Чоловік 42 років, госпіталізований зі скаргами на інтенсивний біль за грудиною, що не купірувався нітрогліцерином. Об'єктивно: температура тіла 37,0 °С, чд 16/хв., Чсс -100/хв., At 110/70 мм рт стСторінка1/29
Дата конвертації14.12.2016
Розмір2.16 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   29

1.

Чоловік 42 років, госпіталізований зі скаргами на інтенсивний біль за грудиною, що не купірувався нітрогліцерином. Об'єктивно: температура тіла - 37,0 °С, ЧД - 16/хв., ЧСС -100/хв., AT - 110/70 мм рт. ст. На ЕКГ: патологічний зубець Q, монофазна крива в І, II, V2-V5 відведеннях. Які дані лейкограми найбільш імовірні?


A.

Лейкопенія


B. *

Лейкоцитоз


C.

Лімфоцитоз


D.

Моноцитоз


E.

Еозинофілія


2.

Чоловік 42 років, доставлений у лікарню зі скаргами на стискаючий та пекучий більвділянці серця з іррадіацією в ліве плече та ліву лопатку, задишку, різку кволість. Больовий синдром виник вперше в житті після емоційного перенапруження, триває близько години. Об'єктивно: пульс - 98/хв., ритмічний. AT- 130/80 мм рт. ст. Тони серця ослаблені, шумів немає. На ЕКГ: депресія сегмента ST та негативний зубець Т у відведеннях І, aVL, V3,-V6 . Який найбільш імовірний діагноз?


A.

Стенокардія напруження


B. *

Інфаркт міокарда без зубця Q


C.

Нестабільна стенокардія


D.

Інфаркт міокарда з зубц Q


E.

Ексудативний перикардит


3.

Чоловік 47 років, скаржиться на перебої, напади серцебиття щодня без видимої причини. Об'єктивно: підвищеної вгодованості. Межі серця розширені вліво на 1 см, тони ослаблені, ЧСС і пульс - 58/хв., AT - 140/80 мм рт. ст. ЕКГ без патології. Аналіз крові і сечі без змін. Які дослідження слід провести для вибору лікувальної тактики?


A.

Пробу з дипіридамолом


B.

Пробу з атропіном


C. *

Холтерівський моніторинг


D.

Велоергометрію


E.

Доплерівську ехокардіографію


4.

Чоловік 49 років скаржиться на стискаючий біль за грудиною, що виник вперше 4 години назад після фізичного навантаження, не купується приймом нітратів. Об-но: ЧСС= 92/хв, ЧД 18/хв. АТ 13/80 мм рт ст . ЕКГ – патологічний зубець Q, монофазна крива в IIІ, II,avF ,V6-V5 відведеннях. За даними ЕхоКГ ФВ 56\%, гіпокінез у задньо-боковій ділянці лівого шлуночка. Яке лікування найбільш доцільно призначити хворому?


A. *

Актілізе, метопролол, аспірин,


B.

Метопролол, аспірин, гепарин


C.

Метопролол, аспірин, кардікет


D.

Метопролол, аспірин, гепарин


E.

Метопролол, аспірин, амлодипін


5.

Чоловік 50 років, госпіталізований в палату інтенсивної терапії з гострим трансмуральним інфарктом міокарда задньодіафрагмального відділу лівого шлуночка через 2 год від початку нападу загрудинного болю. Призначення якої комбінації лікування є найбільш показаним?


A.

Пропранолол, натрогліцерин, аспірин


B.

Нітрогліцерин, гепарин, аторвастатин


C.

Ніфедипін, метопролол, морфін


D. *

Фентаніл, актілізе, метопролол


E.

Морфін, плавікс, метопролол


6.

Чоловік 56 років скаржиться на задишку, стискаючий біль за грудиною, що ірадіює у ліве плече. Нітрати не ефективні. Об-но: ЧСС=пульс=80/хв., ЧД 20/хв.АТ 110/70 мм рт.ст. Над нижніми частками легень вислуховуються дрібнопухирцеві хрипи. ЕКГ – патологічний зубець Q, монофазна крива в І, II, V2-V5 відведеннях. Який функціональний стан лівого шлуночка у цього хворого?


A. *

II функціональний клас за класифікацією Т. Killip


B.

0 функціональний клас за класифікацією Т. Killip


C.

I функціональний клас за класифікацією Т. Killip


D.

Ш функціональний клас за класифікацією Т. Killip


E.

1У функціональний клас за класифікацією Т. Killip


7.

Чоловік 58 років, знаходився в блоці інтенсивної терапії в зв'язку з гострим інфарктом міокарда. AT був -150/100 мм рт. ст., ЧСС - 100/хв. Через 3 дні поскаржився на напад задухи. Об'єктивно: AT - 100/65 мм рт. ст., ЧСС - 120/хв., ЧД - 32/хв. В нижніх відділах легень з'явились вологі незвучні хрипи, над верхівкою став вислуховуватись ритм галопу, систолічний шум. Який найбільш вірогідний діагноз?


A.

Кардіогенний шок


B.

Гострий перикардит


C.

Тромбоемболія легеневої артерії


D. *

Розрив міокарда


E.

Набряк легень


8.

Чоловік 59 років, скаржиться на біль в ділянці серця постійного характеру, підвищення температури. З анамнезу відомо, що 3 тижні тому захворів на гострий інфаркт міокарда. Об'єктивно: ЧСС - 86/хв., ритм правильний, ЧД - 18/хв., AT- 120/70 мм рт.ст. Над ділянкою серця вислуховується шум тертя перикарда, в нижніх відділах легень - ослаблене дихання. Аналіз крові: Л - 9,2х109/л, ШОЕ - 32 мм/год. На ЕКГ: динаміка відсутня. Який найбільш імовірний діагноз?


A.

Повторний інфаркт міокарда


B.

Стенокардія напруження


C.

Пневмонія


D. *

Синдром Дресслера


E.

Нестабільна стенокардія


9.

У хворого, який протягом 20 років, страдає на гіпертонічну хворобу, на фоні несподіваного підвищення АТ до 240/120 мм рт.ст., з’явились інтенсивні болі за грудиною. На ЕКГ глибока депресія ST у V2-V4. Яке ускладнення гіпертонічної хвороби спостерігається у хворого?


A.

Гіпертонічна криза


B.

Інсульт.


C.

Інфаркт міокарда


D.

Лівошлуночкова недостатність


E. *

Стенокардія.


10.

У хворої А, 50 р., з діагнозом великовогнищевого інфаркту міокарда виявлено лейкоцитоз в крові. На яку добу відмічається максимальне підвищення лейкоцитів?


A. *

На 2-4 добу


B.

На 4 - 6 добу


C.

На 6-8 добу


D.

На 8-10 добу


E.

Понад 10 діб


11.

У чоловіка 55 років з гострим інфарктом міокарда на 14 день лікування в стаціонарі настало погіршення: з'явилися інтенсивні болі в області серця й у правому боці, сухий кашель, температура тіла - 37,6 °С. У легенях дихання жорстке, у нижніх відділах справа - вологі середньопухирчасті хрипи, шум тертя плеври. ЧД - 20/хв. Тони серця ослаблені, шум тертя перикарда. Пульс - 90/хв., ритмічний, AT -115/80 мм рт. ст. Л- 10х109/л, є -6 %, п/я - 7 %, с/я - 67 %, л - 18 %, м -2 %, ШОЕ - 26 мм/год. Яка ймовірна причина погіршення стану хворого?


A.

Тромбінфарктна пневмонія


B.

Рецидивуючий інфаркт міокарда


C. *

Синдром Дресслера


D.

Плевропневмонія


E.

Гостра серцева недостатність


12.

Укажіть найбільш ефективну допомогу при проведенні серцево-легеневої реанімаціі у хворого з інфарктом міокарду, якщо на кардіомоніторі реєструється крупнохвильова фібріляція шлуночків ?


A. *

Електродефібріляція


B.

Введеня лідокаїну 1 – 1,5 мг/кг маси тіла кожні три – п`ять хвилин


C.

Механічний удар.


D.

Препарати К+.


E.

Масивна інфузійна терапія.


13.

Хвора 50 років, скарги на задишку, слабкість, кашель особливо вночі. В анамнезі перенесений трансмуральний інфаркт міокарда. При огляді: акроціаноз, у нижніх відділах легень - вологі хрипи, ЧСС - 90 у 1 хвилину. Тони серця приглушені. Печінка збільшена на 2 см. Пастозність гомілок. При ЭхоКС : ФВ – 38%. Що є варіантом патогенетичної терапії?


A. *

Серцеві глікозиди + артеріальні вазодилятатори;


B.

Діуретики +артеріальні вазодилятатори;


C.

Кортикостероїди + артеріальні вазодилятатори;


D.

Антикоагулянти + артеріальні вазодилятатори;


E.

Статини + артеріальні вазодилятатори.


14.

Хвора 54 років, рік тому перенесла інфаркт міокарда з зубцем Q. Через 6 місяців з'явилися напади ангінозного болю, що носять прогресуючий характер. В теперішній час реєструється до 12-14 нападів за добу. За останні півроку 4 рази лікувалася в стаціонарі. На ЕКГ іноді реєструються ознаки ішемії міокарда. Яке лікування найбільш показане хворій?


A.

Призначення нітратів


B. *

Аортокоронарне шунтування


C.

Призначення бета-блокаторів


D.

Корекція ліпідного складу крові


E.

Призначення гепарину


15.

Хворий 46 років, вночі почали виникати напади загрудинних болів, під час яких на ЕКГ реєструвався скороминущий підйом сегменту SТ. Вірогідний діагноз?


A. *

стенокардія Прінцметала


B.

повторний інфаркт міокарду


C.

розвиток постінфарктної стенокардії


D.

напади не мають відношення до основного захворювання


E.

тромбоемболія гілок легеневої артерії


16.

Хворий 48 років, скаржиться на частий стискаючий біль за грудиною з іррадіацією в ліве плече і ліву лопатку. Напади виникають вночі, у стані повного спокою, тривають 10-15 хв. Змін загального стану та порушень на ЕКГ при обстеженні в поліклініці не виявлено. Яке обстеження є найнеобхіднішим для уточнення діагнозу?


A.

Ехокардіографія


B.

Велоергометрія


C.

Катетеризація порожнин серця


D. *

Холтерівський моніторинг


E.

Повторна ЕКГ через тиждень


17.

Хворий 50 років, 5 днів перебував у відділенні реанімації з діагнозом "трансмуральний інфаркт міокарда". З'явилась раптова задуха, кашель, стискаючий біль за грудиною, нудота. Об'єктивно: ціаноз, ЧСС - 82/хв., AT - 90/70 мм рт. ст., ЧД - 30/хв. Акцент II тону над легеневою артерією. Шум тертя плеври. На ЕКГ відхилення електричної осі серця вправо, неповна блокада правої ніжки пучка Гіса, інверсія зубців Т у відведеннях V1-V2. Поява якого ускладнення зумовлює ці зміни?


A. *

Тромбоемболія легеневої артерії


B.

Серцева астма


C.

Синдром Дреслера


D.

Кардіогенний шок


E.

Плевропневмонія


18.

Хворий 50 років, скаржиться на біль за грудниною. На ЕКГ – у відведеннях ІІ, ІІІ, AVF зареєстрований глибокий зубець Q, сегмент ST на 6 мм вище ізолінії переходить у негативний зубець Т. Який механізм вказаних змін?


A.

Ішемія міокарда


B. *

Некроз міокарда


C.

Склероз міокарда.


D.

Дистрофія міокарда.


E.

Запалення міокарда.


19.

Хворий 50 років, скаржиться на появу три тижні тому сильних ангінозних нападів болю за грудиною з іррадіацією в шию та нижню щелепу, тривалістю до 10 хв. За останній час біль почастішав до 10-15 разів на добу. В анамнезі - зловживання алкоголем. Який найімовірніший діагноз?


A.

Невралгія


B. *

Нестабільна стенокардія


C.

Інфаркт міокарда


D.

Міозит


E.

Алкогольна кардіоміопатія


20.

Хворий 53 років, скаржиться на сильний біль за грудиною, який віддає в ліву руку, ліве плече. Біль триває близько 3-х годин. В анамнезі - виразкова хвороба, жовчнокам'яна хвороба, хронічний тромбофлебіт нижніх кінцівок. Об'єктивно: хворий блідий, пульс - 120/хв., слабкого наповнення. AT - 90/70 мм рт. ст. Тони серця ослаблені. Аналіз крові: НЬ - 134 г/л, Л - 10,4х109/л, ШОЕ - 20 мм/год. Ваш діагноз?


A.

Міжреберна невралгія


B.

Пенетрація виразки шлунка


C.

Загострення хронічного панкреатиту


D. *

Гострий інфаркт міокарда


E.

Тромбоемболія легеневої артерії


21.

Хворий 56 років, скаржиться на появу болю за грудиною стискаючого характеру з іррадіацією в ліве плече, що виникає при фізичному навантаженні підвищеної інтенсивності. Об'єктивно: змін стану серцево-судинної системи та ЕКГ не виявлено. При проведенні проби з дипіридамолом у хворого виник біль за грудиною. Які зміни будуть на ЕКГ, що реєструвалась під час проби?


A.

Поява патологічного зубця Q


B.

Деформація комплексу QRS


C.

Поява дельта-хвиль


D.

Змін на ЕКГ не буде


E. *

Горизонтальна депресія сегмента ST


22.

Хворий 57 років, протягом року відмічає появу стискаючого болю за грудиною в один і той самий час. Перкуторно - розширення меж серця вліво. Аускультативно - тони ритмічні, ослаблені, систолічний шум над верхівкою. Пульс - 68/хв., ритмічний, помірного напруження. Під час нападу зареєстровано інфарктоподібну криву, а через 20 хв. – нормальна ЕКГ. Який найбільш імовірний діагноз?


A.

ІХС, стабільна стенокардія


B.

Гострий інфаркт міокарда

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   29


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка