Анамнез захворювання: Анамнез захворюванняСкачати 69.75 Kb.
Дата конвертації13.10.2020
Розмір69.75 Kb.

Презентація 1

підготувала: Яцюк Н.М.

Скарги:

 • Скарги:
 • Пацієнт скаржиться на естетичний дефект, який знаходиться у фронтальній ділянці верхньої щелепи.

Анамнез захворювання:

Анамнез захворювання:

7 років тому проводилося ендодонтичне лікування 12, 11, 21, 22, 23 зубів. 4 роки тому почала зауважувати потемніння та крихкість коронок даних зубів, за медичною консультацією не зверталася так як не мала фінансової можливості.

Обстеження:

 • Обстеження:
 • Зовнішньоротове: обличчя відносно пропорційне, симетричне, Шкірні покриви без видимих патологічних змін, точки Вале при пальпації безболісні, носогубна складка помірно виражена, регіонарні лімфатичні вузли не пальпуються, безболісні, облямівка губ блідо-рожевого кольору, без патологічних змін.
 • Внутрішньоротове: відкривання рота не утруднене, в нормі, вуздечки губ та язика прикріплені без патологічних змін, язик не збільшений, без нальоту, сосочки його в межах норми, тверде та мяке піднебіння без виразок, рельєфне, в нормі. Пальпація перехідної складки не болюча. Наявний дефект зубів у фронтальній ділянці верхньої щелепи в межах 11, 12, 21, 22, 23 зубів, коронки їх зруйновані на 2/3 їх висоти.

Додаткові обстеження:

 • Додаткові обстеження:
 • Проведено панорамну рентгенографію, на якій виявилося що канали даних зубів запломбовані до верхівки кореня, періапікальних змін в даній ділянці не виявлено.
 • Проведено алергопробу на анастетик артифрин.

Діагноз:

 • Діагноз:
 • Зруйновання каріозним процесом коронок 12, 11 та 21, 22, 23 більш ніж на 2/3 висоти.

Для ліквідації даного дефекту можна вкористати скловолоконні вкладки та суцільнолиті незнімні металокерамічні коронки на 12, 11 та 21, 22, 23 зуби.

 • Для ліквідації даного дефекту можна вкористати скловолоконні вкладки та суцільнолиті незнімні металокерамічні коронки на 12, 11 та 21, 22, 23 зуби.

Клінічний етап: обстеження хворого, попередня підготовка ротової порожнини до протезування. Клінічний етап: складання плану лікування, препарування опорного зуба. Клінічний етап: отримання подвійного відбитка, отримання допоміжного відбитка, фіксація центральної оклюзії. Лабораторний етап: отримання комбінованої моделі, моделювання каркасу суцільнолитої коронки з воску, відливка та обробка металевого каркасу коронки. Клінічний етап: примірка суцільнолитого каркасу коронки, визначення кольору керамічного облицювання. Лабораторний етап: створення оксидної плівки, нанесення та спікання ґрунтового, дентинного і прозорого шарів фарфору. Клінічний етап: примірка суцільнолитого каркасу коронки з керамічним облицюванням. Лабораторний етап: глазурування. Клінічний етап: примірка та фіксація металокерамічної коронки.

 • Клінічний етап: обстеження хворого, попередня підготовка ротової порожнини до протезування. Клінічний етап: складання плану лікування, препарування опорного зуба. Клінічний етап: отримання подвійного відбитка, отримання допоміжного відбитка, фіксація центральної оклюзії. Лабораторний етап: отримання комбінованої моделі, моделювання каркасу суцільнолитої коронки з воску, відливка та обробка металевого каркасу коронки. Клінічний етап: примірка суцільнолитого каркасу коронки, визначення кольору керамічного облицювання. Лабораторний етап: створення оксидної плівки, нанесення та спікання ґрунтового, дентинного і прозорого шарів фарфору. Клінічний етап: примірка суцільнолитого каркасу коронки з керамічним облицюванням. Лабораторний етап: глазурування. Клінічний етап: примірка та фіксація металокерамічної коронки.


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка