Анестезіолгоія. Ситуаційні задачіСторінка1/11
Дата конвертації11.05.2016
Розмір0.79 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11

Назва наукового напрямку (модуля):

Семестр:

10

Анестезіолгоія. Ситуаційні задачі

Опис:
Перелік питань:

1.

Хворий 65 років, масою 60 кг, оперований з приводу шлункової кровотечі після виведення із стану геморагічного шоку. На момент закінчення операції одержано 5 мл сечі за годину. Проводиться динамічний контроль ОЦК і ЦВТ. В якому випадку показано в/в введення 1 л рідини?


A.

при ОЦК 4,5 л


B.

при ЦВТ 16 см вод.ст.


C. *

при ЦВТ 2 см вод.ст.


D.

при ЦВТ 20 см вод.ст.


E.

при ОЦК 6 л


2.

У хворого Н., 33 років, при черговому введенні пеніциліну з’явизася уртикарна висипка на шкірі тулуба і кінцівок, загальна слабість. При транспортуванні хворого машиною “швидкої допомоги” у спеціалізоване відділення у нього виникли скарги на затруднене дихання. Об’єктивно: ЧД - 28 на 1 хв, пульс 94 на 1 хв, АТ - 100/60 мм рт. ст. Вкажіть першочергову дію лікаря в цій ситуації ?


A.

Інтубація трахеї


B.

Встановити ларінгеальну маску


C.

Штучна вентиляція легень мішком Амбу


D.

Штучна вентиляція легень через повітревід


E. *

Дача кисню через кисневу маску


3.

У хворого, оперованого з приводу гангренозного апендициту, місцевого перитоніту апендикулярної етіології на 3-й день розвинулась клінічна симптоматика гострої кишкової непрохідності. Під час релапаротомії виявлено злуковий процес в правій клубовій ділянці, одна із злук послужила причиною непрохідності. Злуки роз’єднано без пошкодження кишки. Який найбільш надійний метод попередити нове утворення злук?


A. *

Стимуляція перистальтики кишечника з другого дня після операції.


B.

Резекція втягнутої в злуковий процес кишки.


C.

Старанне промивання черевної порожнини розчином фурациліну 1:5000.


D.

Інтубація тонкого кишечника.


E.

Введення в черевну порожнину сухих антибіотиків.


4.

У хворої М., 45 років, заплановано проведення холецистектомії. Раніше ніяких оперативних втручань не було. Під час ввідного наркозу 1% розчином тіопенталу натрію у звичайній дозі раптово виникло погіршення стану: з’явилися болі за грудниною, затруднене дихання. Об’єктивно: гіперемія обличчя та шиї, зіниці помірно розширені, реакція на світло відсутня, свідомость відсутня, ЧД - 35 за 1 хв., над легенями помірна кількість крупнопухирчатих хрипів, АТ 80/40 мм. рт. ст, пульс - нитковидний, 110 за 1 хв. Що стало причиною такого стану?


A.

гіповолемія


B.

передозування препарату


C.

анафілактичний шок


D. *

анафілактоїдна реакція


E.

ідіосинкразія


5.

Хвора 54 років поступила в стаціонар з вираженим акроціанозом, набухшими шийними венами, збільшеною печінкою, асцитом. Межі серця поширені. Тони серця не вислуховуються, верхівковий поштовх не визначається. АТ 100/50 мм. рт. ст. На рентгенограмі органів грудної клітки виявлена тінь серця у вигляді трапеції. Яким патологічним станом можна пояснити вказані симптоми у хворої?


A.

Комбінованою вадою серця.

B. *

Тампонадою серця.


C.

Гострою серцевою недостатністю.


D.

Грижею стравохідного отвору діафрагми.


E.

Ексудативним плевритом.


6.

У хворого 38 років, в результаті нанесеного удару тупим предметом по лівій половині грудної клітки виявлено перелом Х ребра зліва зі зміщенням відламків, пристінковий пневмоторакс. Хворий блідий, відмічає болі в лівому підребір”ї. АТ 80/40 мм. рт. ст. Пульс 138 за 1 хв., слабого наповнення і напруження. При УЗД обстеженні виявлено рідину в лівій половині живота. Виявлено розрив селезінки. Яку вибрати лікувальну тактику ?


A.

Зробити лівобічну торакотомію, а потім зразу же лапаротомію.


B.

Зробити негайно лапаротомію і спирт-новокаїнову блокаду Х ребра.


C. *

Дренувати ліву плевральну порожнину і зробити лапаротомію.


D.

Негайно виконати верхньо-серединну лапаротомію і потім дренувати ліву плевральну порожнину.


E.

Провести протишокові заходи і після підвищення артеріального тиску зробити лапаротомію.


7.

Під час операції з приводу гострої злукової кишкової непрохідності виявлено, що привідна петля розтягнута, стінка її набрякла на всьому протязі, набряк поширюється на брижу. В просвіті кишки секвестровано від 2 до 3 літрів рідини. В черевній порожнині міститься близько 500 мл серозно-геморагічного ексудату. В чому полягає профілактика синдрому ентеральної недостатності?


A.

Назогастроінтестінальній інтубації


B.

Форсованому діурезі, антибактеріальній терапії


C.

Дренуванні черевної порожнини


D.

Екстракорпоральній детоксикації


E. *

Деконтамінації кишечника, кишковому лаважі та декомпресії кишечника


8.

Хвора А., 44 років, оперована з приводу змішаного токсичного зобу IV ст. Через 10 годин після операції стурбована, скаржиться на задишку, лице синюшне, голова нахилена уперед. На передній поверхні шиї визначається щільно-еластичне утворення, що постійно збільшується у розмірах. Яке ускладнення виникло у хворої?


A.

Парез гортанних нервів


B.

Гіпопаратироз


C.

Абсцес післяопераційної рани


D.

Підшкіряна емфізема


E. *

Напружена гематома


9.

Хворому, 60 років, що страждає на атеросклероз нижніх кінцівок з оклюзією стегново-підколінного сегмента зправа з ішемією ІІІ ступеня, виконана операція стегново-підколінного шунтування зправа. Які заходи профілактики тромбозу шунта необхідно провести в ранньому післяопераційному періоді?


A.

Призначення анальгетиків.


B.

Призначення спазмолітиків.


C.

Призначення непрямих антикоагулянтів.


D.

Призначення фібринолітиків.


E. *

Призначення прямих антикоагулянтів.


10.

Хворий М., 38 років, надійшов зі скаргами на слабість, запаморочення, нудоту, блювоту “кавовою гущею”. Протягом 3 років страждає виразковою хворобою дванадцятипалої кишки. Пульс 102 за хв, АТ 100/60 мм рт.ст. Клінічний аналіз крові: Нв 87 г/л, еритр. 2,9х1012, лейк 10,2х109. При терміновій ЕФГДС: на задній стінці ДПК виразковий дефект 1,2х0,8 см, прикритий пухким тромбом, з, під якого підтікає кров. Яка тактика лікування хворого?


A.

Консервативне лікування, при його неефективності термінова операція


B.

Оперативне втручання після передопераційної підготовки

C.

Консервативне лікування, операція в плановому порядку


D. *

Термінове оперативне втручання


E.

Консервативне лікування


11.

Хворий скаржиться на сильний біль у верхній половині живота, що оперезує, нудоту, блювоту. Стан важкий, пульс 110 за хв, АТ 90/60 мм рт. ст. Язик сухий. Живіт роздутий. При пальпації напруженість, болючість у верхніх відділках. На шкірі обличчя, живота синюшно-багряні плями. Ваш діагноз?


A. *

Гострий панкреатит


B.

Гостра кишкова непрохідність


C.

Тромбоз мезентеріальних судин


D.

Перфоративна виразка ДПК


E.

Гострий холецистит


12.

У 24-річного мужчини після прийому значної кількості їжі і алкоголю появилась блювота спочатку їжею, потім кров”ю зі згустками. При фіброгастроскопії встановлено синдром Мелорі-Вайса. Вкажіть оптимальний метод лікування хворого:


A.

Резекція шлунку


B. *

Гастротомія і зашивання слизової оболонки


C.

Кoнсервативна гемостатична терапія


D.

Ваготомія


E.

Використання зонду для промивання шлунку


13.

40-річний хворий поступив в приймальне відділення з симптомами шлункової кровотечі: чорний стілець, блювота типу “кофейної гущі”, блідий, кров”яний тиск 100/60 мм рт.ст., пульс 120 в хв. Який найбільш інформований метод встановлення причини кровотечі?


A.

Оглядова рентгеноскопія органів черевної порожнини


B.

Рентгенографія шлунку


C. *

Ургентна фіброгастродуоденоскопія


D.

УЗД


E.

Лапароскопія


14.

У хворого 22 років, оперованого 16 годин тому назад з приводу гострого апендициту, появилась слабість, головокружіння. Хворий блідий, пульс 110 уд. в хвилину. Живіт м”ягкий, болючий в ділянці операційної рани. В пологих місцях живота визначається вкорочення перкуторного звуку. Яке ускладнення Ви запідозрюєте?


A. *

Внутрішня кровотеча


B.

Кишкова нориця


C.

Перитоніт


D.

Кишкова непрохідність


E.

Абсцес


15.

У мужчини 34 років раптово почалась сильна блювота, спочатку Їжею, а потім свіжою (червоною) кров”ю. Раніше ніяких шлункових скарг не заявляв. Напередодні був у гостях, де прийнв значну кількість їжі та алкоголю. Про яке захворювання слід думати?


A.

Виразкова хвороба


B.

Пілоростеноз


C. *

Синдром Мелорі-Вейса


D.

Варикозне розширення вен стравоходу


E.

Діафрагмальна кила


16.

Хворий із порушеннями в системі регуляції агрегатного стану крові в анамнезі готується до планової операції. Перед операцією необхідно провести дослідження:


A.

Не треба обстеження


B.

Кількості тромбоцитів

C. *

Коагулограми, часу кровотечі, кількості тромбоцитів


D.

Часу згортання і часу кровотечі


E.

Достатньо тільки часу згортання


17.

Який з видів місцевої анестезії найбільш частіше використовують лікарі - стоматологи ?


A.

Футлярна анестеозія


B.

Перидуральна анестезія


C.

Термінальна анестезія


D.

Інфільтраційна анестезія


E. *

Стовбурова анестезія


18.

У хворого, оперованого з приводу розлитого гнійного перитоніту на грунті перфоративної виразки шлунка у післяопераційному періоді з'явились: гектична температура до 39(С, частота дихань 35/хв., АТ 70/40 мм рт. ст., діурез 20 мл/год., лейкоцитоз. Переливання протягом 12 годин 1,8 л 0,9% розчину хлористого натрію та 0,8 л розчину поліглюкіну не призвело до покращення стану. Для стабілізації гемодинаміки оптимальним буде призначення інфузії:


A.

Норадреналіну


B.

Мезатону


C.

Ефедрину


D. *

Допаміну


E.

Адреналіну


19.

25-річний пацієнт поступив в відділ невідкладної медичної хіругії через 20 хвилин після автомобільної аварії зі скаргами на болі в животі, слабість, нудоту, головокружіння. При огляді: блідий, АТ - 60/30 мм рт.ст. Частота пульсу 130 в хв., в лівому підребер”ї - підшкірний крововилив від удару. Ознаки черепно-мозкової травми відсутні. Оптимальним методом діагностики буде:


A. *

Діагностична лапароскопія


B.

Виконати рентгенографію органів черевної порожнини


C.

Лапароцентез


D.

УЗ-сонографія


E.

Ангіографія


20.

Через 2 години після закінчення операції на органах черевної порожнини в умовах загального знеболювання пацієнт знепритомнів, з’явилася задишка, тахіпное - 42 рухи у хвилину, ціаноз. Парціальне напруження кисню в артеріальній крові 56 мм рт.ст. Інтенсивна терапія цього стану:


A.

Дихання пацієнта сумішшю кисень-повітря


B. *

Штучна вентиляція легенів

Каталог: data -> kafedra -> test6 -> %D1%83%D0%BA%D1%80 -> %D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%B5%D1%82 -> 5%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> %D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%B7%D1%96%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%8F%20%D1%82%D0%B0%20%D1%96%D0%BD%D1%82%D0%B5%D0%BD%D1%81.%D1%82%D0%B5%D1%80
%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%B7%D1%96%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%8F%20%D1%82%D0%B0%20%D1%96%D0%BD%D1%82%D0%B5%D0%BD%D1%81.%D1%82%D0%B5%D1%80 -> Перелік питань
5%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Захворювання жіночих статевих органів Ситуаційні задачі Крок-2
5%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Вcтуп в інфектологію тести
5%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> ?Для яких захворювань є характерним розвиток вторинного амілоїдозу?
5%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Ситуаційні задачі (гінекологія)
5%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Основи клінічної імунології та алергології
5%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Вірусні гепатити. Віл.Інфекційні хвороби задачі
%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%B7%D1%96%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%8F%20%D1%82%D0%B0%20%D1%96%D0%BD%D1%82%D0%B5%D0%BD%D1%81.%D1%82%D0%B5%D1%80 -> Т. 6 Гостра дихальна недостатність
5%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81 -> Епідеміологія тести


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка