Акрилові полімериСкачати 17.76 Kb.
Дата конвертації05.04.2021
Розмір17.76 Kb.

Найбільш поширеними серед базисних мате-

ріалів є акрилові полімери. За даними літерату-

ри з них виготовляється 98% знімних протезів.

Акрилові полімери

Багаторічний досвід застосування акрилових

базисних пластмас показав, що для них характерні

позитивні якості (дешевизна, доступність, техноло-

гічність). Хоча широко відомо про серйозні недолі-

ки акрилових пластмас, що призводять до частих

поломок протезів - це недостатня міцність при ста-

тичному вигині, низька питома ударна в’язкість.

Можлива невідповідність внутрішньої поверхні ба- так як пасти містять абразивні речовини - тільки спеціальні засоби та м’які щітки. У світлі згаданих вище переваг і недоліків, нейлоновий протез розглядається багатьма лікарями-стоматологами, як тимчасовий. Деякі лікарі допускають виготовлення протезів на основі нейлону тільки у випадках відсутності одногодвох зубів (імедіат-протези овлення протезів [21].

Термопласти На сучасному етапі розвитку ортопедичної стоматології значно зросли вимоги до базисних матеріалів, якість яких значною мірою визначає функціональну цінність знімних зубних протезів. Зараз на ринку існують такі стоматологічні матеріали, як: «Dental-D» Quattro Ті (Італія) і «TSM Acetal Dental» (Сан-Марино) на основі поліоксиметілена; «Vertex Termosens», (Нідерланди),


Відомо, що застосування еластичних базисних матеріалів дозволяє нівелювати і амортизувати піки жувального тиску, сприяє уповільненню процесів резорбції і атрофії альвеолярного гребеня щелеп, скорочує терміни адаптації до протезів, роблячи його більш сприятливим для пацієнта [5, 45]. Термопласти являють собою композиції органічних речовин (сополімерів), що володіють термопластичними властивостями, а також наповнювачів, що забезпечують стійкість кольору матеріалів [3, 43]. Для виготовлення знімної конструкції протезу з використанням безмономерного матеріалу за допомогою термоін’єкціоної системи буде потрібно проведення традиційних клінічних та лабораторних етапів, як і при виготовленні звичайного пластинкового протезу, але з невеликими доповненнями в технології, що дозволяють одержувати більш якісний результат [49]. До однієї з нових і цікавих технологій можна віднести технологію термічного пресування з використанням безмономерних матеріалів. Основними характеристиками термопластичних матеріалів на основі метилметакрилату є відсутність вільного мономеру, досить висока міцність і естетичність, що дозволяє виготовляти особливо тонкі повні знімні протези без металевих конструкцій.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка