А. *МезангіальніСкачати 29.68 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації08.08.2021
Розмір29.68 Kb.
  1   2

3. На електронній мікрофотографії ниркового тільця між капілярами судинного клубочка визначаються клітиниз відростками, в цитоплазмі яких міститься велика кількість філаментів. Назвіть дані клітини.

А. *Мезангіальні

4. Для роботи серцевого м’язу необхідна енергія. Вказати основний субстрат, який є джерелом енергії в працюючому м’язі?

В. Жирні кислоти

5. З носоглотки здорового бактеріоносія був виділений мікроорганізм, який за біологічними ознаками ідентичний Corynebacterium diphtheriae, але не продукує екзотоксин. В результаті, якого процесу цей мікроорганізм здатний відновити експресію і продукцію екзотоксину?

С. Фагова конверсія

6. При аналізі спірограми у обстежуваного встановлено зменшення частоти і глибини дихання. Це призведе до зменшення:

D. Хвилинного об'єму дихання

7. У хворого встановлено підвищення у плазмі крові вмісту кон'югованого (прямого) білірубіну при одночасному підвищенні некон'югованого (непрямого) і різкому зниженні в калі і сечі вмісту стеркобіліногену. Який вид жовтяниці можна стверджувати ?

Е. Обтураційну

8. Дитина 8 років готувалася до тонзилектомії. Аналіз крові показав, що час згортання збільшено (до 7 хвилин). Який препаратза 5 днів до операції слід включити до комплексу лікарських засобів підготовчого періоду в першу чергу?

Е.Вітамін К

9.Жінка 25 років госпіталізована в гінекологічне відділення з метою операції з приводу пухлини яєчника. При здійсненні операції необхідно розсікати зв’язку, що з’єднує яєчник з маткою. Яку саме?

Е. lig. ovarii proprium

10. Після тижня голодування рівєнь глюкози крові підтримується на належному рівні. За рахунок активації якого процесу це відбувається?

Ілюконеогенез

11.не бачу

12. Ліквідатору наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що отримав велику дозу опромінення проведено трансплантацію кісткового мозку. Через деякий час після проведеної операції у пацієнта діагностовано розвиток реакції трансплантат проти хазяїна. Які антигени послужили пусковим механізмом виникнення цієї реакції?

Е. Антигени системи HLA клітин організму ліквідатора.

13. Чоловік 40-ка років скаржиться на загальну слабкість, головний біль, кашель з виділенням мокротиння, задишку. Після клінічного огляду й обстеження поставлено діагноз: пневмонія. Який тип гіпоксії має місце у хворого?

Е. Респіраторна

14. У хворого спостерігається гемералопія (куряча сліпота). Яка з перерахованих речовин володітиме лікувальною дією?

А.Каротин

15.немає


16. Внаслідок кульового поранення в надключичній ділянці ліворуч у хворого виникло порушення рухів у верхній кінцівці. Які нервові структури пошкоджені?

А. Шийне сплетення;

17. Первинною недостатністю Т-лімфоцитів

18. Чоловік 55-ти років, що скаржиться на біль в ділянці нирок, надійшов в лікарню. В ході ультразвукового обстеження пацієнта виявлено наявність ниркових каменів. Наявність в сечі якої з наведених речовин є найбільш імовірною причиною утворення каменів у даного пацієнта?

Е. Сечова кислота

19.До лікаря звернувся хворий з ознаками ексудативного плевриту. В якому з перелічених анатомічних утворень переважним чином може накопичуватися рідина?

-. recessus costodiaphragmaticus pleure

20. У хворого вкрові та сечі виявлено високий вміст індикану – показника активації процесів гниття білків в кишечнику. Яка амінокислота є джерелом індикану?

D.Триптофан

21. Хворі на алкоголізм отримують основну масу калорій із спиртними напоями. У них може виникнути характерна недостатність тіаміну (синдром Верніке-Корсакова), при якій спостерігаються порушення функцій нервової системи, психози, втрата пам'яті. Зі зниженням активності якого ферменту пов'язаний цей процес?

D. Піруватдегідрогеназа

22. На мікроскопічному препараті представлений орган серцево-судинної системи. Одна з його оболонок побудована з волокон, що анастомозують між собою. Вони утворені з клітин, які з’єднані за допомогою вставних дисків. Який це орган серцево-судинної системи?

С.Серце

23.немає

24. Чоловік 45-ти років звернувся до лікаря з приводу бляшкоподібного утворення на шиї. В біоптаті шкіри гістологічно виявлено пухлинні клітини, розташовані гніздами, які мають круглу та овальну форму з вузьким ободком базофільної цитоплазми та схожі на клітини базального шару епідермісу. Як називається пухлина в пацієнта?

Базілома


25. У 19-місячної дитини із затримкою розвитку та проявами самоагресії, вміст сечової кислоти в крові -1,96 ммоль/л. При якому метаболічному порушенні це спостерігається?

С. Синдром Леша-Ніхана

26. При профогляді у людини, що не має скарг на стан здоров'я, виявлено лейкоцитоз. Причиною цього може бути те, що кров для аналізу здана після:

D. Фізичного навантаження

27. Під час травми периферичних нервів виникає м’язова атрофія, кістки стають порозними i ламкими, на шкірі і слизових виникають виразки. Яка функція нервової системи уражується у даному випадку?

D.Трофічна

28. При визначенні основного обміну з’ясовано, що його величина у досліджуваного перевищує належну величину на 8%. Це означає, що інтенсивність процесів енергетичного метаболізму у досліджуваного:

В.Відбувається нормально

29. При розслідуванні спалаху внутрішньолікарняної інфекції виділені чисті культури золотистого стафілококу від хворих, медперсоналу та деяких об’єктів навколишнього середовища. Яке дослідження необхідно провести, щоб визначити ідентичність виділених стафілококів і встановити джерело госпітальної інфекції?

Фаготипування

30.

31. У студента К. після вживання м(яса, консервованного в домашніх умовах, з(явились симптоми харчового отруєння Clostridium botulinum: диплопія, порушення мови та параліч дихання. Чим обумовлені такі симптоми ботулізму?Е. Дією нейротоксину

32. Депресорний рефлекс з осморецепторами ???

33. У значної кількості пацієнтів перед відвідуванням стоматолога виникає тривожність, страх, подавлений настрій. Посилення якого медіатора центральної нервової системи може зменшити ці порушеня психо-емоційного стану у людини?

Е.Серотонін

34.

35. В ході експерименту у білого щура моделювався набряк легені шляхом введення адреналіну. Який патогенетичний механізм розвитку набряку є провідним в даному випадку?D. Гідродинамічний

36.До реанімації лікарні поступив хворий з тяжким отруєнням…..

В.Фуросемід

37. Піддослідному собаці ввели гормон, що призвело до збільшення швидкості клубочкової фільтрації за рахунок розширення приносної артеріоли і зменшення реабсорбції іонів натрію і води в канальцях нефрона. Який гормон було введено?

D. Передсердний натрійуретичний

38. У хворого, що тривало приймав глюкокортикоїди, в результаті відміни препарату виникло загострення наявного захворювання, зниження артеріального тиску, слабкість. Ці явища можна пов’язати з розвитком:

В. Недостатності наднирників

39.


40. Однією з функцій центрального гальмування є відбір і обмеження ….

Д. Зворотнє

41. Під час підготовки пацієнта до операції на серці проведено вимірювання тиску в камерах серця. В одній з них тиск протягом серцевого циклу змінювався від 0 до 120 мм рт.ст. Назвіть цю камеру серця:

С. Лівий шлуночок

42. У хворого з ознаками інтоксикації та ниркової недостатності виявлені у сечі рухливі мікроорганізми з численними дрібними завитками, які забарвилися за Романовським-Гімзою у рожевий колір. З анамнезу відомо, що хворий кілька днів тому купався у відкритій водоймі. Яке захворювання можна припустити?

Е. Лептоспіроз

43. В гістологічному препараті стінки очного яблука визначається структура, в якій відсутні кровоносні судини. Яке утворення характеризується даною морфологічною ознакою?

С. Рогівка

44.Підвищення входу калію в клітину ???

45. У дитини 7-ми років, яка неодноразово хворіла на стрептококову ангіну, лікар припускає розвиток ревматизму. Призначено серологічне дослідження. Наявність антитіл до якого з стрептококових антигенів найімовірніше підтвердить передбачуваний діагноз?

С. О-стрептолізин

46. До стоматолога звернувся хворий з скаргами на біль, почервоніння, припухлість ясен . Було встановлено діагноз : герпетичний гінгівостоматит…… :

D. Простого герпеса тип 1

47. Введення пацієнту знеболювального перед екстракцією зуба призвело до розвитку анафілактичного шоку, який супроводжувався розвитком олігурії. Який патогенетичний механізм зумовив зменшення діурезу в даній клінічній ситуації?

Зниження гідростатичного тиску в капілярах клубочків.

48. У хворого з облітеруючим…?

С. Нейропаралітична

49……?


В. Йодування

50. Дівчинці 5-ти років з діагностичною метою було проведено…. Пробу МАнту…?

В. Клітинна цитотоксичність.

51. В клітині, яка мітотично ділиться, спостерігається розходження дочірніх хроматид до полюсів клітини. На якій стадії мітотичного циклу знаходиться клітина?

Анафаза

52.У хворого на туберкульоз в біоптаті нирки при гістологічному дослідженні у вогнищі казеозного некрозу виявлені безпорядно розсипані дрібні зерна хроматину. Наслідком чого є виявлені зміни?

Каріорексису

54.Під дією медіатора на постсинаптичну мембрану нервової клітини розвинулася гіперполяризація. Збільшення проникності мембрани для якого іона може викликати такі зміни?

Калій

55.Чоловік 32-х років, житель сільської місцевості, звернувся до лікаря зі скаргами на наявність болісної припухлості у підщелепній ділянці з утворенням нориці. При огляді хворого лікар виявив інфільтрат, у центрі якого розташовувалася нориця з густим гнійним виділенням, з білого кольору крупинками. Під час розтину інфільтрату тканини щільні, жовтувато-зеленого кольору, сотоподібної будови через велику кількість дрібних гнійників. Про яке захворювання слід думатиА актиномікоз

56. У діабетичного хворого 60 років в крові виявлено кетоацидоз. Біохімічним наслідком кетоацидозу за умов цукрового діабету є зменшення рівня використання ацетил-Ко-А внаслідок дефіциту

Оксалоацетат

57.У хворого діагностовано пухлина мозку, яка розміщена в ділянці „пташиної шпори”. Порушення якої функції розвинеться у хворого, якщо пухлина буде активно розвиватися в далі

Порушення функції зору

59.В умовах запалення знижується сила місцевоанестезуючої дії новокаїну. Якою є причина порушення гідролізу солі новокаїну і вивільнення активного анестетика-основи в осередку запалення?

Локальний тканинний ацидоз

60.Чоловік 36 років знаходився в інфекційній лікарні з профузною діареєю, ознаками ексикозу, падінням температури тіла. Помер від уремії. Під час розтину знайдено: у просвіті тонкої кишк безкольорова рідина у вигляді рисового відвару; слизова оболонка набрякла. При мікроскопічному дослідженні тонкої кишки – повнокрів'я судин, осередкові крововиливи, десквамація ентероцитів, гіперсекреція келихаподібних клітин та лімфо-лейк

Холера

61.При бактеріологічному дослідженні випорожнень чотиримісячної дитини з симптомами гострої кишкової інфекції на середовищі Ендо виросли у великій кількості червоні колонії. Які це можуть бути мікроорганізмиЕшерихії

64.У хворої 43-х років на фоні септичного шоку відзначається тромбоцитопенія, зниження фібриногену, поява в крові продуктів дегенерації фібрину, поява петехіальних крововиливів. Вкажіть причину виникнення даних змін

ДВЗ-синдром

65.У чоловіка 45 років, що лікувався від простудного захворювання великими дозами парацетамолу, з'явилися симптоми олігурії, азотемії. Через 5 днів наступила смерть при явищах ГНН. При гістологічному дослідженні нирок виявлений дифузний набряк проміжної тканини мозкового шару нирок, його інфільтрація лімфоцитами, еозинофілами, окремими нейтрофілами, деструкція епітелію канальців; клубочки мало змінені. Назвіть найбільш вірогідне захворювання?

Тубулоінтерстиціальний нефрит

74.У хворого напад тахікардії. Які мембранні циторецептори кардіоміоцитів доцільно заблокувати, щоб припинити напад?

Бета-адренорецептори

75.Під час гіпертонічного кризу хворому ввели магнію сульфат, в результат чого відбулося різкє зниження артеріального тиску. Введенням якого препарату можна запобiгти по6ічному ефекту сульфату магнію?

Кальцію хлорид

78.У хворого на аденому клубочкової зони кори наднирників (хвороба Кон-на) спостерігаються артеріальна гіпертензія, напади судом, поліурія. Що є головною ланкою в патогенезі цих порушень

Гіперсекреція альдостерону

79.Після електричної стимуляції n.vagus в експерименті було отримано короткочасну зупинку серця. Які іонні механізми забезпечили зупинку серця

збільшення вихідного току K+

80.У дитини з білявим волоссям, блідою шкірою відмічається збільшений тонус м’язів, судоми та розумова відсталість. В крові підвищений рівень фенілаланіну. Який з перелічених методів необхідно застосувати для встановлення діагнозу цієї ензимопатії?

Біохімічний

82.Після травми хворий не може розігнути руку у ліктьовому суглобі. Порушення функції якого основного м’язу може це спричинити?

Musculus triceps brachii

83.У жінки під час пологів збільшені пороги больової чутливості внаслідок активації такої системи (таких систем)

Антиноцицептивна

84.Для переведення білків після біосинтезу в активну форму з ними відбуваються певні пострмодифікаційні зміни. Яка зміна відбувається при перетворенні проінсуліну в інсулін

Відщеплення фрагмента ланцюга

85.При цукровому діабеті збільшується вміст кетонових тіл у крові, що приводить до метаболічного ацидозу. З якої речовини синтезуються кетонові тіла?

Ацетил-КоА

86.У хворого з набряками вміст натрію в плазмі крові становить 160 ммоль/л. Зміна вмісту якого гормону може призвести до такого стану

Збільшення альдостерону

87.Немовля відмовляється від годування груддю, збудливе, дихання неритмічне, сеча має специфічний запах “пивної закваски” або “кленового сиропу”. Вроджений дефект якого ферменту викликав дану патологію?

Дегідрогеназа розгалужених альфа-кетокислот

88.В експерименті ізольований м’яз жаби ритмічно подразнюють електричними імпульсами. Кожний наступний імпульс припадає на період розслаблення попереднього скорочення. Яке скорочення виникає?

Зубчастий тетанус

89.Хворому у ЛОР-відділенні проведено біопсію слизової оболонки носа. Гістологічно виявлено продуктивне запалення з формуванням гранульом

Паличка Волковича-Фріша

90.В приймальне відділення доставили хворого з тепловим ударом. Які з наведених захисно-компенсаторних реакцій розвиваються при цьому?Розширення периферійних судин

105. Енергію електрохімічного потенціалу синтезу АТФ в мітохондріях використовує ферментативна система:
A. АТФ-синтетаза
B. НАДН+ дегідрогеназа
C. АДФ-риботрансфераза
D. РНК-полімераза
E. Піруватдегідрогеназа
106. У холодну погоду з вітром люди мерзнуть швидше, ніж за відсутності вітру. Причиною цього є те, що вітер
збільшує, насамперед, віддачу тепла таким шляхом:
A. Випаровування
B. Конвекція
C. Радіація
D. Теплопроведення
E. -
107.У хворого з патологією серцево-судинної системи розвинулися набряки на нижніх кінцівках. Який механізм
розвитку серцевого набряку?
A. Зниження осмотичного тиску плазми крові
B. Підвищення гідростатичного тиску в артеріолах
C. Підвищення онкотичного тиску плазми крові
D. Порушення лімфовідтоку
E. Підвищення гідростатичного тиску в венулах
108. Хворий 57-и років помер від гострої легенево-серцевої недостатності.Під час розтину патологоанатом
запідозрив жирову емболію легеневої артерії. Який метод забарвлення мікропрепаратів потрібно застосувати
для підтвердження такого діагнозу?
F. Суданом III
G. Пікрофуксином
H. Метиленовим синім
I. Конго-рот
J. Гематоксилін-еозином
109. Журналіст тривалий час працював в Індії. Через якийсь час після приїзду із цієї країни в нього в
підшкірній клітковині підколінної ділянки правої кінцівки утворився шнуроподібний валик, на кінці якого
сформувався міхур, заповнений некротичними масами. Який гельмінтоз можна запідозрити у хворого?
A. Дракункульоз
B. Трихінельоз
C. Аскаридоз
D. Ентеробіоз
E. Опісторхоз
110. Для виявлення антитіл до токсоплазм в сироватці крові вагітної жінки було використано непряму реакцію
імунофлюоресценції. Для цього спочатку фіксований мазок токсоплазм обробили досліджуваною сироваткою.
Чим потрібно обробити препарат на наступному етапі?


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка