Економіка охорони здоров'я (задачі)Сторінка1/13
Дата конвертації06.05.2016
Розмір0.94 Mb.
#2222
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13

Назва наукового напрямку (модуля):

Семестр:

11

Економіка охорони здоров'я (задачі)

Опис:

11 семестр, 6 курс мед

Перелік питань:

1.

?У міську дитячу лікарню госпіталізували дитину із переломом гомілки. Батьки дитини звернулися до заввідділом із проханням призначити лікуючим лікарем дитини лікаря Мирослава Грищенка. Заввідділом заперечив, обґрунтувавши відмову своїм правом призначати пацієнтам лікаря. Батьки дитини продовжували наполягати, керуючись правом вільного вибору лікаря, яке задеклароване в…


A. *

Основах законодавства України про охорону здоров’я;


B.

Конституції України;


C.

Постанові Кабміну України;


D.

Наказі МОЗ України;


E.

Ніде не задеклароване.


2.

У психоневрологічну лікарню звернувся пацієнт з проханням про госпіталізацію з приводу діабетичної виразки. Спираючись на право вільного вибору лікаря, своє прохання він ще обґрунтував близькістю проживання, хорошими умовами, які є в даній лікарні та вірою в професіоналізм лікарів, які там працюють. Чи будуть порушені права пацієнта в разі відмови йому в госпіталізації?


A. *

Ні, бо в Основах законодавства України про охорону здоров’я вказано, що не можуть відмовити лише у випадку, коли заклад має можливість надати таку допомогу, а в даному випадку заклад іншого профілю;


B.

Так, бо в Основах законодавства України про охорону здоров’я вказано, що пацієнт має право вільного вибору лікаря;


C.

Так, бо людина вправі самостійно вирішити. Де їй краще лікуватись;


D.

Так, бо головне, щоб пацієнт вірив лікареві;


E.

Так, бо в Конституції України і в матеріалах ВООЗ говориться, що пацієнтам зобов’язані надавати допомогу при звертанні.


3.

При наданні невідкладної допомоги хворій з приводу гіпертонічного кризу, лікар швидкої допомоги пояснив їй, що у зв’язку із недостатнім фінансуванням, ліків для зняття гіпертонічних кризів на швидкій є обмаль. Тому за частину введених їй медикаментів доведеться доплатити 8 грн 75 коп. Хвора заперечила проти цієї дії, обґрунтовуючи свою відмову…


A. *

Конституцією України;


B.

Основами законодавства України про охорону здоров’я;


C.

Постановою Кабміну України;


D.

Наказом МОЗ України;


E.

Постановою КМ України про відміну платних послуг;


4.

При виклику бригади швидкої допомоги з приводу зняття ниркової коліки, хворому пояснили, що ліків на швидкій недостатньо для надання повноцінної допомоги, але, якщо хворий не заперечує, то ліки по дорозі докуплять в аптеці, а по приїзді, хворий поверне кошти. На що останній погодився. Чи правомірні дії медперсоналу?


A. *

Ні, бо порушена Конституція України;


B.

Ні, бо порушені Основи законодавства України про охорону здоров’я;


C.

Так, бо не порушується Декларація прав людини;


D.

Так, бо здоров’я - найголовніше;


E.

Ні, бо порушена Постанова КМ України про відміну платних послуг;

5.

При розрахунку планового показника числа лікарських посад невропатолога для амбулаторно-поліклінічного обслуговування дорослого населення зав міською поліклінікою користувався нормативом 0,5 на 10000 нас. Поліклініка обслуговує 50 тисяч населення. Скільки ставок невропатолога може планувати завполіклінікою?


A. *

2,5 ставки;


B.

10 ставок;


C.

25 ставок;


D.

5 ставок;


E.

2,0 ставки;


6.

При розрахунку планового показника числа лікарських посад кардіолога для амбулаторно-поліклінічного обслуговування дорослого населення зав міською поліклінікою користувався нормативом 0,3 на 10000 нас. Поліклініка обслуговує 40 тисяч населення. Скільки ставок кардіолога може планувати завполіклінікою?


A. *

1,2 ставки;


B.

1,0 ставка;


C.

7,0 ставок;


D.

5,0 ставок;


E.

2,0 ставки;


7.

З метою посилення гігієнічного виховання учнів, шкільний педіатр, за згодою дирекції школи, запровадила нульові уроки з санітарно-гігієнічних основ. Батьки деяких дітей проігнорували дане нововведення і діти приходили вже на перший урок. Педіатр почала заставляти таких батьків писати письмові пояснення такої відмови. Що останні теж залишили без уваги. Чим може мотивувати свою правоту педіатр в даній ситуації?


A. *

Своїми функціональними обов’язками та Оновами законодавства України про охорону здоров’я;


B.

Основами законодавства України про охорону здоров’я;


C.

Конституцією України та Основами законодавства України про охорону здоров’я;


D.

Законом про освіту та Основами законодавства України про охорону здоров’я;


E.

Нічим, це її видумки;


8.

З метою забезпечення прозорості і публічності в сфері охорони здоров’я, громадська організація «Обережно – лікарі!» подала прохання до управління охорони здоров’я про надання дозволу її представникам бути присутніми на колегіях, семінарах, п’ятихвилинках та при атестації лікарів і мати право дорадчого голосу на цих заходах. Управління відхилило дане прохання, мотивуючи тим, що дана організація не є професійною. Чи правомочна відмова даного управлінського органу?


A. *

Ні, громадські організації мають право брати участь у контролі за діяльністю ЛПЗ;


B.

Так;


C.

Частково;


D.

Дана організація могла і не питати такого дозволу;


E.

Треба було звертатися до прокуратури, а не управління ;


9.

Лікарське товариство звернулось до місцевої адміністрації з пропозицією запровадження щомісячника здорового способу життя з розробкою активних розважально-змагальницьких заходів, які б пропагували здоров’я, культуру тіла, здорову їжу тощо. Адміністрація відмовила, мотивуючи відсутністю коштів і організаційних структур, які у своїх функція мали такі завдання. Чи правомочна відмова даного управлінського органу?


A. *

Ні;


B.

Так;


C.

Частково;


D.

Дана організація звернулась не за адресою;


E.

Треба було самостійно це робити, а не ходити до адміністрації ;

10.

Сесія сільської ради вирішила запровадити на свої адміністративній території обов’язкове медичне страхування. Для цього вони прийняли рішення про обов’язкові відрахування із доходів підприємницьких структур, що знаходяться на її території, незалежно від форми власності і місця реєстрації підприємницької діяльності, відрахувань у розмірі 35 % від суми доходів. Чи правомірне дане рішення органу місцевого самоврядування?


A. *

Ні, воно не може стосуватися всіх форм власності;


B.

Ні, воно може стосуватися лише місцевих податків;


C.

Так, місцева влада вправі вирішувати всі свої питання;


D.

Так, треба лише погодити суму відрахувань в податковій інспекції;


E.

Так, тільки відраховувати від суми прибутку ;


11.

При розрахунку планового показника числа лікарських посад уролога для амбулаторно-поліклінічного обслуговування дорослого населення зав міською поліклінікою користувався нормативом 0,2 на 10000 нас. Поліклініка обслуговує 45 тисяч населення. Скільки ставок уролога може планувати завполіклінікою?


A. *

0,9 ставки;


B.

1,0 ставка;


C.

7,0 ставок;


D.

5,0 ставок;


E.

9,0 ставок;


12.

При розрахунку планового показника числа лікарських посад хірурга для амбулаторно-поліклінічного обслуговування дорослого населення зав міською поліклінікою користувався нормативом 0,4 на 10000 нас. Поліклініка обслуговує 40 тисяч населення. Скільки ставок хірурга може планувати завполіклінікою?


A. *

1,6 ставки;


B.

1,0 ставка;


C.

6,0 ставок;


D.

5,0 ставок;


E.

16 ставок;


13.

При розрахунку планового показника числа лікарських посад офтальмолога для амбулаторно-поліклінічного обслуговування дорослого ЦРЛ головний лікар користувався нормативом 0,4 на 10000 нас. ЦРЛ обслуговує 80 тисяч населення. Скільки ставок офтальмолога може планувати головний лікар?


A. *

3,2 ставки;


B.

2,0 ставки;


C.

32 ставки;


D.

20 ставок;


E.

9,0 ставок;


14.

При розрахунку планового показника числа лікарських посад акушер-гінеколога для амбулаторно-поліклінічного обслуговування дорослого ЦРЛ головний лікар користувався нормативом 1,0 на 10000 нас. ЦРЛ обслуговує 90 тисяч населення. Скільки ставок акушера-гінеколога може планувати головний лікар?


A. *

9 ставок;


B.

3,0 ставки;


C.

3,2 ставки;


D.

20 ставок;


E.

5,0 ставок;


15.

При розрахунку планового показника числа лікарських посад травматолога для амбулаторно-поліклінічного обслуговування дорослого ЦРЛ головний лікар користувався нормативом 0,3 на 10000 нас. ЦРЛ обслуговує 90 тисяч населення. Скільки ставок травматолога може планувати головний лікар?

A. *

2,7 ставки;


B.

2,0 ставки;


C.

3,2 ставки;


D.

20 ставок;


E.

9,0 ставок;


16.

При розрахунку планового показника числа лікарських посад кардіоревматолога для амбулаторно-поліклінічного обслуговування дорослого ЦРЛ головний лікар користувався нормативом 0,2на 10000 нас. ЦРЛ обслуговує 110 тисяч населення. Скільки ставок кардіоревматолога може планувати головний лікар?


A. *

2,2 ставки;


B.

2,0 ставки;


C.

32 ставки;


D.

20 ставок;


E.

9,0 ставок;


17.

У приватну лікарню доставлено пацієнта із травмою гомілки. Йому в терміновому порядку зробили рентгенобстеження. Діагностували перелом великогомілкової кістки, наложили фіксуючу гіпсову пов’язку. Хворий оплатив витрати в касу закладу в сумі 170 грн. Мова йде про…?


A. *

Медичну послугу;


B.

Медичну допомогу;


C.

Платну медичну послугу;


D.

Безоплатну медичну послугу;


E.

Мова йде не про послуги, а про гроші.


18.

У дільничну лікарню доставлено пацієнтку із травмою лівого передпліччя. Їй в терміновому порядку зробили рентген обстеження. Діагностували перелом променевої кістки, наложили фіксуючу гіпсову пов’язку. Хвора оплатила в аптеці вартість гіпсового бинту 7 грн 50 коп. Мова йде про…?


A. *

Медичну допомогу;


B.

Медичну послугу;


C.

Платну медичну послугу;


D.

Безоплатну медичну послугу;


E.

Мова йде не про послуги, а про гроші.


19.

У дитячу лікарню доставлено дівчинку, віком 4 роки із ознаками отруєння невідомою речовиною. Їй в терміновому порядку промили шлунок, провели інші обов’язкові обстеження. Дівчинку госпіталізували у реанімаційне відділення і надали всю необхідну допомогу. Наступного дня, медсестра, представившись працівницею благодійного фонду, попросила батьків дівчинки зробити благочинні внески на розвиток лікарні у сумі 25 грн. Батьки пожертвували дану суму. Дії медперсоналу слід розцінювати як…?


A. *

Медичну допомогу;


B.

Медичну послугу;


C.

Платну медичну послугу;


D.

Безоплатну медичну послугу;


E.

Вимагання хабара.


20.

На місцевому телебаченні запустили рекламний ролик у якому йшлося про лікування алкоголізму клінікою Антонова. Останній відомий психотерапевт, який має незаперечну славу успішного лікування алкоголізму. У рекламі мова йшла про те, що лікування у даному райцентрі проводитимуть кваліфіковані спеціалісти і позитивний результат стовідсотковий. Постійним клієнтам пропонувались скидки. Про порушення якої відмінної характеристики послуги йдеться у даній ситуаційній задачі?

Каталог: data -> kafedra -> test6 -> %D1%83%D0%BA%D1%80 -> %D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%B5%D1%82 -> 6%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> %D1%81%D0%BE%D1%86.%20%D0%BC%D0%B5%D0%B4.%20%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D1%96%D0%B7%D0%B0%D1%86.%20%D1%82%D0%B0%20%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%BD.%20%D0%BE%D1%85%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8%20%D0%B7%D0%B4%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B2
6%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Крок. Педіатрія. Модуль 1
%D1%81%D0%BE%D1%86.%20%D0%BC%D0%B5%D0%B4.%20%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D1%96%D0%B7%D0%B0%D1%86.%20%D1%82%D0%B0%20%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%BD.%20%D0%BE%D1%85%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8%20%D0%B7%D0%B4%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B2 -> Інформації про чисельність і склад населення проводиться перепис населення. Який це вид та метод дослідження? A. Суцільне одномоментне B. Вибіркове одномоментне C
%D1%81%D0%BE%D1%86.%20%D0%BC%D0%B5%D0%B4.%20%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D1%96%D0%B7%D0%B0%D1%86.%20%D1%82%D0%B0%20%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%BD.%20%D0%BE%D1%85%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8%20%D0%B7%D0%B4%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B2 -> 11 семестр, 6 курс мед
%D1%81%D0%BE%D1%86.%20%D0%BC%D0%B5%D0%B4.%20%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D1%96%D0%B7%D0%B0%D1%86.%20%D1%82%D0%B0%20%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%BD.%20%D0%BE%D1%85%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8%20%D0%B7%D0%B4%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B2 -> Економіка охорони здоров'я
6%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Внутрішня медицина (ситуаційні задачі) модуль 3
6%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Крок-2 Модуль 2 Дитячі інфекції
6%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> 6 курс. Симптоми та синдроми в хірургії крок-2


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13
База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка