«Абстракціонізм як втеча від реальності»Скачати 247.69 Kb.
Дата конвертації21.04.2020
Розмір247.69 Kb.
#9279
есе до теми 8
«Абстракціонізм як втеча від реальності»

Абстракціонізм — одна з течій авангардистського мистецтва початку XX ст. Ця течія у наші часи описує мистецтво, що не відображує предмети реального світу, але використовує тіні та кольори для надання настрою. Твори абстракціонізму усунуті від форм самого життя і втілюють суб'єктивні колірні враження і фантазії художника. У митців такого напрямку відбувається внутрішня еміграція особистості, відхід у внутрішній світ, відчуження від реальності. Засновником абстракціонізму вважається російський художник Василь Кандинський.


Твори абстракціоністів ніяк не пов'язувалися з дійсністю, являли собою нагромадження кольорових плям, геометричних фігур. К. Малевич, наприклад, взагалі намагався звести живопис до двох кольорів – чорного і білого, малюючи чорні квадрати на білому тлі; пізніше він експериментував з одним лише білим кольором – малюванням білого на білому художник відстоював думку про «чисте почуття».

Наприклад, В. Кандинський наголошував на необхідності свідомого відриву мистецтва від дійсності і його протиставленні інтелектові та почуттям. Він намагається пояснити кожен колір. Так, «білий колір діє на нашу психіку як велике мовчання, яке для нас є абсолютним», а «зелений колір схожий на товсту, дуже здорову нерухому корову». Жовтий колір у В. Кандинського асоціюється з «духовним теплом», а сірий – «безнадійно нерухомий».Але варто зазначити, що символіка кольорів не має загальнолюдського значення.Сам Кандинський не мав чіткої, цілком продуманої «кольорової» програми. Велику увагу приділяв жовтому кольору. Саме цьому кольорові присвячено чимало сторінок у роботах митця, у спогадах про дитячі роки. Захоплення жовтим кольором відчувається й у поезіях та музиці Кандинського. Свою оперу під назвою «Жовтий звук» він створив як зразок втілення абстракціонізму в музиці.

Взагалі, на мою думку цей напрямок є дуже цікавим, але водночас і трохи незрозумілим. Дійсно, спостерігаючи різні твори митців цієї течії відбувається ніби втеча від реальності, поринання у внутрішній світ.
Скачати 247.69 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка