А. Джгут за методом Мікуліча +Скачати 15.91 Kb.
Дата конвертації12.09.2021
Розмір15.91 Kb.

1. Ви студент 5 курсу Запорізького державного медичного університету. На вихідних разом з друзями з інших університетів вирішили сходити на полювання. Під час якого один з учасників не дотримувався елементарних правил безпеки і поранив іншого. Об'єктивно: вогнепальне поранення в лівій половині шиї, кров витікає пульсуючим струменем яскраво червоного кольору. Дані симптоми дозволяють вам діагностувати артеріальну кровотечу. Ви негайно пальцем притискаєте артерію, що дозволяє тимчасово зупинити кровотечу. Який метод зупинки кровотечі необхідно застосовувати наступним, щоб можна було дочекатися приїзду швидкої і поліції?

А. Джгут за методом Мікуліча +

В. Джгут вище ран

С. Джгут нижче рани

D. Тиснуча пов'язка

E. Будь-який з перелічених


2. Ви лікар, працюєте в обласній лікарні міста Запоріжжя. Напередодні вночі (о 3:26) до приймального відділення надійшов чоловік 58 років з 10-річною історією ІХС. З анамнезу відомо, що він житель села Сінєльнікове, за декілька годин до розвитку симптомів працював на присадибній ділянці. Ввечері його почав турбувати біль. Він прийняв таблетку нітрогліцерину, але полегшення не наступило. Біль поступово посилювався, родичі викликали бригаду ШМД. Коли він потрапив до лікарні йому встановили діагноз: "гострий інфаркт міокарду". Ви нормалізували стан хворого. Через добу у нього різко погіршився стан.

Об'єктивно: чоловік знаходиться без свідомості; шкіра холодна, блідно-ціанотичного відтінку - "мармурова шкіра"; артеріальний тиск в межах 89/73 мм.рт.ст. Яке ускладнення гострого інфаркту міокарда могло розвинутися в даного пацієнта?

А. Кардіогенний шок; +

В. Сепсис;

С. Перикардит;

D. Міокардит;

Е. Гіповолемічний шок.
3. Ви інтерн кафедри медицини катастроф, військової медицини та нейрохірургії. В даний час ви проходите навчання в тренінговому центрі Запорізького державного медичного університету. Викладач змоделював наступну ситуацію: ви - лікар швидкої допомоги, до вас надійшов виклик з приводу обвалу устаткування на заводі «Мотор Січ». Прибувши на місце події ви бачите, що одного чоловіка затиснуло уламками металевої конструкції. За допомогою колег ви звільняєте постраждалого з-під завалу. Вам необхідно здійснити заходи щодо профілактики травматичного шоку. Щоб отримати хороший бал за практику вам необхідно:

А. Зменшити больовий синдром шляхом введення анальгетиків;

В. Організувати заходи щодо зігрівання постраждалого;

С. Організувати прийом чи введення всередину рідини;

D. Забезпечити правильне транспортування хворого до лікарні;

Е. Всі перераховані вище відповіді вірні. +


4. Ви студент 5 курсу Запорізького державного медичного університету. На вихідних, прогулюючись містом, ви стали свідком пожежі в приватному будинку. Власники викликали пожежну службу, які приїхали та ліквідували пожежу. З будинку винесли дитину. При огляді визначається: стан тяжкий, дитина загальмована, апатична, пульс частий, артеріальний тиск знижений, дихання поверхневе, шкіра блідно-ціанотичного відтінку на тілі пухирі з прозорим вмістом та ділянками обвугленої шкіри. Серед представлених варіантів відповіді оберіть той, котрий найвірогідніше розвинувся в дитини:

А. Опіковий шок; +

В. Септичний шок;

С. Кардіогенний шок

D. Отруєння чадним газом

Е. Травматичний шок


5. Ви студент 5 курсу Запорізького державного медичного університету. На літній період ви влаштувалися до 2 хірургічного відділення міської клінічної лікарні ✓2. Ввечері до лікарні машиною швидкої допомоги був доставлений чоловік 43 роки, з діагнозом "бешиха правової гомілки". Скарги хворого на момент надходження: біль, відчуття жару на ураженій ділянці шкіри, гіперемія кінцівки, гіперстезія шкіри, підвищення місцевої температури. Об'єктивно: стан сопорозний, температура тіла 39,5, загальна слабкість, нездужання, головний біль, підвищення, збільшення і болючість регіональних лімфатичних вузлів; ЧСС 76 уд/хв, АТ 143/89 мм.рт.ст. Хворий був прооперований черговим хірургом, який назначив йому антибіотик "Ефмерін" в/в, після ін'єкції через декілька хвилин вас покликали до палати. Ви заходите туди і бачите, що пацієнт у свідомості, але мають місце набряки обличчя, губ, гіперемія і набряк кон'юнктив, склер, сльозотеча, ринорея. Яке ускладнення виникло у хворого?

А. Анафілактичний шок; +

В. Септичний шок;

С. Травматичний шок;D. Гіповолемічний шок;

Е. Кардіогенний шок;

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка