Диференціальний діагноз при серцевій недостатностіСкачати 124.5 Kb.
Сторінка1/19
Дата конвертації30.05.2021
Розмір124.5 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   19

Диференціальний діагноз при серцевій недостатності
Серцева недостатність (СН) – це синдром, що спричинений неспроможністю серця підтримувати серцевий викид відповідно до метаболічних потреб тканин. Відповідно до критеріїв Європейського товариства кардіологів, діагноз серцевої недостатності встановлюють за наявності наступних трьох критеріїв:

  • відповідні клінічні симптоми (задишка, втомлюваність, набряки),

  • докази порушення функції серця у стані спокою,

  • симптоматичний ефект від медикаментозного лікування (діуретиків та серцевих глікозидів) – необов’язковий критерій.

Залежно від клінічної ситуації, у якій виникає СН, розрізняють гостру та хронічну СН (ХСН). Важливо розрізняти ХСН, спричинену первинним порушенням систолічної функції серця (систолічна СН) та СН внаслідок порушення діастолічної функції серця (діастолічна СН). Поділ СН на систолічну і діастолічну зумовлений не тільки відмінностями у патофізіології та природному перебігові, але й різними підходами до лікування. Крім того, залежно від переважного ураження насосної функції лівого або правого шлуночка, розрізняють лівошлуночкову, правошлуночкову та бівентрикулярну серцеву недостатність.

СН не розглядають як самостійну нозологічну одиницю, оскільки вона може бути наслідком багатьох структурних та функціональних захворювань, які порушують здатність серця до діастолічного наповнення або систолічного вигнання крові. Такі симптоми та ознаки ХСН як задишка, втомлюваність, набряки, серцебиття не є строго специфічними для захворювань серця і можуть зустрічатися при інших захворюваннях (напр., при бронхолегеневій патології, тиреотоксикозі, анемії тощо).

ХСН – поширений патологічний стан з високими показники інвалідизації та смертності. Згідно сучасних даних, поширеність ХСН серед дорослої популяції складає близько 2-3% й істотно зростає з віком, сягаючи 10-20% у старших вікових когортах. Смертність при ХСН залишається високою: протягом 4 років після встановлення діагнозу помирає 50% пацієнтів, а при важкій ХСН виживання таке ж, як при злоякісних новоутвореннях. Незважаючи на застосування сучасного комплексного лікування, смертність при ХСН впродовж останніх років не має чіткої тенденції до зниження.

ХСН може бути спричинена патологією міокарда, ендокарда (клапанне захворювання серця) та перикарда.
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   19


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка