Діагноз? Тактика лікаря?Дата конвертації20.06.2020
Розмір31.5 Kb.
#10231
ТипЗадача
задачі з невідкладних станів
задачі з невідкладних станів, задачі з невідкладних станів, задачі з невідкладних станів, задачі з невідкладних станів, задачі з гінекологіі, задачі з гінекологіі, задачі з гінекологіі


Затверджено і обговорено на методичній нараді кафедри акушерства і гінекології № 3, протокол № 14 від 28.02.18 р.
Приклади задач з невідкладних станів в акушерській і гінекологічній практиці для практично-орієнтованого іспиту випускників
ЗАДАЧА № н

Хвора 23 років доставлена ургентно зі скаргами на біль внизу живота, більше справа, з іррадіацією в пряму кишку, запаморочення. Вищезазначені скарги з’явилися раптово вночі. Остання менструація 2 тижні тому. Об’єктивно: шкіряні покрови бліді, пульс - 92 в1 хв., t- 36,6C, АТ=100/60 мм рт. ст. Живіт дещо напружений, незначно болісний в нижніх відділах, симптоми подразнення очеревини слабопозитивні. Hb 98 г/л.

Діагноз? Тактика лікаря?
ЗАДАЧА № н

Роділля у терміні пологів, доставлена у першому періоді пологів з матковою кровотечею. Шкіра та слизові – бліді. Пульс – 100 уд/хв. АТ - 90/60 мм рт.ст. При піхвовому дослідженні: шийка матки згладжена, відкрита на 6 см. На всьому протязі вічка визначається плацентарна тканина. Кровотеча підсилюється.

Яка тактика лікаря?

ЗАДАЧА № н

Першовагітна у терміні 20 тижнів скаржиться на біль по низу живота, мажучі кров'янисті виділення зі статевих шляхів. Матка в підвищеному тонусі, рухи плода відчуває. При бімануальному дослідженні: матка збільшена відповідно терміну вагітності, шийка матки скорочена до 0,5 см, зовнішнє вічко відкрите на 2 см. Виділення кров'янисті, мажучи.

Який діагноз? Призначте лікування.
ЗАДАЧА № н

Роділля в другому періоді пологів. Потуги через 3-4 хвилини по 50 сек. Голівка плода в площині виходу з малого тазу. Серцебиття плода 110/хв, аритмічне. Зроблена епізіотомія. За біомеханізмом пологів при передньому виді потиличного передлежання народилася жива доношена дівчинка з обвиттям пуповини навкруги шиї.

Дитина не кричить, не дихає, колір шкіри ціанотичний, кінцівки зігнуті, серцебиття 100/хв, рефлекси знижені.

Діагноз? Що робити?


ЗАДАЧА № н

В стаціонар доставлена швидкою допомогою хвора зі скаргами на різкі болі в низу живота, запаморочення. Остання менструація 2 тижні тому. Об'єктивно: шкірні покриви бліді, АТ – 80/60 мм рт.ст. Пульс - 92/хв. Живіт напружений, болючий більше справа в нижніх відділах. При піхвовому дослідженні: матка нормальних розмірів, придатки болючі при пальпації, нависання заднього склепіння.

Який діагноз? Яка тактика лікаря?
ЗАДАЧА № н

Жінка 22 років госпіталізована у гінекологічне відділення зі скаргами на біль в нижніх відділах живота, підвищення температури до 39,5°С. Об'єктивно: ЧСС - 108 уд за хв., АТ - 120/80 мм рт.ст., живіт помірно здутий, різко болючий в гіпогастральній області. Симптом Щьоткіна позитивний у гіпогастральній області. Піхвове обстеження: матка та додатки не пальпуються внаслідок напруження передньої черевної стінки, заднє склепіння піхви нависає, різко болюче.Який діагноз? Яка тактика лікаря?

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка