«Фонові та передракові захворювання жіночих статевих органів. Злоякісні новоутворення геніталій. Трофобластичні захворювання» (2 години) для студентів 5-го курсу медичного факультетуСторінка1/21
Дата конвертації08.03.2021
Розмір209 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   21МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ


Кафедра акушерства, гінекології та репродуктивної медицини

О.М. Слинько

М. І. Павлюченко

Методична розробка

практичного заняття на тему:

«Фонові та передракові захворювання жіночих статевих органів. Злоякісні новоутворення геніталій. Трофобластичні захворювання» (2 години)


для студентів 5-го курсу медичного факультету

Науковий рецензент:

Професор Жарких А.В.

Редакційний рецензент:Доцент Барковський Д.Є
Запоріжжя – 2014

Тема: «Фонові та передракові захворювання жіночих статевих органів. Злоякісні новоутворення геніталій. Трофобластичні захворювання» (2 години)

Актуальність теми:
Доброякісні пухлини зовнішніх статевих органів

До доброякісних пухлин зовнішніх статевих органів відносять фіброму, міому, ліпому, міксому, гемангіому, лімфангіому, папілому, гідраденому.

Фіброма – це пухлина, що переважно локалізується в товщі великої соромітної губт або в підслізовому шарі піхви та яка зформована клітинами сполучної тканини і пучками колагенових волокон.

Міома – пухлина, що формується з гладеньких чи поперечних м’язових волокон, переважно в тканинах великої соромітної губи або стінки піхви.

Ліпома – пухлина, яка утворена зрілою жировою тканиною з сполучнотканинними волокнами у ділянці лобкового підвищення і великих соромітних губ.

Міксома (дивертикул Нукке) – пухлина, що розвивається переважно у осіб літнього віку із залишків мезенхіми та локалізується у підшкірній жировій клітковині лобкового підвищення і великих соромітних губ.


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   21


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка