D. посттравматичну енцефалапатіюСторінка1/17
Дата конвертації04.11.2016
Розмір1.25 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   17

1.

Безпосередньо після перенесеної ЧМТ хворий без свідомості. При огляді встановлено, що сухожильні та надкістні рефлекси відсутні, дихання поверхневе, часте, рогівковий рефлекс збережений. Описаний стан являє собою:


A.

сопор


B.

аменцію


C. *

кому


D.

посттравматичну енцефалапатію


E.

обнубіляцію


2.

В результаті обстеження хворого зафіксовані розлади особистості у формі демонстративної поведінки, лабільності емоцій, егоцентризму, театральності. З анамнезу відомо, що 2 роки тому мала місце ЧМТ. Це, на Вашу думку:


A.

посттравматична астенія


B.

посттравматична енцефалопатія


C. *

посттравматична істерична психопатизація особи


D.

істерія


E.

психастенія


3.

Все перераховане зустрічається у пацієнтів хворобою Піка, крім:


A.

Стоячих симптомів


B.

Грубих порушень особистості


C.

Емоційного збіднення


D. *

Маячення самозвинувачення


E.

Розладів пам’яті


4.

Все перераховане зустрічається у пацієнтів хворобою Альцгеймера, крім:


A.

Розладів мови


B.

Розладів пам’яті


C.

Епілептиформних нападів


D. *

Прискорення мислення


E.

Підвищення м’язового тонусу


5.

Жінка 45 років, науковий співробітник, без всякої причини різко змінилася за характером: постійно перебувала у піднесеному настрої, цинічно сварилася, не соромлячись дітей і сторонніх хвалилася своїми сексуальними здібностями, перестала справлятися з роботою, нічим не займалася, хворою себе не вважала. Провідний синдром:


A. *

маніакальний;


B.

лакунарне недоумство;


C.

тотальне недоумство;


D.

концентричне недоумство;


E.

псевдодеменція.


6.

Лікар 64 років, періодично вживає алкогольні напої, рік тому переніс інфаркт міокарда. Не знає назви ліків, не володіє медичними термінами, забув імена дружини і дітей. Благодушний. Виражені симптоми орального автоматизму, склероз судин сітківки. Визначіть тип деменції.


A.

Пресенільна


B. *

Атеросклеротична


C.

Алкогольна


D.

Гіпертонічна


E.

Сенільна


7.

Пацієнт 69 років, працював таксистом, періодично вживає алкогольні напої, рік тому переніс інфаркт міокарда. Не знає назви вулиць, марки машин, не володіє професійними термінами, забув імена дружини і дітей. Благодушний. Виражені симптоми орального автоматизму, склероз судин сітківки. Визначіть тип деменції.


A.

Пресенільна


B. *

Атеросклеротична


C.

Алкогольна


D.

Гіпертонічна


E.

Сенільна


8.

Пацієнти із афазією втрачають здатність:


A. *

коректувати помилки власної мови


B.

розуміти мову


C.

спілкуватися за допомогою жестикуляції


D.

розуміти жестикуляцію


E.

розуміти усні або письмові команди


9.

При паталогоанатомічному дослідженні мозку 60-річного хворого деменцією, встановлено: зменшення популяції нейронів, наявність нейрофібрилярних сплетінь, невротичних (аргентофільних) бляшок, грануловаскулярних тілець. Такі зміни характерні для:


A.

Хвороби Піка


B.

Крейцфельдта Якоба


C. *

Хвороби Альцгеймера


D.

Хворби Паркінсона


E.

Хореї Гентінгтона


10.

Реакція Ланге при прогресивному паралічі заключається в повному знебарвленні колоїдного розчину хлористого золота із спинномозковою рідиною у таких пробірках:


A.

початкових


B.

центральних


C.

кінцевих


D. *

початкових та центральних


E.

центральних та кінцевих


11.

Реакція Ланге при сифілісі мозку заключається в повному знебарвленні колоїдного розчину хлористого золота із спинномозковою рідиною у таких пробірках:


A.

початкових


B.

центральних


C.

кінцевих


D.

початкових та центральних


E. *

центральних та кінцевих


12.

У особи 55 років, захворювання почалося поволі з морально-етичного зниження, рухової розгальмованості при збереженні мнестичних функцій і зниженні критики, після цього приєдналися розлади експресивної мови, аспонтанність, емоційна тупість. Це:


A.

Хвороба Альцгеймера


B. *

Хвороба Піка


C.

Хорея Гентінгтона


D.

Старече недоумство


E.

Судинна деменція


13.

У хворої 53 р., захворювання почалось з фіксаційної амнезії при збереженні емоційної сфери і самокритики. Потім на тлі прогресуючої амнезії виникли апраксичні, агностичні розлади, явища алексії, афазії, аграфії. Дана симптоматика найбільш характерна для:


A.

старечого недоумства


B.

церебрального атеросклерозу


C.

хвороби Піка


D. *

хвороби Альцгеймера


E.

хореї Гентінгтона


14.

Хвора 50 років, доставлена в міліцію після того, як 2 години тому смертельно поранила чоловіка ножем. Хворіє на гіпертонічну хворобу, вживала алкогольні напої. Розгублена, не пам"ятає, що трапилося, не вірить в те, що сталося. Дізнавшись про скоєне, дала реакцію глибокого відчаю. Визначте психічний розлад.


A.

Патологічний афект


B.

Фізіологічний афект


C.

Психопатичне збудження


D.

Патологічне сп"яніння


E. *

Сутінковій стан


15.

Хвора 55 р. Захворювання почалося із змін особистості (зниження морально-етичних якостей), рухової розгальмованості, зниження критики; після чого з"явилися розлади експресивної мови. Це:


A.

Хвороба Альцгеймера


B. *

Хвороба Піка


C.

Хвороба Гентінгтона


D.

Старече недоумство


E.

Судинний психоз


16.

Хвора М. 52 роки. Захворювання почалося з грубих розладів пам"яті при відносному збереженні емоційної сфери і критики. Після цього розвинулись амнестичні й апрактичні, агностичні розлади, явища афазії, алексії, аграфії. Це:


A.

Пресенільний психоз


B.

Хвороба Піка


C. *

Хвороба Альцгеймера


D.

Хорея Гентінгтона


E.

Церебральний атеросклероз.


17.

Хворий 42 років, декілька збуджений, розгальмований, робить нескромні компліменти жінкам, з лікарями говорить без відчуття дистанції, мова дизартрична, зіниці вузькі, не реагують на світло. Допускає помилки в простому рахунку, конкретно тлумачить переносний сенс прислів'їв, неправильно називає дату і місяць. Хворим себе не вважає. Для уточнення діагнозу найважливіше провести:


A.

психологічне обстеження


B. *

реакцію Вассермана


C.

електроенцефалографію


D.

визначення 17-оксикортикостероїдів в крові


E.

доплерографію


18.

Хворий 55 років, за останні роки став прискіпливіший, жадібніший, часто перераховує гроші, скаржиться на швидку втомлюваність і зниження пам'яті, став сентиментальний і плаксивий. Такі зміни особи характерні для:


A.

шизофренії


B.

епілепсії


C. *

атеросклеротичного недоумства


D.

алкоголізму


E.

прогресивного паралічу


19.

Хворому 50 років, доставлений в міліцію після того, як 3 години тому смертельно поранив дружину ножем. Хворіє на гіпертонічну хворобу, вживав алкогольні напої. Розгублений, не пам"ятає, що трапилося, не вірить в те, що сталося. Дізнавшись про скоєне, дав реакцію глибокого відчаю. Визначте психічний розлад.


A.

Патологічний афект


B.

Фізіологічний афект


C.

Психопатичне збудження


D.

Патологічне сп"яніння


E. *

Сутінковій стан


20.

Чоловік 45 років, менеджер, без всякої причини різко змінився його характер: постійно перебував у піднесеному настрої, цинічно сварився, не соромлячись дітей і сторонніх хвалився своїми сексуальними здібностями, брався за ремонт квартири, але не міг працювати, перестав справлятися з роботою, нічим не займався. Які методи обстеження слід провести в першу чергу?


A.

дослідження функції щитовидної залози;


B. *

спинно-мозкову пункцію;


C.

ЕЕГ;


D.

аналіз сечі на статеві гормони;


E.

реакцію Вассермана.


21.

Жінка 40 років, науковий співробітник, без всякої причини різко змінилася за характером: постійно перебувала у піднесеному настрої, цинічно сварилася, не соромлячись дітей і сторонніх хвалилася своїми сексуальними здібностями, перестала справлятися з роботою, нічим не займалася, хворою себе не вважала. Найбільш вірогідний діагноз:


A.

маніакально-депресивний психоз;


B.

шизофренія;


C.

атеросклероз головного мозку;


D.

реактивний параноїд;


E. *

прогресивний параліч.


22.

Чоловік 54 років, бухгалтер, тривало хворів цукровим діабетом і хронічним холециститом, через рік після смерті жінки звернулася до лікаря зі скаргами на швидку втомлюваність, різке погіршення пам'яті, запаморочення, професійну неспроможність, емоційну лабільність. Провідний синдром в даний час:


A.

Корсаківський;


B.

апато-абулічний;


C. *

лакунарна деменція;


D.

тотальна деменція;


E.

псевдодеменція.


23.

Чоловік 54 років, менеджер, тривало страждаючий цукровим діабетом і хронічним холециститом, через рік після смерті жінки звернувся до лікаря із скаргами на швидку втомлюваність, різке погіршення пам'яті, запаморочення, професійну неспроможність, емоційну лабільність. Найбільш вірогідна причина наявних розладів:


A.

пухлина мозку;


B.

дегенеративне захворювання головного мозку;


C. *

судинне ураження мозку;


D.

прогресивний параліч;


E.

реактивний психоз.


24.

Хворий 43 роки, більше 15 років зловживає алкоголем, може випити більше 1 літра горілки, навіть в стані сильного сп'яніння приходить додому сам, хоча і не пам'ятає як це було. П'є по декілька днів підряд, поки не закінчаться гроші. В дні вимушеної стриманості буває злий, погано спить, виникає тремор. Який з симптомів спостерігається у даного хворого ?


A.

симптом Аргайль-Робертсона


B.

псевдозапої


C. *

підвищення толерантності до алкоголю


D.

симптом Рейхардта


E.

полінейропатія


25.

Хворий метушливий. Частково доступний для контакту, але в навколишньому не орієнтується. Часто схоплюється з ліжка, щось шукає під подушкою, заглядає під ліжко, копошиться в постільній білизні, щось мацає рукою по стіні, намагається зловити уявних комах. Розмовляє до уявного співбесідника. Який психопатологічний синдром має місце у хворого?

Каталог: data -> kafedra -> test6 -> Укр -> Стоматологічний%20факультет -> 4%20курс -> Психіатрія%20наркол
Психіатрія%20наркол -> Вегетативні рефлекси
4%20курс -> Травмою нервових стовбурів
4%20курс -> Для зняття коронок можна використовувати
4%20курс -> Бригада швидкої допомоги через кілька хвилин після виклику прибула на виклик у стоматкабінет. У хворої віком 44-ри роки відсутнє самостійне дихання, зареєстрована зупинка серцевої діяльності
4%20курс -> Ситуаційні задачі (фтизіатрія)
4%20курс -> Найбільш характерним для пухлинної обтурації ободової кишки є
4%20курс -> Ситуаційні задачі з медицини надзвичайних ситуацій


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   17


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка