Актуальні проблеми інфекційних хвороб та віл-інфекції задачіСторінка1/46
Дата конвертації15.12.2016
Розмір3.27 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   46

Назва наукового напрямку (модуля):

Семестр:

12

Актуальні проблеми інфекційних хвороб та ВІЛ-інфекції задачі

Опис:

мед. 6 курс

Перелік питань:

1.

У дитини рясна слинотеча, відмовляється від їжі, температура тіла до 38 °C. У ротоглотці – на тлі яскравої гіперемії задньої стінки глотки на дужках поодинокі везикули, оточені вінчиком гіперемії. Ваш діагноз?


A. *

Герпангіна


B.

Афтозний стоматит


C.

Катаральна ангіна


D.

Тонзилофарингіт


E.

Кандидоз ротоглотки


2.

У вагітної (вагітність ІІ, 19-20 тиж.) при обстеженні на TORCH-інфекції знайдено анти-IgM до токсоплазм. Яка тактика ведення вагітної?


A.

Перервати вагітність


B. *

Негайно призначити специфічний імуноглобулін і метронідазол


C.

Негайно провести УЗД і спостереження в динаміці


D.

Негайно призначити специфічний імуноглобулін і тетрациклін


E.

Негайно призначити специфічний імуноглобулін і метронідазол подружжю


3.

У вагітної (вагітність І, 15-16 тиж.) при обстеженні на TORCH-інфекції знайдено анти-IgG до токсоплазм, рівень яких у 4 рази перевищує титр у контролі. У сім’ї є кімнатна кішка, якій 5 років. Яка тактика ведення вагітної?


A.

Перервати вагітність


B.

Негайно призначити специфічний імуноглобулін і метрaнідазол


C.

Негайно провести УЗД і спостереження в динаміці


D.

Негайно призначити специфічний імуноглобулін і тетрациклін


E. *

Не призначати ніяких ліків


4.

У вагітної (вагітність ІІ, 9-10 тиж.), підвищилась температура тіла. При обстеженні на TORCH-інфекції знайдено анти-IgM до вірусу звичайного герпесу І і ІІ типів. Яка тактика ведення вагітної?


A.

Перервати вагітність


B.

Негайно призначити специфічний імуноглобулін і протефлазид.


C.

Призначити ацикловір.


D. *

Призначити специфічний імуноглобулін і протефлазид через 3 тиж.


E.

Призначити валацикловір.


5.

У вагітної (вагітність І, 14-15 тиж.) при обстеженні на TORCH-інфекції знайдено анти-IgM і анти-IgG до Chlamidia trachomatis. Яка тактика ведення вагітної?


A.

Перервати вагітність


B. *

Негайно призначити специфічний імуноглобулін і роваміцин


C.

Негайно призначити специфічний імуноглобулін і амоксиклав


D.

Негайно провести УЗД і спостереження в динаміці


E.

Негайно призначити специфічний імуноглобулін і ципрофлоксацин


6.

У вагітної (вагітність І, 9-10 тиж.) 3 тиж. тому була простуда. При обстеженні на TORCH-інфекції знайдено анти-IgM до rubella. Яка тактика ведення вагітної?


A. *

Пряме показання до переревання вагітності


B.

Негайно призначити протефлазид


C.

Призначити ацикловір


D.

Призначити імуноглобулін і протефлазид через 3 тиж.

E.

Негайно провести УЗД і спостерігати в динаміці


7.

Чоловік звернувся зі скаргами на наявність болючих ерозії на статевому члені. З анамнезу з’ясовано, що подібні висипання часто з’являються протягом року. Об’єктивно: на голівці статевого члена згруповані пухирці і ерозії поліциклічних обрисів з чіткими границями, м’які при пальпації. Про яке захворювання варто думати?


A. *

Рецидивний геніальний герпес


B.

Вульгарна пухирчатка


C.

Первинний сифіліс


D.

Шанкроформна піодермія


E.

Герпетична інфекція, спричинена вірусом герпесу людини 8-го типу


8.

Юнак звернувся до лікаря на 3-й день хвороби зі скаргами на висипання на губах, крилах носа і вухах, біль і печіння в місцях висипань. Об’єктивно: температура тіла 37,7 °C. На незміненій слизовій оболонці верхньої губи, шкірі крил носа, вушних раковин є згруповані везикули розміром 1-2 мм. Про яке захворювання варто думати?


A.

Бешиха, бульозна форма


B.

Сибірка


C. *

Герпетична інфекція


D.

Екзема


E.

Стрептодермія


9.

Льотчик тиждень тому повернувся з Нігерії, хворіє 3 дні. Відмічає високу температуру тіла, біль у м’язах, біль голови. Об’єктивно: температура тіла 39,6 °С, склери іктеричні, на губах герпес. Селезінка і печінка збільшені. Яке дослідження насамперед необхідно провести для постановки діагнозу?


A. *

Мікроскопія мазків периферичної крові, фарбування за Романовським-Гімзою.


B.

Гемокультура


C.

Визначення активності АлАТ, АсАТ


D.

Мікроскопія мазків периферичної крові, фарбування за Грамом


E.

УЗД органів черевної порожнини


10.

Чоловік звернувся зі скаргами на наявність болючих ерозії на статевому члені. З анамнезу з’ясовано, що подібні висипання часто з’являються протягом року. Об’єктивно: на голівці статевого члена згруповані пухирці і ерозії поліциклічних обрисів з чіткими границями, м’які при пальпації. Який препарат краще призначити хворому?


A.

Герпевір


B.

Рибавірин


C. *

Валацикловір


D.

Протефлазид


E.

Циклоферон


11.

Хворий був у відрядженні в Туркменістані, скаржиться на загальну слабість, підвищення температури тіла до 38 °С, біль голови, переймоподібний біль у нижній частині живота, тенезми. При пальпації біль за ходом ободової кишки. Дефекація до 15 разів за добу, випорожнення з домішками крові та слизу. Ваш попередній діагноз, з чим проводити дифдіагноз?


A.

Ентеротоксигенний ешерихіоз; з шигельозом, кампілобактерозом.


B.

Неспецифічний виразковий коліт; з шигельозом, хворобою Крона.


C.

Хвороба Крона; з неспецифічним виразковим колітом, шигельозом.


D.

Амебіаз; з шигельозом, хворобою Крона.


E. *

Шигельоз; з неспецифічним виразковим колітом, хворобою Крона.


12.

Бригада швидкої медичної допомоги приїхала на виклик до хворого, в якого діагностовано ознаки харчової токсикоінфекції. Стан хворого середньої тяжкості, йому введено метаклопрамід і доставлено в інфекційний стаціонар. Яка помилка лікаря швидкої допомоги?

A.

Не дано першу дозу антибіотика широкого спектру дії.


B.

Не дано хворому ентеросорбент.


C. *

Не промито шлунок і кишечник вдома.


D.

Не розпочато оральну регідратацію.


E.

Хворі зі середньотяжкою формою ХТІ не підлягають обов’язковій госпіталізації.


13.

У літньому оздоровчому таборі виник спалах харчової токсикоінфекції. Одночасно захворіло 32 дітей, з них 15 – у підлітковій групі 1-го загону, 7 – у 2-му загоні, 9 – у 3-му загоні. Усі діти харчувалися в їдальні в першу зміну. Вкажіть можливе джерело збудника.


A.

Молоко.


B.

Вихователі.


C.

Допоміжний персонал.


D. *

Працівники харчоблоку.


E.

Сметана.


14.

Жінку госпіталізовано в стаціонар. З анамнезу з’ясовано, що добу тому їла шинку, смажені гриби, торт. Через 10 год з’явились загальна слабість, повторне блювання, пронос 4-5 разів. Прийняла таблетки активованого вугілля. Самопочуття покращало, блювання і пронос припинились. Сьогодні відмітила біль у правому підребер’ї, наросла загальна слабість. Об’єктивно: склери іктеричні. Язик дещо сухий, помірно обкладений білим нальотом. Тахікардія, гіпотонія. Живіт болючий в епігастральній ділянці та правому підребер’ї. Печінка на 3 см виступає з-під краю реберної дуги, край її болючий. Ймовірний діагноз?


A. *

Отруєння грибами


B.

Ботулізм


C.

Кампілобактероз


D.

Харчова токсикоінфекція


E.

Сальмонельоз


15.

Чоловікові проведено апендектомiю. Після операції утримувалась субфебрильна гарячка, неприємні відчуття у ділянці післяопераційної рани, були рідкі випорожнення 2-4 рази за добу. На 10-ий день хвороби температура тіла з ознобом підвищилась до 39,7 °С, з’явились помірна жовтяниця, висипка навколо крупних суглобів, поліартралгії, печінка на 2 см виступає з-під краю реберної дуги. Ймовірний діагноз?


A.

Амебiаз


B. *

Єрсинiоз


C.

Апендикотиф


D.

Сальмонельоз


E.

Бруцельоз


16.

У студента з Індії, який чотири дні тому повернувся після канікул, вранці з’явились частi водянистi випорожнення, що нагадували рисовий вiдвар. Об’єктивно: температура тіла 35,4 °С, кiнцiвки на дотик холоднi, акроціаноз, сухість у роті, різко знижений тургор тканин. Яке дослідження дозволить швидко оцінити стан хворого?


A.

Визначити piвень сечовини i креатиніну в крові


B.

Вимiряти центральний венозний тиск


C. *

Визначити густину плазми крові


D.

Вимiряти АТ


E.

Визначити piвень гемоглобiну

17.

Медсестра дитячoго садка госпiталiзована зi скаргами на рiзкi болi навколо пупка, судоми у нижнiх кiнцiвках, багаторазове блювання з жовчю, багаторазовi рiдкi, рясні, смердючi випорожнення зеленого кольору. Одночасно захворiв увесь персонал садка i дiти старшої групи. 2 днi тому уci їли сир зi сметаною. Загальний стан хворої середньої тяжкоcтi. Температура тіла 38,2 °С. Пуль 96 за 1 хв. АТ 100 і 60 мм рт. ст. Тони серця ритмiчнi, приглушенi. Живiт помiрно здутий, болючий в епігастрії, навколо пупка. Печiнка +2 см. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?


A.

Шигельоз


B.

Холера


C.

Харчова токсикоінфекція


D. *

Сальмонельоз


E.

Ентеровірусна інфекція


18.

Після клініко-рентгенологічного і лабораторного обстеження молодому чоловікові встановлено попередній діагноз: негоспітальна пневмонія мікоплазмової етіології, середньої тяжкості, ДН І ст. Із препаратів якої групи доцільніше розпочати етіотропне лікування цього хворого?


A.

Аміноглікозидів


B. *

Макролідів


C.

Бета-лактамних антибіотиків


D.

Фторхінолонів


E.

Цефалоспоринів


19.

Молодий чоловік скаржиться на сухий кашель, біль у м’язах, підвищення температури тіла до 38 °С упродовж 5 днів. Протягом 2 тижнів відзначав біль у горлі, нежить. Приймав ампіцилін по 2 г на добу без позитивного ефекту. Об’єктивно: голосове тремтіння, перкусія легень без особливостей, аускультативно - жорстке дихання. Лейкоцити крові 7,0х109 1/л, лейкоформула без особливостей, ШОЕ 25 мм/год. При рентгенографії ОГК виявлено посилення легеневого малюнка, малоінтенсивні вогнищеві тіні в нижніх відділах правої легені. Яка патологія найбільш вірогідна?


A.

Гострий бронхіт


B.

Грип


C. *

Мікоплазмова пневмонія


D.

Післягрипозна пневмонія


E.

Пневмококова пневмонія


20.

Молодий чоловік госпіталізований з діагнозом гострого нефриту. Захворів 3 дні тому, коли почали турбувати біль голови, у попереку, носові кровотечі, біль в очах, погіршився зір, підвищилась температура тіла до 38,5 °С. Обличчя гіперемічне, шия, шкіра плечового поясу гіперемічні. Пуль 62 за 1 хв. АТ 90 і 55 мм рт. ст. Симптом Пастернацького позитивний з обох сторін. У загальному аналізі крові: еритр. 5,5?1012 1/л, лейкоц. 3,2?109 1/л, ШОЕ 37 мм/год. У сечі ? густина 1007, білок 17 г/л, еритроцити 20-30 у полі зору. З анамнезу відомо, що захворів незабаром після багатоденної рибалки на річках Уралу. Найбільш ймовірний діагноз?


A.

Лептоспіроз


B.

Гострий гломерулонефрит
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   46


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка