Біологі́чно акти́вна харчова́ доба́вкаСкачати 252.32 Kb.
Дата конвертації20.05.2020
Розмір252.32 Kb.
Біологі́чно акти́вна харчова́ доба́вкаспеціальний харчовий продукт, призначений для вживання або введення в межах фізіологічних норм до раціонів харчування чи харчових продуктів з метою надання їм дієтичних, оздоровчих, лікувально-профілактичних властивостей для забезпечення нормальних та відновлення порушених функцій організму людини.

Традиційно БАД поділяються на три групи: нутріцевтики, еубіотики, парафармацевтикиНутріцевтики - ессенціальні біологічно активні речовини, які застосовуються для корекції хімічного складу раціону людини.
Парафармацевтики - біологічно активні речовини, які володіють певною фармакологічною активністю та застосовуються для підтримки у фізіологічних межах функціональної активності органів та систем, профілактики патологічних станів та допоміжної терапії
Еубіотики (пробіотики) - біологічно активні добавки, які містять живі мікроорганізми та нормалізують мікрофлору кишківника

Енергетичний баланс організму.

Енергети́чний бала́нс органі́зму — стан енергозабезпечення організму, згідно з яким витрати енергії в ньому компенсуються надходженням енергії із зовнішнього середовища[1].

Кількість енергії, яка надходить до організму з їжею, має відповідати його енергетичним витратам. Коли енергетичні витрати менші, ніж кількість енергії в їжі, що споживається, зростає маса тіла, переважно за рахунок жирової тканини. Потреба людини в поживних речовинах визначається її масою, віком і рівнем рухової активності. Чим менший вік, тим більше білка необхідно на 1 кг маси тіла[2].

Основний обмін[ред. | ред. код]

Основний обмін — це мінімальна величина енергії, яка необхідна для підтримання життя організму, який знаходиться в стані спокою. Дослідження дозволили встановити, що для чоловіків з масою тіла сімдесят кілограмів величина нормального основного обміну на добу становить 1700 ккал. А для жінок з такою ж вагою — 1500 ккал.

Що таке коефіцієнт фізичної активності (КФА)

Коефіцієнт фізичної активності (КФА) = Рівень фізичної активності - Physical Activity Level (PAL) — це співвідношення загальних енерговитрат при певному рівні фізичної активності до величини основного обміну, або, простіше, значення загальної витраченої енергії поділити на базовий рівень метаболізму.
Чим інтенсивніше фізичне навантаження, тим коефіцієнт фізичної активності буде вищим.


 1. Люди, що дуже мало рухаються мають КФА = 1,2. Для них загальна енергія, що витрачається організмом буде обчислюватись: Езаг=БРМ*1,2.

 2. Люди, які виконують легкі вправи 1-3 дні на тиждень, мають КФА = 1,375. Отже формула: Езаг=БРМ*1,375.

 3. Люди, що виконують середньої важкості вправи, а саме 3-5 дні на тиждень, мають КФА=1,55. Формула для розрахунку: Езаг=БРМ*1,55.

 4. Люди, що виконують важкі вправи 6-7 днів на тиждень, мають КФА=1,725. Формула для розрахунку: Езаг=БРМ*1,725.

 5. Люди, що виконують дуже важкі вправи двічі на день, або працівники з великими фізичними навантаженнями, мають КФА=1,9. Відповідно формула для розрахунку: Езаг=БРМ*1,9.

Отже, здоровий дорослий чоловік який важить 70 кг і і виконує важкі вправи 6-7 днів на тичждень витрачає близько 2.900 ккал на добу. Відповідно такій людині потрібно вживати приблизно по 100 г
білків і жирів і 400 г вуглеводів.

Нутріцевтики

Нутрицевтики являются дополнительными источниками естественных пищевых компонентов: белка и аминокислот, полиненасыщенных жирных кислот (рыбий жир, омега-3), углеводов, витаминов, минеральных веществ, пищевых волокон и других пищевых веществ.Заявляемые эффекты нутрицевтиков:

 • восполнение дефицита эссенциальных (незаменимых) нутриентов;

 • индивидуализация питания;

 • повышение устойчивости организма к воздействию неблагоприятных факторов окружающей среды;

 • направленное изменение метаболизма веществ;

 • иммуномодулирующее действие;

 • связывание и выведение шлаков;

 • применение в лечебном питании;

 • замедление процессов старения;

 • стимулирование работоспособности;

 • предупреждение развития ожирения, остеопороза, иммунодефицитов, опухолей.

Макронутрієнти.Білки.Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка