База тестів крок-1 з патофізіології (пмк-1)


Отзыв Правильный ответ: Падіння артеріального тиску Вопрос 9



Сторінка47/145
Дата конвертації25.01.2021
Розмір1.62 Mb.
1   ...   43   44   45   46   47   48   49   50   ...   145
Отзыв

Правильный ответ: Падіння артеріального тиску



Вопрос 9

Верно


Баллов: 1,00 из 1,00

Отметить вопрос



Текст вопроса

Хворого доставили в клініку в коматозному стані. Дихання шумне, глибоке. Чути запах ацетону. Вміст глюкози в крові 15,2 ммоль/л, кетонові тіла - 100 мкмоль/л. Для якого виду коми характерні такі розлади?

Выберите один ответ:

a. Гіпоглікемічної

b. Гіперглікемічної

c. Печінкової

d. Гіперосмолярної

e. Кетоацидотичної 



Отзыв

Правильный ответ: Кетоацидотичної



Вопрос 10

Верно


Баллов: 1,00 из 1,00

Отметить вопрос



Текст вопроса

Хворого на трансмуральний iнфаркт мiокарда лiвого шлуночка переведено до вiддiлення реанiмацiї у важкому станi. АТ- 70/50 мм рт.ст., ЧСС- 56/хв., ЧД - 32/хв. Зазначте головну ланку в патогенезi кардiогенного шоку:

Выберите один ответ:

a. Крововтрата

b. Падiння серцевого викиду 

c. Втрата електролiтiв

d. Падiння периферичного судинного опору

e. Втрата води



Отзыв

Правильный ответ: Падiння серцевого викиду



Вопрос 11

Верно


Баллов: 1,00 из 1,00

Отметить вопрос



Текст вопроса

Після операції на кишечнику у хворого з’явились симптоми отруєння аміаком за типом печінкової коми. Який механізм дії аміаку на енергозабезпечення ЦНС?

Выберите один ответ:

a. Гальмування бета-окиснення жирних кислот

b. Роз’єднування окисного фосфорилювання

c. Гальмування ЦТК в результаті зв’язування альфа- кетоглутарату 

d. Гальмування гліколізу

e. Інактивація ферментів дихального ланцюга



Отзыв

Правильный ответ: Гальмування ЦТК в результаті зв’язування альфа- кетоглутарату



Вопрос 12

Верно


Баллов: 1,00 из 1,00

Отметить вопрос



Текст вопроса

Чоловіку 44 років з гострою пневмонією призначили пеніцилін внутрішньом’язово. Після проведення ін’єкції стан хворого різко погіршився: з’явилась задишка, хворий покрився холодним потом. Пульс 140/хв. слабкого наповнення. АТ 90/40 мм.рт.ст. Яке ускладнення найбільш ймовірно виникло у хворого?

Выберите один ответ:

a. Iнфекційно-токсичний шок.

b. Анафілактичний шок. 

c. Кардіогенний шок

d. Тромбоемболія легеневої артерії.

Отзыв

Правильный ответ: Анафілактичний шок.



Вопрос 13

Верно


Баллов: 1,00 из 1,00

Отметить вопрос



Текст вопроса

У хворого дiагностовано септичний ендокардит. Температура тiла протягом 5-ти днiв коливалася в межах 39,5oC 40,2oC. На 6-й день на тлi рiзкого зниженнятемпературидо35,2oC розвинувся колапс. Який головний механiзм колапсу?

Выберите один ответ:

a. Гiпервентиляцiя

b. Посилене потовидiлення

c. Полiурiя

d. Вазодилатацiя 

e. Тахiкардiя





Поділіться з Вашими друзьями:
1   ...   43   44   45   46   47   48   49   50   ...   145


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка