А. аденовірусна інфекціяСторінка1/18
Дата конвертації23.06.2020
Розмір1.62 Mb.
#10292
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   18
Інфекційні хвороби (тестова база)
1. Хвора Н., у лютому захворіла гостро з підвищенням температури до 39,4°С, головного болю в області лоба та скронь, болю в очних яблуках, ломоти в усьому тілі, закладеності носа, сухого кашлю. Який ваш попередній діагноз?

А. аденовірусна інфекція,

В. парагрип,

С. грип,

D. РС-інфекція,

Е. орнітоз.

2. Хворий напередодні відчув легке погіршення здоров'я, незначний головний біль, слабкість. Сьогодні температура підвищилася до 38,5°С з ознобом, значним головним болем, переважно в лобній області, вираженим болем при рухах очних яблук. Шкіра обличчя і кон’юнктива гіперемовані. Виник сухий надсадний кашель. Слизова оболонка ротоглотки гіперемована, на м'якому небі відзначається зерниста енантема, місцями точкові крововиливи. Над легенями дихання з жорстким відтінком. Який найбільш вірогідний діагноз?

А. лихоманка Ку,

В. висипний тиф,

С. дифтерія,

D. грип,

Е. ентеровірусна інфекція.

3. Хвора 20-ти років, скаржиться на підвищену температуру тіла до 39°С, головний біль в лобній ділянці, біль в очних яблуках, світлобоязнь, біль у м'язах, сухий кашель. Захворіла гостро. Об’єктивно: стан важкий. Обличчя гіперемоване, очі блискучі, ін'єкція судин склер. Пульс - 96 уд./хв., ритмічний, тони серця ослаблені. У легенях розсіяні сухі хрипи, слизова оболонка ротоглотки гіперемована, зерниста, судини розширені. Менінгеальних симптомів немає. Аналіз крові: лейкоцити - 3х109/л, э-1 %, п -6%, с -51%, л-35%, м-7%. Який найбільш вірогідний діагноз?

А. кір,


В. грип,

С. менінгококова інфекція,

D. пневмонія,

Е. висипний тиф.

4. Хвора 17 років, учениця 11 класу, де були відмічені випадки ГРЗ, звернулася в поліклініку на 2 день хвороби зі скаргами на озноб, загальну слабкість, помірний біль у горлі, нежить, набряк обличчя, сльозотечу. Об'єктивно: незначна гіперемія піднебінних дужок та мигдалин на тлі помірного набряку тканин. Кон'юнктивіт. Пальпуються м'які, безболісні підщелепні, шийні та пахвові лімфатичні вузли. Хрипи не вислуховуються. Печінка та селезінка помірно збільшені. Який найбільш вірогідний діагноз?

А. грип,

В. дифтерія,

С. менінгококовий назофарингіт,

D. аденовірусна інфекція,

Е. інфекційний мононуклеоз.

5. На 2-й день хвороби з раптовим початком, хворий 20 років скаржиться на сильний головний біль, біль в скронях і області орбіт, ломоту в тілі, сухий хворобливий кашель. Температура тіла - 39 °С. Хворий адинамічний, слизова оболонка ротоглотки "палаюча", в легенях хрипи не вислуховуються. Який діагноз є найбільш вірогідним?

А. пневмонія,

В. парагрип,

С. респіраторний мікоплазмоз,

D. грип,

Е. менінгококова інфекція.

6. У хворого 25-ти років температура тіла 38,0°С, біль в горлі. Мигдалики набряклі, помірно гіперемовані, покриті щільною сірою плівкою, яка поширена на дужки, язичок. Знімається плівка важко. Після зняття поверхня кровоточить. Достовірний діагноз:

А. скарлатина,

В. лакунарна ангіна,

С. паратонзилярний абсцес,

D. дифтерія,

Е. інфекційний мононуклеоз.

7. Хворий 22 років, захворів гостро, температура тіла - 38 °С, з'явився незначний біль в горлі при ковтанні, гугнявий голос. Об'єктивно: на лівій мигдалині та на дужці є плівковий наліт. Поставлений діагноз: ангіна лакунарна. Призначене лікування: пеніцилін і полоскання. На другий день плівки поширилися на м'яке піднебіння та язичок. На шиї з'явився набряк до ключиці, голос гугнявий. Тони серця приглушені, пульс - 110 уд/хв., АТ 95/65 мм рт. ст. Яка лікувальна тактика в даному випадку:

А. аутогемотерапія,

В. дифтерійний анатоксин,

С. еритроміцин,

D. антитоксична протидифтерійна сироватка і еритроміцин,

Е. розкриття та дренування паратонзилярної клітковини.

8. До лікаря звернулася хвора із скаргами на підвищення температури тіла до 37,8 °С, помірні болі в горлі впродовж 3-х днів. Об'єктивно: підщелепні лімфовузли збільшені. Мигдалини гіпертрофовані, покриті сірим гладким нальотом, що поширюється на язичок, передні піднебінні дужки. Який найбільш вірогідний діагноз?

А. виразково-некротична ангіна Симоновського-Венсана,

В. інфекційний мононуклеоз,

С. дифтерія ротоглотки,

D. агранулоцитарна ангіна,

Е. кандидоз ротоглотки.

9. Хворий напередодні відчув легке погіршення здоров'я, незначний головний біль, слабкість. Сьогодні температура тіла підвищилася до 38,5°С з ознобом, значним головним болем, переважно в лобній ділянці, вираженим болем при рухах очних яблук. Шкіра обличчя і кон'юнктива гіперемовані. Виник сухий надсадний кашель. Зів гіперемований, на м'якому піднебінні зерниста енантема, місцями точкові крововиливи. Над легенями дихання з жорстким відтінком. Який найбільш вірогідний діагноз?

А. лихоманка Ку,

В. висипний тиф,

С. черевний тиф,

D. грип,

Е. дифтерія.

10. Хвора 20 років, скаржиться на підвищену температуру тіла до 39°С, головний біль в лобній області, біль в очних яблуках, світлобоязнь, біль у м'язах, сухий кашель. Захворіла гостро напередодні. Об'єктивно: стан важкий. Обличчя гіперемовано, очі блискучі, ін'єкція склер. Пульс – 96 уд./хв., ритмічний, тони серця ослаблені. У легенях розсіяні сухі хрипи, слизова оболонка ротоглотки гіперемована, зерниста, судини розширені. Менінгеальних симптомів немає. Аналіз крові : лейкоцити - 3х109/л, э – 1%, п – 6%, с – 51%, л – 35%, м –7%. Який найбільш вірогідний діагноз:

А. кір,


В. грип,

С. менінгококова інфекція,

D. Пневмонія,

Е. висипний тиф.

11. Хворій 14 років пред'являє скарги на нежить зі слизовим виділеннями, набряк обличчя та повік, сльозотечу. Об’єктивно: склерит, кон'юнктивіт, незначна гіперемія піднебіння, гіпертрофія фолікулів задньої стінки глотки з незначною гіперемією. На 3-й день хвороби на кон'юнктиві з'явилися щільні жовтувато-білі плівки. Який найбільш вірогідний діагноз?

А. грип,


В. аденовірусна хвороба,

С. парагрип,

D. ріновірусна інфекція,

Е. інфекційний мононуклеоз.

12. Хворий 17 лет, на другий день хвороби пред'являє скарги на закладеність носа, субфебрильну температура тіла, слизові виділення з носа, закладеність вух, головний біль, постійне пересихання слизової оболонки рота, глотки. Шкіра біля носових отворів мацерована. Який найбільш вірогідний діагноз?

А. грип,


В. аденовірусна інфекція,

С. ріновірусна інфекція,

D. парагрип,

Е. лептоспіроз.

13. Хвора П., 42 років, на початку хвороби скаржилася на загальний дискомфорт, легкий озноб, закладеність носа, сухість та дертя у горлі. Через 4 години: лихоманка 39 ºС, головний біль, яскрава гіперемія, точкові крововиливи слизової оболонки м'якого піднебіння, задньої стінки глотки. На 3 день хвороби температура знизилася, стан покращився, слабкість зменшилася. Діагноз?

А. неускладнений грип,

В. аденовірусна інфекція,

С. менінгококцемія,

D. кір,

Е. вітряна віспа.14. У хворого, 72 років, з ГРВІ на 5 день хвороби температура тіла нормалізувалася, гавкаючий кашель змінився на вологий. Задишка спостерігається при фізичній напрузі. Під час глибокого вдиху відчувається поколювання під лопатками, відзначаються сухі та вологі дрібнопухирькові хрипи, незначне вкорочення перкуторного звуку. Рентгенологічно: дрібновогнищева бронхопневмонія. Діагноз?

А. аденовірусна інфекція,

В. туберкульоз легень,

С. псевдотуберкульоз,

D. грип, ускладнений пневмонією,

Е. орнітоз.

15. Яке ускладнення найчастіше зустрічається при парагрипі?

А. ларингоспазм,

В. отит,

С. пневмонія,

D. назофарінгіт,

Е. ангіна.

16. Яке ускладнення найчастіше зустрічається при аденовірусної інфекції?

А. ангіни та пневмонії,

В. отит,

С. пневмонія,

D. назофарінгіт,

Е. кон'юнктивіт.

17. Хворий працює хутровиком на шкіряному заводі. Захворів гостро, з'явився озноб, головний біль, сльозотеча, біль в грудях, кашель. Через декілька днів почала виділятися велика кількість пінистої мокроти. Стан важкий. Температура тіла в межах 40-41°С. Хворий загальмований, виражений ціаноз і задишка. Пульс – 140 уд/хв. ЧДР - 52 в хв. В крові гіперлейкоцитоз. Діагноз?

А. правець,

В. бруцельоз,

С. туляремія,

D. грип,

Е. сибірка.

18. Хворій 18 років. Скарги на субфебрильну температуру тіла, нежить з незначним серозним виділенням, сухий "гавкаючий" кашель, незначний біль в горлі. Під час огляду - незначна гіперемія м'якого піднебіння, задньої стінки глотки. Діагноз?

А. парагрип,

В. аденовірусна інфекція,

С. інфекційний мононуклеоз,

D. грип,

Е. оперізуючий герпес.

19. Хвора Н, пташник. Захворіла гостро: підвищення температури тіла до 39,4 °С, головний біль в області лоба і скронь, біль в очних яблуках, ломота в усьому тілі, закладеність носа, сухий кашель. Попередній діагноз?

А. аденовірусна інфекція,

В. парагрип,

С. грип,


D. РС-інфекція,

Е. Орнітоз.

20. Вхідними воротами інфекції при аденовірусній інфекції є.

А. шкірні покрови,

В. слизова оболонка верхніх дихальних шляхів,

С. слизова оболонка ротової порожнини,

D. слизова оболонка товстої кишки,

Е. слизова оболонка тонкої кишки.

21. Збудник дифтерії відноситься до:

А. корінобактеріям,

В. коронавірусам,

С. ентеровірусам,

D. ентеробактеріям,

Е. стрептококам групи В.

22. Вхідними воротами інфекції при дифтерії можуть бути:

А. слизова оболонка ротоглотки,

В. слизова оболонка кон’юктив,

С. раньова поверхня,

D. шкірні покриви,

Е. все перелічене вище.

23. Дифтерійний токсин здатний викликати:

А. тромбоцитопенію,

В. пригнічувати синтез печінкових факторів згортання крові,

С. активувати систему фібринолізу,

D. знижувати гемостатичні властивості судинної стінки,

Е. все перелічене вище.

24. Для дифтерії рани характерним є:

А. тривале незагоєння рани,

В. гіперемія країв пошкоджених тканин,

С. брудно-сірий наліт на рані,

D. все перелічене вище,

Е. щільна інфільтрація навколо рани.

25. Дифтерійний екзотоксин складається з наступних фракцій:

А. гіалуронідаза,

В. некротоксин,

С. істинний дифтерійний токсин частина А,

D. істинний дифтерійний токсин частина В,

Е. усе перелічене вище.

26. Щеплення дифтерійним анатоксином проводять в наступні терміни:

А. 3 місяці,

В. 1,5 року (триразово з інтервалом 30 -40 днів),

С. 6 років,

D. 11 і 16 років,

Е. все перелічене вище.

27. Первинна вірусемія при кліщовому енцефаліті відповідає:

А. розпалу захворювання,

B. початку клінічних прояви захворювання,

C. інкубаційному періоду,

D. одужанню,

E. носійству.

28. Вторинна вірусемія при кліщовому енцефаліті співпадає з:

А. формуванням носійства,

B. розпалом захворювання,

C. одужанням,

D. з початком клінічних проявів захворювання,

E. хронізацією захворювання.

29. Імунітет при кліщовому енцефаліті:

А. короткочасний, загальний,

B. не формується,

C. короткочасний, типоспецифічний,

D. тривалий, стійкий, загальний,

E. довічний, стійкий, типоспецифічний.

30. Чим обумовлена можливість подолання гематоенцефалічного бар'єру:

А. професією хворого,

B. віком і статтю хворого,

C. дозою збудника, станом реактивності та генетичними особливостями організму хворого,

D. агресивністю збудника,

E. наявністю супутньої патології у хворого.

31. Про несприятливий перебіг вірусного енцефаліту свідчить:

A. відсутність змін в лейкограмі;

B. зниження змісту палочкоядерних нейтрофілів, лімфоцитоз, еозинофілія,

C. збільшення змісту сегментоядерних нейтрофілів, лімфомоноцитоз, прискорена ШОЕ,

D. збільшення змісту палочкоядерних нейтрофілів з появою юних форм, анеозинофілія;

E. лейкопенія, лімфомоноцитоз, атипові мононуклеари.

32.Діагностичною ознакою при кліщовому енцефаліті є:

A. зростання титру антитіл в 2 рази,

B. відсутність зростання титру антитіл в динаміці,

C. зростання титру антитіл в динаміці в 4 рази,

D. одноразове дослідження титру антитіл на початку захворювання,

E. одноразове дослідження титру антитіл у кінці захворювання.

33. Про важкий перебіг вірусного енцефаліту в розпал захворювання свідчить:

А. інфаркт міокарду,

B. тахікардія,

C. екстрасистолія,

D. брадикардія,

E. гіпертермія.

34. Тривалість менінгеального синдрому при кліщовому енцефаліті зберігається:

A. до повної санації ліквору,

B. до 2-х тижнів,

C. до 1-го місяця,

D. увесь гарячковий період,

E. 2-4 тижні.

35. Найбільш типовою формою для кліщового енцефаліту є:

A. поліомієлітоподібна,

B. двохвилева,

C. менінгеальна,

D. гарячкова,

E. полірадікулоневротична.

36. Ураження яких груп м'язів є найбільш небезпечним при поліомієлітоподібній формі кліщового енцефаліту:

A. міжреберних і діафрагмальних,

B. сідничих, м’язів нижніх кінцівок,

C. потиличних,

D. передньої черевної стінки,

E. верхнього плечового поясу.

37. У які терміни захворювання з'являються клінічні прояви полірадікулоневротичної форми кліщового енцефаліту:

A. в період одужання,

B. на початку 1-го тижня захворювання,

C. в період розпалу захворювання,

D. на 1-2 тижні захворювання,

E. після нормалізації температури.

38. Пошкоджуючий механізм при кліщовому енцефаліті реалізується:

A. безпосередньою дією вірусу, аутоімунним характером уражень,

B. безпосередньою дією вірусу, гіпоксією, порушенням мікро циркуляції,

C. реакцією ГЧЗТ, порушенням мікроциркуляції,

D. безпосередньою дією вірусу, реакцією ГЧНТ,

E. внаслідок інтоксикації, порушення мікроциркуляції, лімфостазу, набряку головного мозку.

39. Септичні форми токсоплазмоза розвиваються

А. у осіб молодого віку,

В. у людей похилого віку,

C. у новонароджених і дітей дошкільного віку,

D. вагітних,

E. при імунодефіциті.

40. У лікарню потрапив міський житель, який 12 днів тому повернувся з тайги. Хвороба почалася гостро, з ознобу, підвищення температури до 38-39ºС. Відмічає слабкість, різкий головний біль, нудоту, блювоту, біль в усьому тілі, порушення сну. Об'єктивно: гіперемія шкіри обличчя, шиї, грудної клітки. Менінгеальні знаки позитивні. Який найбільш достовірний діагноз?

А. кліщовий енцефаліт,

В. грип,

С. Омська геморагічна лихоманка,

D. псевдотуберкульоз,

Е. висипний тиф.

41. У лікарню потрапив міський житель. Хвороба почалася гостро, з ознобу, підвищення температури тіла до 38-39ºС. Скаржиться на млявість, різкий головний біль, нудоту, блювоту, біль в усьому тілі, порушення сну. Об'єктивно: гіперемія шкіри обличчя, шиї, грудної клітки. Менінгеальні знаки позитивні. Який діагноз?

А. кір,


В. кліщовий енцефаліт,

С. Омська геморагічна лихоманка,

D. псевдотуберкульоз,

Е. висипний тиф.

42. Хворий 7 років хворіє 4 дні. Скарги на різкий біль в м'язах ніг, спини, шиї, через декілька годин з'явилися в'ялі парези і паралічі м'язів ніг, більше проксимальної частини. М'язи атонічні, сухожильна арефлексія. Діагноз?

А. енцефаліт,

В. Японський енцефаліт,

С. менінгіт,

D. поліомієліт,

Е. кліщовий енцефаліт.

43. У хворого 45 років, що 2 тижні тому повернулося з відрядження в Узбекистан, з'явилися скарги на сильний головний біль, ломоту в кінцівках і попереку, рідке випорожнення і 3-х кратну блювоту, болі в животі без певної локалізації. З анамнезу відомо, що 12 днів тому його укусив кліщ, після чого виникла гіперемія, що трансформувалася у вузлик розміром 3 мм. Об'єктивно: обличчя яскраво гіперемоване, субіктеричність склер, печінка і селезінка збільшені, брадикардія, тони серця приглушені. У аналізі крові лейкоцити - 10,2-109/л, э-1%, л-40%, гіпохромна анемія. Діагноз?

А. ендемічний поворотний тиф,

В. герпес,

С. сказ,


D. кліщовий енцефаліт,

Е. правець.

44. У лікарню потрапив М., 37 років, який 14 днів тому був в тайзі. Хвороба почалася гостро, з ознобу, підвищення температури до 38-39ºС. Відмічає слабкість, різкий головний біль, нудоту, блювоту, біль в усьому тілі, порушення сну. Об'єктивно: гіперемія шкіри обличчя, шиї, грудної клітки. Менінгеальні знаки позитивні. Який найбільш достовірний діагноз?

А. кліщовий енцефаліт,

В. грип,

С. Омська геморагічна лихоманка,

D. псевдотуберкульоз,

Е. висипний тиф.

45. Який енцефаліт характерний для України ?

А. кліщовий,

В. японський (комариний),

С. долини Муррея,

D. Каліфорнійський,

Е. Венесуельський.

46. Додатковим і основним джерелом вірусного енцефаліту викликаного центральноєвропейським підтипом вірусу можуть бути?

А. домашні тварини,

B. мешканці морів, океанів,

C. мешканці річок,

D. земноводні,

E. плазуни.

47. Яка форма вірусного енцефаліту розвивається при укусах самцями іксодових кліщів?

А. інапарантна,

B. гостра,

C. хронічна,

D. рецидивуюча,

E. затяжна.

48. При первинному попаданні збудника в організм людини інфекція в 95 % протікає у виді?

А. інапарантної форми,

B. гарячкової форми,

C. менінгеальної і менінгоенцефалітичної форми,

D. полірадікулоневритичної форми,

E. поліомієлітичної форми.

49. При якій формі кліщового енцефаліту вірус зазвичай не проникає через гематоенцефалічний бар'єр?

А. гарячковій,

B. менінгеальній,

C. менінгоенцефалітичній,

D. полірадікулоневритичній,

E. поліомієлітичній.

50. Коли вірус кліщового енцефаліту зникає з крові, СМР, речовини головного мозку?

А. до 7-10 дня захворювання,

B. до 3-го тижня захворювання,

C. до одужання,

D. після санації ліквору,

E. зберігається довічно.

51. Які зміни в лейкограмі свідчять про несприятливий перебіг вірусного енцефаліту?

A. збільшення вмісту палочкоядерних нейтрофілів з появою юних форм, анеозинофілія,

B. зниження вмісту палочкоядерних нейтрофілів, лімфоцитоз, еозинофілія,

C. збільшення вмісту сегментоядерних нейтрофілів, лімфомоноцитоз, підвищена ШОЕ,

D. незмінена лейкограма,

E. лейкопенія, лімфомоноцитоз, атипові мононуклеари.

52. Проникнення вірусу в кров при аліментарному зараженні відбувається?

A. через слизові оболонки шлунку і тонкої кишки,

B. через слизові оболонки товстої і прямої кишки,

C. периневрально,

D. лімфогенно,

E. гематогенно.

53. Терапія хворих кліщовим енцефалітом в гострий період представлена усім нижче перерахованим, окрім ?

А. антибіотиками,

B. серотерапією,

C. дезінтоксикаційною терапією,

D. регідраційною терапією,

E. лейкоцитарним донорським інтерфероном.

54. Виписка хворих кліщовим енцефалітом з ураженням нервової системи проводиться?

А. через 2-3 тижні після нормалізації температури, зникнення неврологічної симптоматики,

B. на 2-3 день після нормалізації температури тіла,

C. після отримання негативних вірусологічних досліджень,

D. зникнення симптомів ураження нервової системи,

E. після санації ліквору.

55. Загальна профілактика кліщового енцефаліту включає усе перераховане, окрім?

А. ізоляції хворих,

B. термічна обробка молочних продуктів,

C. знищення кліщів,

D. застосування захисного одягу,

E. застосування репелентів.

56. Екстрену профілактику кліщового енцефаліту проводять?

А. специфічним донорським імуноглобуліном,

B. антибіотиками,

C. ретровіром,

D. лейкоцитарним інтерфероном,

E. вітамінами.

57. У хворого 20-ти років температура 39,5°С, головний біль, блювота. Позитивні менінгеальні знаки. Ліквор: цитоз - 7000 клітин (97 % нейтрофілів). Вкажіть достовірний діагноз:

А. туберкульозний менінгіт,

В. вірусний менінгіт,

С. гнійний менінгіт,

D. пухлина мозку,

Е. менінгізм.

58. Робітник, 22 років, захворів гостро: температура - 39°С, сильний головний біль, багаторазова блювота. Об'єктивно: стан важкий, психомоторне збудження, стогне від сильного головного болю, ригідність м'язів шиї. Виявлені різко позитивні симптоми Брудзинського і Керніга, загальна гіперестезія. Що треба зробити для уточнення діагнозу в першу чергу?

А. загальний аналіз крові і забір крові на стерильність,

В. загальний аналіз ліквору і дослідження ліквору на мікрофлору,

С. комп'ютерну томографію головного мозку,

D. рентгенографію черепа в двох проекціях,

Е. ехоенцефалографію.

59. Хворий Г., 17 років, захворів гостро: підвищилася температура до 40°С, кричить від різкого головного болю, рухове збудження, часта блювота. Тремор пальців кінцівок. З'явилися геморагічні висипання неправильної форми різних розмірів, частіше у вигляді зірок, переважно на сідницях, стегнах, гомілках, на тулубі. Менінгеальні знаки позитивні. Який найбільш достовірний діагноз в хворого?

А. кір,


В. грип з геморагічним синдромом,

С. енцефаліт,

D. менінгококова інфекція,

Е. лептоспіроз.

60. З діагнозом "менінгіт" в лікарню доставлений хворій Г., 20 років, в сопорозному стані. Турбує головний біль, постійна блювота, яка не дає полегшення. Осередкових симптомів не має, менінгеальні знаки позитивні, температура 39 °С. На шкірі є висип, розташований на животі, стегнах, сідницях. Який висип зустрічається при цьому захворюванні?

А. макульозний,

В. геморагічний з некрозом в центрі,

С. розеольозний,

D. везикульозний,

Е. папульозний з тенденцією до злиття.

61. В осередку менінгококової інфекції у контактного хворого, 25 років, з'явилися головний біль, дертя у горлі, сухий кашель, закладеність носа і слизові виділення. Т-37,4°С. яскрава гіперемія і набряк задньої стінки глотки, що супроводжується гіперплазією лімфоїдних фолікулів. Запальні зміни в носоглотці відзначалися упродовж 6 днів. Діагноз?

А. менінгококовий назофарингіт,

В. дифтерія,

С. ангіна Дюге,

D. грип,

E. аденовірусна інфекція.

62. Юнак 18 років захворів гостро. Температура тіла – 41°С, озноб, головний біль, загальна слабкість, ціаноз шкіри обличчя, кінцівок. На шкірі через 10 годин - геморагічний висип неправильної форми, щільний на дотик, з чіткими контурами, зірчастий на сідницях, задній поверхні стегон, віках, фалангах кистей рук. Діагноз?

А. висипний тиф,

В. менінгококовий менінгіт,

С. кір,


D. менінгококцемія,

Е. черевний тиф.

63. У хворого К., 25 років відзначається лихоманка, Т 40°С з'явилася несподівано з ознобом за декілька годин, турбує головний біль, сильний, розпираючого характеру, що посилюється при зміні положення тіла, при яскравому світлі, різких звуках. Блювота, що виникає несподівано без нудоти, фонтаном, не дає полегшення. При бактеріології ліквору виділена Neisseria meningitidis. Діагноз?

А. менінгококовий менінгіт,

В. туберкульозний менінгіт,

С. менінгококцемія,

D. ішемічний інсульт,

Е. вірусний енцефаліт.

64. Хвора Г., 22 років захворіла гостро з підвищення температури тіла до 41ºС, турбує головний біль, загальна слабкість. Відзначається ціаноз шкіри обличчя, кінцівок. На шкірі спини, задній поверхні стегон через 18 годин з'явився зірчастий геморагічний висип неправильної форми, з чіткими контурами, з некрозом в центрі. Встановите діагноз.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   18
База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка