А. Аутоімунний тиреоїдит, еутиреоїдний станСкачати 37.13 Kb.
Дата конвертації01.04.2020
Розмір37.13 Kb.
#8734
ендокринка
1.Пацієнтка, 25 років, скарг не має. Під час профогляду виявлено збільшення щитовидної залози. Постійно проживає у Херсонській області. Об'єктивно: щитовидна залоза збільшена до II ст., однорідної консистенції, еластична, не болюча. Вільний T4 - 13,6 пмоль/л (N), T3- 4,8 пмоль/л (N), ТТГ- 3,6 мМО/л (N).

а. Аутоімунний тиреоїдит, еутиреоїдний стан.

b. Дифузний токсичний зоб.

с. Ендемічний зоб, гіпотиреоз.

d. Підгострий тиреоїдит.

e.*Спорадичний зоб, еутиреоїднийстан.

2.Хвора, 1,5 роки, поступила в стаціонар з приводу затримки фізичного та психічного розвитку. Об'єктивно: зріст 52 см, маса тіла 20 кг. Виражена сухість шкіри, волосся рідке та ламке. Череп великий, тім'ячко не закрите. Язик виступає з порожнини рота. Пульс 56 уд/хв. Тони серця приглушені. Щитовидна залоза не пальпується. Розумовий та фізичний розвиток відстає. Сформулюйте Попередній діагноз.

а. Спорадичний зоб.

b. Ендемічний зоб.с.*Природжений гіпотиреоз

d. Аутоімунний тиреоїдит, гіпотиреоїдна фаза.

е. Підгострий тиреоїдит.

3.Жінка 39 років скаржиться на слабкість, сонливість, збільшення маси тіла, погіршення пам'яті, мерзлякуватість, адинамію, загальмованість. Об'єктивно: piст 172 см, вага 80 кг, шкіра бліда, суха, холодна та набрякла, випадіння брів і волосся на скронях. АT 100/70 мм рт.ст., пульс 54 уд./хв., у порожнині перикарда рідина. На ЕКГ брадикардія, низький Вольтаж комплексів QRS i зубців Р і Т.Щитоподібна залоза не пальпується. Який діагноз найбільш вірогідний?

a. Ендемічний зоб.

b. * Гіпотиреоз, стан декомпенсації.

с. Аутоімунний тиреоїдит, еутиреоїдний стан.

d. Підгострий тиреоїдит.

е. Серцево-судинна недостатність.

4.У хворої К., 28 років, яка була прооперована 2 роки тому з приводу каменів у нирках, спостерігався рецидив нефролітіазу, болі у кістках, слабкість, схуднення. Яке із вказаних захворювань можете запідозрити?

а. Гипопаратиреозb. *Гіперпаратиреоз

с. Хронічний пієлонефрит

d. Гіповітаміноз Д

е. Саркома кісток

5.У дитини в 9 місяців уперше діагностовано вроджений гіпотиреоз. У даний час на перший план клінічної картини виступає різко виражене відставання у психофізичному розвитку. Які у даному випадку найбільш раціональні призначення?

а. Йодомарин

b. Тирозол

с. Трийодтиронін.

d. Альба

E. *L-тироксин

6.Хвора 30 років, рік тому оперована з приводу багатовузлового зоба. В даний час скаржиться на слабкість, сонливість, набряки біля очей. При клінічній підозрі на гіпотиреоз тестом першого рівня є?а. *Рівень ТТГ крові

b. Рівень антитиреоїдних антитіл.

с. Рівень Т4.

d. Рівень поглинання радіоактивного йоду

е. Рівень ТЗ.

7.До лікаря звернулася мати новонародженої дитини, у якої діагностували гіпотиреоз.Об'єктивно: дитина розвинута правильно, внутрішні органи без особливостей. Лікар призначив левотироксин. Яка доза необхідна новонародженій дитині на добу?

a. 100 г/кг

b. 25 мкг/кг

c. 0,9 мкг/кг

d. 1,6 мкг/кгe. *10-15 мкг/кг

8. Хворий К., 33 років через 3 місяці після тиреоїдектомії скаржиться на мерзлякуватість, Сонливість, апатію, зниження апетиту, закрепи.Об'єктивно: шкіра суха, холодна, бліда, обличчя одутле, щільний набряк губ. ЧСС - 52/хв, АТ - 100/60 мм рт. ст. Тони серця низької звучності.Стан хворого зумовлений розвитком:а.*Гіпотиреозу.

b. Гіпопаратиреозу.

с. Серцевої недостатності

d. Рецидивом токсичного зобу.

e. Нефротичного синдрому

9. Жінка, 32 років, лікується в гінеколога з приводу непліддя. В рамках комплексного обстеження скерована до ендокринолога.Результати визначення гормонів: ТТГ- 9,4 мМО/л (1), BT4 -1,15 нг/мл (N), вТ3-3,6 нг/мл (N). Дайте оцінку функціонального стану щитоподібної залози.

а. Маніфестний тиреотоксикоз

b. Маніфестний гіпотиреоз.

с. Еутиреоїдний стан.

d. *Латентний гіпотиреоз.

e. Латентний тиреотоксикоз.

10. У хворого 35 років, який страждає на гіпотиреоз, з'явилися тахікардія, пітливість, порушення сну, роздратованість. Отримує 200 мкг L-тироксину на добу. Визначте тактику подальшого лікування.

а. Призначити альфа-адреноблокатори.

b. Відмінити L-тироксин.

С. *Зменшити дозу L-тироксину

d. Призначити седативні засоби

e. Призначити бета-адреноблокатори.

11. У жінки 38 років при об'єктивному обстеженні Виявлено: сухість шкіри, випадіння волосся на лобку і в пахвових ділянках, хвора повна, відмічається пастозність обличчя. Щитоподібна залоза - пальпується перешийок, неболючий, рухомий. Пульс – 56/хв, ритмічний. АТ - 100/60 мм рт. ст. Помірно розширені межі відносної тугості серця. Схильна до закрепів.Сухожилкові рефлекси сповільнені. Які з перерахованих нижче ліків доцільно призначити?

а. Серцеві засоби.

b. Холестеринзнижувальні засоби.с. *Гормони щитоподібної залози.

d. Препарати заліза

е. Естроген Вмісні препарати.

12.Дівчинка 15 років, що проживає у Прикарпатті скаржиться на втомлюваність, сонливість, погіршення пам'яті. Усі гормональні показники щитоподібної залози крім тиреоглобуліну не змінені. УЗД: ЩЗ незначно збільшена в розмірі без структурних змін. Про який патологічний стан слід думати?

а. Аутоімунний тиреоїдит

b. Підгострий тиреоїдитс.* Йодний дефіцит

d. Тиреотоксикоз

е.Гіпотиреоз

13.Пацієнтка С., 22 роки, скарг не має, проживає у Турківському районі. Під час профогляду Виявлено збільшення щитоподібної залози.Об'єктивно: ЩЗ рівномірно збільшена до 1 с., однорідної консистенції, м'яко-еластична, не болюча. ТТГ-2,4 мМО /л (N), антитіла до ТПО (-).Вірогідний діагноз?

а. Дифузний токсичний зоб.

b .Ендемічний зоб, гіпотиреоз

с. Аутоімунний тиреоїдит, еутиреоїдний стан.

d. Хронічний фіброзний тиреоїдит.е. *Ендемічний зоб, еутиреоїдний стан.

14.Хворий 28 р. скаржиться на тахікардія, пітливість, роздратованість, порушення сну. Діагноз: післяопераційний гіпотиреоз, приймає левотироксин 100 мкг 2 рази на день. Визначте тактику подальшого лікування.

а. Додати до лікування мерказоліл

ь. Призначити бета-адреноблокатор.с. *Зменшити дозу тироксину.

d. Призначити седативні препарати.

Е. Збільшити дозу тироксину.

15.Хвора жінка 60 років, яка протягом кількох десятиріч проживала в Прикарпатті, скаржиться на наявність "пухлини" на шиї на протязі 20 років, При дослідженні хворо, в тому числі пункційнеї бioлсi, у неї виявлений змішаний (дифузно-вузловий) двосторонній зоб I ступеня (згідно клінічної класифікації) з явищами субклінічного гіпотиреозу. Якого лікування хвора nOTpebye?А* Консервативного - тиреоїдними гормонами,

b. Радіойодної терапії.

с. Хірургічного видалення зобу (резекції залози).

d. Рентгенотерапії.

в. Діета з високим вмістом йод

16.У хворого М., 37 років, виявлено збільшення щитовидної залози I ст., балюча при пальпації, біль іррадіює у нижню щелепу. Температура тіла 37-38°С.Тиждень тому переніс ангіну. Найбільш вірогідно, що у хворого:

а. Токсична аденома щитовидної залози

b. *Підгострий тироїдит

с. Зоб Ріделя

d. Дифузний токсичний зоб

e. Аутоімунний тиреоїдит

17.Xвopa 30 poків, рік тому оперована з приводу багатовузлового зоба. B даний момент скаржиться на ставкість, сонливість, набряки біля очей. При клінічній підозрі на гіпотиреоз тестом першого рівня є?

a*Piвень TTГ крові

b. Рівень поглинання радіоактивного йоду,

c. Piвень T3.

d Рівень антитиреоїдних антитіл.

e. Рівень Т4.

18.У дівчинки 23 днів, народженої на 42 тижні вагітності з вагою 4200г. Має місце адинамія, зниження апетиту, стридорозне дихання. Мати хворіє на дифузний токсичний зоб, під час вагітності приймала мерказоліл, об'єктивно: температура тіла 35,00C, шкіра суха з жовтим відтінком. На кінцівках набряки.Тони серця приглушені. Який із методів дослідження є найбільш нформативним для постановки діагнозу?

a.визначення рівня йоду

b.*Визначення рівня тиреотропного гормону,

с. Визначення рівня холестерину,

d. визначення кісткового віку

e. Визначення цукру крові

19.У хворого 35 років, який страждає на гіпотиреоз, з'явитися тахікардія, пітливість, порушення сну, роздратованість, отримує 200 мкг L-тироксину на добу. Визначте тактику подальшого лікування.

а Призначити альфа-адреноблокатори.

ь.Призначити седативні засоби

с. Відмінити L-тироксин.

d. Призначити бета-адреноблокатори,

е.* Зменшити дозу L-тироксину

20.Жінка 25 poків, вагітна 24 тижні. Скаржиться на емоційну лабільність, підвищену збудливість, тахікардію, періодичне підвищення АТ. До вагітності була під наглядом ендокринолога з приводу збільшення щитовидної залози:Який метод найбільш доцільно використовувати для уточнення діагнозу?

а. Сцинтиграфія щитовидної залози з Тc99м.

b. Сканування щитовидної залози эJ131

с. УЗД щитоподібної залози,

d. Тонкоголкова аспіраційна біопсія.е.*Визначення вмісту гормонів щитовидної залози (Т3 та T4) та ТТГ.

21.Який метод є найбільш ефективним для визначення медулярного раку щитовидної залози?а.*Рівень кальцитоніну крові.

??????? 22. Xвopa A. 32 років, звернулася зі скаргами на серцебиття, тремтіння кінцівок, зниження ваги, підвищену пітливість, біль у шиї при ковтанні, підвищення температури тіла до 38. Захворіла місяць-тому після респіраторної вірусної інфекції. Об'єктивні дані: волога шкіра, ЧСС 100 уд /хв, AT 140/70 мм рт.ст. Ліва доля щитовидної залози збільшена, ущільнена, болюча при пальпації ЗАК -Лейк. 4,6-103/л, ШОЕ- 36 ммігод. Рівень заг. T4 підвищений, накопичення I1З1 ЩЗ низьке. АТ до ТГ не виявляються. Ваш діагноз?

а. Гострий гнійний тиреоїдит.

b.Підгострий грануломатозний тиреоїдит.

с Дифузний токсичний зобd. Токсична аденома щитовидної залози.

23.Хвора з надмірнаю вагою, втомою, сонливістю, набряклістю обличчя, схильністю до закрепів звернулася до ендокринолога. На УЗД щитоподібної залози виявлено неоднорідну структуру, плямистість, без збільшення об'єму щитоподібної залози. Лабораторні дослідження такі: ТТГ 8,2 мкМО/мл , вiльний ТЗ- 1,78 пг/мл, вілыний Т4- 0,81 нг/дл ,титри антитіл до пероксидази, тиреоглобуліну підвищені. Яким буде діагноз?

а Підгострий тиреоїдит

b.*автоумінний тиреоїдит

с. Дифузний токсичний зоб

d. Гіпотиреоз первинний

е. Гіпотиреоз вторинний

24.Жінка 43 років, скаржиться на загальну слабкість, в'ялість, закрепи, зниження пам'яті. При обстежені: психомоторна загальмованість, рефлекси сповільнені, набряк обличчя, шкіра суха холодна на дотик. ЗАК - гіпохромна анемія. Вказані симптоми характерні для:

a. Підгострого тиреоїдиту

b. Латентного гіпотиреозу.

с. Еутиреоїдного зоба.

d. Тиреотоксикозу.

e*. Маніфестного гіпотиреозу.

25.Дівчинка 15 років, що проживає у Прикарпатті скаржиться на втомлюваність, сонливість, погіршення пам'яті. Усі гормональні показники щитоподібної залози крім тиреоглобуліну не змінені. УЗД: ЩЗ незначно збільшена в розмірі без структурних змін. Про який патологічний стан слід думати?

a. Підгострий тиреоїдит

b. Аутоімунний тиреоїдит

с. Тиреотоксикоз

d.*Йодний дефіцит

e. Гіпотиреоз

25.Хвора 52 роки, скаржиться на слабкість, зниження пам'яті, сонливість, надмірну вагу, закрепи. Хворіє 3 роки. Об'єктивно:piст-164 см, вага 87 кг, шкіра суха, щільна, холодна, розподіл жирової клітковини рівномірний. Пульс - 60 уд/хв., тони серця приглушені, АТ - 115/65 мм рт.ст. Яка найбільш ймовірна причина надмірної ваги?

а. Гіпоталамічний синдром

b. Хвороба Іценко-Кушинга

с. Клімактеричний синдром

d. Адипозогенітальна дистрофія

е. *Гіпотиреоз

26.Хвора 30 років, впродовж 4 тижнів відзначає збільшення та ущільнення тканин шиї, швидку втомлюваність. Об'єктивно: пульс-62/хв., АТ - 120/80 мм рт.ст., щитовидна залоза рівномірно збільшена, з чіткими контурами, щільна, дрібнозерниста, рухома, з навколишніми тканинами не зв'язана. Температура тіла - 37,20C. Який найбільш імовірний діагноз?а. *Аутоімунний тиреоїдит.

b. Вузловий гіпертиреоїдний зоб.

с. Серединни киста шиї

d. Флегмона шиї.

e. Вузловий еутиреоїдний зоб.

27.Хвора К., 52 роки, скаржиться на збільшення маси тіла, слабкість, закреп, погіршення пам'яті. Вказані симптоми Повільно наростали протягом останніх 1,5 року. Об'єктивно: сухість шкіри, помірний набряк обличчя та кінцівок, межі серця розширені, тони приглушені, пульс 66 уд/ хв. AT 110/70 мм рт.ст. ЩЗ не пальпується. Антитіла до тиреоглобуліну (+) та мікросомального антигену (+++); рівень ТТГ - 15,2 ММО/мл. УЗД: залоза зменшених розмірів, неоднорідної структури. Встановіть діагноз

а. Дифузний токсичний зоб

b. *Аутоімунний тиреоідит, гіпотиреоз

с. Аутоімунний тиреоїдит без порушення функції

d. Підгострий тиреоїдит

e. Ендемічний зоб

28. у жінк., 38 років, при об'єктивному обстеженні виявлено: сухість шкіри, хвора підвищеного живлення, відмічається пастозність обличчя. Щитовидна залоза - пальпується перешийок, неболючий, рухомий. Пульс - 56 на хв. AT -100/60 мм рт.ст. Помірно розширені межі відносної тупості серця. Діяльність серця ритмічна, тони послаблені. Схильна до закрепів.Сухожилкові рефлекси сповільнені. Який із перерахованих нижче ліків доцільно призначити?

а. Препарати заліза.

b. Холестерин Знижуючі засоби.

С.*Гормони щитовидної залози,

d. Серцеві засоби.

e. Естроген Вмісні препарати

29.28-річна жінка зазнала опромінення області шиї у зв'язку з лімфаденітом у віці 8 років. Щитовидна залоза не пальпується. Немає лімфаденопатії, хрипоти або дисфагії. Т4 та Т3 — в нормі.

Яку рекомендацію Ви дасте хворій, грунтуючись на вищезазначеній інформації?

а. Рекомендувати тотальне видалення щитовидної залози.

b. Для пригнічення щитовидної залози давати хворій Л-тироксин.

с. Рекомендувати субтотальне видалення щитовидної залози

d. Зробити пункційну біопсію та провести цитологічне дослідження вмісту.

e.*Спостереження за залозою через інтервали в 1 рік.

30.Жінка 39 років скаржиться на слабкість, сонливість, збільшення маси тіла, Погіршення пам'яті, мерзлякуватість, адинамію, загальмованість. Об'єктивно: piст 172 см, вага 80 кг, шкіра бліда, суха, холодна та набрякла, випадіння брів і волосся на скронях. АT 100/70 мм рт.ст., пульс 54 уд./хв., у порожнині перикарда рідина. На ЕКГ брадикардія, низький вольтаж комплексів QRS і зубців Р і T.Щитоподібна залоза не пальпується. Який діагноз найбільш вірогідний?

а. Серцево-судинна недостатність.

b. *Гіпотиреоз, стан декомпенсації.

с. Підгострий тиреоїдит.

d. Ендемічний зоб.

e. Аутоімунний тиреоїдит, еутиреоїдний стан.

31.Хворий К., 37 років, скаржиться на збільшення ваги на 8 кг, наростаюча сонливість, апатія, зниження пам'яті, мерзлякуватість, закрепи. Об'єктивно:шкіра бліда, холодна на дотик, обличчя гіпомімічне. Говорить повільно, язик збільшений, з відбитками зубів по краях, АТ - 104/68 мм рт. ст., пульс 54 уд/хв.

а. Синдром Іценка-Кушинга.

b. Аліментарно-конституційне ожиріння.

с.*Гіпотиреоз.

d. Гіпоталамічне ожиріння

e. Тиреотоксикоз.

32. У дитини в віці 2 місяці, народженої з вагою 5100 г, лікар встановив наявність жовтяниці, хриплого крику, пупкової грижі, відставання у фізичному розвитку.Печінка + 2 см, селезінка не збільшена.Кал та сеча звичайного кольору. В анамнезі: затримка відпадання пуповинного залишку. Лабораторно: HD 120 г/л, еритр. 4,5х1012/л, ШОЕ - 3 мм/г. Білірубін в сироватці крові-загальний 28 мкмоль/л, непрямий 20 мкмоль/л, прямий 8 мкмоль/л. Ймовірний діагноз?а.*Природжений гіпотиреоз

b. Кон'югаційна жовтяниця

с. Природжений гепатит

d. Цитомегаловірусна інфекція

e. Гемолітична анемія

33.Жінка 39 років скаржиться на слабкість, сонливість, збільшення маси тіла, погіршення пам'яті, мерзлякуватість, адинамію, загальмованість. Об'єктивно:piст 172 см, вага 80 кг, шкіра бліда, суха, холодна та набрякла, випадіння брів і волосся на скронях. АT 100/70 мм рт.ст., пульс 54 уд./хв., у порожнині перикарда рідина. На ЕКГ брадикардія, низький вольтаж комплексів QRS i зубців Ріт.Щитоподібна залоза не пальпується. Який діагноз найбільш вірогідний?

a. Підгострий тиреоїдит.

b. Серцево-судинна недостатність.

с. Аутоімунний тиреоїдит, еутиреоїдний стан.

d. *Гіпотиреоз, стан декомпенсації.

e. Ендемічний зоб.

34.Хвора 52 роки звернулася зі скаргами на слабкість, зниження пам'яті, сонливість,

надмірну вагу, закрепи. Хворіє 3 роки.Об'єктивно: зріст - 164 см, вага-87 кг, Шкіра суха, щільна, холодна, розподіл жирової клітковини рівномірний. Пульс - 60 уд/хв, тони серця приглушені, АТ - 100/60 мм рт. ст. Температура тіла - 35,80С. Яка найбільш імовірна причина надмірної ваги?

а. Гіпоталамічний синдром.

b. Хвороба Іценка-Кушинга.

с. Гіпоестрогенемія

d.* Гіпотиреоз.

e. Клімактеричний синдром.

35.Хвора 30 років, рік тому оперована з приводу багатовузлового зоба. В даний час скаржиться на слабкість, сонливість, набряки біля очей. При клінічній підозрі на гіпотиреоз тестом першого рівня є?

а.*Рівень ТТГ крові

b. Рівень Т4.

с. Рівень ТЗ.

d. Рівень поглинання радіоактивного йоду

е. Півень антитиреоїдних антитіл.

36.Хвора 30 років, впродовж 4 тижнів відзначає збільшення та ущільнення тканин шиї, швидку втомлюваність.Об'єктивно: пульс – 62/хв., AT -120/80мм рт.ст., щитовидна залоза рівномірно збільшена, з чіткими контурами, щільна, дрібнозерниста, рухома, з навколишніми тканинами не зв'язана. Температура тіла – 37,20С. Який найбільш імовірний діагноз?а.*Аутоімунний тиреоїдит.

b. Флегмона шиї.

с. Серединни киста шиї

d. Вузловий гіпертиреоїдний зоб.

е. Вузловий еутиреоїдний зоб.

35.У жінки 38 років при об'єктивному обстеженні виявлено: сухість шкіри, випадіння волосся на лобку і в пахвових ділянках, хвора повна, відмічається пастозність обличчя. Щитоподібна залоза пальпується перешийок, неболючий, рухомий. Пульс – 56/хв, ритмічний. АТ - 100/60 мм рт. ст. Помірно розширені межі відносної тупості серця. Схильна до закрепів. Сухожилкові рефлекси сповільнені. Які з перерахованих нижче ліків доцільно призначити?

а. Естрогензамісні препарати.

b. Препарати заліза

с. Холестеринзнижувальні засоби.

d. *Гормони щитоподібної залози.

е. Серцеві засоби.

36.Жінці 56 років у зв'язку з післяопераційним гіпотиреозом призначено 50 мкг L-тироксину на добу.Рівень тиреотропного гормону в межах норми. З'явився біль за грудиною стискаючого характеру, поява якого пов'язана з фізичним навантаженням. АТ- 150/100 мм рт. ст. Які зміни терапії рекомендовано після зняття болю?

а. *Додати до лікування бета адреноблокатори

b. Знизити дозу L-тироксину.

с. Замінити L-тироксин на трийодтиронін.

d. Призначити нітрати.

е. Призначити тиреотом

37.До лікаря звернулася жінка з проханням підібрати для неї оптимальну дозу споживання йоду на добу, адже вона знаходиться на четвертому місяці вагітності і проживає в ендемічній зоні по зобу. Яка потреба йоду у мкг/добу для вагітних?

a. 150

b. 120


C. 400

d. 90


e.* 250

38.Хвора з надмірною вагою, втомою, сонливістю, набряклістю обличчя, схильністю до закрепів звернулася до ендокринолога. На УЗД щитоподібної залози виявлено неоднорідну структуру, плямистість, без збільшення об'єму щитоподібної залози. Лабораторні дослідження такі: ТТГ 8,2 мкМО/мл (1), вільний T3 – 1,78 пг/мл (), вільний T4 - 0,81 нг/дл (!), титри антитіл до пероксидази, тиреоглобуліну підвищені.Яким буде діагноз?

а. Дифузний токсичний зоб

b. Підгострий тиреоїдит

с. Гіпотиреоз вторинний

d. Гіпотиреоз первиннийе. *Аутоімунний тиреоїдит

39.Хворий К., 37 років, скаржиться на збільшення вага на 8 кг, наростаюча сонливість, апатія, зниження пам'яті, мерзлякуватість, закрепи. Об'єктивно:Шкіра бліда, холодна на дотик, обличчя гіпомімічне. Говорить повільно, язик збільшений, з відбитками зубів по краях, АТ - 104/68 мм рт. с., пульс- 54 уд/хв. Ваш попередній діагноз?

а. Гіпоталамічне ожиріння

b. Аліментарно-конституційне ожиріння.

с. Тиреотоксикоз.

d. Синдром іценка-Кушинга.е.*Гіпотиреоз.

40.На прийомі батьки з дитиною 11 років, що має гіпопітуїтаризм. Лабораторні дослідження щитоподібної залози такі: ТТГ <0,005 мкМО/мл (0), вільний пг/мл (1), вільний Т4-0,26 нг/дл (!), титри антитіл до пероксидази, тиреоглобуліну без змін. Яким буде діагноз?

а. Гіпотиреоз первинний

b. *Гіпотиреоз вторинний

с. Дифузний токсичний зоб

d. Аутоімунний тиреоїдит

e. Підгострий тиреоїдит

41. Жінка 46 років 3 роки тому перенесла тиреоїдектомію, після якої була призначена замісна терапія. Останній час препарати приймала нерегулярно, стан різко погіршився. В коматозному стані доставлена до лікарні. ЧСС=40 уд./хв., AT=50/30 мм рт.ст., Т=34,2 0С.

Який діагноз найбільш вірогідний?

а. Гіпоглікемічна кома.

b. Гіперглікемічна кома

с. Тиреотоксичний криз.

d.*Гіпотиреоїдна кома.

e. Наднирникова недостатність.

42.Літня жінка потрапила до лікарні у тяжкому стані. Об'єктивно: пульс-56/ хв, АТ - 90/60 мм рт. ст., ЧД - 12/хв.Температура тіла - 35,80С. Шкіра бліда, холодна, дуже суха. Волосся рідке, тонке, на голові- ділянки алопеції. Тони серця глухі, шуми не вислуховуються.Живіт збільшений, перистальтика не вислуховується. Набряки на гомілках і навколо очей. Яка найбільш вірогідна патологія у хворої?

а. *Гіпотиреоїдна кома.

b. Молочнокисла кома

с. Гіпоглікемічна кома.

d. Аддісонічна криза.

е. Гіперкальціємічна криза.

43.Хвора 29 років, хворіє на гіпотиреоз 7 років. Отримувала левотироксин 100 мкг на добу. Два місяці тому в зв'язку з погіршенням стану (слабість, сонливість, втома, набряки) лікар збільшив дозу до 150 мкг. Стан поліпшився, але останні 10 днів почало турбувати серцебиття, пітливість. Об'єктивно: Шкіра звичайної вологості.Ps - 90 уд./хв., АТ - 125/80 мм рт. ст. Набряки відсутні. Інші дані без відхилень від норми. Яка найбільш доцільна лікувальна тактика в даному

а. Призначити седуксен

b. Збільшити дозу тироксина до 300 МКТс. *Призначити бета адреноблокатори

d. Додати розчин Люголю

44.При огляді в 10-літньої дитини встановлено маленький зріст, непропорційний розвиток тіла, відставання у психічному розвитку, запори. Дефіцит в організмі якого гормону викликав ці зміни?

а.* Тироксину.

b. Тиреокальцитоніну.

с. Паратгормону.

d. Адренокортикотропного гормону.

е. Окситоцину

45.У жінки., 38 років, при об'єктивному обстеженні виявлено: сухість шкіри, хвора підвищеного живлення, відмічається пастозність обличчя. Щитовидна залоза-пальпується перешийок, неболючий, рухомий. Пульс- 56 на хв. AT -100/60 мм рт.ст. Помірно розширені межі відносної тупості серця.Діяльність серця ритмічна, тони послаблені. Схильна до закрепів.Сухожилкові рефлекси сповільнені.Який із перерахованих нижче ліків доцільно призначити?

а. Серцеві засоби.

b. Естрогензамісні препарати

с. Препарати заліза.

d. Холестерин Знижуючі засоби.е. *Гормони щитовидної залози.

46.Дитина народилася від I вагітності в гестаційний термін 42 тижні з масою тіла 4300 г. Під час огляду відмічається великий живіт, пупкова кила. Обличчя пастозне, перенісся широке, плоске, язик висунутий; очі маленькі, губи товсті. Низький тембр голосу. Шкіра суха, жовтяниця, лущиться, холодна на дотик. ЧСС - 120/хв. Яке захворювання можна запідозрити?

а. Гемолітична хвороба новонароджених

b. Хондродистрофія.

с. Синдром Моріака.

d. *Природжений гіпотиреоз.

e. Хвороба Дауна.

47.Хвора К., 52 роки, скаржиться на збільшення маси тіла, слабкість, закреп, погіршення пам'яті. Вказані симптоми повільно наростали протягом останніх 1,5 року. Об'єктивно: сухість шкіри, помірний набряк обличчя та кінцівок, межі серця розширені, тони приглушені, пульс 66 уд./хв. AT 110/70 мм рт.ст. ЩЗ не пальпується. Антитіла до тиреоглобуліну (+) та мікросомального антигену (+++); рівень ТТГ - 15,2 мкМ/ мл. УЗД: залоза зменшених розмірів, неоднорідної структури. Встановіть діагноз.

а. Аутоімунний тиреоїдит без порушення функціїБ.*Аутоімунний тиреоїдит, гіпотиреоз

с. Дифузний токсичний зоб

d. Підгострий тиреоїдит

е. Ендемічний зоб

48.Хвора 28 років скаржиться на біль в області шиї, яка посилюється при рухах голови, ковтанні. Захворіла тиждень тому. Об'єктивно:t- 37,60С. Шкіра звичайної вологості. Ps -84/хв. AT - 120/70 мм рт.ст. Щитовидна залоза видима при ковтанні, пальпаторно збільшена, болюча. Периферичні лімфатичні вузли не збільшені. ЗАК: ШОЕ - 52 мм/год, Лейкоцити – 8,1х109 / л. Яке лікування призначити хворому в першу чергу?

D*. Глюкокортикоїди

49.Батьки 8-ми місячної дитини звернулися до лікаря занепокоєні наявністю тривалих закрепів у дитини, відставання у психомоторному розвитку з перших місяців життя, сонливість, кволість. При огляді: язик потовщений, не вміщується в порожнину рота, очні щілини звужені, спостерігається набряк тіла, шия коротка, волосся ламке, сухе, тьмяне, нігті ламкі з тріщинками, велике черево. Вірогідна причина даного стану...

а. Гіперфункція щитоподібних залоз.

b. Надмірна вага дитини.с.*Гіпофункція щитоподібних залоз.

d. Вроджена вада кишківнику

e. Йодна недостатність.

50.У дівчинки 14 років біля року тому з'явилась дратівливість і плаксивість. Тоді ж визначилася дифузно збільшена щитовидна залоза II ступеня. Стан розцінений як прояв пубертатного періоду. Лікування не проводилося. Дратівливість поступово змінилася повною апатією. З'явилися одутлість обличчя, пастозність м'яких тканин, брадикардія, запори. Наросли блідість шкіри з восковим відтінком, щільність залози. Яке захворювання варто припустити?

a. Підгострий тиреоїдит.

b. Пубертатний юнацький базофіліям

с. Рак щитовидної залози.

d. *Аутоімунний тиреоїдит.

е. Дифузний токсичний зоб.

51.У хворого 26 років з післяопераційним гіпотиреозом, який отримував левотироксин 125 мкг 2 рази на день, з'явились тахікардія, пітливість, роздратованість, порушення сну.

Визначте тактику подальшого лікування.

а.Збільшити дозу тироксину.

b.*Зменшити дозу тироксину.

с. Призначити седативні препарати

d. Додати до лікування мерказоліл.

e. Призначити бета-адреноблокатори.

52.До лікаря звернулася жінка з проханням підібрати для неї оптимальну дозу споживання йоду на добу, адже вона знаходиться на четвертому місяці вагітності і проживає в ендемічній зоні по зобу. Яка потреба йоду у мкг/ добу для вагітних?

a.*250

b. 120


c. 90

d. 150


e. 400

53.Хвора жінка 60 років, яка протягом кількох десятирічь проживала в Прикарпатті, скаржиться на наявність “пухлини” на шиї на протязі 20 років. При дослідженні хвороі, в тому числі і пункційної біопсії, у неї виявлений змішаний (дифузно-вузловий) двосторонній зоб II ступеня (згідно клінічної класифікації) з явищами субклінічного гіпотиреозу. Якого лікування хвора потребує?

а. Дієта з високим вмістом йод

b. Радіойодної терапії.

с. Рентгенотерапії.

d. Хірургічного - видалення зобу (резекції залози).е.*Консервативного - тиреоїдними гормонами.

54.Хвора 30 років, рік тому оперована з приводу багатовузлового зоба. В даний час скаржиться на слабкість, сонливість, набряки біля очей. При Клінічній підозрі на гіпотиреоз тестом першого рівня є?

a. Рівень Т4.

b. Рівень Т3.

с. Рівень антитиреоїдних антитіл.

d. Рівень поглинання радіоактивного йодуe.*Рівень ТТГ крові

55.жінк., 38 років, при об'єктивному обстеженнівиявлено: сухість шкіри, хвора підвищеного живлення, відмічається пастозність обличчя.Щитовидна залоза-пальпується перешийок, неболючий, рухомий. Пульс - 56 на хв. AT-100/60 мм рт.ст. Помірно розширені межі відносної тупості серця. Діяльність серця ритмічна, тони послаблені. Схильна до закрепів. Сухожилкові рефлекси сповільнені. Який із перерахованих нижче ліків доцільно призначити?

а. Холестерин Знижуючі засоби.

b. Препарати заліза.с.* Гормони щитовидної залози.

d. Серцеві засоби.

e. Естроген Вмісні препарати

56.Хвора 22 роки, рік тому проведена тиреоїдектомія з приводу багато вузлового зобу, отримувала L-тироксин по 150 мкг на день, з'явилися тахікардія, пітливість, роздратованість, порушення сну. Визначте тактику подальшого лікування.

а. Призначити седативні препарати.

b. Додати тіамазол.

с. Збільшити дозу тироксину.

d. Призначити бета-адреноблокатори.е.*Зменшити дозу тироксину.

57.Пацієнтка 20 років звернулася до лікаря у зв'язку зі скаргами на відчуття стороннього тіла в горлі. При огляді шиї спостерігали таке:щитоподібна залоза пальпується, невидима при нормальному положенні шиї, але видима при відхиленні голови назад. Який ступінь збільшення зоба згідно клінічної класифікації?

a. la

b.* 1b

c. III


d. O

e. II


58.Пацієнтка 26 років звернулася до лікаря у зв'язку зі скаргами на «комок у горлі». При огляді шиї виявлено такі ознаки: щитоподібна залоза пальпується, видима при нормальному положенні шиї та при відхиленні голови назад.Який ступінь збільшення зоба згідно клінічної класифікації?

a.* II

b.la


c. III

d. 0


е. 1б

59.Хвора жінка 60 років, яка протягом кількох десятиріч проживала з Прикарпатті, скаржиться на наявність "пухлини" на шиї на протязі 20 років.При дослідженні хворої в тому числі і пункційної біопсії, у неї виявлений змішаний (дифузно-вузловий) двосторонній зоб 1 ступеня (згідно клінічної класифікації) о явищами субклінічного rino тиреозу. Якого лікування хвора потребуе?

Выберите один ответ:

a Хірургічного - видалення зобу резекції залози).

b. Рентгенотерапії

c. Дієта з високим вмістом йодуd. *Koнсервативного - тиреоїдними гормонам.

e. Paдіойодної терапії.

60.Літня жінка потрапила до лікарні у тяжкому стані. Об'єктивно пульс - 56 , АТ - 90/90 мм рт. ст., ЧД- 12/хв, Температура тіла - 35.80С. Шкіра бліда, холодна, дуже суха. Волосся рідна, тонке, на голові – ділянки алопеції. Тони серця галузі, шуми на вислуховується. Живіт збільшений, перистальтика не вислуховується Набряки на гомілках і навколо очей. Яка найбільш вірогідно патологія у хворих?

а Аддісонічна криза

b. Гіпоглікемічна кома

c.*гіпотиреоїдна кома

d. Гіперкальціємічна криза

e молочнокисла кома

61.Xвopa K. 52 poки, скаржиться на збільшення маси тіла, слабкість, закреп, погіршення пам'яті. Вказані симптоми повільно наростали протягом останніх 1,5 року. Об'ективно: сухість шкіри, помірний набряк обличчя та кінцівок, межі серця розширені, тони приглушені, пульс 66уд/хв. АТ 110/70 мм.рт.ст. ЩЗ нe пальпується. Антитіла до тиреоглобуліну (+) та мікросомального антигену (+ рівень ТТГ - 15.2 МО/мл. УЗД: залоза зменшених розмірів, неоднорідної структури. Встановіть діагноз.

a. аутоімунний тиреоїдит без порушення функції

b.*аутоімунний тиреоїдит, гіпотиреоз

с підгострий тиреоїдит

62.У хворого 26 poків з післяопераційним гіпотиреозом, який отримував левотироксин 125 мкг 2 рази на день, з'явились тахікардія, пітливість, роздратованість, порушення сну. Визначте тактику подальшого лікування.

а.* Зменшити дозу тироксину.

b.Додати до лікування мерказоліл.

с. Призначити седативні препарати

d. Гризначити бета-адреноблокатори

e збільшити дозу тироксину.

63. Хвора 46 років. Скаржиться на сонливість, дратівливість, неспокій, загальну слабкість, періодичні болі в ділянці серця, серцебиття. Протягом 2 років лікується без ефекту у кардіолога на невропатолога. Об'єктивно: ріст 168 см, маса тіла 74 кг. Шкіра звичайного кольору, помірно волога. Щитовидна залоза дифузно збільшена до ІІ ступеня, ущільнена , підковоподібної форми, неоднорідна, рухлива, дещо чутлива при пальпації. Пульс 70 на хвилину, АТ 110/70 мм.рт.ст. Тони серця послаблені, систолічний шум над верхівкою. Сонограма: контур розмитий, горбистий, ехогенність гетерогенна, "стільникова" структура, тканинні утвори не виявлені, кровоплин ослаблений. Поставте попередній діагноз.

а. Дифузний токсичний зоб ІІІст., перебіг хвороби легкий

b. Дифузний еутиреоїдний зоб ІІІ ступеня

с. Аутоімунний тиреоїдит

d. Рак щитовидної залози

е. Зоб Ріделя

64. У студента 23-річного з'явилися скарги на надмірну втомлюваність, свербіння та сухість шкіри, що значно посилюються після плавання у басейні. При огляді: атлетичної статури. Шкіра на дотик суха. Щитоподібна залоза не збільшена. Пульс - 62/хв, зменшена звучність тонів серця. Спостерігається симетрична в'ялість сухожилкових рефлексів. Холестерин плазми крові - 6,8 ммоль/л, глюкоза капілярної крові через 2 год після тесту толерантності до глюкози - 6,2 ммоль/л, ТТГ - 10,92 мОд/л. Який найбільш імовірний діагноз?

а. Порушення толерантності до глюкози

b. Весняний гіповітаміноз

c. Втома від надмірних тренувань

d.* Гіпотиреоз

e. Алергія до хлору в басейні

65. На прийомі батьки з немовлям 3 тижнів від народження у якого встановили діагноз вродженого гіпотиреозу відразу після пологів. Дитина доношена, відхилень в розвитку не виявлено. Яку дозу замісної терапії левотироксином слід призначити дитині?

а. 2-3 мкг/кг/добу

b. 6-8 мкг/кг/добу

c.4-6 мкг/кг/добуd.* 10-15 мкг/кг/добу

e. 8-10 мкг/добу

66. Батьки хлопчика 8 років звернулись до педіатра зі скаргами на кволість та млявість дитини, відставання у фізичному розвитку, погану пам'ять. Об'єктивно: шкіра бліда з жовтавим відтінком, суха, холодна на дотик, набрякла, збирається в товсту складку, брадикардія . Яке дослідження необхідно провести?

а. УЗД наднирників

b. Ультрасонографія щитоподібної залози

c. Визначення вмісту в крові загального Т3 та Т4

d. Проба на толерантність до глюкози

e. Дослідження спонтанної добової секреції інсуліну

67. У хворої дифузний еутиреоїдний зоб ІІІ ступеня (згідно клінічної класифікації). Який з вказаних методів лікування найбільш доцільний?

а. Тиреоїдні гормони

b. Глюкокортикоїди

c. Імунодепресанти

d. Хірургічне лікування

e. Лікувальна доза І - 131

68. Жінка , 32 роки в дитинстві деякий час перебувала в Чорнобильській зоні. Щитовидна залоза не пальпується. Немає лімфаденопатії, хрипоти або дисфагії. Вільний Т4 та вільний Т3 - в нормі. Що слід рекомендувати пацієнтці?

Спостереження за залозою через інтервали в 1 рік

69. У хворого діагностовано гострий гнійний тиреоїдит у стадії утворення абсцесу. Який з наведених методів лікування доцільно застосувати?Оперативне лікування
Скачати 37.13 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка