3 пірамідний синдром- відмічається підвищенням сухожилкових рефлексів, нерідко клонуси стоп, патологічні стопні рефлексиСкачати 15.74 Kb.
Дата конвертації15.09.2020
Розмір15.74 Kb.
Хронічна алкольна енцефалопатія – пошкодження головного мозку при тривалому зловживанні спиртними напоями. Дослідження показали, що енцефалопатія розвивається на фоні зловживання тривалістю від 4 до 20 років і більше(виключення у жінок через 2 – 3 роки постійного пиятцтва).
Клінічно енцефалопатію розділяють на гостру і хронічну. Гостра - синдрома Гаїе-Верніке,а для хронічної характерно 3 стадії розвитку.
Вже в 1 стадії хвороби вдається виявити симптоми вегето-судинної дистонії, підвищення глибоких рефлексів, астенічний синдром, порушення циклу спання-неспання. Показані порушення на цьому етапі захворювання мають характерний хвилеподібний характер, період загострення або виникнення симптоматики чітко співпадає з періодами масивної алкольної інтоксикації.
В 2 стадії появляються симптоми не тільки функціональної дисфункції систем головного мозку, а й органічні ураження – признаки алкогольної енцефалопатії:
1) підкорковий синдром- тремор,появляється тільки при масивній інтоксикації,потім стає постійним супутником похмільного синдрому. Проявляється він спочатку на фоні мязевої нормо- або гіпотоні в верхніх кінцівках, потім можна спостерігати тремор язика і повік. Особливісю алкогольного тремору являється його посилення при статичній нагрузці і зменшення при динамічній. Інші признаки даного синдрому це збідніння моторики, порушення співдружніх рухів;
2) мозочковий синдром – клінічно проявляється ністагмом, атактичною ходою, атаксією в позі Ромберга, порушення побудови рухів в просторі;
3) пірамідний синдром- відмічається підвищенням сухожилкових рефлексів, нерідко клонуси стоп, патологічні стопні рефлекси;
4)гіпоталамічний синдром – проявляється вегето-вісцеральними кризами, нейроендокринних, нейротрофічних порушень, порушеннь сну, більше характерні симпато- адреналінові кризи, що супроводжуються головною біллю, сердцебиттям,побліднінням обличчя,ознобом, тахікардією, підвищенням артеріального тиску. Ваго-інсулярні і змішані кризи визначаються значно рідше.
Нейроендокринні розлади- статева слабкість, зниження лібідо і оргазму, наявні розлади водно-сольового, вуглеводного та білкового обмінів.
Нервовотрофічні порушення у вигляді дерматозів, себореї, фурункульозів, погано заживаючих ран і порушення циклу спання-неспання, характерний феномен “пунктирного сну”, коли у другій половині ночі наступають повторні пробудження. Сон супроводжується кошмарними сновидіннями, які афективно насичені, супроводжуються почуттям страху.
5) судомний синдром характерна перевага тонічних судом, що розвиваються в період абстиненції, самостійно припиняється від тривалого утримання від алкоголю;
6) гіпертензійний синдром;
7) психопатологічний- характерна зміна особи, вони стають ранимі, депресивні, пасивні, підконтрольні.
В 3 стадії вказані неврологічні синдроми досягають найвищого розвитку. Якщо в 2 стадії характерно їх минучий, пов'язаний з абстнентним синдромом характер то в 3 стадії вони носять вже перманентний характер. В неврологічному статусі виявляються мозочкові, підкоркові, вестибулярні, мовні, нейроендокринні, нейротрофічні розладти, судомний синдром. Також виявляють симптоми орального автоматизму(хоботковий, симптом Марінеско- Родовичі), патологічні знаки, хватальні рефлекси, бульбарний і псевдобульбарний симптоми. Характерні грубі, інтелектуально- мнестичні розлади в поєданні з деградацією.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©res.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка