30. Невідкладна допомога при легеневій кровотечіСкачати 17.59 Kb.
Дата конвертації05.09.2021
Розмір17.59 Kb.

30. Невідкладна допомога при легеневій кровотечі.

  • Заспокоїти пацієнта

  • Надати йому положення сидячи або напівсидячи

  • Накласти венозні джгути на нижні і верхні кінцівки почергово (одночасно на три кінцівки)

  • Ввести 1 мл 0,1% розчину атропіну сульфату підшкірно (збільшує прилив крові до судин шкіри і черевної порожнини)

  • Вверсти 1-2 мл 12,5% розчину етамзилату натрію (дицинон) внутрішньовенно на ізотонічному розчині NaCl

  • Ввести 10 мл 10% розчину кальцію хлориду внутрішньовенно повільно

  • Ввести 5 мл 5% розчину аскорбінової кислоти на 5% розчині глюкози внутрішньовенно

  • Ввести 1 мл 1% розчину димедролу підшкірно

  • Ввести 1 мл 2% розчину супрастину внутрішньом’язово або внутрішньовенно на ізотонічному розчині NaCl

  • Госпіталізувати на ношах в положенні напівсидячи в хірургічний стаціонар. Стежити за загальним станом пацієнта

31. Невідкладна допомога при спонтанному пневмотораксі.

На догоспітальному етапі показано введення знеболюючих і серцевих засобів, інгаляції кисню, протикашльових препаратів. Всі хворі зі СП підлягають госпіталізації і потребують надання невідкладної допомоги. Лікарська тактика залежить від об'єму ураження і загального стану хворого. При обмеженому і частковому неускладнених СП, за умови компенсації функції зовнішнього дихання, показана консервативна тактика, яка направлена на самостійне розсмоктування повітря, виключає фізичні зусилля з боку хворого. Пацієнтові призначають ліжковий режим, він має перебувати під постійним лікарським наглядом і отримувати медикаментозне симптоматичне лікування. Хворому придають положення напівсидячи, забезпечують вдихання зволоженого кисню, призначають знеболюючі, протикашльові засоби, внутрішньом'язово ін'єкції сульфокамфокаїну 10 % - 2 мл. В залежності від стану хворого одноразово або постійно вводять серцеві глікозиди.

При клапанному СП поряд із консервативною терапією слід проводити форсоване розправлення легені шляхом накладання міжреберного дренажу.

Спочатку треба зробити торакоскопію, під час якої можна усунути причини СП шляхом припікання булл, зрощень, ушивання бульознодистрофічних ділянок. Якщо метод форсованого розправлення легені шляхом постійної аспірації повітря через дренаж не дав ефекту, то хворому, при відсутності протипоказань, необхідно виконати хірургічне лікування у вигляді різних видів резекцій (сегмент- лоб- пульмонектомії) в залежності від основного процесу, який призвів до розвитку СП.

Хворих із двостороннім СП і вираженими задишкою (частота дихання понад 45/хв) і тахікардією (понад 120/хв), з тенденцією до зниження АТ переводять на штучну вентиляцію легень. Через небезпеку наростання зсуву середостіння до проведення штучної вентиляції легень треба дренувати плевральну порожнину.

Хворим, які мають протипоказання до хірургічного лікування (різко виражені порушення функції дихання і серцевої системи, тяжкі супутні 175 захворювання) проводиться тривале дренування плевральної порожнини з постійною щадною аспірацією повітря з періодичною (через 15-20 діб) заміною дренажу з метою зменшення об'єму плевральної порожнини і обмеження емпієми, її санацією. Показані антибіотики широкого спектру дії, дезінфекційні, патогенетичні і симптоматичні засоби.При напруженому пневмотораксі для покращення газообміну, зменшення опори венозного тиску обов'язкове проведення екстреного плевроцентезу, що призводить до нормалізації серцевого викиду. При загрозливих життю станах можливо введення в плевральну порожнину товстої голки або троакара. У ряді випадків необхідна екстрена торакотомія. При ускладненні СП пневмомедіастінумом хворого необхідно помістити в кімнату з підвищеною кількістю кисню. Можна провести пункцію середостіння прогнутою голкою в яремній ямці, обходячи грудину.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка