«Догляд за хворими з хірургічними захворювання та ушкодженнями органів черевної порожнини»Скачати 22.74 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації02.06.2021
Розмір22.74 Kb.
  1   2

Практичне заняття № 1

Тема: «Догляд за хворими з хірургічними захворювання та ушкодженнями органів черевної порожнини»

1.Які методи дослідження існують для діагостики захворювань органів черевної порожнини?Перерахуйте. езофагогастроскопія, узд, рентгеноскопія, лапароскопія,дуоденоскопія,гастроскопія,ректороманоскопія, комп‘ютерна томографія.

2.Назвіть основні клінічні прояви хронічних захворювань органів черевної порожнини. скарги на болі в животі, слабкість, нездужання, нудота, блювота, затримка стільця або пронос, сухість у роті, здуття живота, асцит, схуднення, серцебиття.

3.Які ускладнення виразкової хвороби можливі?ПЕНЕТРАЦІЯ, СТЕНОЗ, МАЛІГНІЗАЦІЯ.

4. Підготовка хворих до діагностичних досліджень.

5. Як здійснюється підготовка хворих до рентгенологічного дослідження шлунка і тонкого кишечника?

1. Поясніть хворому особливості дієти протягом 2-З днів до обстеження: з харчового раціону хворий повинен вилучити чор­ний хліб, молоко, бобові, овочі, фрукти, тобто ті продукти, що спричиняють метеоризм і дають велику кількість шлаків.

2. Уранці, в день обстеження, забороняється палити, прийма­ти ліки та рідину.

3. Проінформуйте хворого, що обстеження проводиться нат­ще, а останній прийом легкої вечері має бути не пізніше 21-ї го­дини.

4. Увечері та вранці за 2 год до обстеження поставте хворому очисну клізму.

5. При деяких захворюваннях шлунка та дванадцятипалої кишки рентгенологічному обстеженню заважають накопичені в них рідина та слиз. У такому випадку за призначенням лікаря у хворого відкачайте шлунковий вміст через зонд, у разі потреби промийте шлунок. Промивну рідину покажіть лікареві або рент­генологу.

6. Іноді за вказівкою рентгенолога хворому підшкірно вво­дять 0,5-1 мл 0,1% розчину атропіну сульфату для усунення спазмів і посилення перистальтики шлунка.

7. У рентгенкабінеті хворий приймає всередину сульфат ба­рію, розведений теплою перевареною водою.

+8. Хворим з повільною евакуацією (стеноз, атонія) призна­чають повторне обстеження на 2-й і 3-й день для визначення добового залишку контрастної маси у шлунку. У такому випадку дуже важливо точно дотримуватися терміну повторного огляду.

6. Як проводиться рентгенологічне дослідження шлунка і дванадцятипалої кишки?  1. Лікар розпитує про наявність хвороб та готує обладнання. В кабінеті знаходиться декілька людей: ендоскопіст та медсестри.

  2. Пацієнт лягає на кушетку на бік. На корінь язика розприскувачем наноситься розчин лідокаїну, який блокує блювотний рефлекс – але це не обов’язково. Якщо пацієнт надмірно переживає та турбується за хід процедури, його можуть ввести в медикаментозний сон. Після пробудження, як правило, неприємні відчуття не зберігаються.

  3. Поміж зубами та яснами поміщається пластмасовий мундштук. З цього часу потрібно дихати носом.

  4. Ендоскопіст вводить в ротову порожнину гастроскоп, проводить його через стравохід у шлунок. В цей час лікар дивиться на монітор, який відтворює зображення органів. Пацієнт може відчути, немов шлунок повністю наповнений, це означає, що лікар вводить повітря, щоб орган можна було краще роздивитися.

  5. За необхідністю лікар виконує лікувальні маніпуляції та виводить гастроскоп з травного тракту.

7. З якою метою проводиться рентгенологічне дослідження товстої кишки?Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка