Алла Заслужена викладач, м. Київ Мотивація в організації навчального процесуСкачати 20.75 Kb.
Дата конвертації03.11.2016
Розмір20.75 Kb.
Алла Заслужена

викладач, м. Київ
Мотивація в організації навчального процесу.
Принцип вмотивованості студентів є однією з ефективних форм організації навчального процесу у профільних вищих навчальних закладах.

Оскільки мотивація студента визначається його власними пристрастями, потребами, які він чітко усвідомлює, викладач повинен співвідносити прийоми навчання з особистістю студента.

Мотивоване навчання іноземній мові є необхідним для студентів, щоб вони відчули потребу у мовному матеріалі для розширення і поглиблення своїх комунікаційних можливостей, усвідомлюючи перспективу застосування цих знань.

Звичайно, рідна мова засвоюється дитиною дошкільного віку без вивчення значень слів та граматичних правил. Але мова є для неї засобом спілкування з дорослими і в цьому спілкуванні дитина займає певну роль і ставить перед собою конкретні задачі: побувати на руках у дорослих, бути ситим, бути в теплі... І більшість дорослих користується рідною мовою безпосередньо, не усвідомлюючи її фонетичних, лексичних, граматичних і стилістичних правил.

Оптимально активізувати комунікативну діяльність студентів можливо використовуючи ділову гру. Вона надає можливості для створення різних ситуацій, в які попадають люди у реальному житті, коли активізується необхідність щось сказати, запитати, пояснити, обмінятися інформацією.

Ділова гра є методом активного навчання, стимулює до говоріння, сприяє покращенню професійної компетентності студентів. Кожна гра орієнтує на певні аспекти професійної діяльності і вирішення конкретних задач професійного характеру.На ефективність процесу навчання впливають також індивідуальні особливості компонентів пізнавальної діяльності студентів: тип сприйняття, стійкість уваги, розвиток типів пам’яті, мислення.

Організовуючи навчальний процес з іноземної мови, викладач повинен також враховувати особливості уваги групи студентів, щоб підібрати складність завдань, темп і тривалість у роботі, спосіб подачі інформації.
Каталог: bitstream -> NAU
NAU -> Київ Видавництво Національного авіаційного університету
NAU -> Реферат: дидактичні аспекти організації ефективної самостійної навчальної роботи студентів анотація
NAU -> Методи Оцінювання комунікативної к омпетентності
NAU -> О. Г. Широкова-Мурараш
NAU -> Матеріали міжнародної науково-практичної конференції
NAU -> Технологія формування комунікативної компетентності учнів старшої школи засобами організаційно-діяльнісної гри
NAU -> Рубрика 1: «Педагогические науки» андрагогіка: сучасний етап розвитку
NAU -> Комунікативна компетентність як предмет дослідження у науковій літературі
NAU -> Зміст освіти у процесі сучасної професійної підготовки анотація


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка