Гостра ниркова недостатністьДата конвертації15.01.2021
Розмір3.84 Kb.

Гостра ниркова недостатність

Лікування основного захворювання. Дезінтоксикаційні заходи – промивання шлунку, введення в травну систему великої кількості сорбентів, застосування антидотів. Якщо виявлений конкретний тип отрути – вводимо антидот, лікарі також можуть провести хворому гемодіаліз чи гемосорбцію – у більшості випадків ці методи невідкладної допомоги є єдиним шансом пацієнта на виживання. При гемолітичному генезі ГНН необхідно введення преднізолону в дозі 2 мг на 1кг ваги. Вводяться діуретики маннітол, який вводиться в/в 15-25 % розчині з розрахунку 1г сухої речовини на 1 кг ваги . Призначаються антагоністи калію – 10% розчин кальцію глюконату в дозі 0,5-1 мл на 1 кг маси тіла в/в, повільно протягом 5-10 хвилин. Цю дозу можна ввести 2 рази.

Для відновлення реологічних властивостей крові призначається гепарин, курантил, реополіглюкін. Розрахунок при інфузійній терапії здійснюється в чіткій відповідності з величиною втрати рідин з організму. З появою діурезу об’єм інфузійних засобів, що вводяться, може бути збільшений, але не більш ніж у 2 рази в порівнянні з кількістю виділеної сечі. При гіперкаліємії вводиться 10% розчин глюконату кальцію, 20-40% розчин глюкози з інсуліном. Антибіотики призначаються в половинній дозі і переважно пеніцилінового ряду або цефалоспорини, що володіють меншою токсичністю.

Призначення нейролептиків показане при судомах. Однак у випадку наростання ГНН може наступити уремічна кома і її діагностика буде утруднена на тлі седативної терапії. Оптимальним є введення дроперидолу (1 мг на 1кг маси тіла) кожні 4-6 год.

Контроль за адекватністю інфузійної терапії здійснюється за біохімічними та клінічними показниками. Показанням до припинення інфузійної терапії є наростання симптомів гіпергідратації: збільшення занепокоєння дитини, тахікардія, задишка, виникнення вологих хрипів у легенях, посилення загальномозкових явищ. Консервативне лікування показане в стадії олігурії і короткочасної анурії без ознак ушкодження ЦНС з урахуванням біохімічних змін у крові.

При органічному ушкодженні нирок (дифузний гломерулонефрит, некроз нефротелія, ішемія коркового шару нирок, гемолітико-уремічний синдром та ін.), незважаючи на інтенсивну терапію, діурез може не відновитися, і дитині показане проведення гемодіалізу.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка