Дублювання моделі для бюгельного протезування Титаренко І. ОДата конвертації28.06.2020
Розмір6.1 Mb.

Дублювання моделі

для бюгельного протезування

Титаренко І.О.

Черкаська медична

академія

Зміст


Маси для дублювання моделі БП

Підготовка моделі до дублювання

Дублювання моделі

Маси для дублювання

моделі БП

Для дублю­вання моделі використовують реверсивні (зворотні) гідроколоїдні маси на ос­нові агар-агару (гелін, дентокол, перфлекс, вірогель, віродубль) або поліхлор­вінілу (ПХВ).

Останнім часом широко використовують дублювальні маси на основі си­лікону (сильфлекс, вірозил, керадур-Л) та поліефірної гуми.

Підготовка моделі

до дублювання

Підготовка моделі до дублювання.

Робочу модель із супергіпсу після ви­вчення у паралелометрі підготовлюють до дуб­лювання, для чого ділянки опорних зубів, які мають ніші і в яких не будуть роз­міщуватися плечі утримувальних кламерів, заповнюють тугоплавким воском до рівня межової лінії. Модель знову ставлять на столик паралелометра з тим нахи­лом, за якого наносилася межова лінія. Провівши заміну графітового стержня на ножеподібний, проводять зрізання залишків воску до рівня межової лінії .Цим самим усім опорним зубам на рівні межової лінії надається пара­лельність, що дуже важливо для наступної роботи на вогнетривких моделях.

З метою точного переносу на вог­нетривку модель місць розміщення пле­чей кламерів по нижньому краю кожно­го плеча створюють сходинку з туго­плавкого бюгельного воску. Після щільного обтискання опорних зубів да­ним видом воску гострим шпателем зрізають віск по нижньому краю малюн­ка утримувальних плечей. У результаті утворюється сходинка, яка відбиваєть­ся на вогнетривкій моделі і в подальшо­му використовується для моделювання каркаса бюгельного протеза.

Для створення роз'єднання між ду­

гою протеза та слизовою оболонкою у

місцях її розміщення установлюють ізоляцію із свинцевої пластинки, бюгельного воску або лейкопластиру. Вона по-

(пояснення у тексті) винна мати рівномірну товщину, гла-

деньку зовнішню поверхню і щільно прилягати до моделі. Товщина прокладки у ділянці розміщення сітки 1,5-2 мм, під дугою — 0,5-0,8 мм, що залежить від ступеня податливості слизової оболонки тканин протезного ложа та рухомості опорних зубів.

Дублювання

моделі БП

Підготовлену модель занурюють на кілька хвилин у холодну воду для ви­далення повітря з пор і фіксують на гумовій основі спеціальної кювети суворо по центру за допомогою мольдину або пластиліну. Підготовлена таким чином гіпсова модель готова до дублювання.

Дублювання гіпсових моделей. Дублювання моделей — це технологічний етап, який дозволяє значно підвищити якість бюгельних протезів.

Отже, з моменту фіксації гіпсової моделі на основі кювети починається етап дублювання. Для цього необхідно взяти масу для дуб­лювання, наприклад "Гелін", яка нарізана маленькими шматочками, і помісти­ти її в емальовану, скляну або фарфорову посудину з кришкою, у яку вмонто­вано термометр. Посудину ставлять на водяну баню (воду доводять до кипін­ня). Гелін плавиться поступово, приблизно 60 хв. Температура плавлення 80°С. Не допускається нагрівання маси понад 90°С, оскільки це може призвести до втрати її властивостей. Розтоплену масу "Гелін" знімають з водяної бані і по­ступово охолоджують до температури 48-50°С, періодично помішуючи.На основу кювети накладають кришку і в один із отворів тонким стру­менем заливають розплавлену масу. У разі її появи через інші отвори заливан­ня закінчують (мал. 133).

Маса застигає 30-40 хв за кімнат­ної температури. Застигла маса стає еластичною, желеподібною, добре ріжеться ножем. З кювети знімають ос­нову — дно, масу навколо моделі підрізають ножем і повільно виймають модель з гідроколоїдного відбитка. Відбиток повинен бути точним, гла­деньким, блискучим.

Дякую


за увагу

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка