дренування черевноі порожнини

21.Молода жінка поступила зі скаргами на біль у клубовій ділянці, які віддають у праву статеву губу. Підвищення температури до 37,6°С. Лейкоцити 9800. Під час пальпації позитивні симптоми Кохера-Волковича, Ровзінга, Ситковського. Досліджена гінекологом - патології жіночих органів не виявлено. Ваш діагноз? Клінічно гострий аппендицит.

+ запалення червеобразного відростку

-Гостре запалення жовчного міхура (холецистит)

-Дивертикуліт Меккеля

-Позауразняя вагітність

-Поза друга патологія

22.Дівчинка, 2,5 р., вступила в приймальне відділення на другу добу захворювання, що розпочалося з підвищення температури тіла до 38°С, повторного блювання, болю в правій здухвинній ділянці. Дитина погано спала, вередувала, дефекація залишилася нормальною. Виражені явища токсикозу, в контакт не вступає, опирається під час огляду.Попередній діагноз?

+Гострий апендицит

-Інвагінація кишечника.

-Глистна інвазія.

-Кишкова інфекція.

-Гострий менінгоенцефаліт.

23.Хворий скаржиться на болі в правій здухвинній ділянці, які спочатку виникли в епігастрії. Язик сухий, при диханні права половина живота відстає від лівої. При пальпації - напруження м’язів передньої черевної стінки. Позитивні симптоми Блюмберга в правій здухвинній ділянці, Сітковського, Ровзінга. Температура тіла 37,60С. Визначається лейкоцитоз, зсув лейкоцитарної формули вліво. Ваш діагноз?

+Гострий апендицит

-Гострий холецистит

-Гострий панкреатит

-Перфоративна виразка шлунку

-Механічна кишкова непрохідність

24.Хворий 60 років скаржиться на відсутність апетиту та постійний біль у правій здухвинній ділянці, який виник у нього 16 годин тому, температура тіла субфебрильна, в анамнезі спастичний коліт. Об’єктивно: пульс 92 в одну хвилину, язик обкладений сірими нашаруваннями, живіт помірно вздутий приймає участь в акті дихання. Пальпаторно м’який локально болючий в правій здухвинній ділянці. Позитивні симптоми: Сітковського, Бартом’є-Міхельсона, Ровзінга. Симптом Щоткіна-Блюмберга негативний. Сеча без патологічних змін, випорожнення були добу назад. Лейкоцитоз 7,2 тисячі. Ваш діагноз ?

+ Гострий апендицит

-Загострення коліту

-Гострий пієлонефрит

-Гострий холецистит

-Мезентеріальний тромбоз

25.У хворого С. 27 років після апендектомії з приводу гангренозного апендициту та дренування черевної порожнини на шостий день пов”язка сильно промокла кишковим вмістом з неприємним каловим запахом. Живіт м”який, при пальпації не болючий, гази відходять. Про яке ускладнення слід думати?

+Товстокишкова калова нориця

-Абсцес здухвинної ділянки

-Ограничений перитоніт

-Кишкова непрохідність

-Панкреатит

26.Дитину трьох років направили в приймальне відділення з підозрою на гострий апендицит. Скарги на біль в животі, повторне блювання, температуру тіла 37,4о С. Черговий хірург гострої хірургічної патології не знайшов. Яка подальша тактика чергового лікаря?

+Госпіталізація, спостереження хірургом

-Повторний огляд через 12 годин

-Повторний огляд через 24 години

-Спостереження по місцю проживання

-Лікування по місцю проживання

27.Хвора поступила через добу від початку захворювання із скаргами на біль в правій здухвинній і поперековій ділянці живота. Загальний стан задовільний, температура тіла до 37,40 С, пульс 92 в одну хвилину, зветрає на себе увагу змушенне положення хворої (права нога зігнута в кульшовомі суглобі і приведена до живота, лежить на правому боці). Пальпаторно живіт м’який, болючий в правій здухвинній ділянці, а також в проекції трикутника Петі. Позитивні симптоми: Ровзінга, Образцова, Пастернацького. Сеча без патологічних змін, лейкоцитоз 10,2 тисяч. Ваш діагноз, тактика лікування ?

+ Гострий аппендицит, хірургічне лікування

-Гнійний паранефрит, хірургічне лікування

-Ниркова коліка, спазмолітична терапія

-Гострий пієлонефрит, антибактеріальна терапія

-Гострий аднексит, антибактеріальна терапія

28.З метою попередження розвитку перитоніту, спровокованого спорожненням вмісту абсцесу кукси червоподібного відростка в черевну порожнину, оберіть найбільш раціональний метод обробки кукси під час апендектомії у дорослих:

+Перев’язка кетгутовою лігатурою з послідуючою перітонізациєю кукси

-Перев’язка шовковою лігатурою і перітонізация кукси

-Заглиблення неперев’язаної кукси

-Перев’язка шовковою лігатурою без заглиблення

-Перев’язка кетгутовою лігатурою без заглиблення

Гострий холецистит

29.Для клініки гострого холангіту характерно:

+ Висока температура, болі у правому підребір’ї, жовтяниця.

-Нудота блювота.

-Мелена.

-Нестійкий рідкий стілець.

-Оперізуючий біль.

30.Хвора Р., 43 років скаржиться на сильний гострий біль в правій половині живота, який іррадіює в праву надключичну ділянку; підвищення температури тіла, сухість та гіркоту в роті. Було неодноразове блювання, яке не приносило полегшення. Появу болю пов’язує з вживанням жирної та смаженої їжі. Хвора лежить на правому боці. Бліда. Тахікардія. Язик сухий. Живіт при пальпації болючий в правій половині живота та дещо напружений в правому підребер’ї. Ймовірний діагноз?

+ Гострий холецистит.

-Перфоративна виразка.

-Гострий апендицит.

-Правобічна ниркова коліка.

-Гостра кишкова непрохідність.

31.Хвора 63 років хворіє протягом двох тижнів, коли помітила іктеричність склер, відмічався незначний біль розпираючого характеру в правому підребер’ї. Через дві доби від початку захворювання, з’явився кал сірого кольору, жовтяничність шкіри, яка поступово посилювалась. При надходженні у відділення загальний стан задовільний. При УЗД виявлено розширення внутрішньопечінкових і позапечінкових жовчних протоків і головної протоки підшлункової залози. Який діагноз найбільш ймовірний?

+ Пухлина великого дуоденального сосочка

Холедохолітіаз, защемлення конкремента в супрадуоденальній частині холедоха

Холестатична норма вірусного гепатиту

Цироз печінки

Пухлина загальної печінкової протоки

32.Хвора 53 років оперована з приводу хронічного калькульозного холециститу, холедохолітіазу. Через три роки після операції у хворої настав рецидив холедохолітіазу. Яка із перерахованих причин не відноситься до основних, що привели до рецидиву жовчних конкрементів в позапечінкових протоках після операції холецистектомії?

+ Недотримання рекомендацій дієти

-Наявність перешкоди для нормального відтоку жовчі

-Звуження термінального відділу холедоха і супутній холангіт

-Довга культя міхурової протоки

-Шовні нитки в просвіті холедоха, які не розсмоктуються

33.Хвора 52 років оперована з приводу гострого флегмонозного холециститу. Операція виконан без ускладнень, жовчний міхур вилучений субсерозно від шийки до дна з роздільною перев’язкою міхурової артерії і міхурової протоки. Ложе міхура перитонізоване. Гепатикохоледох не розширений. Як Ви зашиєте черевну порожнину?

+ Операційну рану зашити наглухо з дренуванням підпечінкового простору через контрапертуру

-Черевну порожнину зашити наглухо без дренування черевної порожнини

-Накласти провізорні шви на рану

-Черевну порожнину зашити наглухо з дренуванням черевної порожнини через нижній кут рани

-Поставити марлеві тампони і дренаж до культі міхурової протоки, операційну рану зашити наглухо

34.У хворої віком 52 років після приступу болю у правому підребірї виникла жовтушність шкіри і слизових оболонок. При УЗД виявлено конкременти у жовчному міхурі, холедох поширений до 1,5 см. Вміст холедоху чітко не візуалізується. Який метод обстеження дозволить підтвердити холедохолітіаз?

+ Ендоскопічна ретроградна холангіографія

-Фіброгастродуоденоскопія

-Повторне УЗД обстеження після підготовки

-Комп’ютерна томографія

-Аналіз крові на білірубін, амінотрасферази

35.Хвора Н., 46 років, надійшла до хірургічного відділення зі скаргами на болі в правому підребер'ї, що віддають у праву лопатку, нудоту, блювоту, підвищення температури тіла до 37,80С. Живіт не роздутий, при пальпації визначається ригідність, хворобливість у правому підребер'ї, там же визначається щільне, хворобливе утворення. Позитивні симптоми Ортнера, Мюссі-Георгіевьского. В аналізі крові - лейкоцити 12,6х109. Сформулюйте попередній діагноз?

+Гострий холецистит

-Гострий панкреатит

-Перфоративна виразка шлунка

-Гостра кишкова непрохідність

-Правобічна ниркова колька

36.Хвора Р, 58 років, скаржиться на періодичні ниючі болі в правому підребер'ї, гіркоту в роті, посилення болю після прийому жирної, гострої їжи. При УЗТ: стінка жовчного міхура потовщена, у просвіті конкременти, холедох 0,8 см. Який вид оперативного втручання найбільш оптимальний у даному випадку?

+Лапароскопічна холецистектомія

-Відкрита холецистектомія

-Ендоскопічна папілосфінктеротомія, лапароскопічна холецистектомія

-Холецистектомія, холедоходуоденоанастомоз

-Холецистектомія, зовнішнє дренування холедоха

37.Під час операції у хворої 68 років з приводу гострого деструктивного холециститу визначена наявність гнійного холангіта. При ревізії холедоха не знайдені конкременти та признаки стенози дуоденального соску. Виконано холецистектомію. Як необхідно закінчити операцію?

+Виконати зовнішнє дренування холедоха

-Накласти супрадуоденальний холедоходуоденоанастомоз

-Виконати трансдуоденальну холедоходуоденостомію

-Виконати холедохоеюностомію

-Дренувати черевну порожнину

38.Жінка 53 років, три роки тому назад перенесла холецистектомію з приводу гострого калькульозного холециститу. Після олперації вже чотири рази були приступи болю в правому підребер”ї, які тривали 6-8 годин, проходили після спазмолітиків. Після другого приступу відмітила пожовтіння шкіри і склер. Які дослідження будуть найбільш інформативними для поставлення діагнозу?

+Ультрасонографія

-Рентгеноскопія шлунку

-Фіброколоноскопія

-Пероральна холангіографія

-Термографія

39.У 38-річної хворої після перенесеної два роки тому назад холецистектомії відновились приступи печінкової коліки з пожовтінням шкірних покривів. Діагностовано постхолецистектомічний синдром. Яка найчастіша причина його винивкнення?

+Залишені під час першоЇ операціЇ конкременти

-Стенозуючий папіліт

-Дуоденостаз

-Дискенезія жовчевих шляхів

-Холестаз

40.Хвора 32 років два роки тому назад перенесла холецистектомію з приводу жовчекам”яної хвороби. В жовчевому міхурі було багато дрібних конкрементів. На протязі шести місяців 3 рази повторились приступи печінкової коліки. Два дні тому назад після приступу появилось пожовтіння шкіри та склер. Білірубін 90 ммоль/л. Які дослідження найефективніше допоможуть поставити діагноз?

+УЗД панкреодуоденальної зони

-Рентгеноскопія шлунково-кишкового тракту

-Гастрофіброскопія

-Пероральна холангіографія

-Ангіографія

41.У хворої 32 років після перенесеної холецистектомії через 6 місяців відновились приступи печінкової коліки, які супроводжуються пожовтінням шкірних покровів. При УЗД дослідженні виявлено залишений конкремент 2 х 1см в дистальній частині холедоха. Яке лікування для хворої буде оптимальним?

+Ендоскопічна дуоденохоледохоскопія з папілосфінктеропластикою і літоекстракцією

-Консервативна терапія спазмолітиками і жовчегінними препаратами

-Літотрипсія

-Холедохолітотомія

-Холедоходуоденоанастомоз

42.Хворий 62 років скаржиться на наявність жовтяниці, свербіння шкіри, світлий кал, темну мочу. Об’єктивно: склера та шкіра жовтушні, на шкірі сліди розчухів. Пальпується збільшений, безболісний жочний міхур. Аналіз крові: загальний білірубін 85 ммоль/л. Який метод дослідження найдоцільніше використати для уточнення діагнозу?


Скачати 148.8 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8
База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка