Додаток до презентації: «Методи обстеження та діагностики в психіатричній практиці»Скачати 97.94 Kb.
Сторінка1/11
Дата конвертації25.01.2021
Розмір97.94 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11

Додаток до презентації:

«Методи обстеження та діагностики в психіатричній практиці»Експериментально-психологічний – це метод, за допомогою я кого можна виявити порушення кожного психічного процесу та особистості.
Патопсихологічний – метод, я кий застосовується для вивчення змін психічної діяльності при патологічних станах головного мозку, обумовлених психічними чи соматичними захворювання ми.
Нейрофізіологічні методи дослідження :
– електроенцефалографія (ЕЕГ) – запис біострумів клітин головного мозку, які відображують процеси церебрального метаболізму. Це найважливіше дослідження для діагностик и епілепсії та епілептичних психозів;
– реоенцефалографія (РЕГ) – реєстрація особливостей кровопостачання мозку шляхом вимірювання коливань електричного опору тканин голови. Дослідження дає змогу розпізнати пошкодження церебральних судин;
– ехоенцефалоскопія (ЕхоЕС) – дослідження мозку з допомогою ультразвуку, яке грунтується на принципі ехолокації. Використовують за підозри, що психічний розлад пов’язаний з осередковим ураження м головного мозку, наприклад, з пухлиною, гематомою тощо.
Нейрорентгенологічні методи дослідження :
– комп’ютерна томографія голови (КТ) – автоматизоване пошарове рентгенологічне дослідження тканин мозку з аналізом показників на ЕОМ і побудовою об’ємного зображення на спеціальному екрані. Призначають з метою діагностик и мозкових пухлин, атрофічних процесів, абсцесів тощо;
– я дерно-магнітно-резонансна томографія (Я МРТ) . Це метод прижиттєвої візуалізації біологічних структур, у тому числі й головного мозку, я кий ґрунтується на ефекті ядерно-магнітного резонансу (Я МР). Феномен Я МР поля гає у вибірковому поглинанні речовиною електромагнітного випромінювання внаслідок переорієнтування магнітних моментів атомних я дер і спостерігається у я дер з непарним числом протонів. Різним я драм відповідають різні частоти резонансу. Під впливом зовнішнього постійного чи перемінного поля відбувається розщеплення цих частот на багато резонансних ліній, тобто утворюється спектр Я МР та зображення органу, що вивчається . Аналіз цих спектрів дозволяє робити висновки про хімічну структуру різних органів, проникливість мембран, ліпідний склад, стан іонів та інших частин клітин. Я МРТ – високоінформативний метод дослідження патогенетичних механізмів функціональних захворювань психіки, спадкової патології обміну, судинних уражень головного мозку, пухлин та інших патологічних процесів;
– позитронно-емісійна томографія (ПЕТ) – грунтується на різниці розщеплення радіонуклідів, якими мітять під час уведення в судини головного мозку глюкозу, нейромедіатори або інші препарати. Дозволяє судити про локальні зміни метаболізму мозку, нейрорецепторів, кровопостачання тощо. Отримані показники синтезуються на ЕОМ. Один із найперспективніших діагностичних методів.
Лабораторні дослідження (загальні аналізи крові та сечі, біохімія крові та сечі, аналіз спинномозкової рідини, імунологічні дослідження ).

Генетичні методи дослідження . Сучасне вивчення спадкової схильності до психічних захворювань, а також ролі чинників середовища у виявах психічної патології грунтується на комплексному застосуванні різних методів медичної генетики. Традиційно виділяють такі її методи: генеалогічний, близнюковий, популяційний, цитогенетичний, біохімічний, молекулярно-генетичний та метод моделювання .


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка